Ev satmak – Arnsberg ve çevresinde ev satarken en yüksek fiyatlara nasıl ulaşılır

Profesyonel bir emlakçı ile satış mı yoksa özel olarak da yapılabilir mi? Her gün mesajlar alıyoruz, ayrıca görüntüleme randevularındaki konuşmalarda birçok soru alıyoruz, bir mülk satma konusundaki en heyecan verici soruları burada görebilirsiniz.

Evinizin değerinin hızlı bir şekilde hesaplanması için emlakçı ile randevu

İlk adım, 4 odalı kat mülkiyeti, Friz evi, ahşaptan yapılmış yarı ahşap ev ve aynı zamanda sağlam ev için gayrimenkul için mevcut piyasa koşullarında en iyi satış fiyatını elde edebilmenizdir. Bölgenizde gayrimenkul satışı konusunda gerekli tüm bilgi birikimini iyi biliyor ve az da olsa çaba sarf etmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçin. Çoğu evin gerçekçi fiyat hesaplamasında, evlerin satışında gerekli tüm bilgiler hesaplamada size yardımcı olacaktır, ancak tüm stresle ilgilenmiyorsanız, bize yazın.

Deneyimli bir emlak uzmanı gibi satış yapmak, gündeminizdeki bir sonraki şey: makbuzlar, faturalar ve ayrıca belgeler. Satış ve değerleme için önemli belgeler Bir ev satıcısı olarak, örneğin sertifikalar ve madde değerlemeleri gibi çok çeşitli ilgili belgelere ihtiyacınız vardır. Profesyonel fotoğraflar mülkünüzün fiyatını yükseltir. Bu, potansiyel alıcıların mülk hakkında çok daha iyi bir izlenim edinebilmesi için önemlidir. Fotoğraflar her zaman Arnsberg’deki evi iyi düşünülmüş bir perspektiften göstermeli, aynı zamanda iyi bir çözünürlüğe sahip olmalıdır (örneğin 1000 ila 1500 piksel). Ne de olsa mülkünüzü satmak istiyorsunuz. Ve hepsinden önemlisi daha yüksek bir kâr için.

Haus verkaufen mit Makler in Arnsberg

Satılık ev teklifi için bir satış fiyatı belirleyin

Oda düzeni, mevcut kusurlar, ulaşım bağlantıları gibi değiştirilemeyecek çeşitli koşullar, daha sonra her şeyin sorunsuz işlemesi için satış fiyatı hesaplamasında rol oynar, ancak değerlemenizde önemli olan ne kadar yatırım yaptığınız veya sayısız çalışma saatleri değildir. dedemin zamanında olduğu gibi, özellikle talep ve arz, beklenecek fiyatı düzenler. Beklentilerinizi çok yüksek tutmamak için bunu dikkate almalısınız. Mevcut piyasadaki talep ve arz fiyatı belirler, gerçekçi olmayan beklentilerin ortaya çıkmaması için bilgeliği hesaba katmalısınız Gerçekten de, böyle bir hesaplama, sahip olmanız gereken belge araştırması için çok fazla zaman vaat ediyor, deneyimsizler için gerçek değeri doğru bir şekilde tahmin etmek gerçekten de çok zahmetli olacaktır.

Bunu takip eden zorluk: potansiyel alıcılar için iyi yapılandırılmış bir portföy hazırlamak. Bir reklamı okuduğunuzda satın almakla ilgilendiğinizi bilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, ilk bakışımız neredeyse her zaman önemlidir. Bu nedenle, profesyonelce hazırlanmış bir tanıtım için harcadığınız çabanın karşılığını alırsınız. Ev sahibi olarak, hatta bazen eski bir sakin olarak, tüm özellikleri en iyi siz bilirsiniz, bu nedenle tüm önemli rakamları ve bilgileri dikkate aldığınızdan emin olun. Örneğin, kendi arabanız için geniş garaj, dinlenmek için yüzme havuzu, bahçe ve su, mülk ve dönüşüm vb. Şimdi ilan geliyor, emlak arama için çok kullanılan bir portalda ve güvenilir Arnsberg basınında bir listede ve sonra bekle ve gör.

Eigenheim in Arnsberg

Mülkle ilgili sorular ve çağrılara cevap verme

Mükemmel bir şekilde hazırlanmış tanıtımınızla işe başladığınızda, süreç genellikle düşündüğünüzden daha hızlı ilerler ve emlak ilanıyla ilgili ilk sorular acentenizin elinde olur. Eğer daha önce bir acenteyi emlak ilanına aracılık etmesi için görevlendirdiyseniz, tüm yanıtları sizin için o alacaktır. Sadece daha spesifik sorularınız olduğunda sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Sonraki zorluğunuz: potansiyel ilgili taraflarla görüntüleme randevuları düzenlemek ve bunları gerçekleştirmek Şimdi daha da heyecan verici hale geliyor, böylece mülk en kolay ve başarılı bir şekilde aracılık ediyor, emlakçı sürekli olarak ilgili taraflarla Arnsberg’de bir ev görüntüleme randevuları düzenliyor, emlakçı düzenlenmiş görüşmeleri yürütüyor, elbette ev sahibi olarak siz de hazır bulunabilirsiniz, ziyaretçilerin evinizi kusursuz genel durumda bulduklarından emin olun. Yeni bir araba gibi.

Evinizi devretmek istiyorsanız, başarılı bir emlakçı ile işe başlayın, çünkü uzmanlar görüşmeden hemen sonra potansiyel alıcının kredibilitesini kontrol edecektir.

Noter randevusuna devam edilmesi ve gayrimenkul satın alma sözleşmesinin imzalanması

İlerleyen süreçte, emlakçınız bir sonraki ev sahibi olması beklenen kişiyle son görüşmeleri üstlenir ve satın alma sözleşmesinin formalitelerini netleştirir. Noter satış sözleşmesi, satıcınız tarafından alıcı ve satıcı için noterlikle işbirliği içinde formüle edilir ve bir taslak halinde hazırlanır. Satışı noterde onaylatmak için notere gitmeniz gerekir. Noterde her iki taraf da ellerinde bulunan sözleşmeyi imzalar. Buraya kadar her şey yolunda, çünkü sizin imzanız ve alıcının imzası ile mülkünüz resmi olarak satıldı.

Listeniz bu konuyla devam ediyor: Daha sonra, tapu sicilinde güncellendikten sonra (öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılır), mülkünüzün önceki satın alma fiyatı banka havalesi ile transfer edilebilir. Atanan noter şimdi güncellenmiş geçişi tapu siciline ve öncelikli devir bildirimine girer, resmi belge çifte satışın mümkün olan en büyük tehlikesinin dışlanması için örnek teşkil eder. Noteriniz alıcıya, kendisinin veya ilgili bankanın satın alma bedelini sözleşmede belirtilen banka hesabınıza ne zaman aktarabileceğini bildirir, satın alma tutarının hesabınıza ulaşıp ulaşmadığını kontrol eder.

Yeni zorluk: emlakçı ve noter randevu faturalarının ödenmesi. Noterde satın alma sözleşmesinin istenen şekilde sonuçlanmasından hemen sonra noter ve emlakçı masraflarının transferinden sonra satıcı olarak ödeme yapın.

Sonuç: Belirlenen emlak devir vergisinin ödenmesi

Satış ile ilk satın alma arasında tam on yıldan fazla bir süre geçmemişse, sermaye kazancı vergisinin yanı sıra muhtemelen dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi ödemeniz gerekecektir. Elbette burada bazı istisnalar söz konusudur. Örneğin, mülk sahibi mülkte 3 yıl]36 aydan fazla bir süre yaşamış ve hiç kiraya vermemişse, ancak siz evde 36 aydan fazla bir süre yaşamış ve kiraya vermemişseniz, sermaye kazancı vergisinden muaf olacaksınız.

Arnsberg’de demografi, konut piyasası ve emlak

Yeni binalara yönelik mevcut talepten Arnsberg’deki ev ve apartman dairelerine 514.163.236 Avro sermaye yatırılmıştır. Toplam yüzölçümü 193,72 kilometrekare olan Arnsberg, şu anda 0,07 milyon kayıtlı vatandaşın yaşadığı şehir merkezinde ve dış semtlerde konut birimleri için yeterli alan sunmaktadır. Kilometre kare başına yaklaşık 382 kişi yaşamaktadır, bu nedenle yaşam alanı doğal olarak azdır.

Arnsberg emlak ve konut piyasası: gerçekler ve rakamlar

Arnsberg şehrinde nerede yaşıyorsunuz, satın alıyor musunuz, kiralıyor musunuz? Federal İstatistik Dairesi kısa bir süre önce Arnsberg’in yanı sıra Almanya’ya ilişkin istatistikler yayınladı; buna göre 28.738 kişi kendi evinde ya da apartmanında yaşıyor, 4.550 kişi ise kat mülkiyeti sahibi olmaktan gurur duyuyor. Ayrıca, 35.819 kişi kiracı olarak yaşamakta, 43.654 kişi evli ve 30.336 kişi bekârdır. Şehir nüfusuna yönelik yeni inşaat hacmi de buna bağlı olarak artmıştır.

Mevcut konut talebi büyüktür, yeni çalışmalar 26.905 birim varsaymaktadır, hala 22.421’in üçte biri, hesaplamaların sadece %17’si 31.390 yeni inşa edilmiş daireye ihtiyaç olduğunu kaydetmektedir, istatistiksel olasılıklara göre Arnsberg’de yılda sadece yaklaşık 207 konut birimi oluşturulmaktadır. Yatırım tutarı 2.866.865.866,67 Avro’dur.

İnsanlar burada iyi yaşıyor: 54.397 kişi istatistiksel olarak burada yaşamaktan hoşlanmalı

Aynı zamanda, tüm Arnsberg sakinleri kendi konumlarından ve mahallelerinden memnun. Çevreyi takdir eden 60.990 ev sahibine karşılık memnun olmayanların sayısı sadece 13.000, yani 47.990 kişi daha fazla… Arnsberg’deki kiracılar arasında da bu olumlu duygu 54.397 kişi ile yaşanırken, doğrudan alışveriş olanaklarına rağmen memnun olmayanların sayısı 19.593’tür. Çok sayıda vatandaş tek daireli evlerde değil, tek ailelik evlerde yaşamaktadır; toplamda 38.746 Arnsbergli vardır, bu sayı birkaç konutlu evlerdekinden açıkça daha fazladır, 22.991 veya 11.475 kişi iki ailelik evlerde yaşamaktadır.

Arnsberg’deki Sturuktur planlaması, bir yaşın altındaki 585 bebek, 1-5 yaş arası 2.723 çocuk gibi birçok genç nüfusa ve aynı zamanda 65 yaşın üzerindeki 12.956 kişi gibi birçok yaşlı vatandaşa sahiptir, gelecek ne getiriyor? Eğilim devam ediyorŞimdi önümüzdeki 17 yıldaki hesaplamalara geçelim.

Arnsberg’de finansman ve emlak piyasası

Uyuyan sermaye son derece yüksektir, Alman Bundesbank’ın istatistiksel hesaplama temellerine göre hesaplarda ve yastık altında likit varlıklarda tam 0,5 milyar avro, daha da büyük mali kaynaklar, yani 0,5 milyar avro gayrimenkule yatırılmıştır. İstatistiklere göre, sadece gayrimenkul işlemleri yoluyla yılda gerçekten büyük miktarlar taşınıyor, tam olarak 6,8 milyar avro. Aynı dönemde konut inşaatına 2,9 milyar Avro aktarılmıştır. Modernizasyon, özellikle KM² başına 382 kişinin düştüğü Arnsberg gibi yoğun nüfuslu şehirlerde, 3.388.114.206,06 Euro’ya varan piyasa sermayesi ile giderek daha ayrılmaz bir rol oynamaktadır. Arnsberg’deki gayrimenkul sektörü toplamda her yıl 13 milyar Euro gibi şaşırtıcı bir gelir elde etmektedir.

Arnsberg’de ev sahipliği

Arnsberg’de kaç kişi kira ödemeden yaşıyor? Her yaş grubundan mülk sahibi bulabiliriz İşte sadece iki örnek. Almanya çapında yapılan bir hesaplamaya göre (empirica), 10 yaşına kadar olan 3.112 küçük çocuk ilk kuşakta ebeveynlerinin sahip olduğu mülklerde yaşıyor, daha sonra bu sayı birkaç katına çıkıyor. Kuşkusuz ebeveynler, çok az ücretle ilişkilendirilen bebeklik dönemini geride bıraktıkları ve şirkette kendi kariyerleri üzerinde çalıştıkları için, birçoğu artık kendi evlerini satın almaktadır. 11-21 yaş grubunda 3.854 kişi kendi evinde yaşamaktadır. 21-30 yaş grubunda bu sayı oldukça düşmektedir, bu grupta istatistiksel olarak 843 kişi kendi mülkünde yaşamaktadır. Yaşımız ilerledikçe kendi mülkümüzde yaşama oranımız da artıyor. 31-40 yaş grubunda bu oran 3.194’e yükselirken, 41-50 yaş grubunda ise 5.524’e ulaşıyor. 51 ila 60 yaş arasında 5.058 kişi mülk sahibidir. 61 ila 70 yaş arasında ise bu sayı 3.864’tür. 2.394 kişi ile daha az sayıda insan hayatlarının önümüzdeki dönemini evlerinde ya da apartman dairelerinde geçirmektedir.

Arnsberg için istatistiksel veriler ve bilgiler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 28.738
Kat Mülkiyeti 4.550
Kiralık Daire 35.819
Ortak daire 4.876

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev Sahibi / Yaş Miktar
0-10 3.112
11-21 3.854
21-30 843
31-40 3.194
41-50 5.524
51-60 5.058
61-70 3.864
71-80 2.394

empirica / LBS Research (veri kaynağı)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Haneler / kişiler bugün 2035 Büyüme
1 30.336 32.556 2.220
2 25.157 26.636 1.480
3 8.879 7.399 -1.480
4 6.659 5.919 -740
5’in üzerinde 2.220 2.146 -74

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Arnsberg

Hanehalkları bugün 2035 Değişim
1 39.215 41.434 2.220
2 21.457 20.717 -740
3 6.659 5.919 -740
4 4.439 4.365 -74
5 + 1.480 1.332 -148

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi