Ethereum (ETH) satın alın: Fiyat, Değer & Fiyat Geçmişi

Ethereum (ETH) satın alın – Kripto para biriminden blok zincirine: Dijital para birimleri dünyasını mutlaka duymuşsunuzdur. Geçmişte insanlar yatırım olarak gayrimenkul ü tercih ediyor ve gayrimenkul hisselerine yatırım yapıyordu, ancak bugün Ethereum, Bitcoin, Ripple & Co. En son blok zinciri teknolojisi sayesinde, günümüzün dijital para birimleri güvenli ve verimli olarak kabul edilmektedir. Siz de Ethereum’a yatırım yapmak veya hatta döviz ticaretine girmek istiyor musunuz? O zaman ünlü Bitcoin’in en büyük rakibi hakkında her şeyi buradan öğrenin: Ethereum dünyasına hoş geldiniz!

Ethereum (ETH): Gerçekler, Rakamlar ve Fiyat

Tıpkı diğer kripto para birimleri gibi Ethereum da son teknoloji blok zinciri teknolojisine dayanmaktadır. Ethereum’un kendisi saf bir kripto para birimi değildir, ancak her türlü blok zinciri projesi için kullanılabilir. Merkezi olmayan bir ekosistem olan Ethereum, bu nedenle akıllı sözleşmeler gibi merkezi olmayan uygulamalar için genellikle açık bir protokol olarak kullanılır.

Kripto para ticareti yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Bu uygulamalarla 1 Euro’dan başlayan fiyatlarla satın alın:

İndir (Android + iOS): eToro

Ve küçük bir ipucu, Made in Germany:

İndir (Android + iOS) Trade Republic

Ethereum’un kendi kripto para biriminin adı Ether – kısaca ETH. Diğer dijital para birimlerine benzer şekilde, Ether ile mal ve hizmetler için ödeme yapabilir veya ticaret yapabilirsiniz. Ether bir yatırım olarak da çok popüler. Blok zinciri tüm işlemleri sahteciliğe karşı korumalı hale getirir.

BitCoin, kripto para ve blok zinciri? Bu ne anlama geliyor? BitCoin, Kripto Para ve Blok Zinciri hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz!

İşte Ethereum hakkındaki tüm gerçekler ve rakamlar:

  • Kripto Para Birimi: Ethereum (ETH)
  • Mucitler: Vitalik Buterin, Gavin Wood
  • Geliştirici: Ethereum Foundation
  • Yayınlanma tarihi: 30 Temmuz 2015
  • Mutabakat Algoritmaları: Proof of Work, yakında Proof of Stake
  • Blok zinciri boyutu: 300 GB

Gün içi (gün boyunca geçerli günlük fiyat)

İşte gün boyunca güncel Ethereum fiyatı.

Ay: NBB’nin 30 günlük incelemesi

Burada son 30 gün için Ethereum oranını görebilirsiniz.

Devam eden yıl: 12 ay

Burada son 12 ayın Ethereum fiyatını görebilirsiniz.

Toplam çalışma süresi

Burada tüm dönem için Ethereum oranını görebilirsiniz.

Kripto alternatifleri: Bitcoin, Ripple ve Litecoin

Şu anda 4.500’ün üzerinde kripto para birimi var. Bu büyük bir miktar gibi görünse de, bunlardan yalnızca 100’ünden biraz azı günlük 1.000 ABD doları veya daha fazla işlem cirosu elde etmektedir. Ethereum’un diğer popüler kripto alternatifleri Bitcoin, Ripple ve Litecoin’dir! Her bir kripto para birimi hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Bitcoin (BTC): Kripto para birimlerinin öncüsü

Bitcoin ya da kısaca BTC, şu anda yalnızca dünyanın en iyi bilinen kripto para birimi değil, aynı zamanda ilk kripto para birimi olarak da kabul ediliyor. İlk dijital para Satoshi Nakamoto tarafından icat edilmiştir. Bunun arkasında kimin olduğu bugün hala bir muamma. Ancak net olan bir şey var: Bitcoin finans dünyasında sonsuza dek devrim yarattı.

Ripple (RXP): Uluslararası ödeme işlemleri için açık kaynaklı protokol

XRP Coin ile Ripple da dijital bir para birimi olarak kabul edilir, ancak diğer kripto paralara kıyasla blok zincirine dayalı değildir. Ripple kendisini daha çok bir ödeme ağı için açık kaynaklı bir protokol olarak görüyor. Amaç, uluslararası ödemeleri daha ucuz, daha hızlı ve daha verimli hale getirmektir.

Litecoin (LTC): Skrypt sayesinde hızlı hashing

Dijital bir para birimi olarak Litecoin’i hizmetler ve mallar için ödeme yapmak üzere kullanabilirsiniz. Kripto para birimi aynı zamanda bir yatırım olarak ve döviz ticaretinde de çok popüler. Litecoin’in özelliği: Scrypt hash algoritması işlem hızının artmasını sağlarken blok zincirinin bütünlüğü hala garanti altındadır!

Kripto para birimleri: Liste

BitCoin, BitCoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dash, Ripple, Zcash veya Binarcy Coin: geleneksel ödeme araçlarına cevap olarak kabul edilirler. Paranın dijitalleşmesi ve merkezsizleşmesi bankaları gereksiz kılıyor. Dijital paralarının kontrolünden ve güvenliğinden yalnızca alıcılar ve satıcılar sorumludur. Siz de Bitcoin & Co. şirketine yatırım yapmak ister misiniz? Burada en popüler kripto para birimlerine genel bir bakış sunuyoruz.