Motosiklet sigortası – Üçüncü şahıs sorumluluk ve kapsamlı teminat

Motosiklet sigortası – Motosikletinizin yeni tescilinden yararlanarak uygun bir sigorta tarifesine geçin ve en düşük prim karşılığında maksimum fayda elde edin. Halihazırda sigortalı bir motosikletiniz varsa ve tasarruf etmek istiyorsanız, son ödeme tarihine dikkat edin ve 30.11’de iptal bildirimi ile sigorta değişikliğini yapın. Bazı poliçeler, sizi tüm sezon boyunca seçtiğiniz motosiklet sigortasına bağlayan ve genellikle yalnızca sezon sona erdikten sonra geçiş yapmanıza izin veren bir madde içerir. En başından itibaren doğru ve esnek bir şekilde teminat altına alındığınızdan emin olmak için motosiklet sigortası poliçenizi dikkatli bir şekilde ve karşılaştırmalara dayanarak seçmelisiniz.

Ä°yi bir motosiklet sigortası poliçesini farklı kılan nedir?

Yüksek performanslı bir motosiklet sigortası poliçesi ile yılda birkaç yüz Euro tasarruf edebilir ve bir hak talebi durumunda iyi bir şekilde sağlandığınızdan emin olabilirsiniz. Seçiminizi yaparken, kişisel yaralanma ve maddi hasarın yanı sıra mali kayıplar için teminat tutarlarına özellikle dikkat edin. Artırılmış teminat ile, bir motosiklet sahibi olarak iyi bir şekilde tavsiye edilirsiniz ve bir hak talebi durumunda, kazadan sorumlu kişi olarak kendi cebinizden ödeme yapmak zorunda kalmayacağınızdan ve ömür boyu borçlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çok pahalı motosikletler için, kasko sigortasının mantığını ve avantajlarını tartmalısınız. Üçüncü taraf sorumluluğu yalnızca üçüncü taraflara verdiğiniz zararları kapsar. Örneğin bir vahşi yaşam kazası veya hırsızlık nedeniyle kendi motosikletinizin hasar görmesi, tam bir kayıpla sonuçlanabilir ve yüksek bir risk teşkil eder. Motosikletinizi sık sık şehirden uzağa sürüyorsanız ve her zaman mülkünüzdeki kendi garajınıza park etmiyorsanız, kısmi kapsamlı teminatı dahil etmeli ve birleşik motosiklet sigortasının daha iyi bir seçim olup olmadığını düşünmelisiniz.

Sigorta konusunda daha fazla bilgi

Sigorta sektöründe zorunlu, gerekli ve tavsiye edilen sigortalar arasında bir ayrım yapılmaktadır. Sağlık sigortası, bakım sigortası gibi, her Alman vatandaşının kanunen yaptırmak zorunda olduğu sözleşmelerden biridir. Bir evi finanse ediyorsanız, bankayı ve sizi kapsayan ek sigortalar olabilir. Sigorta konusu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ticari sigorta

Her şirket envanterini ve üçüncü taraflara verilen zararları en iyi şekilde sigortalamalıdır. Bir girişimci olarak çok sayıda risk taşıyorsunuz, bu nedenle hiçbir koşulda ticari sigortasız yapmamalısınız. Çalışanlarınız müşterilere veya sözleşmeli ortaklara zarar verirse, bu durum yüksek tazminat taleplerine yol açabilir. Ticari sigorta çeşitli riskleri kapsar ve bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde uyarlanabilir.

Yasal gider sigortası

Haklı olmak ile haklı çıkmak arasında fark vardır. Haklı olduğunuzu düşünseniz ve hukukun sizin tarafınızda olduğundan emin olsanız bile, hukuki yardım almadan dava açmak tam tersi bir etki yaratabilir ve bunun da ötesinde sizin için yüksek maliyetlere yol açabilir. Yasal gider sigortası ile kendinizi mali kısıtlamalardan korur ve istediğiniz zaman yasal tavsiye alabilir ve olağan mahkemeler önünde bir avukat tarafından temsil edilebilirsiniz. Bir anlaşmazlık durumunda mali güvenceniz varsa, maliyet nedeniyle “pes etmek” zorunda kalmazsınız ve haklarınızı talep etme olanağına sahip olursunuz.

Ev sahibi sigortası

Bir mülk sahibi olarak, tüm olasılıklara karşı sigortalı olmalısınız. Ev sahibi sigortası, örneğin çevresel faktörlerin neden olduğu hasarları ödeyen temel teminatlardan biridir. Çatınız bir fırtınaya maruz kalırsa veya eviniz yangından zarar görürse, bu durum güçlü bir bina sigortası poliçesi olmadan geçim kaynağınızı kaybetmenize ve mali açıdan mahvolmanıza neden olabilir. Mülkünüze bir ağaç düşer ve evinize isabet ederse, hasar ve bunun ardından gelen masraflar genellikle çok büyüktür. Ev sahibi sigortası ile tüm olasılıklar için teminat altına alınma ve maddi hasardan korunma avantajına sahip olursunuz.

Risk sigortası

Kendi evinizi satın aldınız ve uygun bir finansmana mı karar verdiniz? Kredi notunuza ve diğer teminatlarınıza bağlı olarak banka tarafından risk sigortası istenmese bile, aileniz için koruma sağlamalısınız. Ailenizi finansal risklere ve mülk kaybına karşı korumak için kendinizi çeşitli şekillerde sigortalayabilirsiniz. En iyi bilinen ve en uygun risk sigortalarından biri süreli hayat sigortasıdır.

Araba sigortası

Her araç sahibi kasko sigortası yaptırmak zorundadır. Ancak, yasal olarak zorunlu olan motorlu taşıt sigortası, yalnızca trafikte üçüncü şahıslara zarar vermeniz durumunda bir teminattır. Sorumluluk sigortası kendi aracınızda meydana gelen hasarları veya aracınızın çalınması durumunda oluşacak masrafları karşılamaz. Bu durumda, tam veya kısmi kapsamlı bir sigortayı tercih etmeli ve finansal darboğazlara yol açabilecek yüksek maliyetleri kendiniz ödeme olasılığını ortadan kaldırmalısınız. Primler ve avantajlar bireysel araç sigortası sağlayıcıları arasında farklılık gösterdiğinden, kapsamlı bir karşılaştırma yapmalı ve kendiniz için en uygun koşulları seçmelisiniz.