Tamamlayıcı sağlık sigortası – kimler için faydalı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası – Yasal ve özel sağlık sigortası tarafından sağlanan yardımlar sürekli olarak azalmaktadır. Tek yataklı oda ve hastanede başhekim tarafından tedavi gibi istenen bazı faydalar, bir sağlık sigortası poliçesinin standart tarifesine dahil değildir. Aynı şekilde, implantlı diş protezleri söz konusu olduğunda, sağlık sigortalarının maliyet kapsamı dışındaki tüm hizmetler için kendi cebinizden ödeme yapmanız ve bu nedenle yüksek ek maliyetler beklemeniz gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile kendi mali giderlerinizi karşılarsınız ve sağlık sigortanızı haklarınıza ve bireysel ihtiyaçlarınıza göre uyarlama seçeneğine sahip olursunuz.

Bir bakışta tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajları

Gelecekte sağlık sigortanızın sübvansiyonunun üzerindeki tutarları kendi cebinizden ödemeyin. Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarıyla hem tasarruf eder hem de sağlığınıza önemli bir katkıda bulunursunuz. Ek bir tarife yaptırmadan önce, tamamlayıcı sağlık sigortası alanındaki seçenekler hakkında kendinizi bilgilendirmeli ve size uygun teklifi bulmalısınız. Protezler ve diş tedavisi, spa konaklamaları ve rehabilitasyon, görsel yardımcılar ve tıbbi olmayan bir pratisyen tarafından alternatif tedavi için ek teminat mevcuttur. Hastanede doktor ve oda seçiminde özgür olmak istiyor musunuz? O halde size bu imkanı sağlayan bir ek sağlık sigortası yaptırmanız tavsiye edilir.

Serbest çalışanlar ve serbest meslek sahipleri için sigorta

Serbest çalışanlar ve serbest meslek sahipleri, tarifelerde gözle görülür bir artışla normal sağlık sigortaları aracılığıyla günlük hastalık yardımı almak zorunda değildir. Burada da tamamlayıcı sağlık sigortası yardımcı olabilir ve bir sağlık bozukluğu nedeniyle uzun süreli kazanç kaybı durumunda teminat sağlayabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası prim tutarı hem yaşa hem de sağlığa bağlı olduğundan, sağlık sigortası dışında istenen teminata erken karar vermek faydalı olacaktır. Her şeyden önce, ihtiyaçlarınıza en uygun kararı vermeniz önemlidir. Örneğin gözlük kullanmıyorsanız, görsel yardımcıların masraflarını karşılamak için ek sigorta yaptırmanıza gerek yoktur. Diş protezleri ve özel hastane tedavileri veya alternatif tıp için durum farklıdır. Burada tamamlayıcı sağlık sigortası herkes için mantıklıdır, çünkü bu avantajlar genel avantajlar ve bir sigorta talebi durumunda daha fazla karar verme gücü sunar.

Önceden var olan hastalığa rağmen tamamlayıcı sağlık sigortası mümkün mü?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgileniyor ancak önceden mevcut bir rahatsızlığınız mı var? Sağlık temelinizi açıkça bildirmenizi ve bir sigorta talebi durumunda mevcut önceden var olan koşullar hakkında dürüst olmadığınız için yardımların reddedilmesi olasılığını ortadan kaldırmanızı öneririz. Önceden var olan bir hastalığa rağmen uygun bir tamamlayıcı sağlık sigortası bulmanızda size destek olmaktan ve tarifeleri ve faydaları karşılaştırmada deneyimli bir ortak olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Sigorta konusunda diğer önemli bilgiler

Sigorta sektöründe zorunlu, gerekli ve tavsiye edilen sigortalar arasında bir ayrım yapılmaktadır. Sağlık sigortası, bakım sigortası gibi, her Alman vatandaşının kanunen yaptırmak zorunda olduğu sözleşmelerden biridir. Bir evi finanse ediyorsanız, bankayı ve sizi kapsayan ek sigortalar olabilir.

Serbest meslek sahibi ve serbest çalışan olarak yasal sağlık sigortası

Bir işçi ve çalışan olarak, otomatik olarak yasal bir sağlık sigortası kurumuna üye olursunuz. Kayıt ve aylık primlerin ödenmesi işvereniniz tarafından yapılır. Ancak serbest meslek sahibi veya serbest çalışıyorsanız, yasal bir sağlık sigortası kurumuna da kaydolabilir ve gönüllü üye olarak sağlık sigortası kurumlarının avantajlarından yararlanabilirsiniz. Farklı yasal sağlık sigortası kurumları olduğundan, bu durumda da bir karşılaştırma yapmak faydalı olabilir ve işvereniniz veya yerel sağlık sigortası kurumunuz tarafından seçilen sağlık sigortası kurumunda kalmak zorunda olmamanız için bir temel oluşturabilir. Genel olarak, yasal sağlık sigortası fonları gönüllü üyelikle bile çok iyi performans göstermektedir.

Özel sağlık sigortası – yardımlar ve hizmetler hakkında danışmanlık

Özel hasta olarak bazı avantajlara sahip olduğunuz ve örneğin uzman randevuları için sıra beklemek zorunda olmadığınız iyi bilinmektedir. Sigorta teminatınızı akıllıca ve ihtiyaçlarınıza göre seçerseniz, özel sağlık sigortasının ayrıcalıkları karşılığını verir. Serbest meslek sahipleri, serbest çalışanlar, özel şahıslar ve işverenleri veya bir sosyal kurum aracılığıyla sağlık sigortası olmayan herkes özel sağlık sigortasını tercih edebilir ve fiyat karşılaştırmasından yararlanabilir. Genel olarak, yıllık belirli bir brüt gelirden itibaren, yasal sağlık sigortası veya özel sağlık sigortası arasında seçim yapabilirsiniz.

Sağlık – sigorta hakkında tavsiyeler

2009 yılından bu yana Almanya’da kanunen zorunlu sağlık ve bakım sigortası bulunmaktadır. İstisnalar hariç tutulmuştur, bu nedenle serbest meslek sahibi, serbest çalışan veya düşük gelirli bir kişi olarak da sağlık sigortası yaptırmanız gerekir. Zorunlu sigortaya tabi olarak çalışıyorsanız, işvereniniz aracılığıyla otomatik olarak sağlık sigortası kapsamına alınırsınız ve temel sağlık korumanızı kendi başınıza sağlamak zorunda kalmazsınız. Zorunlu sigortaya tabi bir işiniz yoksa durum farklıdır ve bu durumda kendi sağlık sigortanızla ilgilenmeniz gerekir.

  • Sağlık hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.