Doğru şekilde kiraya vermek – bu konuda izlenecek en iyi yol

Kiraya verme – Yeni bir kiracı arayışı aslında bir zorluk olmamalıdır. Kuşkusuz, şu anda gelinen noktada, boşlukları önlemek ve mülkünüzü getiri odaklı bir şekilde kiraya vermek zor değildir. Bununla birlikte, hata payının yüksek olduğunu ve potansiyel bir ev sahibi olarak görev alanınızın geniş olduğunu unutmamalısınız. Doğru bir şekilde kiraya vermek ve çözücü potansiyel kiracılara odaklanmak için, ön seçim sürecinde zaten temel yetkinliğe güvenmelisiniz. Deneyimli acenteler aracılığıyla kiralama yapmak üzerinizdeki baskıyı alır ve gelecekteki kiracınızın ödeme gücüne güvenebilmenizi ve herhangi bir risk almamanızı sağlar.

Tüm daire veya ev kiralama işlerinde dış kaynak kullanımı

Buna izin vermek için önünüzde zaman alıcı ve maliyetli bazı görevler var. Mülkünüzü veya dairenizi en iyi yönüyle sunmalı, ayrıntılı bir açıklama oluşturmalı ve illüstrasyon yoluyla ilgi yaratmalısınız. İfşayı oluşturduktan sonra, en önemli emlak portallarında yayınlanması gerekir. Bu zamana kadar, planlanan kiralamaya zaten çok fazla zaman ve para yatırdınız. Ancak ilandan sonra iş azalmaz, çünkü artık ilgilenen taraflardan talepler alırsınız ve görüşmeleri ayarlama ve organize etme zorluğuyla karşı karşıya kalırsınız.

Bir broker ile zaman kazanın

Sadece “yarı zamanlı” olarak kiralıyorsanız, günlük rutininiz ile kiralama arasında zamanlama yapmak zor olacaktır. Ayrıca, elbette yanınıza taşınmak isteyen “kim” olduğunu ve kredi itibarının nasıl olduğunu bilmelisiniz. Kiracı arayışında tüm bu ve diğer görevleri dışarıdan temin edebilir ve sizin için zaman alan ve deneyim gerektiren görevleri üstlenmesi için bir emlakçı tutabilirsiniz. Alıcı ilkesi 2015’ten bu yana kiralamalara uygulanıyor olsa da, bazı avantajlar elde edersiniz ve süreçte hatalardan kaçınacağınızdan ve mülkünüze uygun bir kiracı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kiralamadan önceki görevler: Kredi itibarını kontrol edin

Her kiralamadan önceki en önemli görevlerden biri, başvuru sahiplerinin kredi itibarını kontrol etmektir. Mal sahibi olarak, doğal olarak gelecekte kira temerrüdü olmayacağından ve sonuç olarak sizin için herhangi bir kayıp olmayacağından emin olmak istersiniz. Örneğin uzmanlar gibi bir emlakçıyı görevlendirirseniz, başvuru sahiplerinizin kredi itibarının profesyonel bir şekilde kontrol edileceğine ve Schufa puanının doğru bir şekilde değerlendirileceğine güvenebilirsiniz. Uzmanlar, muhtemel kiracıların ödeme gücünü kontrol eder ve size itiraz edilemeyecek ve kredibiliteleri nedeniyle kiralamanız için ilk tercih olan öneriler sunar. Kredi itibarını kontrol etme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hatalara izin vermek: denetim, risk, gerçekler

Bir an önce yeni bir kiracı bulmak ve arama masraflarınızı mümkün olduğunca düşük tutmak istersiniz. Alıcı ilkesi getirildiğinden beri, bazı mal sahipleri bir emlakçı tutmaktan kaçınmaktadır. Bu bir sorun olmak zorunda değildir, ancak kiralama konusunda yeterli deneyime sahip değilseniz yüksek bir risk oluşturabilir. Dairenizi veya evinizi kiraya vermeden önce, başvuru sahibi, mali durumu ve kredibilitesi hakkında tüm önemli gerçekleri öğrenmelisiniz. Ä°lk izlenimler, dairenizi avantajlı bir şekilde mi kiralayacağınıza yoksa apartmanınızda önceden programlanmış bir sorun mu yaşayacağınıza karar vermede de belirleyici bir faktördür. Kiralarken yapılan hatalar hakkında her şey.

Uygun kiracıların bulunması

Arz ve talebin tutarlılığı, kiracı bulmak için uzun süre aramak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Özellikle aranan bir yerde bir mülk kiralıyorsanız, geniş bir başvuru sahibi seçeneğiniz olacak ve oldukça bireysel karar verebileceksiniz. Bununla birlikte, kiracı aramanızı basitleştirmenizi ve uzun bir arama yapmadan mülkünüz için uygun bir başvuru sahibi bulmanızı tavsiye ederiz. Kiracı arama hakkında daha fazla bilgi.

Kiralama için ipuçları

Konutların kiraya verilmesinde alıcı öder ilkesi yürürlüğe girdiğinden, bazı mülk sahipleri emlakçı tutmaktan kaçınmaktadır. Ancak, hizmet için ödeme yapsanız bile, faydaları göz önünde bulundurmalı ve bir emlakçının neden en iyi çözüm olduğunu öğrenmelisiniz. Kiralamayla ilgili daha fazla ipucunu burada bulabilirsiniz

Sözleşme hazırlayın

Bir başvuru sahibine karar verdiniz ve daireyi veya evi tercih ettiğiniz kişiye kiralamak istediğinizden emin misiniz? O zaman yasal olarak geçerli ve hatasız bir kira sözleşmesi hazırlama zorluğuyla karşı karşıya kalırsınız. Ayrılabilirlik maddesi uzun zamandır her kira sözleşmesinin bir parçası olsa da, sözleşmenin diğer noktalarında da hatalardan kaçınmalı ve yasal bir itirazı imkansız hale getirmelisiniz. Sözleşme konusu hakkında daha fazla bilgi edinin.