Garaj ve carport: mimari, hava koşullarına dayanıklılık, farklılıklar

Garaj ve sundurma – Bir veya iki araçlık bir garaj veya sundurma ev sahipleri arasında çok popülerdir. Eğer bir garaj ya da garaj da sergiye dahil edilirse, potansiyel alıcılar aracın sokağa ya da evin önüne korumasız bir şekilde park edilmesine kıyasla daha fazla ilgi gösterecektir. Bir garaj veya garajın kurulması, yalnızca kişinin kendi evini kullanırken daha fazla kolaylık sağlamakla kalmaz. Bu eklemeler aynı zamanda yeniden satış değeri üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir.

Eleman yapısı veya bireysel mimari

Bir garaj veya garaj kurmak istiyorsanız, birçok seçeneğiniz var. Sahada dikebileceğiniz geniş bir hazır eleman yelpazesine sahipsiniz. Alternatif olarak, bir mimara isteklerinize göre bir garaj veya sundurma inşa ettirebilirsiniz. Bu varyant çok bireyseldir, ancak aynı zamanda eleman yapım yönteminden önemli ölçüde daha pahalıdır. Yeni bir bina veya tadilat durumunda, garajı veya otoparkı doğrudan eve bağlayabilirsiniz. Bu, eve kendi erişiminizle de mümkündür.

Avantajı ise araçtan inip evinize girdiğinizde farklı hava koşullarından korunmuş olmanızdır. Bununla birlikte, bu varyant da oldukça pahalıdır ve her evde gerçekleştirilemez. Birçok mülkte temel yapıda bir garaj veya garaj inşa edebilirsiniz. Geniş seçenek yelpazesi sayesinde, düşük fiyatlı varyantta bile birçok tasarım seçeneğine sahip olursunuz.

Garaj ve sundurma konusundaki popüler sorular

  • Bir garaj inşa etmek ne kadara mal olur?
  • Bir karavan ne kadara mal olur?
  • Bir garajın ne kadar büyük olması gerekir?
  • Bir garaj ne kadar büyük olmalıdır?

Carport: Arabanıza bir çatı verin

Carport, aracın park edilmesi için bir çatı sağlar. En az bir tarafı açıktır. Ucuz varyantlar sadece dört taraftan desteklenen bir çatı elemanı ile donatılmıştır. Kaç tarafı kaplayacağınız size kalmış. Bir veya iki araç için bir karavan inşa edilebilir. Carport’un arka tarafına entegre edilmiş bir alet kulübesi ile birleştirmek mümkündür. Bu, bisikletler veya bahçe mobilyaları için çok iyi bir depolama alanı yaratır.

Güneş, yağmur ve paslanmaya karşı koruma

Araç bir garajda çok iyi korunmaktadır. Sıcak günlerde, güneş doğrudan arabanın üzerine gelmediği için içerisi hoş bir şekilde serin kalır. Kışın, aracı sadece sıcaklıklar gerçekten düşük olduğunda kazımanız gerekir. Karavanın iki veya üç tarafı kapatılırsa, araç o kadar iyi korunur ki çok soğuk günlerde buz kazımaya gerek kalmaz. Kar araçtan uzak tutulur ve dolu herhangi bir hasara neden olmaz.

Bir garaja göre avantajları, aracın daha iyi havalandırılmasıdır. Yağmurdan ıslanan bir aracı garaja park ederseniz, optimum havalandırma olmadan zamanla paslanabilir. Carport optimum havalandırma sağlar. Ayrıca garaj kapılarını açma ve kapama ihtiyacını da ortadan kaldırır. Ve son olarak, carport görünümü açısından daha avantajlı olarak algılanmaktadır. Yeni evlerin garajdan ziyade bir araba garajına sahip olma olasılığının daha yüksek olduğu gözlemlenebilir.

Garaj: Taş ve betondan yapılmış çok yönlü koruma

Garaj eve entegre edilmiş veya eve eklenmiştir. Araç için çok yönlü koruma sağlar. Ön tarafta geniş bir kapı veya bir panjur vardır. Bir tarafta veya arka duvarda, eve ve bahçeye erişim oluşturulabilir. Klasik garajlar bir veya iki araç için alan sunar. Taş veya betondan inşa edilirler ve çatı ile aynı şekilde çatılırlar. Maliyetler bir karavana göre önemli ölçüde daha yüksektir. Ucuz modeller, sahada inşa edilen unsurlardan oluşur.

Güvenlik yönü: manuel mi yoksa elektronik kapatma mı?

Birçok ev sahibi otomatik bir kapı tercih eder. Bu, uzaktan kumanda ile açılır ve kapanır. Arabayı içeri ve dışarı sürerken zaman avantajı sunar. Bu kapılar elektronik olarak kilitlendikleri için de çok güvenlidirler. Alternatif olarak, yükseltilmiş veya katlanır kapılar olarak tasarlanmış manuel olarak çalıştırılan garaj kapıları vardır. Kapıların boyutu garajın genişliğine bağlıdır. Bu da aracın boyutlarıyla eşleştirilmelidir.

Ev inşa etme ve satma konusunda daha fazla bilgi

Burada ev inşa etme ve ev satma konusunda önemli bilgilerin yanı sıra mutlaka uymanız gereken ipuçları ve tavsiyeler bulacaksınız.

Planlama ve finansman: maliyetler, krediler, ipuçları

Çoğu durumda, bir mülkün satın alınmasına finansman eşlik eder. Çok az sayıda mülk alıcısı mülklerinin bedelini nakit olarak ödeyebilmektedir. Bir mülk için finansman genellikle on ila 30 yıllık bir süreye yayılır. Bu nedenle dikkatli bir planlama çok önemlidir. İstikrarlı bir gelir, güvenli finansman için temel ön koşullardan biridir. Gelir, finansman dönemi için güvence altına alınmalıdır. Yaşam planlamasındaki değişikliklerin yanı sıra hastalık veya işsizlik nedeniyle kazanç kaybı olasılığını da dikkate almalısınız. Genç çiftler çocuk sahibi olmak isteyebilir, bu da geliri etkiler.

Ne tür evler var? Emlak rehberi

Sadece biraz daha fazla alana mı ihtiyacınız var? Ancak bugünlerde gayrimenkul seçenekleri çok fazla. Özellikle bir mülk satın alırken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır ve doğru ev türünü seçmek çok önemlidir. Bu yazıda size hangi ev tiplerinin olduğunu ve her birini farklı kılanın ne olduğunu göstermek istiyoruz. Her bir ev tipinin özellikleri ve kendine has nitelikleri hakkında bilgi edinin ve size avantaj ve dezavantajlarını gösterelim. Bu kılavuzun yardımıyla, sizin için mükemmel olan mülkü seçmeniz daha kolay olacaktır. Genel bir bakış edinin ve bungalovların, teraslı evlerin ve villaların dünyası hakkında bilgi edinin!

Çatı: Çatı makasları ve çatı kaplamalarının planlanması, yapımı ve yenilenmesi

Modern çatılar farklı şekillere sahip olabilir. Klasik beşik çatı, yüzyıllar boyunca Almanya’da en yaygın çatı şekli olmuştur. Çatı eğimlerinin altındaki alanı etkili bir şekilde kullanmak için genellikle kırma çatıya dönüştürülmüş ve çatı pencereleri ile donatılmıştır. İki katlı yeni kent villalarında çadır çatılar kullanılmıştır. Bir yenileme bağlamında, çatının şekli yalnızca önemsiz bir şekilde değiştirilebilir. Bunu yapmayı planlıyorsanız, evi temelden yeniden tasarlamanız gerekecektir. Öte yandan, çatı kaplaması genellikle yenileme konusu olmaktadır. Çeşitli renklerde, şekillerde ve tasarımlarda mevcut olan karolar kullanılır. Yeni bir çatı kaplaması genellikle çatı yapısının yenilenmesiyle el ele gider. Eğer inşaat temelde yeni ve yüksek kalitede ise, bir çatı yeni bir tadilata ihtiyaç duymadan en az 50 yıl dayanabilir.

Evin kileri: bitirme veya depolama odası

Bir kiler birçok farklı şekilde kullanılabilir. Oturma odası, misafir odası veya ofise dönüştürülebilir ya da depo odası olarak kullanılabilir. Kilerin dışarıya erişimi varsa, bisikletler veya bahçe aletleri odalarda saklanabilir. Yeni bir ev inşa ederken kiler odaları planlanmalıdır. Maliyetler yüksek. Mahzenin büyüklüğüne bağlı olarak beş haneli rakamlara ulaşabilir. Bir bodrum zemin seviyesinde veya kısmen zeminden yükseltilmiş olarak kurulabilir. Her iki inşaat yönteminin de avantajları ve dezavantajları vardır.

  • Evin Mahzeni makalesi için buraya tıklayın.

Açık hava tesisleri: Ön bahçe, teras ve bahçe için göz önünde bulundurmanız gerekenler

Arazisi olan bir ev satın almak isteyen birçok alıcı, açık hava tesislerinin güzel bir şekilde tasarlanmasına önem vermektedir. Cazip dış mekan olanaklarına sahip bir mülkü satışa sunduğunuzda, deneyimler, ilgilenen alıcıları hızla bulacağınızı göstermiştir. Ev satışını profesyonel bir ortağa bırakmaya karar verirseniz, çok zaman kazanırsınız. Potansiyel ilgili taraflarla iletişime geçme konusunda endişelenmenize gerek yok ve işinize ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.