Ludwigsburg ve çevresinde ev satmak: Ev satarken en yüksek fiyatı almak

İpuçları ve püf noktaları aracılığıyla fiyat optimizasyonu: Satış değerimi nasıl artırabilirim? Her gün mesajlar alıyoruz, aynı zamanda görüntüleme randevularındaki konuşmalarda da birçok soruyla karşılaşıyoruz. Haftalar boyunca toplanmış ve net bir şekilde paketlenmiş, bir mülkün ve bireysel dairelerinin başarılı bir şekilde satılmasıyla ilgili temel soruları burada görebilirsiniz.

Her şeyden önce, yeni emlakçınızla ilk randevunuz olan ev ve daire değerlemesi ile ilgilidir. Ludwigsburg’daki şehir evinizin profesyonel değerlemesi, önce en iyi ev fiyatını elde etmek için satış fiyatını belirlemekle ilgilidir. Emlak piyasasındaki tüm zorunlu bilgileri edinin ve eğer tüm çabayı hissetmiyorsanız, emlak ekibimizle bir e-posta ile iletişime geçin, çoğu mülkün fiyat tahmininde, evlerin satışında, fiyatların araştırılmasında ve hesaplanmasında tüm önkoşul bilgilerine yardımcı olun ve çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız, ekibimizle bir e-posta ile iletişime geçin.

Listede bir sonraki geliyor: Makbuzlar, faturalar ve ayrıca belgeler. Satış için önemlidir.size çeşitli az ya da çok ilgili belgeler, örneğin enerji sertifikası ve mülkün kat planını içerir. Profesyonelce çekilmiş fotoğraflar, evinizin veya teraslı evinizin olası satış fiyatını artırır. Muhtemel alıcıların çok fazla çaba harcamadan kendilerini çok daha iyi hissetmelerini sağlamak için, işlenmiş fotoğraf çekimleri yüksek kalitede olmalı ve aynı zamanda evi mükemmel ışıkta göstermelidir.

Haus verkaufen mit Immobilienmakler in Ludwigsburg

Bir sonraki adım geri dönmektir: Kesinlikle yapmanız gereken ilk şey, ev teklifi için bir satış fiyatı belirlemektir. Büyüklük, komşuluk mülkünüzün satın alma fiyatı tahmininde kaçınılmaz bir rol oynar, ne kadar yatırım yaptığınızı ve zaman içinde para ve iş olarak ne kadar ödeme yaptığınızı saymaz. Her zaman olduğu gibi, konut arz ve talebinin büyük payı, bir alıcının razı olacağı beklenen fiyatı belirler, bu kuralı bilmeniz gerekir. Bununla birlikte, arz ve talebin büyük payı, potansiyel alıcılarınızdan birinin yatırım yapmaya istekli olacağı istenen satış fiyatına hakimdir Bakarken ve düşünürken mülkün değerinden gerçekten yüzde yüz emin değil misiniz? Kuşkusuz, meslekten olmayanlar için evin değerini ciddi bir şekilde tahmin etmek gerçekten oldukça kafa karıştırıcı hale geliyor, o zaman evin güvenilir bir şekilde değerlendirilmesini öneriyoruz.

Bunu şu takip eder: Mülkün müşterileri için en uygun portföyün (veya genel teşhir) oluşturulması. Bir mülkü satın almaya yönelik ilgi, mülk açıklamasını okuduktan sonraki ilk birkaç saniye içinde gösterilir. Bu nedenle gerçekten güzel bir teşhir için harcadığınız çabaya değecektir, ayrıca: Mal sahibi olarak mülkünüzü FF’den tanıyorsunuz. Bahçe, arsa ve kullanım, çocuklar için yüzme havuzu veya kış bahçesi ve çok daha fazlası dahil olmak üzere mülkünüzün tanıtımında çeşitli önemli ekstraların göründüğünden emin olun. İfşanız şimdi hazır mı? Şimdi ev, en yaygın kullanılan emlak portallarından birinde veya Ludwigsburg’un iyi denenmiş yerel basınında bir ilanla sunuluyor. O zaman ilk soruşturma için sabırla beklemeniz gerekir.

Reihenhaus in Ludwigsburg

Yapılacaklar listenize devam edin: Potansiyel alıcıların sorularını yanıtlamak. Bir uzman tarafından, dış ve iç mekanın temsili fotoğrafları da dahil olmak üzere özenle hazırlanmış bir tanıtımla, genellikle oldukça hızlı bir şekilde çalışır, emlakçınız ev için ilk potansiyel alıcılara sahiptir, emlakçı tüm çeşitli mektupları yanıtlar ve yalnızca hala sorular varsa sizinle iletişime geçer.

