Hürth ve çevresinde ev satmak

Emlakçıdan ipuçları, püf noktaları, içeriden tüyolar: Nasıl daha yüksek bir satış fiyatı elde edebilirim? Hürth’te ev satmak: Emlak blogumuzda, şu anda kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken en yakıcı soruları bulacaksınız.

Hürth’teki evinizin veya güzel dairenizin tam bir değerlemesi için emlak danışmanınızdan randevu alın.

Birinci adım, ister şehrin dışında bir villa ister teraslı bir ev olsun, bir evin satıcısı için o anda en yüksek fiyatı elde edebilmek anlamına gelir. Burada açıklanan emlak satışındaki bilgi birikimini edinin, Hürth’teki bölgenizde yolunuzu öğrenin ve tüm güçlüklerle uğraşmak istemiyorsanız ekibimize bir e-posta gönderin. Gayrimenkul satışında gerekli bilgi birikimi, halihazırda elde edilmiş olağan fiyatların araştırılması ve bulunması size yardımcı olacaktır. Herhangi bir zahmete girmek istemiyorsanız, bizimle iletişime geçin.

Liste şu madde ile devam eder: Belgelerin hazırlanması (makbuzlar, belgeler ve ayrıca faturalar). Örneğin, yerleşim alanının gelişimi ve ekspertizler, sahip olmanız gereken gerekli belgelerdir. Önemli bir gizli ipucu, teşhirdeki mülkünüzü profesyonelce oluşturulmuş fotoğraflarla rafine edin. Bu şekilde, her bir alıcı çok daha gerçekçi bir izlenim edinebilir. Fotoğraflarınız her zaman Hürth’teki evinizi veya apartmanınızı odanın düşünülmüş bir konumundan göstermelidir.

Hausverkauf

Programınızdaki bir sonraki görev, ev için bir fiyat belirlemektir: Mülkün yaşı, oda büyüklükleri, inşaat kalitesi, konumu gibi birçok faktör satın alma fiyatının hesaplanmasında doğrudan rol oynar, ancak mülkünüze bir zamanlar ne kadar yatırım yaptığınız veya yıllar boyunca ne kadar para ve emek ödediğiniz önemli değildir. Her zaman olduğu gibi, özellikle gayrimenkul talebi ve arzı beklenecek fiyatı belirler; mevcut konut piyasasındaki gayrimenkul arzı ve talebi, bir alıcının yatırım yapmaya istekli olacağı hedeflenen satın alma fiyatına hakimdir. Bu, gerçekçi olmayan beklentilerin ortaya çıkmaması için aklınızda bulundurmanız gereken bir gerçektir Gerçekten de, bir mülkün böyle bir değerlemesi, bulmanız gereken koleksiyon için çok zaman vaat eder, deneyimsizler için mülk değerini doğru bir şekilde değerlendirmek açıkça zor olacaktır.

Bir sonraki zorluk: şu anda boş olan kat mülkiyeti için bir sergi hazırlamak. Mülk açıklamasına kısa bir bakış bile, potansiyel alıcıların çoğunun fotoğraf galerilerini görmek ve daha fazla ayrıntı öğrenmek isteyip istemediğine karar verir. Her yerde olduğu gibi, burada da ilk bakışımızın neredeyse her zaman önemli olduğunu söylemeye gerek yok, yapılandırılmış bir teşhir için çaba göstermeye değer, ev sahibi olarak evin içindeki ve etrafındaki tüm özellikleri en iyi siz biliyorsunuz. Bu nedenle, her zaman tüm ekstraların yanı sıra garaj, kış bahçesi, bahçe veya mülkün özel özelliklerinin listelendiğinden emin olun. En iyi başarı şansı, emlak portalı veya denenmiş ve test edilmiş yerel günlük gazete tarafından sunulmaktadır. O zaman bekleyip göreceğiz, eviniz gelecek mi?

Haus verkaufen in Hürth

Bu konuyla ilgili yapılacaklar listenizdeki bir sonraki şey, potansiyel ilgili taraflardan talep almaktır. Uzman tarafından dış ve iç mekanın çeşitli farklı resimleriyle güzelce tasarlanmış serginizle, arama genellikle hızlı bir şekilde sonuçlanır ve verdiğiniz emlak ilanıyla ilgili ilk geri bildirime zaten sahip olursunuz. Teklifin aracılığı için bir emlakçı görevlendirdiyseniz, sizin için tüm yanıtları toplayacaktır. Sadece daha spesifik sorular ortaya çıkarsa sizinle hemen iletişime geçecektir.

Bir emlak profesyoneli gibi satış yapmak, hazırlanan plandaki bir sonraki madde: Hürth’teki inceleme için randevuları koordine etmek ve yürütmek Her yeni günle birlikte heyecan artar, temsilci Hürth’teki ev incelemesi için düzenli olarak yeni randevular düzenler. Dilerseniz tüm görüşmeleri o yürütecek, tabii ki mal sahipleri de hazır bulunabilecek. Planlanan görüntüleme randevusunda doğru bir izlenim bıraktığınızdan emin olun.

Bir sonraki göreviniz: Kredibilite kontrolü: İlgili tarafların satın alma gücünü teyit ettirin. Herhangi bir ödeme temerrüdünden haberdar değilseniz, kredibilite derhal kontrol edilecektir.

Sözleşme taslağında yapılan düzeltmelerden sonra: Onaylı satın alma sözleşmesini noterde imzalayın

Satın alma sözleşmesinin tüm formaliteleri ve aynı zamanda gerekli tüm takip görüşmeleri, güvenilir emlak acenteniz tarafından yürütülür. Uzmanınız noter tasdikli sözleşmeyi noter ile işbirliği içinde bir sözleşme taslağı halinde formüle eder ve hazırlar. Ve tabii ki, noter tasdiki için noter ziyareti kaçınılmazdır. Mülkünüzle ilgili temeliniz ne olursa olsun, ister gayrimenkul ister okul ve süpermarket gibi tüm önemli yerlere çok iyi ulaşım bağlantıları olan gelişmemiş bir arsa olsun, artık sonuca zaten son derece yakınsınız. Onunla birlikte satıcı ve alıcı sözleşmeyi imzalar. Tebrikler, mülkünüz resmi olarak satıldı, bu nedenle ev satıcıları için sadece birkaç adım kaldı.

Bir emlak uzmanı gibi hareket edin, hazırlanan planın yanında: Daha sonra tapu siciline giriş yapıldıktan sonra (ayrıca öncelikli devir bildirimi), satın alma bedeli ödenebilir.Noterler daha sonra güncellenmiş geçişi tapu siciline girerler, aynı zamanda öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılan belge, örneğin bir mülkün sahibi tarafından birkaç kez, yani birbirini tanımayan çeşitli kişilere paralel olarak farklı potansiyel alıcılara satılamamasını sağlar. Noter, yeni sahibine, kendisi veya daha iyisi uygulayıcı bankası fiyatı bankanıza aktarabildiğinde hemen OK verir, ardından ödeme tutarının alınması için hesap bakiyenizi kontrol etmeniz gerekir.

Aracılık ve noter ücretlerinin ödenmesi

Başarılı satışınızın ardından, atanan noter ve komisyoncu için kararlaştırılan fatura hala ödenmemişse, komisyonculuk ve noter ücretleri için ödemeniz doğrudan noter randevusunda düzenlenmelidir, komisyoncu ve noter bunun için size bir fatura gönderecektir.

Hürth’teki emlak profesyonelleri gibi davranmak, şimdi bir mesele: Arazi devir vergisinin ödenmesi: hepsi yapıldı. Geçmişteki satın alma ve satış arasında 10 yıldan az bir süre varsa, sermaye kazancı vergisi, tüm federal eyaletlerde dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi muhtemelen ek olarak tahsil edilecektir, ancak bazı istisnalar da vardır, örneğin mal sahibinin 3 yıldan fazla bir süre boyunca mülk sahibi olarak yerinde yaşamış olması]36 ay.

Yeni inşaat talebi, konutlar ve konut piyasası

Kat mülkiyeti, ev ve aynı zamanda arsa inşa etmenin tek bir metrekaresinin maliyetinden konut talebine ve istatistiksel yeni inşaatlara kadar tahminler. 59.272 kişi şu anda Hürth’ün merkezinde ve dış mahallelerinde, güneyden kuzeye 51,22 kilometrekarelik bir alanda yaşamaktadır. Hürth büyük bir kasabadır. Bu da kilometrekare başına 1157 kişi anlamına geliyor, dolayısıyla yaşam alanı doğal olarak aranan bir meta.

Mevcut emlak ve konut piyasasına ilişkin çalışmalar

Federal İstatistik Dairesi bu yıl Hürth için ve aynı zamanda Almanya için yeni rakamlar yayınladı: istatistiksel olarak, 23.021 kişi ev sahibi tarafından işgal edilen evler, teraslı evler ve apartman blokları gibi sakinlerin kendilerine ait olan evlerde yaşıyor ve 28.694 kişi kiralık konutlarda yaşıyor. 34.970 kişi evli ve 24.302 kişi bekar hane halkından oluşuyor. Eski mülkler üzerinde konut şeklinde yeni inşaat ihtiyacı. 2020 yılına kadar Hürth’ün konut ihtiyacına ilişkin yapılan çalışmaların %50’si önümüzdeki birkaç yıl içinde 25.146 yeni konutun inşa edileceğini, %33’ü ise Hürth’te yeni binaların yapılacağını öngörmektedir. İstatistiki hesaplamalara göre Hürth’te her yıl sadece 166 yeni konut tamamlanmakta ve bu nedenle 2,3 milyar Avro tutarında yatırım yapılmaktadır.

Ev sahipleri ve kiracılar konutlarında yaşamayı gerçekten seviyorlar

Aynı zamanda, Hürth’te yaşayanların neredeyse tamamı çevrelerinden genel olarak memnun. 48.858 ev sahibi çevrelerini beğenirken, sadece 10.414 kişi daha az mutlu, toplamda 38.444 kişi daha mutlu. 43.577 kişi, yenileme ve modernizasyona rağmen şehirde mutsuz olan 15.695 kişiye kıyasla kiracılar arasında da olumlu bir bakış açısı var. Vatandaşların büyük çoğunluğu apartmanlarda değil tek ailelik evlerde yaşamaktadır. 31.038 Hürth sakini tek ailelik evlerde, 18.418 kişi apartmanlarda ve 9.192 kişi de iki kişilik evlerde, yani yarı müstakil evlerde yaşamaktadır.

Yerel büyüme: yaşa göre nüfus

Tamamen istatistiksel olarak bakıldığında, Hürth’te 21-23 yaş arası 2.181 genç yetişkin gibi genç sakinlerin yanı sıra 50-64 yaş arası 3.130 sakin gibi ileri yaşta birçok sakin bulunmaktadır. Nüfusun öngörülen gelişimindeki büyüme eğilimlerini de görebilirsiniz. Hürth’ün nüfusu sürekli artmaktadır; dört yıl önce 58.775 olan Hürth nüfusu 497 kişi artarak 59.768’e ulaşmıştır. Uzun vadeli tahminler devam etmektedir. Şimdi gelecek 20 yıldaki hesaplamalara geçelim.

Hürth gayrimenkullerine 0,4 milyar avro yatırım yapıldı

Nakit varlıkların 361.451.433 avroluk inanılmaz bir kısmı tasarruf hesaplarında ya da yastık altında uyuyor. Hatta çok daha yüksek miktarlar, yaklaşık 411.886.516 avro gayrimenkul işlemlerine bağlanmış durumda, bu kadar yüksek meblağlar aklınıza gelir miydi? Hürth’teki alım satım işlemlerinin toplam tutarı istatistiksel olarak 5.428.309.372,12 avrodur; aynı dönemde kentte yeni konutların inşası için 2.296.592.426,67 avro kullanılmıştır; Hürth’te her on iki ayda bir evlerin ve dairelerin modernizasyonu için toplam 2.714.154.686,06 avro harcanmaktadır; toplamda Hürth’teki emlak sektörü kümülatif olarak yılda 10,4 milyar avro hareket etmektedir.

Hürth’te kirasız yaşamak: Yaş gruplarına göre mülkte yaşamın kolaylaştırılması

Bunlar tam olarak nasıl dağıtılıyor, Hürth’te kaç kişi kira ödemeden yaşıyor? Birkaç rakama göz atalım: ülke çapında yapılan bir araştırmaya göre (veri temeli: empirica), 10 yaşına kadar olan 2.493 çocuk şu anda gayrimenkulde yaşıyor ve yaş ilerledikçe bu sayı biraz daha artıyor. Muhtemelen yeni yürümeye başlayan çocuk evresinin tamamlanması ve en az bir ebeveynin giderek daha sıkı bir şekilde işe bağlanması nedeniyle, şimdi çoğu küçük aile için kendi evini satın alıyor, 11-21 yaş arası 3.087 kişi kendi evinde yaşıyor, sonra bir viraj geliyor, 21-30 yaş arası, Almanya’nın her yerinde macera arıyorlar, istatistiksel olarak 675 kişi kendi mülkünde yaşıyor. Yaş arttıkça kendi mülkümüzde yaşama olasılığımız da artmaktadır. 31-40 yaş grubunda 2.559, 41-50 yaş grubunda 4.425, 51-60 yaş grubunda ise 4.052 kişinin mülkü bulunmaktadır. 61 – 70 yaş grubunda hala 3.095 kişi bulunmaktadır. 1.918 daha az kişi emekliliklerini kendi mülklerinde geçirmektedir.

Kentsel gelişim: ticari alan ve sinema gibi eğlence tesisleri gibi tüm önemli yerlere iyi ulaşım bağlantılarına sahip cennet gibi bir mülk.

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 23.021
Kat Mülkiyeti 3.645
Kiralık Daire 28.694
WG 3.906

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahipliği (yıl) Miktar
0-10 2.493
11-21 3.087
21-30 675
31-40 2.559
41-50 4.425
51-60 4.052
61-70 3.095
71-80 1.918

Kaynak: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Haneler / kişiler bugün 2035 Değişim
1 24.302 26.080 1.778
2 20.152 21.338 1.185
3 7.113 5.927 -1.185
4 5.334 4.742 -593
5+ 1.778 1.719 -59

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Hürth

Hanehalkları bugün 2035 Büyüme
1 31.414 33.192 1.778
2 17.189 16.596 -593
3 5.334 4.742 -593
4 3.556 3.497 -59
5 + 1.185 1.067 -119

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi