The Line (Suudi Arabistan): İnşaat projesinin konumu, fotoğrafları + videoları

170 kilometre uzunluğunda, 500 metre yüksekliğinde aynalı bir hat yakında Suudi Arabistan Çölü’nden geçecek. İnsanlar burada yaşayacak ve çalışacak. Yakın zamanda açılışı yapılan aynalı konser salonunun ardından bir başka üstün proje. “The Line” 9 milyondan fazla nüfusa sahip şehrin adı olacak. “Ya yeniden başlayabilseydik” başlığı altında sadece fikirler sunuluyor.

Geleceğin 0 emisyonlu bina projesi

Suudi Arabistan hükümeti, Kızıldeniz yakınlarındaki Neom’un bir parçası olarak inşa edilecek olan ve “The Line” adı verilen 500 metre yüksekliğindeki lineer şehrin ilk görüntülerini yayınladı. “The Line”, Belçika ülkesi büyüklüğünde araçsız ve eşit derecede karbonsuz (CO²) bir şehir olacaktır.

Muhteşem! Hat Kızıldeniz ile buluşuyor

“The Line” Kızıldeniz’le işte böyle muhteşem bir şekilde buluşuyor. Yatlar için özel rıhtımlar ve bol miktarda kum.

Suudi Arabistan neden “The Line “ı inşa ediyor?

Daha önce de belirtildiği gibi, “The Line” Belçika ülkesi büyüklüğünde araçsız ve aynı derecede karbonsuz (CO²) bir şehir olacaktır. Büyük plan için çok fazla. XL inşaat projesi başarılı olacak mı? FT’den Andrew England Suudi Veliaht Prensi’nin gözde projesini inceliyor.

Görselleştirme: Neom’dan Video

Neom, ülkenin kuzeybatısında, Akabe Körfezi’nden çok uzak olmayan bir yerde ve Kızıldeniz kıyısında, ekli bir teknoloji parkı ile birlikte hükümet tarafından projelendirilmiş planlı bir şehirdir.

Büyük şehir yeniden düşünüldü: Dönüşüm

Peki ya Londra gibi 9 milyon nüfuslu büyük bir şehri tamamen yeniden düşünecek olsaydınız?

“The Line “ın konumu: Uydu görüntüsü

Uzaydan görünümden “The Line”.

Burada biraz daha yakın, Kızıldeniz ile bağlantılı.

Fotoğraflar: The Line’ın ilk görselleri

Suudi Arabistan’ın 150 kilometre uzunluğundaki Aynalı Hat gökdeleninin içi:

Gökdelenler ve tropikal orman

Proje şehir ve “tropikal ormanı” bir araya getiriyor.

Hattın ortasında spor stadyumu

Yukarıdan görünüm: Çöl tropikal ormanla buluşuyor

Yayınlanan bu fotoğrafta çöl ve tropikal orman kontrastının yukarıdan nasıl göründüğünü bir kez daha çok güzel bir şekilde görebilirsiniz.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman Hatta

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman “The Line” projesi hakkında. İşte 3 kısa alıntı ve açıklama.

Kaynak: Neom.

Ekselansları Veliaht Prens Muhammed bin Salman şunları söyledi: “Geçen yıl ‘The Line’ lansmanında, insanı merkeze alan ve şehir planlamasında radikal bir değişime dayanan bir medeniyet devrimi taahhüdünde bulunduk. Şehrin dikey katmanlı toplulukları için bugün açıklanan tasarımlar, geleneksel düz, yatay şehirlere meydan okuyacak ve doğayı korumak ve insanların yaşam kalitesini artırmak için bir model oluşturacak. ‘The Line’ insanlığın bugün kent yaşamında karşılaştığı zorlukları ele alacak ve alternatif yaşam biçimlerini gösterecek.”

“Dünya şehirlerinin karşı karşıya olduğu yaşam kalitesi ve çevre krizlerini görmezden gelemeyiz ve ‘Neom’ bu sorunlara yeni ve yaratıcı çözümler bulma konusunda ön saflarda yer alıyor. ‘Neom’, yukarı doğru inşa etme fikrini gerçeğe dönüştürmek için mimarlık, mühendislik ve inşaat alanlarındaki en parlak beyinlerden oluşan bir ekibe liderlik ediyor.”

Sözlerine şöyle devam etti: “‘Neom’ dünyanın dört bir yanından tüm insanların yaratıcı ve yenilikçi yollarla dünyaya damgalarını vurabilecekleri bir yer olacak. NEOM, Suudi Vizyonu 2030’un en önemli projelerinden biri olmaya devam ediyor ve biz de ulusumuz adına ‘The Line’ı gerçeğe dönüştürmeye kararlıyız.”

En büyük aynalı bina

En büyük aynalı bina – Size Suudi Arabistan’daki Maraya Konser Salonu’nu göstermeliyim! Gerçek bir mimari vurgu ve kesinlikle gelecekte bu dünyanın sıcak bir noktası. Al-Ula, Suudi Arabistan’da Eylül 2019’a kadar turistlerden gizlenen eşsiz bir bölge. Artık tüm dünya 6.000 yıldan daha eski olan antik yerleri keşfetme fırsatına sahip.

Mimarlık başka bir şeydir. Fikirler başka bir şeydir. Bu… vay canına. Maraya Konser Salonu.