Evinizi başarıyla satın: Dinslaken için emlakçınız

Daha yüksek bir fiyat elde etmek için hangi hileleri ve ipuçlarını kullanabilirsiniz? Dinslaken’deki evinizi şimdi satın: Kârla satın! Açıkça görebilmeniz için, bu blogda bana ve ekibime ofiste ulaşan çeşitli soruların yanı sıra, günlük hayatımda randevularda veya şantiyelerde, genellikle hala kabukta olan derinlemesine konuşmalara da yer veriyoruz.

Dinslaken: Evinizin satışı

Her şeyden önce, her şey etrafında döner – İlk önce ilk emlakçınızla Dinslaken’deki evinizin veya sessiz dairenizin değerlemesi konusunda anlaşın. şimdi enerji tasarrufu sağlayan prefabrik ev, 6 odalı daire ve modern Friesenhaus olup olmadığına bakılmaksızın Dinslaken’deki evinizin makul değerlemesi: İdeal olarak nasıl ilerleyeceğinizi ve mülkünüz için en iyi satış fiyatını nasıl elde edeceğinizi bilmeniz gerekir. Blogumuzdan burada ve daha fazla bilgi edinin, ev satışında okumaya zorlayıcı bilgiler edinin, Dinslaken’de daha önce elde edilmiş satış fiyatlarını araştırın ve. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçin, her türlü nesnenin fiyat tahmini ile Dinslaken ve çevresi hakkında gayrimenkul bilgisi satışında tüm zorlayıcı know-how size yardımcı olur. Çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız, bizimle telefon ve e-posta yoluyla kesinlikle basit ve hızlı bir şekilde iletişime geçin.

Bu konuyla ilgili listenizde sırada: Belgelerin hazırlanmasıBelgeler, kayıtlar ve faturalar Makbuzların yanı sıra geleceğe yönelik tahminler de kesinlikle ihtiyaç duyacağınız önemli belgelerdir. Güzel fotoğraflar mülkün fiyatını artırır. Böylece olası ilk ilgili taraflar, fazla çaba harcamadan mülk hakkında çok daha iyi bir fikir edinebilirler. Çekilen fotoğraflar her zaman iyi kalitede olmalı ve evinizi veya çatı katınızı her zaman mükemmel ışık altında göstermelidir.

Haus verkaufen mit Makler in Dinslaken

Yapılacaklar listenizdeki bir sonraki madde mülkünüze fiyat biçmektir: Güvenilir temel verilerden oluşan bir satış fiyatı belirlemek için, evinizin büyüklüğü, envanter kalitesi, yaşı ve ayrıca durumu ve donanımı gibi farklı bilgiler alıcılar için değerlidir. Geçmişte bir noktada eve hangi satın alma fiyatıyla yatırım yaptığınız önemli değildir. Mevcut konut piyasasındaki konut arz ve talebi, tercih edilen potansiyel alıcılardan birinin yatırım yapacağı hedef fiyatı düzenler, bu durumu dikkate almanız gerekir. Mevcut emlak piyasasındaki arz ve talep değeri düzenler. Evin değeri konusunda tam olarak emin olmadığınız tüm önlemlere rağmen umutlarınızı çok fazla yükseltmemek için bu gerçeğin farkında olmalısınız? Özel şahıslar için gerçek piyasa değerini ciddi bir şekilde belirlemek gerçekten zorlaşmaktadır.

Dinslaken’deki mülkünüz için serginizi tasarlatın

Emlak arayışındaki bireysel davranışınızı düşünün, Dinslaken’de uygun bir daire aradığınızda, mülkünüzün açıklamasını ve ayrıntılarını okumak, olası alıcıların çoğu için iyi niyetin hemen uyandırılıp uyandırılmadığını doğrular, bu nedenle çekici bir ilan için harcadığınız çaba sizin için işe yarar. Buna ek olarak, mal sahibi olarak evi FF’den tanıyorsunuzMülkünüzün resmi sergisinde, her şey dahil edilmiş olmalı, ayrıca bahçe veya zemin alanı ve yeni sahip için kullanım olanakları vb. Güçlü bir satış için en büyük şans, düzenli olarak tıklanan emlak portalları ve ayrıca yerel günlük gazete ile garanti edilir, daha sonra ilk soruşturmayı beklemek meselesidir. Eviniz geldi mi?

Liste şu başlıkla devam ediyor: Potansiyel alıcılardan gelen soruları yanıtlamak Uzman tarafından iyi yapılandırılmış fuarınızla, temas kurmak genellikle hızlı bir şekilde ilerler, ilk potansiyel alıcılar vardır. Bir emlakçı tuttuysanız, sizin için tüm soruları toplar ve yalnızca olası alıcılardan daha fazla soru gelirse, sizinle doğrudan kişisel temas kurar.

