Litecoin (LTC) satın alın: Fiyat, Değer & Fiyat Geçmişi

Litecoin (LTC) Satın Alın – Bazıları emlak hisselerine, bazıları ise kripto paralara yatırım yapar. Klasik Bitcoin veya Ethereum’un yanı sıra artık Dash ve Litecoin gibi daha modern kripto para birimleri de var. Özellikle ikincisi, artan işlem hızı ve düşük işlem maliyetleri ile karakterize edilir. Litecoin’e yatırım yapmak mı istiyorsunuz? Blockchain ve döviz ticareti ile ilgileniyor musunuz? Ayrıca Litecoin’in geçmişinden güncel fiyat trendine kadar tüm gerçekleri ve rakamları da öğrenebilirsiniz!

Litecoin (LTC): Gerçekler, Rakamlar ve Fiyat

Yani Litecoin’e yatırım yapmak mı istiyorsunuz? Hiçbir şey daha kolay olamazdı! Dijital bir para birimi olarak Litecoin’i hizmetler ve mallar için ödeme yapmak üzere kullanabilirsiniz. Kripto para birimi aynı zamanda bir yatırım olarak ve döviz ticaretinde de çok popüler. Bitcoin & Co. gibi bu da modern blok zinciri teknolojisine dayanmaktadır.

Kripto para ticareti yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Bu uygulamalarla 1 Euro’dan başlayan fiyatlarla satın alın:

İndir (Android + iOS): eToro

Ve küçük bir ipucu, Made in Germany:

İndir (Android + iOS) Trade Republic

BitCoin, kripto para ve blok zinciri? Bu ne anlama geliyor? BitCoin, Kripto Para ve Blok Zinciri hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz!

Litecoin’i özel kılan şey: Scrypt hash algoritması işlem hızının artmasını sağlar – ve bu sırada blok zincirinin bütünlüğü hala garanti altındadır! Bu ne anlama geliyor? Oldukça basit: Bitcoin’de bir blok için işlem süresi yaklaşık 10 dakika iken, Litecoin’de bu sadece 2 dakika 30 saniye sürüyor! Böylece blokların madenciliği daha hızlı gerçekleşir ve işleminiz hızlı ve karmaşık olmaz.

İşte Litecoin (LTC) hakkındaki tüm gerçekler ve rakamlar:

  • Para Birimi: Litecoin (LTC)
  • Mucit: Charlie Lee
  • Yayın: 2011
  • Mutabakat Algoritması: İş Kanıtı
  • Blok zinciri boyutu: 33 GB

Gün içi (gün boyunca geçerli günlük fiyat)

Gün boyunca geçerli Litecoin kuru.

Ay: 30 günlük LTC incelemesi

Burada son 30 güne ait Litecoine oranını görebilirsiniz.

Devam eden yıl: 12 ay

Burada son 12 ayın Litecoin kurunu görebilirsiniz.

Toplam çalışma süresi

Burada tüm dönem için Litecoin kurunu görebilirsiniz.

Kripto alternatifleri: Bitcoin, Ethereum ve Ripple

Şu anda 4.500’ün üzerinde kripto para birimi var. Bu büyük bir miktar gibi görünse de, bunlardan yalnızca 100’ünden biraz azı günlük 1.000 ABD doları veya daha fazla işlem cirosu elde etmektedir. Litecoin’in diğer popüler kripto alternatifleri Bitcoin, Ethereum ve Ripple’dır! Her bir kripto para birimi hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Bitcoin (BTC): Kripto para birimlerinin öncüsü

Bitcoin ya da kısaca BTC, şu anda yalnızca dünyanın en iyi bilinen kripto para birimi değil, aynı zamanda ilk kripto para birimi olarak da kabul ediliyor. İlk dijital para Satoshi Nakamoto tarafından icat edilmiştir. Bunun arkasında kimin olduğu bugün hala bir muamma. Ancak net olan bir şey var: Bitcoin finans dünyasında sonsuza dek devrim yarattı.

Ethereum (ETH): İkinci nesil kripto para birimi

Tıpkı diğer kripto para birimleri gibi Ethereum da son teknoloji blok zinciri teknolojisine dayanmaktadır. Ethereum’un kendisi saf bir kripto para birimi değildir, ancak her türlü blok zinciri projesi için kullanılabilir. Merkezi olmayan bir ekosistem olan Ethereum, bu nedenle akıllı sözleşmeler gibi merkezi olmayan uygulamalar için genellikle açık bir protokol olarak kullanılır. Ethereum’un kendi kripto para biriminin adı Ether – kısaca ETH.

Ripple (RXP): Uluslararası ödeme işlemleri için açık kaynaklı protokol

XRP Coin ile Ripple da dijital bir para birimi olarak kabul edilir, ancak diğer kripto paralara kıyasla blok zincirine dayalı değildir. Ripple kendisini daha çok bir ödeme ağı için açık kaynaklı bir protokol olarak görüyor. Amaç, uluslararası ödemeleri daha ucuz, daha hızlı ve daha verimli hale getirmektir.

Kripto para birimleri: Liste

BitCoin, BitCoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dash, Ripple, Zcash veya Binarcy Coin: geleneksel ödeme araçlarına cevap olarak kabul edilirler. Paranın dijitalleşmesi ve merkezsizleşmesi bankaları gereksiz kılıyor. Dijital paralarının kontrolünden ve güvenliğinden yalnızca alıcılar ve satıcılar sorumludur. Siz de Bitcoin & Co. şirketine yatırım yapmak ister misiniz? Burada en popüler kripto para birimlerine genel bir bakış sunuyoruz.