Motor sigortası – kapsamlı teminat ve üçüncü şahıs sorumluluk

Motorlu araç sigortası – Her motorlu araç sahibi motorlu araç sorumluluk sigortası yaptırmak zorundadır. Ancak, yasal olarak zorunlu olan motorlu taşıt sigortası, yalnızca trafikte üçüncü şahıslara zarar vermeniz durumunda bir teminattır. Üçüncü şahıs sorumluluğu, kendi aracınıza gelen hasarı veya aracınızın çalınması durumunda oluşacak masrafları karşılamaz. Bu durumda, tam veya kısmi kapsamlı bir sigortayı tercih etmeli ve finansal darboğazlara yol açabilecek yüksek maliyetleri kendiniz ödeme olasılığını ortadan kaldırmalısınız. Primler ve avantajlar bireysel araç sigortası sağlayıcıları arasında farklılık gösterdiğinden, kapsamlı bir karşılaştırma yapmalı ve kendiniz için en uygun koşulları seçmelisiniz.

Araç sigortası: karşılaştırma, avantajlar

Daha eski araçlar için kasko sigortası zorunlu değildir. Yeni bir araba kullanıyorsanız veya çok yüksek fiyatlı bir araç tercih ettiyseniz durum farklıdır. Kasko sigortası, kendi kendine verilen hasarları karşılayan ve oyun, hırsızlık ve vandalizmden kaynaklanan hasarlara yardımcı olan gönüllü bir ek sigortadır. Bir kazaya neden olursanız, karşı tarafın zararı sorumluluk sigortası aracılığıyla karşılanır ve bir sonraki yıl priminiz artar. Kendi motorlu aracınızda meydana gelen hasarlar için masraf teminatı talep edebilmeniz için kasko teminatını ve dolayısıyla aracınız için tazminat ödemesini seçmiş olmanız gerekir.

Kasko sigortasında, bir fazlalık seçerek ve fazlalığı karşılaştırmaya dahil ederek tasarruf edersiniz. Kasko sigortası, yeni araçlar ve yüksek değerli kullanılmış araçlar için tavsiye edilir, böylece en kötü ihtimalle mali bir kayıp ve maliyetli sonuçsal sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız. Her iki sigorta için de hasarsızlık sınıfınız, yaşınız, kazasız geçen yıl sayınız ve ikamet yeriniz sigorta priminin hesaplanmasında belirleyici kriterlerdir.

Sigorta konusunda daha fazla bilgi

Sigorta sektöründe zorunlu, gerekli ve tavsiye edilen sigortalar arasında bir ayrım yapılmaktadır. Sağlık sigortası, bakım sigortası gibi, her Alman vatandaşının kanunen yaptırmak zorunda olduğu sözleşmelerden biridir. Bir evi finanse ediyorsanız, bankayı ve sizi kapsayan ek sigortalar olabilir. Sigorta konusu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ticari sigorta

Her şirket envanterini ve üçüncü taraflara verilen zararları en iyi şekilde sigortalamalıdır. Bir girişimci olarak çok sayıda risk taşıyorsunuz, bu nedenle hiçbir koşulda ticari sigortasız yapmamalısınız. Çalışanlarınız müşterilere veya sözleşmeli ortaklara zarar verirse, bu durum yüksek tazminat taleplerine yol açabilir. Ticari sigorta çeşitli riskleri kapsar ve bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde uyarlanabilir.

Yasal gider sigortası

Haklı olmak ile haklı çıkmak arasında fark vardır. Haklı olduğunuzu düşünseniz ve hukukun sizin tarafınızda olduğundan emin olsanız bile, hukuki yardım almadan dava açmak tam tersi bir etki yaratabilir ve bunun da ötesinde sizin için yüksek maliyetlere yol açabilir. Yasal gider sigortası ile kendinizi mali kısıtlamalardan korur ve istediğiniz zaman yasal tavsiye alabilir ve olağan mahkemeler önünde bir avukat tarafından temsil edilebilirsiniz. Bir anlaşmazlık durumunda mali güvenceniz varsa, maliyet nedeniyle “pes etmek” zorunda kalmazsınız ve haklarınızı talep etme olanağına sahip olursunuz.

Ev sahibi sigortası

Bir mülk sahibi olarak, tüm olasılıklara karşı sigortalı olmalısınız. Ev sahibi sigortası, örneğin çevresel faktörlerin neden olduğu hasarları ödeyen temel teminatlardan biridir. Çatınız bir fırtınaya maruz kalırsa veya eviniz yangından zarar görürse, bu durum güçlü bir bina sigortası poliçesi olmadan geçim kaynağınızı kaybetmenize ve mali açıdan mahvolmanıza neden olabilir. Bir ağaç mülkünüze düşer ve evinize isabet ederse, hasar ve bunun sonucunda ortaya çıkan maliyetler genellikle çok büyüktür. Ev sahibi sigortası ile tüm olasılıklar için teminat altına alınma ve maddi hasardan korunma avantajına sahip olursunuz.

Risk sigortası

Kendi evinizi satın aldınız ve uygun bir finansmana mı karar verdiniz? Kredi notunuza ve diğer teminatlarınıza bağlı olarak banka tarafından risk sigortası istenmese bile, aileniz için koruma sağlamalısınız. Ailenizi finansal risklere ve mülk kaybına karşı korumak için kendinizi çeşitli şekillerde sigortalayabilirsiniz. En iyi bilinen ve en uygun risk sigortalarından biri süreli hayat sigortasıdır.

Motosiklet sigortası

Motosikletinizin yeni tescilini kullanarak uygun bir sigorta tarifesine geçin ve en düşük prim karşılığında maksimum performans elde edin. Halihazırda sigortalı bir motosikletiniz varsa ve tasarruf etmek istiyorsanız, son tarihe dikkat edin ve 30.11 tarihine kadar iptal bildirimi ile sigorta değişikliği yapın. Bazı poliçeler, sizi tüm sezon boyunca seçtiğiniz motosiklet sigortasına bağlayan ve genellikle yalnızca sezon sona erdikten sonra geçiş yapmanıza izin veren bir madde içerir. En başından itibaren doğru ve esnek bir şekilde teminat altına alındığınızdan emin olmak için motosiklet sigortanızı dikkatli bir şekilde ve karşılaştırmalara dayanarak seçmelisiniz.