İlgili taraflar için görüntüleme randevularını koordine etmek ve yürütmek. Adrenalin yükseliyor. Emlakçınız artık her gün yeni randevular ayarlıyor; dilerseniz tüm görüşmeleri de o yapacak. Tabii ki, mal sahipleri sahada olabilir. Görüntüleme sırasında iyi bir izlenim bıraktığınızdan emin olun.

Mülkle ilgilenenlerin satın alma gücünü kontrol edin

Kendi evinizi satarken herhangi bir tatsız sürprizle uğraşmak zorunda kalmamalısınız, sözde kredibilite, incelemeden ve pencerelerin, kilitlerin, fayansların vb. incelenmesinden hemen sonra kontrol edilir.

Sözleşme taslağında yapılan düzeltmelerden sonra: Noter onaylı satın alma sözleşmesini noter ile yerinde imzalayın

Yeni bir sahip bulundu, şimdi emlakçı müzakereleri yürütüyor, ayrıca satın alma sözleşmesinin hala tartışmalı olan tüm küçük ayrıntılarını da kabul ediyor. Noterlik satın alma sözleşmesi, profesyoneliniz tarafından noterliğinizle birlikte bir taslak halinde formüle edilir ve hazırlanır. Ve tabii ki, satın alma sözleşmesinin noter onayı için bir notere gelmeniz gerekir. Başlangıçtaki durum ne olursa olsun, süpermarket ve hastane gibi tüm önemli yerlere iyi ulaşım bağlantıları olan mülk ve arazi olsun, hedefe yaklaşıldı, noterde satıcı ve alıcı satın alma sözleşmesini imzaladı, imza ile evi noter tasdikli olarak sattınız, tebrikler.

Bir sonraki adım hakkında: Kararlaştırılan satın alma bedelinin tapu sicilinde güncellendikten sonra eski sahibine devredilmesi veya öncelikli devir bildirimi. Noterler daha sonra tapu siciline girişi ve aynı zamanda öncelikli devir bildirimini girerler. Noter, bedeli belirtilen banka hesabınıza aktarır aktarmaz alıcıya onay verir, ardından ödemenin alındığını görmek için hesabınızı kontrol etmelisiniz.

Notar in Dinslaken

Bir sonraki adımınız: Yardımcı noter ve emlakçı ile ödenmemiş borçları kapatın, ardından sözleşme her iki tarafça imzalandıktan sonra emlakçı ve noter ücretlerinin devrini ödeyin.

Bugün yaklaşık 67.726 nüfusa sahip olan Dinslaken, Kuzey Ren-Vestfalya’nın ve aynı zamanda Almanya’nın en büyük şehirlerinden biridir. Bir sonraki adımınız: En son adım: ortaya çıkan arazi devir vergisinin ödenmesi. Satış ile satın alma arasında tam on yıldan az bir süre varsa, satıştan elde edilen sermaye kazancı üzerinden vergi ödemeniz gerekebilir. Dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi de tahsil edilebilir. Elbette burada birkaç yasal istisna söz konusudur; örneğin, mülk sahibi olarak 3 yıl]36 aydan daha uzun bir süre mülk sahibi olarak sitede yaşadıysanız.

Dinslaken’de apartman daireleri, gayrimenkul ve demografi

Gelecekteki büyümeden konut piyasasına ve yeni inşaatlara kadar yeni trendler. Dinslaken’de şu anda doğudan batıya 47,66 kilometrekarelik bir alanda 67.726 kişi yaşamaktadır. Kilometrekare başına 1421 kişi düşmektedir, dolayısıyla uygun fiyatlı konutlar doğal olarak azdır. Alman nüfusunun toplamda %0,08’i Dinslaken’de yaşamaktadır.

Emlak ve konut piyasası üzerine çalışmalar

Kiralamak veya satın almak, Dinslaken’de nerede yaşıyorsunuz? Federal İstatistik Dairesi bu yıl Dinslaken’in yanı sıra Almanya için de güncel istatistikleri hesapladı; buna göre 26.305 kişi ev sahibi, 4.165 kişi apartman dairesinde yaşıyor, 32.786 kişi kirada oturuyor, sadece 4.463 kişi ortak bir dairede birlikte yaşıyor, 39.958 kişi evli ve 27.768 kişi bekar. Tüm bölgelerde yeni inşaat ihtiyaçları. Uzman anketlerinden elde edilen güncel hesaplamalar nelerdir? Önümüzdeki 12 yıl içinde Dinslaken’de konut inşası üzerine yapılan çalışmaların %50’si yeni üniteler öngörüyor %17’si önümüzdeki yıllarda 28.732 yeni konut inşa edileceğini ve %33’ü Dinslaken’de yeni binalar inşa edileceğini varsayıyor, şu anda istatistiksel olarak sadece 190 konut inşa ediliyor, bu nedenle bu yıl 2.624.156.746,67 Euro gibi büyük bir yatırım yapılıyor.

Kiracılar ve ev sahipleri konutlarında yaşamayı severler

Tüm Dinslaken sakinleri, ister apartman ister müstakil ev olsun, konumlarından ve mahallelerinden tamamen memnun. Tüm mülk sahipleri arasında kendi mahallelerine değer veren 55.827 mutlu kişi bulunurken, sadece 11.899 kişi memnun değildir. Aynı olumlu tablo kiracılar için de geçerlidir; 49.792 kişi boş zamanlarını eşleriyle birlikte geçirmek için çeşitli fırsatlara sahip olmalarına rağmen mutsuz olan 17.934 kişiye karşılık gelmektedir. Apartmanlarda değil, tek kişilik evlerde yaşayanların sayısının 35.465 Dinslakenli olduğunu, 21.045 kişinin apartmanlarda ve 10.503 kişinin iki kişilik evlerde, yani Dinslaken’de yaşadığını biliyor muydunuz?

Dinslaken’deki Sturukturplanung’da 25-39 yaş arası 10.599 kişi gibi bazı genç sakinlerin yanı sıra 50-64 yaş arası 3.576 kişi gibi çok sayıda yaşlı vatandaş da yaşamaktadır. Nüfusun öngörülen gelişiminde de büyüme bulacaksınız: tahminler devam ediyor, zaten dört yıl içinde burada yaklaşık 69.964 vatandaş yaşayacak, bu da 2.238 kişi daha demek, şimdi önümüzdeki 18 yılın nüfusundaki en son tahminlere odaklanıyoruz.

Dinslaken’de gayrimenkul ve finansman piyasası

Yatırım sermayesi muazzam bir şekilde büyüdü, tasarruf hesaplarında veya yastık altında nakit olarak tam 0,4 milyar avro, daha da büyük meblağlar, çünkü istatistiksel olarak 470.634.131 avro gayrimenkule yatırıldı. Tamamen istatistiksel olarak, sadece gayrimenkul işlemleri yoluyla her on iki ayda bir 6,2 milyar avroya varan büyük sermaye kazançları aktarılmakta, aynı dönemde konut inşaatına 2,6 milyar avro aktarılmakta, modernizasyon için her 12 ayda bir 3,1 milyar avro harcanmakta, toplamda gayrimenkul sektörü yılda 11,9 milyar avroluk devasa bir gelir yaratmaktadır.

Kirasız mı yaşıyorsunuz? Özel ev sahipliği

Dinslaken’de kim gerçekten kendi dört duvarı arasında yaşıyor? Her yaş grubundan mülk sahibimiz var İki somut örneğe bakalım: ankete göre (veri temeli: ampirika), 10 yaşına kadar olan 2.849 küçük çocuk artık ebeveynlerinin sahip olduğu evlerde veya apartman dairelerinde yaşıyor. Ergenler için bu biraz daha fazladır. Muhtemelen yeni yürümeye başlayan çocuk evresinde ustalaşmış olmaları ve ebeveynlerin kendi kariyerlerine giderek daha fazla dahil olmaları nedeniyle, 11 ila 21 yaşları arasında 3.527 kişi ebeveynlerine ait mülklerde yaşamaktadır. Kendi evlerinde yaşayan 21-30 yaş arası gençlerin sayısı ise çok daha düşük olup sadece 772’dir. Yaş ilerledikçe, bölge sakinlerinin mülk satın alma olasılığı artmaktadır. Böylece, 31 ila 40 yaş arasında 2.924 ve biraz üzerinde, 41 ila 50 yaş arasındaki mevcut kişiler arasında 5.056 mutlu mülk sahibi var, 51 ve 60 yaş grubunda kendi evinde yaşayan 4.630 Dinslaken sakini var, 61 ila 70 yaş arasında hala 3.537 kişi var, giderek daha fazlası satıyor veya aileye veriyor ve böylece sayı sadece 2.191’e düşüyor.

Dinslaken’de istatistiksel gelişme: merkezi bir konumda iyi ulaşım bağlantılarına sahip mülk

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Kendi evimiz 26.305
Düz 4.165
Kiralık Daire 32.786
WG 4.463

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Dinslaken’de ev sahipliği (yıl) Miktar
0-10 2.849
11-21 3.527
21-30 772
31-40 2.924
41-50 5.056
51-60 4.630
61-70 3.537
71-80 2.191

empirica / LBS Research (veri kaynağı)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Değişim
1 27.768 29.799 2.032
2 23.027 24.381 1.355
3 8.127 6.773 -1.355
4 6.095 5.418 -677
5+ 2.032 1.964 -68

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Dinslaken

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 35.895 37.927 2.032
2 19.641 18.963 -677
3 6.095 5.418 -677
4 4.064 3.996 -68
5+ 1.355 1.219 -135

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi