Planlama ve finansman: maliyetler, krediler, ipuçları

Planlama ve finansman – Çoğu durumda, bir mülkün satın alınması finansman ile el ele gider. Çok az sayıda mülk alıcısı mülkleri için nakit ödeme yapabilmektedir. Bir mülk için finansman genellikle on ila 30 yıllık bir süreye yayılır. Bu nedenle dikkatli bir planlama çok önemlidir.

Gerçek maliyetler ve ucuz krediler

İstikrarlı bir gelir, güvenli finansman için temel ön koşullardan biridir. Gelir, finansman dönemi için güvence altına alınmalıdır. Yaşam planlamasındaki değişikliklerin yanı sıra hastalık veya işsizlik nedeniyle kazanç kaybı olasılığını da dikkate almanız gerekir. Genç çiftler çocuk sahibi olmak isteyebilir, bu da geliri etkiler.

Sağlam bir temel önemlidir

Güvenli bir yaşam planlaması mümkün değildir, çünkü öngörülemeyen şeyler her zaman meydana gelebilir. Ancak, finansmanın sağlam bir temel üzerine inşa edilmesi önemlidir. Aylık taksitler baştan çok sıkı bir şekilde planlanırsa, hastalık, işsizlik veya bir çocuğun doğumu nedeniyle paranın aniden azalması durumunda büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Güvenli finansman için aylık bütçede büyük bir tampon kesinlikle gereklidir.

Profesyonel tavsiye: emlakçı

Bir mülk satın alırken ve tüm finansman konularında uzman tavsiyesi alın. Gayrimenkul finansmanının üzerine inşa edilebileceği çeşitli sütunlar vardır. Her finansman şeklinin kendine özgü bir bileşeni vardır. Kişiye özel bir paketle, yükümlülükleri tüm dönem boyunca sorunsuz bir şekilde yerine getirme olasılığınız en yüksektir.

Maliyetleri gerçekçi bir şekilde belirleyin

Bir finansman tutarı belirlemeden önce, toplam maliyetler hakkında genel bir bilgi edinmelisiniz. Birçok inşaatçı hesaplamalarında yan maliyetleri unutmaktadır. Bu, mali kaynaklar yeterli olmadığı için iç mekan çalışmalarının veya bahçenin bir kısmının hemen tamamlanamayacağı anlamına gelebilir. İnşaat maliyetlerine evin anahtar teslimi tamamlanması da dahildir.

Ä°ç donanım, dış mekan tesisleri, yan maliyetler için ekstra maliyetler

Bahçe, giriş alanı ve terasın temel tasarımının yanı sıra hazır bir mutfak, banyo ve misafir tuvaleti donanımı da planlanmalıdır. Noter, tapu devir vergisi ve emlakçı kullanımı için ek masrafları unutmayın. Genellikle, evin satın alınmasından sonra beş haneli bir meblağ ödenmesi gerekecektir. Şimdiye kadar kirada oturuyorsanız, kiranızı ve evin ilk taksitlerini birkaç ay boyunca paralel olarak ödemeniz gerekebilir. Ayrıca, bir inşaatçı olarak yaptırmanız gerekebilecek herhangi bir sigortanın maliyetini de düşünmelisiniz. Ayrıca, bazı maliyetler önceden kesin olarak hesaplanamayacağı için bir tampon planlamalısınız.

Finansmanın temel direkleri

Klasik bir banka kredisinin aksine, finansman çeşitli ayaklardan oluşur. Bunlar arasında öz sermaye, bina tasarruf sözleşmesi, sübvansiyonlu kredi ve klasik banka kredisi bulunmaktadır.

Equity: Finansal olarak nasıl bir konumdasınız?

Özkaynak olmadan bir evi veya daireyi finanse etmemelisiniz. Toplam tutarın %25’i tavsiye edilir. Önemli olan sadece geleneksel tasarruf bakiyesi değildir. Kendi katkıları veya inşaatçıya ait bir arsa da dikkate alınır.

Tasarruf sözleşmesi oluşturma: kredi planlayın ve tasarruf edin

Bir bina tasarruf sözleşmesi ile yedi yıl içinde toplam tutarın yüzde 40’ını tasarruf edersiniz. Evin inşaatını yapı tasarruf sözleşmesinin vadesi ile birlikte planlamanız avantajlıdır. Ardından, bina tasarruf toplamının yüzde 60’ına karşılık gelen düşük faizli bir kredi alacaksınız. Bu kredinin tamamını finansman için kullanabilirsiniz.

Promosyonel kredi: Yatırımcı olarak bankalar

Bulunduğunuz eyaletin yatırım bankasına veya KfW Bank’a promosyon kredisi için başvurabilirsiniz. Belirli kriterlere bağlıdır. Kredinin türüne bağlı olarak, geliriniz veya evin özellikleri kontrol edilir. Örneğin, düşük enerjili bir ev için çok uygun koşullarda bir KfW kredisi alabilirsiniz.

Banka kredisi: Genellikle internetten daha ucuz

Banka kredisi, en pahalısı olduğu için her zaman finansmanın son ayağı olmalıdır. Diğer tüm olasılıkları tükettiğinizde, kalan tutar için seçtiğiniz bankaya finansman başvurusunda bulunun. Kendinizi evinizin bulunduğu bankanın teklifiyle sınırlamayın, farklı teklifleri birbiriyle karşılaştırın. Çevrimiçi bankalar, şube ağı maliyetlerinden tasarruf ettikleri için genellikle daha uygun faiz oranları sunarlar. Bu tasarruf, uygun faiz oranları şeklinde müşteriye aktarılır.

Gayrimenkul satın alma konusunda daha fazla bilgi

Bir mülk satın alırken başka nelere dikkat etmeniz gerekir ve hangi ipuçları hayallerinizdeki mülkü finanse etmenize yardımcı olabilir.

Rüya evler: finansman, güvenlik, verimlilik

Hayalinizdeki ev kavramı, müstakbel bir ev sahibi tarafından çok farklı bir şekilde tanımlanır. Bunu, merkezi bir konumda küçük, az bakım gerektiren bir bahçeye sahip lüks donanımlı bir ev olarak anlayan inşaatçılar var. Diğerleri sakin bir yerde ev istiyor ve işe ya da bir sonraki kasabaya daha uzun bir yolculuğu kabul etmekten memnun. Genel olarak bu terim, birçok olanak sunan modern bir evi ifade eder. Burada size hayalinizdeki evi nasıl bulacağınızı, ne gibi avantajlara sahip olduğunu ve diğer heyecan verici yönlerini gösteriyoruz.

  • Burada rüya evler konusunda daha fazla bilgi bulacaksınız.

Ne tür evler var? Emlak rehberi

Sadece biraz daha fazla alana mı ihtiyacınız var? Ancak bugünlerde gayrimenkul seçenekleri çok fazla. Özellikle bir mülk satın alırken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır ve doğru ev türünü seçmek çok önemlidir. Bu yazıda size hangi ev tiplerinin olduğunu ve her birini farklı kılanın ne olduğunu göstermek istiyoruz. Her bir ev tipinin özellikleri ve kendine has nitelikleri hakkında bilgi edinin ve size avantaj ve dezavantajlarını gösterelim. Bu kılavuzun yardımıyla, sizin için mükemmel olan mülkü seçmeniz daha kolay olacaktır. Genel bir bakış edinin ve bungalovların, teraslı evlerin ve villaların dünyası hakkında bilgi edinin!