İlk potansiyel alıcılarla görüntüleme randevularının ve görüntüleme gününün düzenlenmesi. Her gün gerginlik artıyor, atadığınız emlakçı her sabah potansiyel alıcılarla yeni görüntüleme randevuları düzenliyor. Dilerseniz, her bir görüşmeyi kendi başına halledecektir. Neredeyse tüm ev satıcıları görüşmeler için acenteye güvenir, ancak ev sahipleri yine de hazır bulunabilir. Görüntüleme randevusunda her zaman temiz bir izlenim bırakın. Çünkü göz seninle birlikte yer.

Bir sonraki adımınız: potansiyel yeni sahiplerin satın alma gücünü kontrol ederek satışı güvence altına almak. O zaman potansiyel alıcınız saldırmak ve satın almak mı istiyor? Tabii ki, aktif emlakçı derhal finansal durum hakkında bilgi edinir ve sözde alıcının evinizi karşılayıp karşılayamayacağını kontrol eder. Bu şekilde daha sonra herhangi bir ödeme temerrüdünüz olmayacaktır.

Noter ataması ve gayrimenkul satın alma sözleşmesinin kesinleştirilmesi

Yeni mal sahibi ile yapılan tüm görüşmeler de dahil olmak üzere sözleşmenin tüm formaliteleri güvenilir emlak uzmanı tarafından yönetilir. Noter onaylı sözleşme, emlakçınız tarafından noter ile birlikte hazırlanır. Ve tabii ki notere gitmek noter tasdiki için standart prosedürdür. Noterde her iki taraf da satış sözleşmesini imzalar. Tebrikler, çünkü mülkünüz artık resmen satıldı.

Tapu siciline tamamlanan girişten sonra (ayrıca öncelikli devir bildirimi), mülkün kararlaştırılan satın alma fiyatı derhal devredilecektir.

Noter şimdi tapu siciline zorunlu girişi düzenler. Bu amaçla, noter öncelikli devir bildirimini girer, örneğin, elbette birbirini tanımayan farklı ilgili taraflara birden fazla satış potansiyel tehlikesinin etkili bir şekilde dışlanmasını sağlar. Noteriniz, satış bedelini size aktarır aktarmaz yeni sahibine OK verir, ardından ödeme tutarının alınması için hesap bakiyenizi kontrol etmelisiniz.

Bir uzman gibi satış yapmak, gündemdeki bir sonraki zorluk noter ve emlakçının faturalarını ödemektir. Noter ve emlakçıya ödeme, noter randevusundan hemen sonra yapılmalıdır, her ikisi de ödeme için size tek bir fatura gönderecektir.

Bir sonraki zorluk: karşılanması gereken arazi devir vergisinin ödenmesi. Özel satış ile evinizin yeniden satışı arasındaki süre 10 yıldan az ise, gayrimenkul satışında sermaye kazancı vergisi, artı dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi ödenebileceğini lütfen unutmayın. Bununla birlikte, örneğin mülk sahibinin üç yıldan fazla bir süredir mülkte yaşaması ve hiç kiraya vermemiş olması gibi birkaç istisna da vardır.

Demografi, konut piyasası ve emlak

Konut talebi tahminleri ve istatistiksel yeni inşaatlar, Ludwigsburg’daki ev ve apartman dairelerine 0,6 milyar avroya kadar yatırım yapılmasını öngörüyor. Şu anda 0,09 milyon kişi 43,34 km²’lik bir alanda yaşamakta ve çalışmaktadır. Kilometrekare başına 2147 vatandaşın düştüğü Ludwigsburg’da Alman vatandaşlarının toplam %0,11’inin evi bulunmaktadır.

Konut ve emlak piyasasına ilişkin gerçekler ve rakamlar

Federal İstatistik Dairesi kısa bir süre önce Almanya’ya ilişkin yeni rakamlar topladı. Tamamen istatistiksel olarak, 36.135 kişi ev sahibi olarak yaşıyor, 5.722 kişi kişisel bir kat mülkiyetinde yaşıyor ve 45.038 kişi kirada oturuyor. Buna karşılık, sadece 6.131 kişi ortak dairelerde birlikte yaşamaktadır. 54.891 kişi evli, 38.144 kişi ise şu anda bekârdır. Kentsel koşullar ve şartlar nedeniyle, uygun fiyatlı yeni konutların inşası için harekete geçilmesi gerektiği bilinmektedir. Mevcut çalışmalar yeni inşaat maliyetlerini ne kadar yüksek görüyor? Çalışmaların yarısı önümüzdeki 12 yıl içinde 33.831 yeni konut, yaklaşık %17’si önümüzdeki birkaç yıl içinde 39.469 yeni konut ve üçte biri de Ludwigsburg birimlerini varsaymaktadır; istatistiksel olarak şu anda sadece yaklaşık 260 konut inşa edilmektedir. Şu anda 3.604.796.133,33 avroluk etkileyici bir yatırım yapılmaktadır.

68.399 memnun kiracı

Genel olarak, Ludwigsburg halkı yaşadıkları yerden gerçekten memnun. Kendi yaşam ortamlarından memnun olan 76.689 ev sahibine karşılık, daha az mutlu olan 16.346 ve daha fazla mutlu olan 60.343 kişi bulunmaktadır. Benzer bir duygu kiracılar arasında da kendini göstermektedir; boş zamanlarını geçirmek için birçok fırsata sahip olmalarına rağmen mutsuz olan 24.636 kişiye karşılık 68.399 mutlu sakin bulunmaktadır. Ludwigsburg sakinlerinin sayısının apartmanlarda değil, tek ailelik evlerde yaşadığını biliyor muydunuz? 48.719 Ludwigsburg sakini tek ailelik bir evde yaşamaktadır; bu sayı, sırasıyla 28.909 ve 14.428 kişinin iki kişilik evlerde yaşadığı apartmanlardan önemli ölçüde daha fazladır.

Bina Planlaması – Yaş Yapısı ve Gelecek

Tamamen istatistiksel olarak bakıldığında, kentte 21-23 yaş arası 3.424 genç yetişkin gibi çok sayıda genç nüfusun yanı sıra 65 yaş üstü 16.290 kişi gibi Ludwigsburg’un gelişimi için önemli olan çok sayıda yaşlı insan da yaşamaktadır. Ludwigsburg düzenli olarak büyüyor, 4 yıl önce 92.255 olan Ludwigsburg nüfusu 780 kişi artarak bugünkü istatistiki 93.813’e ulaştı. 2022’de anketlere göre yaklaşık 96.110 vatandaşın konuta ihtiyacı olacak ve 3.075 kişi daha Ludwigsburg’da önümüzdeki 17 yıldaki gelişime geçelim.

567.344.345 avro Ludwigsburg’da yaşayanlar ve şirketler tarafından hala yatırım yapılabilir

Alman Bundesbank’ın hesaplardaki istatistiki verilerine göre para miktarı gerçekten çok fazla, nakit olarak tam 567.344.345 avro, hatta çok daha yüksek meblağlar, çünkü tamamen aritmetik olarak 0,6 milyar avro emlak piyasasında bir kenara bırakıldı. Ludwigsburg’da gayrimenkul sektöründeki işlemlerin toplam tutarı şu anda Almanya ortalamasına göre istatistiksel olarak 8.520.427.224,24 avrodur, aynı dönemde Ludwigsburg’da konut inşaatına 3,6 milyar avro aktarılmıştır, modernizasyon, özellikle Ludwigsburg gibi yoğun nüfuslu şehirlerde, kilometre kare başına düşen 2147 vatandaşı ve 4.260.213.612,12 avroluk mevcut piyasa sermayesi ile giderek daha ayrılmaz bir rol oynamaktadır. Ludwigsburg’daki emlak piyasası toplamda her yıl 16,4 milyar avro gibi hayal bile edilemeyecek bir büyüklüğe ulaşıyor.

Ludwigsburg’da kirasız: Yaş yapılarına göre özel mülkte yaşam kolaylığı

Mülk sahipleri nasıl dağıtılıyor, kim kira ödemek zorunda kalmadan yaşayacak kadar şanslı? Şimdi iki değere bakalım. Empirica anketine göre, 10 yaşına kadar olan 3.913 küçük çocuk şu anda gayrimenkulde yaşıyor, daha sonra birkaç tane daha var, muhtemelen yürümeye başlama aşaması sona erdiği ve en az bir ebeveyn çalıştığı için; 11-21 yaşındakiler arasında 4.846’sı çalışkan ebeveynlerinin mülkünde yaşıyor. 21-30 yaş grubunda ise bu sayı oldukça düşmekte ve sadece 1.060 kişi kendi evinde yaşamaktadır. İnsanlar yaşlandıkça, kendi evlerine sahip olma olasılıkları da artmaktadır. Böylece, 31 ila 40 yaş arasında 4.016 kişi ve biraz daha fazlası, 41 ila 50 yaş arasında 6.946 kişi, 51 ila 60 yaş arasında 6.360 Ludwigsburglu kendi dört duvarları arasında yaşıyor, 61 ila 70 yaş arasında hala 4.858 kişi var, giderek daha fazlası satıyor veya çocuklarına veriyor ve böylece oran toplam 93.035 kişi içinde 3.010’a düşüyor.

Ludwigsburg için Ä°statistikler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev 36.135
Düz 5.722
Kiralık 45.038
Ortak daire 6.131

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev Sahibi / Yaş Miktar
0-10 3.913
11-21 4.846
21-30 1.060
31-40 4.016
41-50 6.946
51-60 6.360
61-70 4.858
71-80 3.010

empirica / LBS Research (veri kaynağı)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Değişim
1 38.144 40.935 2.791
2 31.632 33.493 1.861
3 11.164 9.304 -1.861
4 8.373 7.443 -930
5’ten fazla 2.791 2.698 -93

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi

Ludwigsburg

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 49.309 52.100 2.791
2 26.980 26.050 -930
3 8.373 7.443 -930
4 5.582 5.489 -93
5 + 1.861 1.675 -186

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi