Ausziehen aus der Immobilie

Nasıl ev satın alabilirim?

Bir ev satın almayı planlıyorsanız, Rheinland-Pfalz ve Hessen eyaletlerinde geniş bir mülk seçeneğiniz var. Bunlar yaşam alanlarına, konumlarına, yaşlarına ve aynı zamanda mobilyalarına göre farklılık gösterir. Satın alma kararında çeşitli kişisel kriterler belirleyici olmaktadır. Bunlar, yatırım yapmak istediğiniz satın alma fiyatını içerir. Ancak evinizde nasıl yaşamak istediğinize dair kişisel fikirlerinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Bahçenin ne kadar büyük olması gerektiğini ve kırsal mı yoksa merkezi bir yer mi tercih ettiğinizi düşünün. Klasik müstakil müstakil evler birçok alıcı tarafından tercih edilmekle birlikte, farklı ev tipleri de bulunmaktadır. Yarı müstakil evler ve teraslı evler son yıllarda giderek daha popüler hale gelmiştir.

Evlerin yapı biçimleri

Bir ev satın almaya daha yakından baktığınızda, farklı inşaat türleri olduğunu fark edeceksiniz. Klasik müstakil evin bir alt katı ve altına bir veya iki kat daha eklenebilen sivri bir çatısı vardır. Bununla birlikte, bu tasarımın varyasyonları vardır. Bunlar evin üst katlarıyla ilgilidir. Bir buçuk kat yüksekliğinde veya iki kat yüksekliğinde mülkler var. İki katlı inşaat yöntemi son yıllarda giderek daha popüler hale gelmiştir. Bunun nedeni, üst katta artık eğimli oda bulunmamasıdır. Evin kapladığı alan aynı kalırken yaşam alanı artar. Büyük evler artık pek çok ev sahibi tarafından istenmediğinden, iki katlı evler küçük bir alanda daha fazla yaşam alanı sunuyor. İki katlı müstakil evlerin bir diğer avantajı da arsa maliyetinin daha ucuz hale gelmesidir. Müstakil bir müstakil evin sahip olduğu ortalama 140 m²’lik yaşam alanı, iki katlı bir evle tek katlı bir binaya göre daha küçük bir arsada gerçekleştirilebilir. Ağırlıklı olarak iki katlı evlerden oluşan birçok yerleşim alanı bu şekilde oluşturulmuştur. İki katlı binalar, üzerine inşa edilecek alanın daha küçük olması nedeniyle teraslı evler ve yarı müstakil evler için de popüler hale gelmiştir. Bungalov özel bir durumdur. Bunlar tek katlı olarak inşa edilmiş müstakil evlerdir. Çatı konstrüksiyonuna bağlı olarak, doğrudan çatı makasının altına bir kat daha inşa edilebilir. Ancak burada sadece eğimli duvarlara sahip odalar bulunmaktadır. Klasik bungalov yapısında merdiven yoktur. Bu nedenle bu inşaat yöntemi yaşlılar veya engelli kişiler tarafından tercih edilir. Dezavantajı ise, bungalovlar oldukça geniş bir taban alanına sahip olduğundan, bu tür inşaatlar için daha büyük arazilerin gerekli olmasıdır.

Müstakil müstakil ev

Müstakil bir müstakil ev satın aldığınızda, en modern ama aynı zamanda mümkün olan en pahalı konut biçimini seçmiş olursunuz. Adından da anlaşılacağı gibi, bu müstakil evler kendi arsaları üzerinde durmaktadır. Dört dış duvarı vardır. En yakın komşu görüş mesafesinde veya birkaç metre uzakta yaşıyor olabilir. Merkezi veya tenha yerlerde müstakil aile evleri alabilirsiniz. Uygun bir mülk aramaya ancak kendiniz için konut biçimi hakkındaki fikirlerinizi analiz ettikten sonra başlamanız önemlidir. Müstakil müstakil evlerin birçok çeşidi vardır. Nihai bir karar vermeden önce farklı mülklere bakmanız tavsiye edilir. Kısa listeye aldığınız müstakil evleri çeşitli kriterlere göre kontrol edin. Arsanın büyüklüğünü, altyapıyı, mevcut yaşam alanını ve her bir mülkte daha sonra yapılacak genişletme veya diğer değişiklik olanaklarını karşılaştırmalısınız. Ayrıca işe nasıl gideceğinizi ve yakınlarda bir havaalanı veya tren istasyonu olup olmadığını öğrenin. Bu, özellikle iş veya eğlence için mobil olmanız gerekiyorsa önemlidir. Müstakil müstakil evler birçok farklı boyutta inşa edilmektedir. Klasik olarak kullanılan evlerin yaşam alanı 80 ila 250 m² arasında değişmektedir. Bir mimarın tasarımına göre ayrı ayrı inşa edilen şehir villaları ve kır evleri çok daha büyük olabilir. Konum ve mobilyalara bağlı olarak, bu mülklerin fiyatları genellikle milyon avro sınırını aşmaktadır. Farklı ev tiplerinin özellikleri hakkında kapsamlı bilgi almak isterseniz Lukinski – Ihr Hausverkauf size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

Teraslı evler ve yarı müstakil evler

Birkaç on yıl boyunca, bu konut biçimi komşuya yakınlık nedeniyle çok popüler değildi. Son yıllarda bu durum değişmiştir. Bunun nedeni, birçok şehir sakininin canlı bir şehir yerine sakin bir banliyöde veya varoşlarda yaşamayı tercih etmesidir. İşe gidip gelme süresinin uzaması ve diğer ilgi alanlarıyla ilgilenilmesi nedeniyle, az bakım gerektiren bahçelere sahip yarı müstakil evler ve teraslı evler artık çok popüler. Ayrıca, evler satın alma fiyatı açısından daha ucuzdur. Bu durum bakım için de geçerlidir. Teraslı evler ve yarı müstakil evler sadece iki veya üç dış duvara sahip olduğundan, enerji gereksinimleri için maliyetler çok yüksek değildir. Daha küçük yaşam alanları, bu tür evleri genç aileler ve yalnız yaşayan bekarlar ve çiftler için ideal konut biçimi haline getirmektedir. Geniş bir yaşam alanı gerekmiyorsa veya bütçe kısıtlıysa, teraslı evler ve yarı müstakil evler kiralık veya ev sahibi tarafından kullanılan bir daireye ideal alternatif olarak kabul edilir. Bu nedenlerle, bu mülklerin çoğu uzun süre satılık kalmamaktadır, çünkü satın almaya karar veren ve kısa vadede finanse edebilecek ilgili bir taraf hızla bulunabilmektedir. Teraslı evler ve yarı müstakil evler ortalama 100 m² taban alanına sahiptir ve bu nedenle müstakil müstakil evlerden daha küçüktür. Büyük teraslı evler ve yarı müstakil evlerin nadir görüldüğü ve genellikle daha eski olduğu bu aralık 80 ila 160 m² arasındadır.

Kendi kullanımınız için bir ev satın alın

Bir ev satın almak isteyen potansiyel alıcıların çoğu, o evde kendileri yaşamak ister. Kendi kullanımınız için bir ev satın almak istiyorsanız, sattığınızda boş olacak bir mülk seçmeniz tavsiye edilir. Genel bir kural olarak, müstakil bir ev satın alsanız bile, ev sahibi değiştiğinde kira sözleşmesi geçerliliğini korur. Evde kendiniz yaşamak istiyorsanız, kendi ihtiyaçlarınızı beyan etmelisiniz. Bu kişisel ihtiyacınızı kanıtlamanız gerekmektedir. Kiracının kendi ihtiyacından şüphe duymasına izin verildiğini bilmelisiniz. Bu, kendi ihtiyacı nedeniyle fesih bildiriminize itiraz etme hakkına sahip olduğu anlamına gelir. Bu durumda, kiracının kendi ihtiyaçlarına izin verilip verilmeyeceğine mahkeme karar verecektir. Pratikte, müstakil bir ev satın aldığınızda kendi ihtiyaçlarınızı kaydettirmek, bir daire satın aldığınızda kaydettirmekten daha kolaydır. Bununla birlikte, ev sahibinden direnç beklemelisiniz. Prensip olarak, satın alma işleminden hemen sonra müstakil eve taşınabileceğinizi varsayamazsınız.

Kiracı ile iletişime geçin

Halen kirada olan bir mülk bulduysanız, satın almadan önce kiracı ile iletişime geçmeniz ve kendi ihtiyaçlarınızı ev sahibine bildirmeniz tavsiye edilir. Bu durumda, satın almadan önce kiracının durumunun ne olduğunu ve ev sahibinin işgalini kabul edip evden taşınmaya istekli olup olmadığını öğreneceksiniz. Eğer öyleyse, bu niyetinizi yazılı olarak teyit ettirmelisiniz. Kiracının evi boşaltmak istemediğini bildirmesi durumunda, başka bir mülk aramanız iyi bir tavsiyedir. Kendi kullanımları için açılan davalar genellikle uzun sürmekte ve her iki tarafta da kızgınlığa yol açmaktadır. Size ev sahibi olma konusunda tavsiyelerde bulunmaktan ve kiralanmamış veya kullanımınız için boş olan mülkleri sunmaktan mutluluk duyacağız. Böyle bir mülkü satın almak, yeni mal sahibi için genellikle mülkü kendisi için belirlenen son tarihe kadar boşaltmak istemeyen bir kiracıyla uğraşmaktan daha tatmin edicidir.

Kiralık bir ev satın alın

Özellikle cazip yerlerde, kiraya vermek amacıyla bir ev satın almak kazançlı bir yatırımdır. Bu bölgede yatırım yapmak ve bir ev satın almak istiyorsanız, sizi birinci sınıf konumlardaki çeşitli mülklerle tanıştırmaktan mutluluk duyacağız. Burada mülkün halihazırda kiralanmış olması bir avantajdır. Bu durumda kiracı aramanıza gerek yoktur. Halihazırda mevcut bir kira sözleşmesini devralmanız gerektiğini bilmeniz önemlidir. Yasalar gereği bunu yapmak zorundasınız. Kira artışları da sadece yasanın sınırları dahilinde mümkündür. Kendiniz kiraya vereceğiniz bir mülk satın alırsanız, kirayı belirlemekte ve yeni kiracınızla anlaşmakta özgürsünüz. Ancak daha sonra kira artışlarına ilişkin yasal düzenlemelere de uymanız gerekir. Bu, ev sahibi olarak müstakil evlerde yapmakla yükümlü olduğunuz tadilatlar için de geçerlidir.

Ev satın almak – maliyetler ve prosedür basitçe açıklanmıştır

Satın almak istediğiniz bir ev bulduysanız, bir noter sözleşmesi hazırlamanız gerekir. Masraflar genellikle alıcı tarafından karşılanır. Aynı durum emlakçı ücretleri için de geçerlidir. Ancak masrafları satıcı ile paylaşmak da mümkündür. Satın alma fiyatına ek olarak, şehir veya belediye tarafından belirlenen bir arazi devir vergisi vardır. Bu ek maliyetleri hesaplamalarınıza dahil ettiğinizden emin olun. Satın alma bedelinin ödenmesine ilişkin usuller noter sözleşmesinde belirtilir. Satın alma niyetini teyit etmek için parayı bir noterin emanet hesabına yatırmak gelenekseldir. Alıcı parayı ancak satın alma işlemi tamamlandığında ve tapu sicilinde devir işlemi gerçekleştiğinde alır. Ancak tapuda devir işlemi tamamlandıktan sonra evin yeni sahibi olarak kabul edilirsiniz. Yeni evinizin toplam maliyetine tapu kayıt masraflarını da dahil etmeniz gerekir.

Sonuç

Bir ev satın almayı planlıyorsanız, ilk adımda bireysel gereksinimlerinizi tanımlamanız önemlidir. Birçok farklı ev tipi ve mülk boyutu arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, mülkte kendiniz mi yaşamak istediğinize yoksa kiraya mı vermeyi tercih edeceğinize de karar vermelisiniz. Bir mülkün satın alınması noter sözleşmesinin hazırlanmasıyla gerçekleşir. Tapu kaydının transkripsiyonu yapılana kadar yeni malik olarak kabul edilmezsiniz. Lukinski – Ihr Hausverkauf size tavsiyelerde bulunmaktan ve bütçenize ve kişisel fikirlerinize uygun mülkleri sunmaktan mutluluk duyacaktır. Lütfen randevu almaktan çekinmeyin. Bağlayıcı olmayan ilk temasınızı dört gözle bekliyoruz.