Çatı: Çatı makasları ve çatı kaplamalarının planlanması, yapımı ve yenilenmesi

Çatı – Modern çatılar farklı şekillere sahip olabilir. Klasik beşik çatı, yüzyıllar boyunca Almanya’da en yaygın çatı şekli olmuştur. Çatı eğimlerinin altındaki alanı etkili bir şekilde kullanmak için genellikle kırma çatıya dönüştürülmüş ve çatı pencereleri ile donatılmıştır. İki katlı yeni kent villalarında çadır çatılar kullanılmıştır. Bir yenileme bağlamında, çatının şekli yalnızca önemsiz bir şekilde değiştirilebilir. Bunu yapmayı planlıyorsanız, evi temelden yeniden tasarlamanız gerekecektir. Öte yandan, çatı kaplaması genellikle yenileme konusu olmaktadır. Çeşitli renklerde, şekillerde ve tasarımlarda mevcut olan karolar kullanılır. Yeni bir çatı kaplaması genellikle çatı yapısının yenilenmesiyle el ele gider. Yapı temelde yeni ve yüksek kalitede ise, bir çatı yeni bir tadilata ihtiyaç duymadan en az 50 yıl dayanabilir.

Çatı makası: ahşaptan yapılmış bireysel uyarlamalar

Çatı makası ahşap elemanlardan yapılmıştır. Bunlar şekil ve doku olarak evin yapısına ve büyüklüğüne uyarlanır, böylece bir çatı makası her zaman ayrı ayrı yapılır. Çatı makası çatı çıtalarını tutar ve bunlar da kiremitler için gerekli desteği sağlar.
Çatı makası, her evin güvenlikle ilgili unsurlarından biridir. İnşaat türü, çatı altındaki alanın yaşam amaçlı kullanılıp kullanılamayacağını belirleyen faktörlerden biridir. Çatıda sonradan yapılacak bir değişiklik genellikle sadece bir yapı mühendisinin katılımıyla mümkündür. Çatı makasının yapımı deneyimli bir uzman firma tarafından gerçekleştirilmelidir.

Çatı hakkında popüler sorular:

  • Çatıdaki çıkıntı nerede?
  • Çatıdaki saçaklar nedir?
  • Bir çatının yeniden çatılması ne kadara mal olur?

Kiremit veya arduvaz çatı kaplaması – seçim sizin!

Çatı kaplaması kiremit veya arduvaz ile yapılır. Alternatif olarak çatılar doğal saz ile kaplanmaktadır. Bu varyant özellikle Almanya’nın kuzeyindeki evler için popülerdir. Rheinland-Pfalz ve Hessen’de kırsal alanlarda her zaman satılık olan sazdan evler bulabilirsiniz.

Çatı kaplamaları için basit yenileme

Çatı makasının aksine, çatı kaplaması daha kolay yenilenebilir. Çatı makası hala sağlamsa, çatı kiremitleri değiştirilir. Burada da işin bir profesyonele yaptırılması önemlidir. Yüzeyleri sırlı kiremitler yeni binalar ve tadilatlar için popülerdir. Bunlar kolayca yosun biriktirmez ve kir tutmaz. Ayrıca çatıya çok çekici bir görünüm kazandırırlar. Bu modern ve dayanıklı kiremitlerle çatı kaplaması pahalı olduğundan, evin değeri üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Ev inşa etme ve satma konusunda daha fazla bilgi

Burada ev inşa etme ve ev satma konusunda önemli bilgilerin yanı sıra mutlaka uymanız gereken ipuçları ve tavsiyeler bulacaksınız.

Planlama ve finansman: maliyetler, krediler, ipuçları

Çoğu durumda, bir mülkün satın alınmasına finansman eşlik eder. Çok az sayıda mülk alıcısı mülklerinin bedelini nakit olarak ödeyebilmektedir. Bir mülk için finansman genellikle on ila 30 yıllık bir süreye yayılır. Bu nedenle dikkatli bir planlama çok önemlidir. İstikrarlı bir gelir, güvenli finansman için temel ön koşullardan biridir. Gelir, finansman dönemi için güvence altına alınmalıdır. Yaşam planlamasındaki değişikliklerin yanı sıra hastalık veya işsizlik nedeniyle kazanç kaybı olasılığını da dikkate almalısınız. Genç çiftler çocuk sahibi olmak isteyebilir, bu da geliri etkiler.

Ne tür evler var? Emlak rehberi

Sadece biraz daha fazla alana mı ihtiyacınız var? Ancak bugünlerde gayrimenkul seçenekleri çok fazla. Özellikle bir mülk satın alırken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır ve doğru ev türünü seçmek çok önemlidir. Bu yazıda size hangi ev tiplerinin olduğunu ve her birini farklı kılanın ne olduğunu göstermek istiyoruz. Her bir ev tipinin özellikleri ve kendine has nitelikleri hakkında bilgi edinin ve size avantaj ve dezavantajlarını gösterelim. Bu rehberin yardımıyla, sizin için mükemmel olan mülkü seçmeniz daha kolay olacaktır. Genel bir bakış edinin ve bungalovların, teraslı evlerin ve villaların dünyası hakkında bilgi edinin!

Evin kileri: bitirme veya depolama odası

Bir kiler birçok farklı şekilde kullanılabilir. Oturma odası, misafir odası veya ofise dönüştürülebilir ya da depo olarak kullanılabilir. Kilerin dışarıya erişimi varsa, bisikletler veya bahçe aletleri odalarda saklanabilir. Yeni bir ev inşa ederken kiler odaları planlanmalıdır. Maliyetler yüksek. Mahzenin büyüklüğüne bağlı olarak beş haneli rakamlara ulaşabilir. Bir bodrum zemin seviyesinde veya kısmen zeminden yükseltilmiş olarak kurulabilir. Her iki inşaat yönteminin de avantajları ve dezavantajları vardır.

  • Evin Mahzeni makalesi için buraya tıklayın.

Garaj ve carport: mimari, hava koşullarına dayanıklılık, farklılıklar

Bir ya da iki araçlık bir garaj ya da sundurma ev sahipleri arasında oldukça popülerdir. Eğer bir garaj ya da garaj da sergiye dahil edilirse, potansiyel alıcılar aracın sokağa ya da evin önüne korumasız bir şekilde park edilmesine kıyasla daha fazla ilgi gösterecektir. Bir garaj veya garajın kurulması, yalnızca kişinin kendi evini kullanırken daha fazla kolaylık sağlamakla kalmaz. Bu eklemeler aynı zamanda yeniden satış değeri üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir.

Açık hava tesisleri: Ön bahçe, teras ve bahçe için göz önünde bulundurmanız gerekenler

Arazisi olan bir ev satın almak isteyen birçok alıcı, dış mekan tesislerinin güzel bir şekilde tasarlanmasına önem vermektedir. Cazip dış mekan olanaklarına sahip bir mülkü satışa sunduğunuzda, deneyimler, ilgilenen alıcıları hızla bulacağınızı göstermiştir. Ev satışını profesyonel bir ortağa bırakmaya karar verirseniz, çok zaman kazanırsınız. Potansiyel ilgili taraflarla iletişime geçme konusunda endişelenmenize gerek yok ve işinize ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.