Hamburg HafenCity: Lüks konut kulesi “The Crown” – yeni bina yapım aşamasında

Hamburg ‘daki The Crown – HafenCity’deki The Crown Plaza sadece doğrudan Strandkai’deki lüks dairelerden oluşan bir koleksiyonu müjdelemekle kalmıyor, aynı zamanda yeni gayrimenkulle birlikte DC Developments, daire görüntüleme için sadece sahnelemeye izin vermekle kalmayıp aynı zamanda daireyi doğrudan 3 farklı kılığa sokan yeni, sanal çözümler de sunuyor. Modern daireler, binanın mimarisi ve fiyatlar hakkında her şeyi sunacağız.

The Crown: Elbe Filarmoni Salonu yakınındaki modern mimari

Dışarıdan bakıldığında bile binanın, içeride potansiyel alıcıları nelerin beklediğine dair bir fikir vermeye çalışan sofistike, modern bir mülk olduğunu görmek kolaydır. Burada lüks ve yüksek kaliteli hizmetler vurgulanmıştır. Bina çeşitli mülklerle çevrilidir, bu da buradaki konut piyasasını çeşitlendirir, çünkü fiyat tamponlu daireler ve açık piyasadaki daireler de Strandkai’de bulunabilir.

Dahler’e göre Crown’daki dairelerin tipik bir kiracısı, öncelikle özel kullanıma odaklanan bir kozmopolit. Dairelerin yalnızca %25’inden biraz azı sermaye yatırımcıları tarafından satın alınmıştır. Bunun dışında, konut birimleri, genellikle ilk ikametgahları ‘The Crown’da olmayan mülk sahipleri tarafından satın alınmıştır.

Kiracı dağılımı: %25 sermaye yatırımcıları + %75 ev sahipleri

Photo: DC Developments

Konum: En popüler kiralık dairelerin ortasında

Crown Plaza, neredeyse komşusu olan FiftyNine ile birlikte Strandkai’deki Nordelbe derelerinin üzerinde etkileyici bir şekilde yükselmektedir. Limanda inşaat alanı bulmak kolay değil, çünkü üniversiteler ve ticari alanlar arasında Hamburg limanı da doğal olarak faaliyet göstermek için alana ihtiyaç duyuyor. Özellikle limandaki inşaat alanının sınırlı olduğu bilgisi, yüksek konut fiyatlarına yol açmaktadır. Kalite ve şehir merkezine yakınlık gibi diğer faktörler de fiyatlandırmada rol oynamaktadır.

  • Lüks
  • Merkez
  • Kentsel

Çevreyi kendiniz görün:

Photo: DC Developments

Hamburg’un en yeni lüks tesisinin tarihleri ve fiyatları

Konum ve ilk bilgiler şimdiden ilginizi çekti mi? Ardından, yıldız mimar Christoph Ingenhoven tarafından tasarlanan ve DC Developments tarafından inşa edilen karma kullanımlı bina hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Çünkü böylesine büyük bir proje zaman alır. Bununla birlikte, özel konut birimlerinin pek çoğu artık mevcut değildir. Bu konuda daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Daire fiyatları da dahil olmak üzere tamamlanma ve kullanılabilirlik

Kulenin 2023 yılına kadar tamamlanması beklenmese de, konut birimlerinin çoğu şimdiden satılmış durumda. Yukarıda da belirtildiği gibi, özellikle özel alıcılar konutları beğenmiş ve bu nedenle dairelerin %75’i çoğunluğu Alman olan özel alıcılara gitmiştir.

Dairelerin büyüklükleri değişiklik göstermekte ve orta fiyatlı dairelerden çatı katlarına kadar birçok daire tipi içermektedir. Çoğu zaman olduğu gibi, özellikle orta fiyat aralığındaki daireler şimdiden kapışılmış durumda. Ancak çatı katı isteyenler yine de şanslı olabilir, çünkü iki lüks daireden yalnızca biri alınmış durumda.

Dairelerden birini seçerseniz, bu yakında sizin manzaranız olabilir.

Photo: DC Developments

Bir bakışta ‘The Crown Strandkai’ hakkında en önemli gerçekler

Ayrıntılarda kaybolmadan önce, bir bakışta en önemli ve ilgili gerçekleri kısaca sunmak istiyoruz. Burada fiyatı, dairenin büyüklüğünü ve binanın düzenini özetledik:

  • Metrekare başına ortalama fiyat: €17,700
  • 1. kat 1 – 11: 2 – 3 odalı daireler
  • 12. kat: 3 adet 3-4 odalı daire
  • 13. kat: 2 adet 4-6 odalı daire
  • En üst kat 2 adet 5 ve 7 odalı maisonette penthouse

İpucu! Hamburg’daki emlak fiyatları hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Konut piyasasında rekabet: Büyük daireler popüler değil mi?

Lüks binanın inşası hakkında genel bir bilgi verdiğimize göre, şimdi de dairelere daha yakından bakmak istiyoruz. Halka açık pazarlama 01.03.2021 tarihinden bu yana devam ediyor ve daha önce de belirtildiği gibi bu satış şimdiden büyük bir başarı elde etti. Çatı katlarından biri bile 11 milyon Avro fiyatla satılabilir.

The Crown’un bölgedeki diğer lüks konut kuleleriyle rekabet içinde olup olmadığı sorusu DC Developments tarafından sadece olumsuz olarak yanıtlanabilir. Her ne kadar münferit konut birimleri için bir rekabetten söz etmek mümkün olsa da, daireler biçimleri, mobilyaları ve konumları itibariyle, sadece komşu adreslere dayalı bir rekabet varsayılamayacak kadar benzersizdir.

Düz konfigüratör: Gelecek şimdi

DC Developments, bu benzersiz bina projesinin pazarlanması için çok özel bir şey ortaya koydu. İnşaat önlemlerinin tamamlanmasından önce bile görselleştirmeyi kolaylaştırmak amacıyla, potansiyel alıcılara yeni yaşam ortamı hakkında önceden derinlemesine bir fikir vermek için birkaç bin avro yatırım yapıldı.

Bunun son derece iyi yapıldığını düşünüyoruz, çünkü sadece standart bir manzara sunulmakla kalmıyor, aynı zamanda dairelerin Elbphilharmonie manzarasının ayrıntılı rekreasyonlarıyla üç farklı tarzda döşenebilmesi, diğer şeylerin yanı sıra, daireleri herkes için biraz daha erişilebilir kılan gerçek bir vurgu.

Elbette her iç mekan stilinin kendine has bir cazibesi vardır ve özellikle iç mekan tasarımının daha büyük unsurları taşınmadan önce kısaca görselleştirilmelidir, ancak bir şey bize zaten açıklanmıştı: Daire konfigüratörü ilgili taraflar arasında çok popülerdi ve en popüler stil Coco idi.

Ä°çgörü: Daireler içeriden böyle görünüyor

Elbette dış görünüş önemsiz değildir, ancak asıl önemli olan içsel değerlerdir. Bu nedenle dairenin iç birimlerini de sunuyoruz. Burada, misafirlerinizi balkonda nasıl ağırlayacağınızı veya akşamı Hamburg limanı manzaralı kanepede nasıl dinlenerek sonlandıracağınızı şimdiden hayal edebilirsiniz.

Oturma odası: açık alan ve koltuk takımı

Özellikle çatı katı daireleri inanılmaz bir cazibeye sahiptir. Galeriye çıkan açık spiral merdiven odayı aydınlık ve açık hale getiriyor. Gözlerinizi manzaradan ayırmak çok zor.

