Bitcoin Cash (BCH) satın alın: Fiyat, değer ve fiyat eğilimi

Bitcoin Cash (BCH) satın alın – Bitcoin Cash, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunlarına yanıt olarak oluşturuldu. Ä°ki blok zinciri birbirine benzemekle birlikte güvenlik, ölçeklenebilirlik ve madencilik alanlarında önemli farklılıklara sahiptir. Ancak Bitcoin’in halefi, tüm kripto para birimlerinin öncüsünden hiçbir şekilde daha aşağı değildir: Bugün bile BHC, en yüksek piyasa değerine sahip coinlerden biridir. Siz de BitCoin, kripto para ve blok zincirine yatırım yapmak ister misiniz? Bitcoin Cash ve Co. ile döviz ticaretine girmek istiyorsunuz. O zaman kökenleri, fiyatı ve tahmini hakkında her şeyi buradan öğrenebilirsiniz! Ayrıca: Bitcoin ve Bitcoin Cash karşılaştırması.

Bitcoin Cash (BCH): Gerçekler, Rakamlar ve Fiyat

Litecoin, Ripple & Co’ya benzer şekilde Bitcoin Cash de dijital bir para birimidir. Bitcoin’in ölçeklendirme sorunlarına bir yanıt olarak 2017 yılında yaratıldı ve bu nedenle artık öncekilerden daha hızlı ve daha ucuz işlemlere izin veriyor, bu nedenle piyasaya sürüldüğünden bu yana dünya çapında en popüler kripto para birimlerinden biri oldu.

Kripto para ticareti yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Modern uygulamalarla 1 Euro’dan başlayan fiyatlarla satın alın:

İndir (Android + iOS): eToro

Ve küçük bir ipucu, Made in GErmany:

İndir (Android + iOS) Trade Republic

Hadi gidelim!

Bitcoin’in ölçeklendirme sorunlarına bir yanıt olarak Bitcoin Cash

Doğrudan Bitcoin Cash’in kökenlerine ve Bitcoin’e göre avantajlarına geçmeden önce, işte Bitcoin Cash (BCH) hakkında bazı gerçekler ve rakamlar:

  • Kripto Para Birimi: Bitcoin Cash (BCH)
  • Yayın: 2017
  • Mutabakat Algoritması: İş Kanıtı
  • Maksimum sayı: 21.000.000
  • Ortalama blok boyutu: 32 MB

Bitcoin (BTC): Kripto para birimlerinin öncüsü

Dolayısıyla Bitcoin Cash, Bitcoin ya da kısaca BTC’nin halefidir. Bu artık sadece dünyanın en iyi bilinen kripto para birimi değil, aynı zamanda şimdiye kadarki ilk kripto para birimi olarak da kabul ediliyor. İlk dijital para Satoshi Nakamoto tarafından icat edilmiştir. Bunun arkasında kimin olduğu bugün hala bir muamma. Ancak net olan bir şey var: Bitcoin finans dünyasında sonsuza dek devrim yarattı ve böylece gelecekteki merkezi olmayan işlemlerin temelini attı.

  • Dünyanın ilk kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Bitcoin hızlı ve anonim işlemleriyle biliniyorsa, şu soru ortaya çıkıyor: Bitcoin Cash neden icat edildi?

Sorun: Bitcoin bloklarının düşük işlem kapasitesi

Kripto para birimi Bitcoin hızlı, ucuz ve anonim işlemleriyle öne çıksa da, madalyonun ölçeklenebilirliği yakın geçmişte giderek daha fazla soruna neden oldu. Artan popülerlikle birlikte, yalnızca Bitcoin fandomu değil, aynı zamanda işlem sayısı da arttı. Artan işlem sayısı, sonuçta daha uzun ve daha uzun ödeme sürelerine yol açtı.

Sorun: Çok fazla işlem, çok küçük bloklar

BCH’nin ortaya çıkışı: hard fork aracılığıyla spin-off

Başka bir deyişle, Satoshi Nakamoto tarafından o dönemde geliştirilen işlem blokları artık 1MB ile çok küçüktü. 2017’de işler nihayet bir noktaya geldi: Bitcoin blok zinciri kullanıcıları işlemleri için dört güne kadar beklemek zorunda kaldı. Hızlı bir çözüme ihtiyaç vardı.

Hard fork: Ağ bölünerek yeni temel prensibe sahip yeni blok zinciri oluşturulur

Cevap mı? Bitcoin Cash. Yeni bir kripto para birimi (hala Bitcoin blok zincirine dayalı) oluşturmak ve ölçeklendirme sorunlarını çözmek için bir hard fork duyuruldu. Yeni Bitcoin Cash protokolünün blok boyutu böylece 8 MB’a yükseltildi. Bu da yine işlemlerin hızlı, verimli ve ucuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağladı.

BCH fiyat trendi: Toplam vade

Burada tüm dönem için Bitcoin Cash kurunu görebilirsiniz.

Bitcoin veya Bitcoin Cash – Karşılaştırma

Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki fark nedir? Hangisi daha iyi Bitcoin mi Bitcoin Cash mi? Bitcoin Cash’in Bitcoin’den daha iyi bir geleceği var mı? İki para birimi birçok yönden birbirine benzemektedir. Ne de olsa Bitcoin Cash, Bitcoin’in hard fork’u olarak ortaya çıkmıştır! Peki hangi dijital para birimi zirveye çıkıyor? İşte Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki nihai karşılaştırma.

Güvenlik: BTC’de saldırılara karşı direnç ve dayanıklılık

Bitcoin mi yoksa Bitcoin Cash mi daha güvenli? Bitcoin Cash ile karşılaştırıldığında, işlem blokları yalnızca 1MB ile sınırlıdır, ancak kripto para birimlerinin öncüsü güvenlik ve saldırıya karşı direnç açısından çok ileridedir. Bitcoin bunu, ağın güvenliğine ve esnekliğine katkıda bulunan muazzam hash gücüne borçludur.

Ölçeklendirme: Daha hızlı ve daha ucuz işlemler

Bitcoin Cash, Bitcoin’den daha mı ucuz ve hızlı? Evet. Bitcoin’in ölçeklendirme sorununa Bitcoin Cash ile karşı çıkıldı. Ancak artan popülerlik nedeniyle her iki blok zinciri de artık blok boyutlarını genişletti. Bitcoin artık 2MB blok boyutuna sahipken, Bitcoin Cash işlem bloklarını 32MB’a genişletti.

  • Bitcoin (BTC): 1MB’den 2MB’ye
  • Bitcoin Cash (BCH): 8MB’den 32MB’ye

Başka bir deyişle, Bitcoin saniyede yaklaşık 10 işlem gerçekleştirebilirken, Bitcoin Cash 213 işlem gerçekleştirebilmektedir.

Madencilik: BCH için daha az bilgi işlem gücü

Bitcoin Cash’in madenciliği Bitcoin’den daha mı kolay? Burada Bitcoin Cash, öncüsünden açık bir şekilde daha iyi performans gösteriyor. Her iki para birimi de aynı madencilik prensibine dayanmaktadır, ancak Bitcoin Cash, Bitcoin’den çok daha verimli, daha hızlı ve madenciliği daha kolaydır. Bu durum elbette madencileri memnun ediyor çünkü Bitcoin’e kıyasla daha az işlem gücüne ihtiyaç duyuyorlar.

Tahmin: Bitcoin en popüler para birimi olmaya devam ediyor

BCH, Bitcoin’den daha hızlı ve daha ucuz olduğunu kanıtlasa da Bitcoin’in popülaritesi BCH’nin fiyat performansını yavaşlatıyor. Tüm kripto para birimlerinin öncüsü ve piyasaya sürüldüğünden bu yana dünyanın en istikrarlı, pahalı ve saldırılara dayanıklı dijital para birimlerinden biri olan BCH’nin, tanınmış Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi pek olası değildir.

Kripto alternatifleri: Ethereum, Dash ve Tether

Şu anda 4.500’ün üzerinde kripto para birimi var. Bu büyük bir miktar gibi görünse de, bunlardan yalnızca 100’ünden biraz azı günlük 1.000 ABD doları veya daha fazla işlem cirosu elde etmektedir. Bitcoin Cash’in diğer popüler kripto alternatifleri Ethereum, Dash ve Tether’dir! Her bir kripto para birimi hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Ethereum (ETH): İkinci nesil kripto para birimi

Tıpkı diğer kripto para birimleri gibi Ethereum da son teknoloji blok zinciri teknolojisine dayanmaktadır. Ethereum’un kendisi saf bir kripto para birimi değildir, ancak her türlü blok zinciri projesi için kullanılabilir. Merkezi olmayan bir ekosistem olan Ethereum, bu nedenle akıllı sözleşmeler gibi merkezi olmayan uygulamalar için genellikle açık bir protokol olarak kullanılır. Ethereum’un kendi kripto para biriminin adı Ether – kısaca ETH.

Dash: Bitcoin’in devamı

Neredeyse hiçbir coin Dash kadar hızlı büyümeyi başaramadı! Kripto para birimi, efsanevi Bitcoin’in devamı olarak kabul ediliyor. Bitcoin’den farklı olarak Dash, hash algoritmalarının enerji ve zaman açısından daha verimli olması avantajına sahiptir. Önceki modelde olduğu gibi burada da işlemler güvenli, hızlı ve verimli olmaya devam ediyor.

Tether (USDT): Stablecoin piyasadaki dalgalanmalara meydan okuyor

En popüler on kripto para biriminden biri Tether’dir. Ve sebepsiz değil! Bitcoin, Ethereum ve benzerleriyle karşılaştırıldığında, bu bir stabilcoin. Bu nedenle Tether’in değeri itibari para birimine bağlıdır ve dolayısıyla itibari paranın değerini 1:1 oranında yansıtır. Kriptoya yeni başlayanlar düşük fiyat dalgalanmalarını takdir ederken, sektörü bilenler Tether’i yaklaşan piyasa dalgalanmalarının bir işareti olarak kullanıyor.

Kripto para birimleri: Liste

BitCoin, BitCoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dash, Ripple, Zcash veya Binarcy Coin: geleneksel ödeme araçlarına cevap olarak kabul edilirler. Paranın dijitalleşmesi ve merkezsizleşmesi bankaları gereksiz kılıyor. Dijital paralarının kontrolünden ve güvenliğinden yalnızca alıcılar ve satıcılar sorumludur. Siz de Bitcoin & Co. şirketine yatırım yapmak ister misiniz? Burada en popüler kripto para birimlerine genel bir bakış sunuyoruz.

Ticaret Uygulaması: Tavsiye

eToro Uygulaması – Hisse senedi, ETF, kripto para birimi ticareti yapın, blogumda ticaret hakkında zaten çok şey öğrendiniz. Elbette pek çok soru var: Hangi uygulama ile ticaret yapıyorsunuz, ne öneririm? Bu yüzden bugün sizinle en sevdiğim ticaret uygulaması olan eToro’yu paylaşmak istiyorum. 12 ayda %29,88 varlık büyümesi, “Kopya İnsanlar” ve “Kopya Portföyler” aracılığıyla düşük riskle veya aktif ticaret ve ticaret stratejileriyle %127,35’e kadar. Uygulamayı, ücretleri ve çok daha fazlasını adım adım buradan öğrenin.

Ticaret stratejileri

Ä°ster kripto para birimi, ister döviz ticareti, hisse senetleri, emtialar veya değerli metaller olsun, bu 3 strateji temel borsa oyununu anlamanıza yardımcı olacaktır. Yeni başlayanların ve acemilerin mekaniği kısaca anlamalarına yardımcı olmak için bu 3 stratejiyi geliştirdim. Hisse senetlerinden ziyade Bitcoin ile büyüdüğüm için, burada özellikle dijital para birimlerine güçlü bir referans var. Bununla birlikte, mekanizmalar veya stratejiler şu 5 yatırım türü için aynıdır: kripto para birimi, döviz ticareti, hisse senetleri, emtialar veya değerli metaller. Burada riskler ve fiyat dalgalanmaları önemli ölçüde daha düşük olduğu için ETF’ leri ve endeks fonlarını hariç tutuyorum.