Kiracı arama – teşhir, uygulama, görüntüleme

Kiracı arama – Arz ve talebin tutarlılığı, kiracı bulmak için uzun süre aramak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Özellikle aranan bir yerde bir mülk kiralıyorsanız, geniş bir başvuru seçeneğiniz olacaktır ve kendi bireysel kararınızı verebilirsiniz. Bununla birlikte, kiracı aramanızı basitleştirmenizi ve uzun bir arama yapmadan mülkünüz için uygun bir başvuru sahibi bulmanızı tavsiye ederiz.

Kiracı ararken nelere dikkat etmelisiniz?

Serginin hazırlanmasına, ilanınızın yayınlanmasına ve resimlerle çekici bir şekilde sunulmasına ek olarak, zamanınızın büyük bir bölümünü başvuru sahiplerinin sorularını yanıtlamak ve görüşmeleri düzenlemek ve yürütmek için harcarsınız. Buna ek olarak, başvuru sahiplerinin kredi itibarını kontrol etmeniz, gelir belgelerini toplamanız ve kişisel görüşmelerde mülkünüze ve kiralama koşullarınıza kimin uygun olduğunu bulmanız gerekir.

Bir emlakçı ile zaman kazanın

Tam zamanlı bir ev sahibi değilseniz, kiracı bulmak çok zor olabilir ve günlük işleriniz ve ailenizle ilgilenmek için zamanınızdan çalabilir. Bir emlakçı tutarak finansal güvenliğinize yatırım yaparsınız ve yalnızca önerilen muhtemel kiracılar arasından seçim yapmanız ve sözleşmeyi hazırlamanız gerektiği avantajına sahip olursunuz. Zamandan tasarruf eder, hatalardan kaçınır ve hiçbir şeyle kendiniz ilgilenmek zorunda kalmadığınız ve çok daha hızlı ve avantajlı bir şekilde izin verebileceğiniz kapsamlı bir hizmetten yararlanırsınız.

Kiralamadan önceki görevler: Kredi itibarını kontrol edin

Her kiralamadan önceki en önemli görevlerden biri, başvuru sahiplerinin kredi itibarını kontrol etmektir. Mal sahibi olarak, doğal olarak gelecekte kira temerrüdü olmayacağından ve sonuç olarak sizin için herhangi bir kayıp olmayacağından emin olmak istersiniz. Örneğin uzmanlar gibi bir emlakçı tutarsanız, kredi itibarının profesyonel bir şekilde kontrol edilmesine ve başvuru sahiplerinizin Schufa puanının doğru bir şekilde değerlendirilmesine güvenebilirsiniz. Uzmanlar, muhtemel kiracıların ödeme gücünü kontrol eder ve size itiraz edilemeyecek ve kredibiliteleri nedeniyle kiralamanız için ilk tercih olan öneriler sunar. Kredi itibarını kontrol etme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hatalara izin vermek: denetim, risk, gerçekler

Bir an önce yeni bir kiracı bulmak ve arama masraflarınızı mümkün olduğunca düşük tutmak istersiniz. Alıcı ilkesi getirildiğinden beri, bazı mal sahipleri bir emlakçı tutmaktan kaçınmaktadır. Bu bir sorun olmak zorunda değildir, ancak kiralama konusunda yeterli deneyime sahip değilseniz yüksek bir risk oluşturabilir. Dairenizi veya evinizi kiraya vermeden önce, başvuru sahibi, mali durumu ve kredibilitesi hakkında tüm önemli gerçekleri öğrenmelisiniz. Ä°lk izlenimler, dairenizi avantajlı bir şekilde mi kiralayacağınıza yoksa apartmanınızda önceden programlanmış bir sorun mu yaşayacağınıza karar vermede de belirleyici bir faktördür. Kiralarken yapılan hatalar hakkında her şey.

Kiralama için ipuçları

Konutların kiraya verilmesinde alıcı öder ilkesi yürürlüğe girdiğinden, bazı mülk sahipleri emlakçı tutmaktan kaçınmaktadır. Ancak, hizmet için ödeme yapsanız bile, faydaları göz önünde bulundurmalı ve bir emlakçının neden en iyi çözüm olduğunu öğrenmelisiniz. Kiralamayla ilgili daha fazla ipucunu burada bulabilirsiniz.

Sözleşme hazırlayın

Bir başvuru sahibine karar verdiniz ve daireyi veya evi tercih ettiğiniz kişiye kiralamak istediğinizden emin misiniz? O zaman yasal olarak geçerli ve hatasız bir kira sözleşmesi hazırlama zorluğuyla karşı karşıya kalırsınız. Ayrılabilirlik maddesi uzun zamandır her kira sözleşmesinin bir parçası olsa da, sözleşmenin diğer noktalarında da hatalardan kaçınmalı ve yasal bir itirazı imkansız hale getirmelisiniz. Sözleşme konusu hakkında daha fazla bilgi edinin.