Photo: DC Developments

İşte farklı bir perspektiften aynı oda

Photo: DC Developments

Ve işte yine tüm ihtişamıyla yeşillikler içindeki açık alan

Photo: DC Developments

Yemek alanı: Liman manzaralı akşam yemeği

Her lüks restoran bu konumun hayalini kurar ve HafenCity’deki birçok gastronomi sadece iyi mutfaktan değil, aynı zamanda liman manzaralı konumdan da yararlanır. Şimdi bunu kendi dört duvarınız arasında deneyimleyebilirsiniz ve şöyle görünür:

Photo: DC Developments

Mimarlık ve sürdürülebilirlik: yeşil olabilir

Finansın yanı sıra birçok sektörde ve özellikle de kişisel hayatımızda giderek daha önemli bir rol oynayan sürdürülebilirlik konusu elbette mimaride de ihmal edilmiyor. Geçmişte, sadece evlerin enerji tüketimini azaltma anlamında sürdürülebilir binalara değil, özellikle sürdürülebilir şekilde üretilen enerjiyle kısmen kendi kendine yeten evlere doğru bir hareket gördük. Sıfır enerjili evler ve düşük enerjili evler hakkındaki makalelerimizde bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Elbette Crown’da da binada yaşayanlar için enerji maliyetlerini düşük tutmaya ve her şeyden önce sürdürülebilir enerji tüketimini sağlamaya özen gösterildi. Almanya’daki yeni binalar için DC Developments’ın doğal olarak uyduğu bir enerji standardı getiren yasalar zaten yürürlüktedir. Buna ek olarak, mülk için yeşil sertifika almaya bile çalışıyorlar.

Mimar Christoph Ingenhoven, çatısında ve içinde yeşillikler bulunan tasarımlarıyla da tanınıyor. Bu nedenle, Kraliyet birkaç yeşil bitki olmadan yapamazdı. Özellikle çatı katı dairelerinin bitkilendirilmesi önemliydi ve özellikle rüzgara dayanıklı ve çok fazla bakım gerektirmeyen ağaçlar seçildi.

The Crown’ adını, binanın çatısında köşeli bir şekilde birleşen ve bir tacı andıran çelik iskeletten almaktadır.

FiftyNine vs. The Crown

Crown’un hemen yakınında FiftyNine’ı bulacaksınız. Bina aynı zamanda karma kullanımlı olup 76 konut birimi sunmaktadır ve yine DC Developments tarafından inşa edilmiştir. Doğal olarak şu soru ortaya çıkıyor: iki bina arasındaki fark nedir ve yeni bir daire satın almak için en iyi yer neresidir? Soru aslında oldukça basit, çünkü ilk bakışta binalar birbirine çok benziyormuş gibi görünse de, iki konut kulesi arasında daha ince ayrıntılarda farklılıklar var.

FiftyNine’da, biraz daha dar keseye uygun konut birimleri de bulunmaktadır. Burada hala lüks dairelerden bahsediyoruz, standart dairelerden değil, iki konut kulesinden ziyade yakın çevrede bulma olasılığınız daha yüksek, ancak yine de FiftyNine’daki dairelerin bazıları çok iyi bir manzaraya sahip değil. Crown Strandkai’de, hangi uçta olursanız olun her zaman su manzarasına sahip olursunuz. Bu durum, daha önce tartışılan düz simülasyonda da görülmektedir. Bu yüzden içeriye bir göz atmaya gerçekten değer.

Her dairenin bir su manzarasına sahip olması, bir eğim aracılığıyla etki yaratan eksenin akıllıca döndürülmesiyle garanti altına alınmıştır. Ama FiftyNine’daki dairelerin neredeyse tamamı dolu. Üst katlardaki dairelerden sadece üçü hâlâ satılıktır.

Yeni projeler: Şehir manzaralı lüks daireler mi?

Basın toplantısının bir diğer konusu da DC Developments ile geleceğe kısa bir bakıştı. Yassı jeneratör şirketin üstlendiği son yenilik olmamalı, özellikle Hamburg’da bina teknolojisi açısından da bilinmeyen suları keşfetmeye çalışmak istiyorlar. Üst düzey sektörün ötesine geçmeyi ve her şeyden önce yeni ve benzeri görülmemiş bir şey yaratmayı düşünüyorlar. Geliştiriciler ayrıca şehir manzaralı bir projenin yatırımcılar ve alıcılar için çok ilginç olacağını düşünüyor ve gelecekte bu yönde bir şeyi göz ardı etmiyorlar.

Geleceğin neler getireceğini merak etmeye devam edebiliriz!