Ev satmak: Gütersloh’ta kendi evinizi başarıyla satmak

Özel olarak, mülküm için daha iyi bir fiyat elde etmek için hangi hileleri ve ipuçlarını kullanabilirim? Bir mülkün satışı için, şirkette bize ulaşan çeşitli sorularım var, aynı zamanda günlük yaşamımızda, genellikle hala kabukta olan şantiyede veya hala doğrudan şantiyede.

Bir evin ve kat mülkiyetinin değerinin hesaplanması, ilk broker toplantıları

Gütersloh’daki şehir evinizin değerlemesi, ister 6 odalı bir daire, ister küçük bir aile için teraslı bir ev veya pastoral bir kır mülkü satıyor olun, satışınız için kendinizi hazırlayın, ideal olarak nasıl ilerleyeceğinizi ve mülkünüz için en iyi fiyatı nasıl elde edeceğinizi öğrenin. Gayrimenkul satışında gerekli bilgileri edinmek ve kendinize zaman kazandırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Emlak piyasasındaki uzmanlığımız size yardımcı olacaktır. Kendinize zaman kazandırmak istiyorsanız, gayrimenkul uzmanlarımızla e-posta yoluyla iletişime geçin.

Kağıtların hazırlanması: Eski mimari planlar ve kat planı

Bir ev satıcısı olarak, az ya da çok önemli çok çeşitli belgelere ihtiyacınız vardır. Bunlar arasında örneğin mülkün kat planı ve enerji sertifikası yer almaktadır. Benim ve bizim profesyonel tavsiyemiz, ilgilenen tüm tarafların mülkün çok daha kapsamlı bir resmini elde edebilmesi için evinizin iyi fotoğraflarını sergiye dahil etmektir.

Haus verkaufen mit Makler in Gütersloh

Gütersloh veya çevresindeki mülk veya kat mülkiyeti için fiyat

Büyüklük, inşaat kalitesi, kusurlar, ulaşım bağlantıları gibi küçük veya büyük birçok faktör satış fiyatının değerlendirilmesinde rol oynar. O zaman ne kadar ödediğiniz önemli değil. Ya da iş miktarı. Gütersloh’ta mevcut emlak piyasasındaki konut arz ve talebi, alıcının ödeyeceği beklenen satış fiyatını belirlemektedir. Bu kuralı dikkate almalısınız, çünkü satış fiyatını her zaman yalnızca konut arzı ve talebi belirler. Bunu dikkate almalısınız, çünkü satış fiyatını her zaman sadece konut arzı ve talebi belirler. Gün içinde, her değerlendirme çok fazla zaman anlamına gelir, ki bu da sahip olmanız gereken, mesleklerinde konuyla çok az ilgisi olan insanlar için, piyasa değerini bağlayıcı bir şekilde tahmin etmenin oldukça zahmetli olduğu açıktır.

Potansiyel müşteriler için birinci sınıf bir portföy (veya genel olarak tanıtım) oluşturulması

Zaten açıklama ve ayrıntılara ilk bakışta, alıcıların çoğu için bir satın alma işlemine ilgi duyulup duyulmadığı doğrulanır. Bu nedenle, profesyonelce hazırlanmış bir ilan için harcanan çabaya değer ve mülkün sahibi, hatta belki de eski bir sakini olarak, tüm ayrıntıları en iyi sizin bileceğiniz garanti edilir. Evin bitmiş teşhirinde her şey not edilmelidir. Örneğin, garaj veya otopark, özel havuz, mülkün özel özellikleri ve bahçenin kullanımı ve çok daha fazlası. İfşanız hazır mı? En iyi satış alanı, tanınmış emlak portalları ve ayrıca yerel günlük gazete tarafından garanti edilmektedir. Ve sonra bekleyip görme zamanı. Eviniz geldi mi?

Soruları yanıtlama

Bir uzman tarafından mükemmel bir şekilde tasarlanmış olan teşhirinizle başlarsanız, genellikle düşündüğünüzden daha hızlı sonuç verir, çünkü emlakçınız mülk teşhiriyle ilgili ilk soruları alır. Mülkünüze aracılık etmesi için bir emlakçı görevlendirdiyseniz, yanıtları sizin için sıralayacak ve yalnızca daha özel sorularınız varsa sizinle iletişime geçecektir.

Sıradaki geliyor: Potansiyel alıcılarla görüntüleme randevuları almak ve bunları gerçekleştirmek… Her bir saatle birlikte heyecan daha da artıyor. Özel emlak danışmanınız artık her gün görüntüleme randevuları düzenliyor, kararlaştırılan randevuları siz olmadan yapıyor, tabii ki siz de orada olabilirsiniz.

Bunu şu takip eder: Kredi kontrolü: Potansiyel alıcının kredibilitesini kontrol edin. Evinizi satarken herhangi bir ödeme düzensizliği yaşamamalısınız, kilitlerin, panjurların vb. incelenmesi ve kontrol edilmesinden hemen sonra alıcının kredibilitesi kontrol edilecektir.

Bir sonraki adımınız: mülk satın alma sözleşmesini noterde birlikte tamamlayın. Emlakçınız potansiyel bir sonraki ev sahibi ile görüşmeleri yürütür ve satın alma sözleşmesinin hala tartışmalı olan tüm küçük ayrıntıları üzerinde anlaşmaya varır. Daha sonra satıcınız noter ile birlikte noter onaylı sözleşmeyi hazırlar. Noter tasdiki için noterden randevu alınması standarttır. Başlangıçtaki durumunuz ne olursa olsun, ister merkezi bir konuma sahip sakin bir mülk olsun, satışı tamamlamaya aniden çok yaklaştınızMülkün her iki tarafı da artık tamamlanmış olan satın alma sözleşmesini imzaladı. Bununla birlikte eski mülkünüzü resmi olarak sattınız, tebrikler, satıcılar için sadece birkaç adım kaldı.

Sırada yapılacaklar listesi var: Tapu kaydına işlendikten sonra satın alma bedelinin ödenmesi veya ayrıca öncelikli devir bildirimi. Noteriniz şimdi tapu siciline girişi yapar, buna ek olarak öncelikli devir bildirimini girdirir, belge, örneğin çoklu bir satışın tehlike dışı bırakılmasını sağlar, noteriniz, kendisi veya bankası satış bedelini bankanıza transfer edebildiği anda alıcıyı bilgilendirir. Ardından paranın hesaba ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Rechtlich bindend mit Notar

Noter ve aracılık masraflarının ödenmesi

Daha sonra, önceden müzakere edilen satın alma sözleşmesi her iki tarafça imzalandıktan sonra, noter ve emlakçı masraflarınızın ödenmesi için talimat verin, bunun için noter ve emlakçıdan ayrı ayrı faturalar alacaksınız.

Gütersloh, yaklaşık 98.466 kişilik güncel nüfusuyla Almanya’nın ve Kuzey Ren-Vestfalya‘nın en büyük şehirlerinden biridir. Yeni görev: gayrimenkul devir vergisinin aktarılması Bir evin satışında sermaye kazancı vergisinin değerlendirilebileceğini ve her zaman özel bir satış ve bir mülkün satışı on yıldan az olduğunda, kilise vergisi ve dayanışma ek ücretinin daha sonra tahsil edileceğini unutmayın. Elbette burada istisnalar söz konusudur. Örneğin, ev sahibi 3 yıl]36 aydan fazla bir süre boyunca evde kendisi yaşamış ve hiç kiraya vermemişse.

Apartmanlar, evler ve demografi

72.392 mutlu kiracıdan satış ve satın almaya kadar. Gütersloh’un şehir merkezi ve banliyölerinde, 112,02 kilometrekarelik bir alanda 98.466 vatandaş yaşamakta ve çalışmaktadır. Gütersloh büyük bir şehirdir. Kilometrekareye 879 vatandaşın düştüğü Gütersloh’ta Almanya’daki nüfusun %0,12’si ikamet etmektedir.

Gayrimenkul durumu ve yeni inşaatlar – Gütersloh sakinlerinin çoğunluğu nasıl yaşıyor?

Federal İstatistik Dairesi’nin son araştırmasına göre 38.244 kişi ev ya da apartman sahibi, 47.667 kişi ise kiracı. Sadece 6.489’u ortak bir dairede birlikte yaşamaktadır; yurttaşların 58.095’i evli, 40.371’i ise bekardır. Tüm ilçelerde ölçekleri yükseltilmiş konut birimleri şeklinde yeni inşaat birikimi. Mevcut konut talebi gerçekten yüksek, araştırmalar 35.806 yeni konut birimi varsayıyor, yaklaşık %17’si önümüzdeki yıllarda 41.773 yeni konut birimi inşa edileceğini varsayıyor ve üçte biri Gütersloh konut birimlerini bekliyor. İstatistiklere göre, şu anda Gütersloh’ta sadece yaklaşık 276 konut birimi inşa ediliyor. Yılda toplam 3,8 milyar avro yatırım yapılacaktır.

Gütersloh’un mahallesinin sunacağı çok şey var

Gütersloh halkı genellikle evlerinde mutludurBu mahalleye ve konuma değer veren tahmini 81.166 ev sahibi gibi, sadece 17.300 kişi konut durumlarından daha az memnunken, kiracılar da benzer bir duygu gösteriyor; 72.392 kişiye karşılık 26.074 kişi şu anda bu kadar memnun değil. Biliyor muydunuz? Çok sayıda vatandaş apartmanlarda değil tek ailelik evlerde yaşamaktadır; toplam 51.563 Gütersloh sakini birkaç ailelik evlerde, 30.597 ve 15.271 kişi ise iki ailelik evlerde yaşamaktadır.

Gütersloh’un bugünkü ve gelecek yıllardaki yerel gelişimi

Gütersloh, 15-17 yaş arası 2.383 genç gibi bazı genç sakinlerin yanı sıra 50-64 yaş arası 5.199 vatandaş gibi birçok yaşlı vatandaşa da sahiptir. Peki önümüzdeki birkaç yıl gelişim açısından ne getirecek? Bu eğilim devam ediyor. Şimdi Gütersloh’da önümüzdeki 20 yıl için yapılan son tahminlere bakıyoruz.

Gütersloh’daki gayrimenkullere 0,7 milyar avro yatırım yapıldı

Banka hesaplarında 600.463.571 Avro tutarında şaşırtıcı bir nakit varlık bulunmaktadır. Çok daha yüksek miktarlar, yani 684.249.185 avro, emlak piyasasına bağlanmış durumda, inanabiliyor musunuz? Almanya ortalamasına göre Gütersloh’daki satış ve alımlardan kaynaklanan toplam işlem miktarı istatistiksel olarak 9 milyar avrodur. Aynı dönemde Gütersloh’da 3,8 milyar avroluk yeni konut inşaatı gerçekleştirilmiştir. Modernizasyon her zaman bütüncül bir konudur ve yeni teknik olanakların ve daha yalıtkan yapı malzemelerinin kurulumu için 4.508.907.330,91 avroya varan bir harcama yapılırken, toplamda gayrimenkul piyasası takvim yılında 17.341.951.272,73 avroya ulaşmıştır.

Gütersloh’da yaşa göre daire ve ev sahipleri

Daire ve ev sahipleri yaş yapılarına göre tam olarak nasıl dağılıyor, kimler kira ödemek zorunda kalmadan mutlu bir şekilde yaşıyor? Bakışlarımızı birkaç somut değere odaklayalım. Check (empirica) verilerine göre, 10 yaşına kadar olan 4.141 küçük çocuk evlerde veya apartman dairelerinde yaşamaktadır, daha sonra bu sayı biraz daha artmaktadır, kesinlikle yeni yürümeye başlayan çocuk yaşına ulaşılması ve bunun sonucunda ebeveynlerin şirkete dahil olduğunun farkına varılması nedeniyle, çoğu artık küçük aile için evlerini veya apartman dairelerini satın almaktadır. 11-21 yaş aralığında, 5.128 kişi ebeveynlerinin mülkünde yaşamaktadır. İşler 21-30 yaş arasında bir çentik aşağı iniyor, dünyanın her yerinde seyahat ediyor ve macera arıyorlar, bunlardan sadece 1.122’si kendi evinde yaşıyor. Yaş arttıkça, insanların kendi evlerinde yaşama olasılığı da artmaktadır. 31-40 yaş grubunda 4.251 ve biraz üzerinde kişi bulunmaktadır. 41-50 yaş grubunda ise bu sayı 7.351 mutlu mülk sahibine ulaşmaktadır. 51-60 yaş arası Gütersloh sakinlerinin 6.731’i kendi dört duvarları arasında yaşamaktadır. 61-70 yaş arası Gütersloh sakinlerinin sayısı ise 5.142’dir. Alacakaranlık yıllarını kendi evlerinde geçiren yaşlıların sayısı ise sadece 3.186’dır.

Gütersloh için demografik veriler ve bilgiler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 38.244
Kat Mülkiyeti 6.056
Kiralık Daire 47.667
WG 6.489

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahibi / yıl Miktar
0-10 4.141
11-21 5.128
21-30 1.122
31-40 4.251
41-50 7.351
51-60 6.731
61-70 5.142
71-80 3.186

Kaynak: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Değişim
1 40.371 43.325 2.954
2 33.478 35.448 1.969
3 11.816 9.847 -1.969
4 8.862 7.877 -985
5 + 2.954 2.856 -98

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Gütersloh

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 52.187 55.141 2.954
2 28.555 27.570 -985
3 8.862 7.877 -985
4 5.908 5.809 -98
5 + 1.969 1.772 -197

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi