Velbert ve çevresinde başarılı bir ev satışı için 6+ ipucu ücretsiz

Özel satış mı yoksa bir emlakçı ile daha mı iyi? Emlak portalımızda, en ilginç sorularımızla ve günümüzün emlak piyasası koşullarında, aynı zamanda mimarlar ve mülkünüzün modernizasyonu için planlama yaparken göz önünde bulundurmanız gereken tüm önemli konularla karşılaşacaksınız.

Her şey her zaman dürüst bir değerlendirme ile başlar: Velbert’teki evinizin veya güzel dairenizin hızlı bir şekilde değerlendirilmesi için emlakçıdan bir randevu ayarlayın. 70 veya 160 metrekare, ister modern bir müstakil ev ister kırsalda bir mülk satıyor olun: En iyi nasıl ilerleyeceğinizi ve mülkünüz için en iyi fiyatı nasıl elde edeceğinizi bilmeniz gerekir. Gayrimenkul satışı ve mülk yönetimi konusunda burada listelenen ve gerekli olan tüm bilgi birikimini edinin. Kendinize çok fazla zaman kazandırmak istiyorsanız, e-posta ve telefon yoluyla bizimle iletişime geçin, gayrimenkulün değerini değerlendirirken, burada belirtilen gayrimenkul satışlarındaki bilgi birikiminden ve elbette daha önceden varsayılan bilgilerden destek alacaksınız, bölgenizdeki diğer emlakçılar tarafından daha önce elde edilmiş fiyatları araştırın ve satışın değerini değerlendirirken ve herhangi bir zaman yatırımı yapmak istemiyorsanız, bizimle iletişime geçin.

Kat planları ve eski mimari planlar: Satış ve mülk değerlemesi için önemli belgeler

Başvuruların yanı sıra emlakçıdan alınan değerlemeler de yeni mal sahibi için gerekli belgelerdir. İyi fotoğraflar mülkün satış fiyatını yükseltir, böylece tüm alıcılar çok daha eksiksiz bir resim elde edebilir. Fotoğraflar her zaman yüksek kalitede olmalı, aynı zamanda mülkünüzü en iyi şekilde göstermelidir.

Haus verkaufen mit Makler in Velbert

Planınızdaki bir sonraki nokta: Mülkünüz veya daireniz için sabit piyasa değerini belirlemeniz zorunludur. Doğrulanabilir veri paketlerinden oluşan bir satın alma fiyatının değerlemesi, örneğin büyüklük, inşaat türü, kusurlar, mahalle ve mülk ekipmanı ve durumu gibi çok çeşitli unsurlara katkıda bulunur; belirleyici olan, mülkünüz için bir zamanlar ne kadar ödediğiniz değildir. Elbette yıllar boyunca harcadığınız emek ve para da öyle. Mevcut emlak piyasasında Velbert’teki evlerin talebi ve arzı, ilgili taraflardan birinin ödemeye istekli olduğu fiyata hakimdir, bu gerçeği bilmeniz gerekir. Her zaman olduğu gibi, talep ve arz, potansiyel bir alıcının yatırım yapacağı satış fiyatını düzenler. Bu gerçeği bilmelisiniz Düşündüğünüzde mülkün değerinden %100 emin değil misiniz? Kuşkusuz, normal insanlar için gerçek piyasa değerini doğru bir şekilde tahmin etmek kafa karıştırıcı olabilir, o zaman uzmanlarımızın ünlü ekspertizi sizin ve aileniz için tavsiyemizdir.

Bir sonraki adımınız: mülkün potansiyel alıcıları için ayırt edici bir tanıtım oluşturmak. Bir mülk tanımına göz attığınızda satın alma ilgisi zaten hissedilir, satışta gerçekten yapılandırılmış bir tanıtım için biraz çaba sarf etmeye değer, ev sahibi olarak evin içindeki ve çevresindeki tüm ayrıntıları en iyi siz bilirsiniz, her zaman tartışılacak çeşitli ekstraların tanıtımdaki yerlerini bulduklarından emin olun. Örneğin, bahçe, garaj ve dinlenmek için havuz vb. İfşanız hazır mı? Ardından, bir emlak portalında veya Velbert’teki eski güzel yerel basında bir ilanla sunum gelir. Ve sonra bekle.

Talep yönetimi

Sadece birkaç gün içinde, mevcut emlak ilanına yanıt olarak ilk sorular gelecektir, acenteniz satıcı için tüm çeşitli soruları yanıtlayacak ve yalnızca olası alıcılardan sorular alınırsa sizinle iletişime geçecektir.

