Ev satmak: Witten’de ev satarken en yüksek fiyatı alın

Özel satış mı yoksa bir emlakçı ile daha mı iyi? En iyi yer!? Witten’de emlakçı uzmanlığı ile evinizi satmak: Her gün birçok e-posta alıyoruz, ancak görüntüleme randevularında kişisel görüşmelerde de birçok soru alıyoruz. Burada, gayrimenkul satışı ve ilgili mülk hakkındaki temel soruları, toplanmış ve net bir şekilde paketlenmiş olarak görebilirsiniz.

Süreç dürüst bir değerleme ile başlar – mülkünüzün (daire veya ev) değerlemesi için emlakçı ile bir randevu ayarlayın. İlk adım, ister 5 odalı bir kat mülkiyeti, ister şehir villası, ister aile için teraslı bir ev veya modern bir apartman binası olsun, satıcının o anda mümkün olan en yüksek satış fiyatını elde edebilmesidir. Blogumuzda, burada belirtilen emlak piyasasında gerekli bilgileri öğrenin ve ayrıca, benzer fiyatlara bakın, neredeyse hiç çaba sarf etmek istemiyorsanız, bizimle iletişime geçin, böylece burada duran gayrimenkulün satışında gerekli bilgileri size yardımcı olun Witten’deki bölgenizde kendinizi çok iyi tanıyın ve herhangi bir çaba sarf etmek istemiyorsanız, uzmanlarımıza yazın.

İlerleyen süreçte: Belgelerin sağlanması. Eski mimari planlar ve kat planları. Mülkünüzün satışı için çeşitli, bazen çok belirleyici belgelere ihtiyacınız vardır. Bunların arasında enerji sertifikası ve odaların kat planı da vardır. Profesyonel fotoğraflar evinizin satış değerini artırır, böylece olası alıcılar çok daha gerçekçi bir izlenim edinebilir. Düzenlediğiniz fotoğraflar Witten’deki mülkü veya kat mülkiyetini mükemmel bir ışık altında sunmalıdır. Sonuçta, şimdi arabuluculuk yapmak istiyorsunuz. Ve mümkünse, birinci sınıf bir satış fiyatı için.

Haus verkaufen mit Makler

Gerçek bir uzman gibi satış yapmak, Witten’daki programınızdaki bir sonraki madde: Ev teklifiniz için güçlü satış fiyatını belirleyin Yaş, büyüklük, konum gibi küçük veya büyük birçok etkileyici faktör, satış fiyatının nihai olarak hesaplanmasında doğrudan rol oynar. Belirleyici faktör, mülk için bir zamanlar ne kadar ödediğiniz değil, geçen zaman içinde ne kadar para ve emek harcadığınızdır. Witten’deki evlerin mevcut piyasadaki arz ve talebi, alıcının ödemeye istekli olduğu satın alma fiyatını belirler. Büyükbabanın zamanında olduğu gibi, talep ve arz istenen satın alma fiyatına hakim olduğu için bunu dikkate almalısınız, bilmeniz gereken bilgelik Tüm yardımlara rağmen, mülkün satın alma fiyatının tahmininden tam olarak emin değil misiniz? Günümüzde özel kişiler için evin değerini doğru bir şekilde tahmin etmek gerçekten oldukça zahmetlidir.

Sıradaki geliyor: Bir ev için bir sergi oluşturun. Emlakçınızın ilanında yer alan mülk tanımına hızlıca bir göz atmak bile dikkatin açıkça çekilip çekilmediğini, son derece bilgilendirici bir ilan için harcanan zamanın karşılığını verip vermediğini ve bir şey daha: mülk sahibi olarak mülkün içini dışını bildiğinizi teyit eder. Evinizin nihai teşhirinde her şey yazılı olmalıdır. Örneğin, çocuklar için bir yüzme havuzu veya bir bahçe vb. En iyi satış alanı, çok kullanılan emlak portalları tarafından sağlanır, ancak elbette bölgesel günlük gazete tarafından da sağlanır. Ve sonra ilk görüntüleme randevusu talebi için sabırla beklemeniz gerekiyor, eviniz reklamı izleyenlere hitap ediyor mu?

Ä°lgili kişilerden gelen taleplerin yönetimi

İlanınızla başladığınızda, iletişim kurmak genellikle beklenenden daha hızlı olur ve emlakçınız emlak ilanına yanıt olarak ilk ilgilenen taraflara sahip olur. Görevlendirilen emlakçı, satıcı için tüm soruları alır. Sadece başka mesajlar gelirse sizinle iletişime geçecektir.

Potansiyel ilgili taraflarla görüşmek için tarihler. Pazar, Pazartesi, vs: Kalp atışları yoğunlaşıyor. Mülkün mümkün olduğunca kolay ve elbette başarılı bir şekilde satılması için emlakçı, Witten’de ilgilenen taraflarla sürekli olarak yeni görüntüleme randevuları alır. Emlakçı her bir randevuyla ilgilenir, neredeyse herkes emlakçısının tüm işi yapmasına izin verir, ancak satıcıların yine de hazır bulunmasına izin verilir. Hiçbir şeyi şansa bırakmayın, planlanan görüntüleme randevusunda yeni bir araba gibi bakımlı bir izlenim bıraktığınızdan emin olun.

Bir sonraki adım: evle ilgilenen kişinin kredibilitesinin teyit edilmesi. O zaman potansiyel alıcınız mülkünüzü satın almak istiyor? Emlakçınız, evinizi karşılayıp karşılayamayacağını kontrol etmek için elbette gecikmeden kredibilite bilgilerini alacaktır. Bu şekilde, daha sonra alıcı tarafından herhangi bir ödeme temerrüdü yaşamazsınız.

Bir sonraki göreviniz: Taslak üzerinde değişiklikler yaptıktan sonra: noterde satın alma sözleşmesine son halini vermek. Daha sonraki süreçte, emlakçınız bir sonraki mal sahibi ile görüşmeleri yürütür ve ayrıca takip edilecek satın alma sözleşmesinin tüm ayrıntılarını netleştirir. Daha sonra noter onaylı sözleşmeyi istenen noter ile işbirliği içinde hazırlar. Noter tasdiki için bir kez notere gitmeniz gerekirAlıcı ve satıcı satın alma sözleşmesini imzalar, imzalarla eski mülkünüzü resmi olarak sattınız, tebrikler.

Bir sonraki görev: Öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılan tapu siciline girişten sonra, müzakere edilen fiyat hemen belirlenecektir.Noter şimdi önkoşul olan tapu kaydını gerçekleştirecek, ayrıca noteriniz tarafından öncelikli devir bildirimi girilecektir, resmi belge, örneğin bir mülkün sahibi tarafından birkaç kez zımnen satılamayacağını garanti eder, yani aynı anda farklı alıcılara karşılıklı olarak bilinmeyen potansiyel alıcılara, noteriniz daha sonra alıcıyı müzakere edilen satın alma fiyatını size ne zaman aktarabileceği konusunda bilgilendirecek, satın alma tutarının hesabınıza yatırılıp yatırılmadığını kontrol edecektir.

Rechtskräftig mit Notar

Yapılacaklar listenize şu konu ile devam edin: Noter ve emlakçı faturalarının ödenmesi. Daha sonra, daha önce görüşülen sözleşme imzalandıktan hemen sonra transferinizi ödeyin.

Kuzey Ren-Vestfalya ‘daki Witten, 96 781 sakine ve potansiyel ev alıcılarına ev sahipliği yapmaktadır. Liste şöyle devam ediyor: Arazi devir vergisinin ödenmesi: Witten’deki eviniz satıldığında, gayrimenkul satışında sermaye kazancı vergisi talep edilebileceğini, özel bir satış olduğunda ve evin devri on yıldan az olduğunda, dayanışma ek ücreti ve kilise vergisinin muhtemelen yine de ekleneceğini unutmayın. Elbette, satış sırasında yasal istisnalar vardır, örneğin mülk sahibi olarak evde veya kat mülkiyetinde 3 yıl]36 aydan fazla yaşadıysanız ve hiç kiraya vermediyseniz.

Witten’de emlak fiyatları ve nüfus gelişimi

Mülk sahiplerine yaş yapısına göre konut sakinleri rehberi. Witten’in 72,4 kilometrekarelik alanı şu anda binlerce kayıtlı resmi vatandaşa ev sahipliği yapmaktadır. İstatistiklere göre her bir kilometrekarelik alanda 1337 kişi yaşamaktadır, dolayısıyla yaşam alanının az olduğu aşikârdır.

Konut piyasası ve yeni inşaatlar – Witten’de nerede yaşamalı?

Federal İstatistik Dairesi’nin çalışmalarında da görülebileceği gibi, 37.590 kişi ev, teraslı ev veya apartmanda yaşamakta olup, bu kişilerin 5.952’si apartman dairelerinde hayatlarını sürdürmektedir. Ayrıca 46.852 kiracı vatandaş bulunmakta olup, bunlar 57.101 evli ve 39.680 bekardır. Bu nedenle yeni inşaat alanında somut bir eyleme ihtiyaç vardır.

Mevcut araştırmalar yeni binaların maliyetlerini nasıl değerlendiriyor? Önümüzdeki 12 yıl içinde anketlerin %50’si 35.193 yeni konut, %17’si sadece 41.059 yeni konut talep edileceğini ve üçte biri de Witten’de konut olacağını varsaymaktadır; şu anda istatistiklere göre Witten’de sadece tahmini 271 konut yaratılacaktır. Toplam 3,7 milyar avroluk bir yatırımla.

Mutlu sakinler: Ev sahiplerinin 79.777’si Witten’de yaşadıkları ortamdan memnun

Witten sakinleri, ister banliyölerde ister şehir merkezinde olsun, konut durumundan son derece memnun. Sadece 17.004 memnuniyetsize karşılık 62.772 daha fazla olmak üzere bu konumu ve mahalleyi takdir eden 79.777 ev sahibi gibi, 71.153’ü burada yaşamaktan hoşlanan kiracılar arasında da benzer bir dostluk hissi görülmektedir. Bunların büyük çoğunluğunun bir apartman dairesinde değil, müstakil bir evde yaşadığını biliyor muydunuz? Kümülatif olarak, 50.680 Witten sakini vardır, bu da 30.074 ve 15.009 kişinin iki kişilik evlerde yaşadığı apartmanlardan önemli ölçüde daha fazladır.

Witten’deki Sturuktur Planlama, 21-23 yaş arası 3.562 genç yetişkin gibi birçok genç sakinin yanı sıra 65 yaş üstü 16.946 kişi gibi birçok yaşlı vatandaşa da sahiptir. Yakın gelecekte neler olacak? Witten sürekli büyüyor, yaklaşık dört yıl önce 95.969 kişi olan Witten, 812 kişi artarak istatistiksel olarak 97.590’a ulaştı. Bu eğilim gelecekte de devam edecek, çünkü araştırmalara göre dört yıl içinde burada yaklaşık 99.979 kişi yaşayacak, şimdi 2035 konut piyasası için mevcut demografik tahminlere bakıyoruz.

672.539.967 avroluk sermaye şu anda Witten’in emlak ve konut piyasasında bulunuyor

Alman Bundesbank’ın istatistiki verilerine göre, 0,6 milyar avroluk etkileyici bir nakit varlık şu anda hesaplarda veya yastık altında uyuyor. Daha da büyük finansal kaynaklar, yaklaşık 672.539.967 Avro gayrimenkullere bağlı ve sadece 123.527.749 Avro tüketici varlıkları olarak mevcut, bunu biliyor muydunuz? İstatistiklere göre, her on iki ayda bir alım-satım veya sadece işlem yoluyla büyük miktarlar transfer edilmektedir, tahminler 8,9 milyar avroya kadar çıkmaktadır, aynı dönemde yeni dairelerin inşasına 3,7 milyar avro transfer edilmiştir, dairelerin ve evlerin modernizasyonuna yılda tam 4,4 milyar avro yatırım yapılmaktadır. Ev ve konut piyasası kümülatif olarak her yıl 17 milyar avroluk devasa bir gelir yaratmaktadır.

Mülk sahibi

Ev ve apartman dairesi sahibi olmak yaşamı çok daha kolay hale getirmektedir ve Witten’da yaşlı ve genç mülk sahipleri bulunmaktadır. Birkaç örneğe göz atalım. Empirica istatistiklerine göre, 10 yaşına kadar olan 4.071 çocuk aynı zamanda ebeveynlerine ait olan evlerde veya apartman dairelerinde yaşamaktadır; daha büyük çocuklarda veya gençlerde bu sayı biraz daha yüksektir. Elbette, yeni yürümeye başlayan çocuk evresinin aşılmış olması ve ebeveynlerin önceden hedefledikleri kariyerleri üzerinde çalışıyor olmaları nedeniyle, pek azı artık küçük aileleri için ilk mülklerine yatırım yapmaktadır. 11 ila 21 yaş arasındaki gençlerin 5.041’i ebeveynlerinin mülkünde yaşarken, istatistiksel olarak 1.103’ü kendi mülkünde yaşayan 21 ila 30 yaş arasındaki gençlerde bu rakam çok daha düşüktür.103 kişi kendi mülkünde yaşıyorYaş arttıkça kendi evimizde yaşama olasılığımız da artıyor, bu nedenle 31-40 yaş arası 4.178 ve bugün 41-50 yaş arası 7.226 mutlu mülk sahibi, 51-60 yaş arası 6.616 Wittener mülküne sahip ve 61-70 yaş arası hala 5.054’e ulaşıyor, giderek daha fazla satıyor ve böylece 3.131 vatandaş oluyor.

Witten’ın nüfusu bu şekilde gelişiyor

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev 37.590
Kat Mülkiyeti 5.952
Kiralık 46.852
Ortak daire 6.378

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahibi (yaş) Miktar
0-10 4.071
11-21 5.041
21-30 1.103
31-40 4.178
41-50 7.226
51-60 6.616
61-70 5.054
71-80 3.131

Kaynak: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Farklar
1 39.680 42.584 2.903
2 32.906 34.841 1.936
3 11.614 9.678 -1.936
4 8.710 7.742 -968
5’in üzerinde 2.903 2.807 -97

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Witten

Haneler / kişiler bugün 2035 Farklar
1 51.294 54.197 2.903
2 28.066 27.099 -968
3 8.710 7.742 -968
4 5.807 5.710 -97
5 + 1.936 1.742 -194

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi