Evin kısmi satışı: Yaşlılıkta satış mı?! Dezavantajlar, avantajlar, deneyimler

Evin kısmi satışı [yıl] – Müstakil ev, teraslı ev, yarı müstakil ev, bütün bir ev ve diğer her türlü ev – çoğu kişi için ev bir noktada “çok büyük” ve para “çok az” hale gelir. Hızlı ve karmaşık olmayan bir çözüm, evin kısmi satışıdır. Kısmi satış mantıklı mı? Ä°ster Berlin, Hamburg, Münih, Köln, isterse de “daha küçük” şehirlerde satış yapıyor olun, kısmi satışa karar vermeden önce birkaç şeyi bilmeniz gerekir. İşte avantajlara, dezavantajlara ve maliyetlere bir bakış (alternatif ipotek kredileri dahil). Burada ayrıca kısmi satış sağlayıcılarına genel bir bakış bulacaksınız. Kısmi Satış Mülküne Geri Dönün.

“Evin yarısını satmak”

Birçok kişi şu soruyu soruyor: Evimin yarısını satıp yine de evin tek sakini olabilir miyim? Basit cevap: Evet!

En geç çocuklar ve bazen de eş evden ayrıldığında, kişinin kendi evi hızla büyür, bazen de çok büyük olur. Ayrılmak istemiyorsunuz ama yine de acilen paraya ihtiyacınız var. Birçokları için çözüm: Kısmi satış.

Bu kılavuzda kısmi satışta ilk adımı atmak için bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

 • Kısmi satış nedir?
 • Evim için ne kadar alacağım?
 • Takip masrafları ne kadardır?
 • Her şeyi daha sonra da satabilir miyim?

Evin kısmi satışı: Nedir?

Bir evin kısmi satışının tanımı ile başlayalım.

Evin kısmi satışı ne anlama geliyor?

Kısmi satış sağlayıcı karşılaştırması makalesinde daha önce açıklandığı gibi, kısmi satış veya kısmi satın alma ile evinizin bir kısmını bir finans şirketine satarsınız. Karşılığında, bankalardan / kredilerden bağımsız olarak orantılı satın alma bedelini hızlı bir şekilde alırsınız.

Bu sizi iki taraftan oluşan bir mal sahipleri topluluğu yapar.

Evin %10, %20, %50’sini satmak

Farklı satıcılar konutlardan %20 ile %50 arasında hisse satın almaktadır. Daha yüksek emlak değerleri için (7 haneli), bazen evin sadece %10’u satılabilir.

 • 1 milyon ev değerine kadar = %10-50.
 • 1 milyonun üzerinde ev değeri = %10-50.

İsteğe bağlı olarak, toplam satışı X yıl içinde doğrudan da planlayabilirsiniz. Bu konu hakkında daha sonra konuşacağız.

Kullanıcı ücreti = evinizin kirası

Kısmi satıştan sonra = kullanım ücreti ödemek zorundasınız

Finans şirketi yarı mal sahibi haline gelir. Bunun karşılığında evinizin sattığınız kısmı için aylık bir kullanım ücreti, tabiri caizse “kira” ödüyorsunuz. Sağlayıcıya bağlı olarak bu ücret yıllık yaklaşık %3’tür. Kullanıcı ücretinin basit ve hızlı bir şekilde hesaplanması.

 • Kullanıcı ücreti (ev): Yıllık %3

Aylık Formül Kullanım ücreti (sağlayıcıya bağlı olarak):

 • Aylık kullanım ücreti = %3 * satın alma fiyatı (hisse) / 12
 • = 3% * 100.000 / 12

Bu da ayda 250 Euro ödediğiniz anlamına geliyor.

Kullanıcı ücreti 100.000 Euro = 250 Euro / ay

Her zaman olduğu gibi, sağlayıcıya bağlıdır. Tüm sağlayıcıları burada Kısmi Satın Alma Evinde bulabilirsiniz : Karşılaştırma.

Finans şirketi kendini bu şekilde yeniden finanse eder.

Dezavantaj mı? Kullanıcı ücreti vs. gayrimenkul kredisi

Kendi eviniz için kolay ve hızlı para, bu gerçekten cazip bir teklif. Bu nedenle evler için çeşitli kısmi satın alma tekliflerine bir kez daha göz atmalısınız. Neden?

Basit tekliften yararlanırsanız, hızlı bir şekilde para kazanırsınız. Karşılığında, bundan sonra aylık kullanıcı ücretini ödersiniz. Birçok kişi bu tekliften yararlanıyor çünkü gayrimenkul kredisi alamayacağını düşünüyor. Ama çok daha ucuzlar! Şu anda, kısmi bir satın alma işleminde olduğu gibi %3 veya daha fazla yerine burada yalnızca yıllık %1 ödersiniz.

Karşılaştırmalı Kısmi Alım / Gayrimenkul Kredisi:

 • Kısmi satış / ay = 250 Euro
 • İpotek kredisi / ay = 85 Euro

Unutmayın, basitçe söylemek gerekirse:

Gayrimenkul kredisi %66 daha ucuz!

Bu nedenle, ev bankanızla ve belki de 2 veya 3 alternatifle konuşmaya değer.

Kısmi satış için vergi ödemeniz gerekiyor mu?

Bir mülkün doğrudan satışı için yalnızca bir vergiyi, spekülasyon vergisini dikkate almanız gerekir. Genel olarak spekülasyon vergisi, bir mülkü 10 yıl içinde alıp satmanız durumunda ortaya çıkar. Buna göre, kısmi bir satış olsa bile mülkünüzün yeniden satıldığı zaman önemlidir.

Gayrimenkulün kısmi satışı: avantajlar, dezavantajlar, vergi & Co.

Kısmi satış hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz – kullanım maliyetleri, avantajlar, dezavantajlar, toplam satış, enflasyon altında hesaplanan değer artışı ve hangisinin “daha ucuz” olduğuna dair bir karşılaştırma: kısmi satın alma mı yoksa alternatif mülk kredisi, daha spesifik olarak ipotek kredisi mi? Buna ek olarak, vergiler, mirasçılar topluluğundan satış, boşanma ve çok daha fazlası. Satıcılar için önerilerim!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.