Görüntüleme randevularını koordine etmek ve yürütmek

Şimdi giderek daha heyecanlı hale geliyor. Evinizi kolay ve başarılı bir şekilde pazarlamak için bir emlakçı sürekli olarak görüntüleme randevuları düzenler. Tüm randevuları tek başına yürütür, elbette ev sahipleri de hazır bulunabilir.

Evinizle ilgilenen kişinin alım gücünü kontrol edin

Evinizi satarken emlakçılarla satış yaparsınız, çünkü profesyoneller bilgi sağlayarak alıcının sözde kredibilitesini hemen kontrol eder.

Uzmanlar gibi satış yapmak, Velbert’te bir ev satmak için satış planınızdaki bir sonraki nokta: noter ziyaretiniz ve resmi satın alma sözleşmesinin imzalanması. Kaçınılmaz tüm yeniden müzakereler de dahil olmak üzere, hala çok tartışmalı olan mülkün satın alınması için sözleşmenin tüm detayları güvenilir emlak uzmanı tarafından yapılır. Uzmanınız, alıcı ve satıcı için atanmış noter ile birlikte noter tasdikli sözleşmenizi formüle eder ve hazırlar ve noter tasdiki için noterden bir randevu alınması şarttır Alıcı ve satıcı artık eksiksiz olan satın alma sözleşmesini imzalar. Tebrikler, çünkü imzayla birlikte mülk resmen satılmış oldu.

Tapu sicilinde güncellendikten sonra, sırasıyla devir bildiriminden sonra, önceden müzakere edilen fiyat derhal aktarılacaktır.

Denetleyici noteriniz şimdi tapu siciline gerekli girişi yapacak ve buna ek olarak, amacı dolandırıcılık olmadan daha sık satışları daha zor hale getirmek olan sözde öncelikli devir bildirimini girecektir. Noteriniz, kendisi veya banka sözleşmeye bağlı satış bedelini satın alma sözleşmesinde belirtilen hesabınıza ödeyebildiği anda alıcıyı bilgilendirecektir. Ödemenin alındığından emin olmak için daha sonra hesap bakiyenizi kontrol etmeniz gerektiğini unutmayın.

Notartermin

Bir sonraki adımınız: Noterden ve emlakçıdan gelen faturaları düzenleyin. Satıcı olarak, satışın istenen şekilde tamamlanmasından sonra noterden sipariş edilen hizmetler için aşağıdaki faturaları ödemelisiniz.

Satış planınızdaki bir sonraki öğe etrafında dönüyor: Arazi Transfer Vergisinin Aktarılması. . Satın alma ve satış arasında on yıldan fazla bir süre yoksa, sermaye kazancı üzerinden vergi ödemeniz gerekir. Bunun da ötesinde, dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi ödemeniz gerekebilir. Bununla birlikte, birkaç istisna söz konusudur, örneğin mal sahibi olarak 3 yıldan fazla bir süre boyunca mülkte veya kat mülkiyeti içinde yaşadıysanız ve hiç kiraya vermediyseniz, ancak 36 aydan fazla bir süre boyunca evinizde yaşadığınızı ve hiç kiraya vermediğinizi kanıtlayabilirseniz, sermaye kazancı vergisinden muaf olursunuz.

Velbert’te bölgesel değişim ve gayrimenkul yatırımı

Mülk sahipliğinden satış ve satın almaya kadar tahminler. Şu anda 74,9 km²’lik bir alanda yaşayan 81.822 kayıtlı resmi sakin bulunmaktadır. Kilometrekare başına 1092 vatandaşın düştüğü Velbert’te Almanların toplam %0,1’i kayıtlı.

Yeni inşa edilen gayrimenkul – Velbert’te gerçekte nasıl yaşıyorsunuz?

Birkaç hafta önce Federal İstatistik Dairesi Velbert’in yanı sıra Almanya’nın da istatistiklerini topladı; istatistiksel olarak 31.780 kişi kendi evinde yaşıyor. 5.032 kişinin kat mülkiyeti sahibi olduğu ve 39.610 kişinin de kiracı olduğu Velbert’te ortak daireler ise sadece 5.392 kişi gibi son derece önemsiz bir toplam paya ulaşmaktadır. LBS Research’e göre, şu anda tüm yerel evlerde ve apartmanlarda evli çiftler halinde yaşayan 48.275 kişi ve bekar 33.547 kişi bulunmalıdır. Tüm bölgelerde yeni inşaat ihtiyacı. Sektöre özel araştırmalarda hangi yeni değerlendirmeler özetlenebilir? Önümüzdeki 12 yıl içinde Velbert’te yapılan anketlerin %50’si yeni konutlar öngörürken, %17’si sadece 34.712 yeni konuta ihtiyaç duyulacağını, %33’ü ise Velbert’te yeni konutlar yapılacağını öngörmektedir, peki istatistiksel olarak gerçekte kaç konut inşa edilecektir? Şu anda 3.170.329.760,00 Avro hacminde sadece yaklaşık 229 birim oluşturulmuştur.

İnsanlar burada yaşamayı seviyor: Velbert’te 67.446 memnun ev sahibi

Velbert’te insanlar konumlarından ve mahallelerinden tamamen memnun. Yaşadıkları ortamı beğenen 67.446 ev ve daire sahibine karşılık memnun olmayanların sayısı 14.376, yani 53.070 kişi daha fazla olduğu gibi, kiracılar da burada yaşamaktan hoşlanan 60.156 kişi ile bu olumlu duyguyu yaşamaktadır. Vatandaşların büyük çoğunluğunun apartmanlarda değil tek ailelik evlerde yaşadığını biliyor muydunuz? 42.847 Velberter tek ailelik evlerde, 25.425’i apartmanlarda, 12.689’u ise iki kiracılı evlerde yaşıyor.

Velbert’in bugünkü ve gelecek yıllardaki gelişimi

Velbert’te 18-20 yaş arası 2.168 genç yetişkin gibi çok sayıda genç nüfusun yanı sıra 65 yaş üstü 14.327 vatandaş gibi çok sayıda ileri yaşta insan yaşamaktadır, ancak gelecek ne getirecektir? Bugünkü tahminler aynı şekilde devam etmektedir, sadece dört yıl içinde burada yaklaşık 84.526 vatandaş yaşayacaktır, ilave 2.704 kişiŞimdi önümüzdeki yirmi yıl için bugünün tahminlerine geçelim.

498.965.433 avro kumbaralarda dokunulmadan duruyor

Alman Federal Bankası’nın tasarruf hesaplarına ilişkin istatistiki verilerine göre, mevcut fonlar gerçekten çok fazla, likit varlıklarda görkemli bir 498.965.433 avro, çok daha yüksek miktarlar, çünkü istatistiksel olarak 0,6 milyar avro gayrimenkul olarak ayrılıyor, mevcut miktarı hesaba katar mıydınız? Tamamen istatistiksel olarak, her on iki ayda bir alım ve satımlar veya sözde işlemler yoluyla büyük miktarlar ödeniyor, tahminen 7,5 milyar avroya kadar çıkıyor, yeni konut inşaatında aynı anda 3,2 milyar avroya kadar transfer ediliyor, mülklerin modernizasyonu için her yıl 3,7 milyar avroya kadar yatırım yapılıyor. Velbert’teki ev ve konut piyasası toplamda takvim yılı başına 14.410.589.818,18 avro transfer etmektedir.

Bugün kim kirasız yaşıyor? Velbert mülkü

Mülkte kim yaşıyor? Her yaş grubundan mülk sahibimiz var Şimdi birkaç değere kısaca göz atalım. Almanya genelinde yapılan bir hesaplamaya göre (kaynak: empirica), 0-10 yaş arası 3.441 çocuk mülkte yaşamaktadır. Ergenler grubunda, muhtemelen yürümeye başlama evresini atlatmış olmaları ve ebeveynlerin en azından bir kısmının kendi profesyonel kariyerlerine dahil olmaları nedeniyle, 11-21 yaş arası 4.262 kişi kendi evinde yaşamaktadır. 21-30 yaş grubunda bu sayı çok daha azdır; sadece 932 kişi kendi evinde yaşamaktadır. Yaşlandıkça bu oran artar. 31 – 40 yaş grubunda 3.532 kişi ve biraz daha fazlası, 41 – 50 yaş grubunda ise 6.109 kadar memnun mülk sahibi bulunmaktadır. 51 ila 60 yaş grubunda 5.593 kişi mülk sahibidir. 61 ila 70 yaş grubunda ise bu sayı 4.273’tür. 0,08 milyonluk toplam nüfusun sadece 2.647’sini oluşturan yaşlıların sayısı, hayatlarının bundan sonraki kısmını kendi mülklerinde geçirecek kadar fazla değildir.

Velbert’te Demografi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 31.780
Düz 5.032
Kiralık Daire 39.610
Ortak daire 5.392

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Velbert / Age’de Ev Sahibi Miktar
0-10 3.441
11-21 4.262
21-30 932
31-40 3.532
41-50 6.109
51-60 5.593
61-70 4.273
71-80 2.647

Kaynak: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Haneler / kişiler bugün 2035 Değişim
1 33.547 36.002 2.455
2 27.819 29.456 1.636
3 9.819 8.182 -1.636
4 7.364 6.546 -818
5+ 2.455 2.373 -82

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Velbert

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Farklar
1 43.366 45.820 2.455
2 23.728 22.910 -818
3 7.364 6.546 -818
4 4.909 4.827 -82
5’ten fazla 1.636 1.473 -164

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi