Ev satmak: Detmold’da kendi evinizi başarıyla satmak

Birinci sınıf ipuçları ve püf noktaları ile satış fiyatını optimize etmek, satış değerimi nasıl artırabilirim? Detmold’da optimum ev satışı: Mülkünüzün satışı için, hem ofiste hem de şantiyedeki günlük hayatımızda ve müşterilerle randevularımızda bize ulaşan tüm önemli temel soruları burada blogda bulabilirsiniz.

Her şeyden önce, her şey profesyonel bir başlangıç etrafında dönüyor: Detmold’daki evinizin değerini belirlemek için tanınmış emlakçınızdan randevu almak. Öncelikle mevcut piyasa koşullarında en yüksek satış fiyatını elde etmek için mümkün olan en yüksek fiyatı belirlemek olsun, ev satışında tüm zorunlu bilgileri edinin, bölgenizdeki satış fiyatlarını araştırın. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçin. Her türlü konut mülkünün değerlemesinde, ilçenizdeki gayrimenkul satış araştırması satış fiyatları konusunda zorunlu tüm bilgi birikimi size destek olacak ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız gayrimenkul uzmanlarımızla iletişime geçin.

Bir uzman gibi davranın: Evin yaklaşan satışı için evrakları hazırlayın (makbuzlar, faturalar ve belgeler). Çok sayıda az ya da çok önemli evrakınız var. Bunlar arasında bölgenin gelişiminin yanı sıra emlakçıdan alınan değerlemeler de yer almaktadır. Güzel fotoğraflar Detmold’daki evinizin veya teraslı evinizin olası fiyatını yükseltir. Bu şekilde, alıcılar mülkün çok daha gerçekçi bir resmini elde edebilirler. Düzenlenmiş fotoğraf çekimleri her zaman mülkünüzü iyi perspektiflerden göstermeli ve 1000×1500 piksel gibi iyi bir çözünürlüğe sahip olmalıdır. Çünkü satmak istiyorsun. Ve hepsinden iyisi maksimum fiyat.

Haus verkaufen mit Immobilienmakler in Detmold

Bir sonraki göreviniz: Satılık ev ilanınız için satış fiyatını belirlemek. Satın alma fiyatının hesaplanmasına, eğlence tesislerine yakınlık, bina kalitesi, mülkün konumu ve ayrıca bir evin donanımı ve durumu gibi çok çeşitli faktörler katkıda bulunur. Detmold’daki mülkünüz için bir zamanlar hangi satın alma fiyatına yatırım yaptığınız önemli değildir. Günümüz konut piyasasında arz ve talep, değere hükmetmektedir. Her zaman olduğu gibi, arz ve talep fiyatı düzenler Evet, her varış noktası bulmanız gereken çok fazla zaman vaat ediyor. Özel şahıslar için evin değerini doğru bir şekilde tespit etmek oldukça zahmetlidir.

Listede bir sonraki madde: ilgili taraflar için teşhir tasarımı. Satın alma ilgisi, bir reklamı okurken doğrudan kendini gösterir. Her zaman olduğu gibi, ilk izlenimimiz önemlidir, güzel bir reklam için harcanan çabaya değer. Ayrıca, mal sahibi olarak gerekli tüm özellikleri biliyorsunuz. Her zaman gerekli tüm özelliklerin dikkate alındığından emin olun. Örneğin, zemin alanı ve yetiştirme olanakları, bahçe, özel bir havuz veya aile arabası için garaj. İfşanız hazır mı? En iyi satış fırsatları, emlak ve kat mülkiyeti portalları ve aynı zamanda Detmold’daki iyi denenmiş yerel gazete tarafından sunulmaktadır. O zaman bekleyip görmeniz gerekiyor. Mülkünüz geldi mi?

Bir sonraki göreviniz: potansiyel alıcılardan gelen talepleri yönetmek. Mevcut emlak ilanına ilk tepkiler orada, eğer bir temsilci getirdiyseniz, tepkileri sizin için yapacak ve yalnızca daha derinlemesine mesajlar gelirse, sizinle kişisel olarak iletişime geçecektir.

Bir sonraki adımınız: Potansiyel alıcılarla görüntüleme randevuları ve yerinde incelemeler ayarlayın.Pazartesi, Salı, vb: Heyecan artıyor. Atanan emlakçı artık her sabah Detmold’da bir görüntüleme için yeni randevular alıyor. İsterseniz tüm randevuları o alır, tabii ki satıcı olarak siz de onunla birlikte yerinde olabilirsiniz.Önemli bir ipucu: kesinlikle hiçbir şeyi şansa bırakmayın, ev incelemesinde yeni bir araba gibi bakımlı bir izlenim bıraktığınızdan emin olun.

Yapılacaklar listenizdeki bir sonraki madde, potansiyel alıcıların satın alma gücünü kontrol etmektir. Evinizi satarken herhangi bir ödeme düzensizliğine tanık olmak zorunda kalmamanız için, alıcının sigortalı ödeme gücü hemen bilgi ile kontrol edilir.

Sözleşme taslağında yapılan düzeltmelerden sonra: noter onaylı satın alma sözleşmesini noter ile kesinleştirin.

Satın alma sözleşmesinin hala görüşülmesi gereken son ayrıntıları ve evinizin yeni sahipleriyle gerekli tüm ön görüşmeler emlak danışmanınız tarafından yönetilir. Noterlik sözleşmesini istenen noterlikle birlikte formüle eder ve hazırlar ve açıkça, noterlik için bir noter randevusu standarttır, ilk durum ne olursa olsun, merkezi bir konumda iyi ulaşım bağlantılarına sahip modern bir mülk olsun, belirlenen ana hedef yakındırSatıcı ve mülkün alıcısı şimdi ayrıntılı olarak formüle edilmiş satın alma sözleşmesini imzalar, şimdiye kadar çok iyi, bu yüzden eviniz gerçekten sertifikalı satılır.

Bunu aşağıdakiler takip eder: Tamamlanan tapu kaydının ardından (ayrıca öncelikli devir bildirimi), peşin satış fiyatı hemen ödenebilir. Denetleyici noteriniz şimdi tapu siciline yasal olarak gerekli girişi düzenleyecek ve noter tarafından bir öncelikli devir bildirimi de girilecektir. Bu belge, örneğin, bir satıcının mülkünü iki kez, yani aynı anda iki muhtemel alıcıya, birbirini tanımayan çeşitli kişilere satamamasını sağlar. Noteriniz, satın alma bedelini banka hesabınıza aktarabildiği anda alıcıyı bilgilendirecektir. Unutmayın, serbest bırakma işleminden sonra ödeme makbuzu için hesap bakiyenizi kontrol etmelisiniz.

Ihr Notartermin

Bir sonraki adım hakkında: Noter randevusu ve emlakçı faturalarının ödenmesi. Üst kapanıştan hemen sonra, noter ve emlakçı için transfer tutarı hala ödenmemişse, noter ve emlakçıya transfer, her durumda size bir fatura gönderilecek olan noter randevusunda sizin tarafınızdan talimatlandırılmalıdır.

Her şeyi yaptınız: yürütme ajansına arazi devir vergisini ödeyin

. Aralarında 10 yıldan az bir süre varsa, sermaye kazancı vergisi ödemeniz gerekecektir. Bunun da ötesinde, genel olarak alınan dayanışma ek ücretini ve kilise vergisini ödemeniz gerekebilir. Elbette istisnalar da vardır. Örneğin, mülk sahibi olarak 3 yıl]36 aydan daha uzun bir süre boyunca mülkte gerçekten kendiniz yaşadıysanız ve hiç kiraya vermediyseniz. Ancak, mülkünüzde 3 yıldan fazla bir süre kendiniz yaşadıysanız ve bu süre zarfında burada ev sahibi olarak hareket etmediyseniz, sermaye kazancı vergisinden muaf tutulacaksınız.

Demografi ve konut piyasası: mevcut ve yeni binalar

54.331’den Konut durumundan istatistiksel olarak çok memnun olmalıdan Konut piyasası ve yeni inşaatlara. Toplam 129,39 km²’lik yüzölçümüyle Detmold, konut birimleri için yeterli alana sahiptir. 0,07 milyon kayıtlı kişi şu anda burada yaşamaktadır. Kilometrekare başına düşen 571 vatandaş ile konut talebi yüksektir.

Detmold konut ve emlak piyasası: gerçekler ve rakamlar

Peki Detmold’da insanlar nerede yaşıyor? Birkaç hafta önce Federal İstatistik Dairesi Almanya ile ilgili yeni rakamlar topladı; buna göre 28.702 kişi kendi evinde veya teraslı evde yaşıyor, 4.545 kişi ise kat mülkiyeti sahibi olmaktan gurur duyuyor. Buna ek olarak, 35.775 kiracı vatandaş bulunmakta, sadece 4.870’i ortak dairelerde yaşamaktadır. LBS araştırmasına göre, şu anda çeşitli daire ve evlerde 43.600 evli, 30.299 bekar kişinin yaşaması gerekmektedir. Tüm bölgelerde yeni inşaat talebi. 2020 yılına gelindiğinde, Detmold’un çalışmalarının %50’si yeni birimler öngörürken, o zamana kadar 22.394’ün %33’ü, hesaplamaların sadece %17’si 31.351 yeni daireye ihtiyaç olduğunu ortaya koymaktadır. İstatistiksel olarak, gerçekte ne kadar birim inşa edilecek? Şu anda, 2.863.339.920,00 avroluk bir yatırımla sadece 207 birim inşa edilmektedir.

54,331 istatistiksel olarak çok memnun olmalı

Detmold’daki insanlar, ister çok aileli ister müstakil ev olsun, konut durumlarından memnunlar. 60.915 mülk sahibi tam olarak bu konumu ve mahalleyi takdir ederken, sadece 12.984 kişi memnun değil. 54.331 memnun sakine karşılık, merkezi alışveriş olanaklarına rağmen daha az memnun olan 19.568 kişi ile benzer bir dostane tablo birçok kiracı tarafından da gösteriliyor. Detmold sakinlerinin büyük çoğunluğu müstakil evlerde yaşamaktadır ve apartman daireleri yoktur, toplamda 38.698 Detmoldlu vardır, bu sayı birkaç kiracılı evlerde yaşayanlardan açıkça daha fazladır, burada 22.963 veya 11.461 kişi iki aileli evlerde yaşamaktadır, Detmold’da yaşam bu şekildedir.

Detmold’da yaş yapısı ve gelecek: sizi neler bekliyor?

Detmold’da 25-39 yaş arası 11.565 kişi gibi çok sayıda genç vatandaşın yanı sıra 40-59 yaş arası 17.950 kişi gibi çok sayıda yaşlı vatandaş da yaşıyor. Detmold istikrarlı bir şekilde artıyor, yaklaşık 4 yıl önce 73.279 olan nüfus sayısı 620 kişi artarak şu anda istatistiksel olarak 74.517’ye ulaştı, trend aynı şekilde devam ediyor, şimdi 2035’e kadar olan hesaplamalara bakıyoruz.

Satış ve alımlar yılda 6,8 milyar Avro gelir sağlıyor

Yatırım sermayesi gerçekten çok yüksek, Detmold banka hesaplarında ve yastık altında sürekli erişilebilir finansal varlıklarda 450.649.538 avro, çok daha fazlası, tam 0,5 milyar avro emlak piyasasına yatırıldı ve sadece 94.321.996 avro kullanılabilir varlık olarak mevcut. Detmold’da satılan gayrimenkullerin toplam işlemleri, Almanya ortalamasına göre, şu anda tamamen istatistiksel olarak 6,8 milyar avrodur, aynı dönemde Detmold’daki yeni konut inşaatı 2.863.339.920,00 avroya taşınmıştır, modernizasyon, yeni sistemlerin ve yapı malzemelerinin kurulumu için 3,4 milyar avroya kadar giderek daha standart bir konu haline gelmektedir. Detmold’daki gayrimenkul sektörü böylece toplamda yılda 13 milyar avro gelir elde etmektedir.

Özel gayrimenkullerde yaşamanın yaş yapılarına göre dağılımı bu şekildedir

Kaç kişi gerçekten kendi dört duvarı arasında yaşıyor? Empirica tarafından ülke çapında yapılan bir araştırmaya göre, 0-10 yaş arası 3.108 küçük çocuk artık evlerde veya apartman dairelerinde yaşıyor ve yaşları büyüdükçe, kısmen yürümeye başlama evresini geçtikleri ve ebeveynleri işe geri döndükleri için birkaç tane daha var.849’u kendine ait bir evde yaşıyor, çok daha azı 21 ila 30 yaşlarında, seyahat ediyorlar ve örneğin dünyanın her yerinde zorluklar arıyorlar, sadece 842’si kendi mülkünde yaşıyorYaşlandıkça, sakinlerin mülk sahibi olma olasılığı artıyor. Böylece, 31 ila 40 yaş arasındakiler arasında yine 3.190 ve biraz üstü, 41 ila 50 yaş arasındakiler arasında ise tam 5.517 kişi bulunmaktadır. 51-60 yaş arasındakiler arasında 5.052 kişi kendi evinde yaşamaktadır. 61 ila 70 yaş arasındakiler arasında ise hala 3.859 kişi bulunmaktadır. 2.391 kişi ile daha az sayıda kişi hayatlarının bundan sonraki dönemini kendi evlerinde veya apartman dairelerinde geçirmektedir.

Detmold’da İstatistikler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Kendi evimiz 28.702
Düz 4.545
Kiralık Daire 35.775
Ortak daire 4.870

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Detmold / Alter’de ev sahipliği Birimler
0-10 3.108
11-21 3.849
21-30 842
31-40 3.190
41-50 5.517
51-60 5.052
61-70 3.859
71-80 2.391

İstatistiksel kaynak: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Haneler / kişiler bugün 2035 Büyüme
1 30.299 32.516 2.217
2 25.126 26.604 1.478
3 8.868 7.390 -1.478
4 6.651 5.912 -739
5’ten fazla 2.217 2.143 -74

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi

Detmold

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 39.166 41.383 2.217
2 21.431 20.692 -739
3 6.651 5.912 -739
4 4.434 4.360 -74
5’in üzerinde 1.478 1.330 -148

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi