Herten’de evinizi satın

Aramızda kalsın, mülküm için daha da yüksek bir satış fiyatı elde etmek için hangi ipuçlarını ve püf noktalarını kullanabiliriz? Şimdi ya da asla!? Herten’de emlakçı tavsiyeleri ile evinizi satmak: Burada portalımızda mülkünüzün ve konut birimlerinin kar maksimizasyonlu satışı ile ilgili en önemli soruların cevaplarını bulacaksınız.

Evinizin değer tespiti için öncelikle emlakçınızla görüşün

Birinci adımın en iyi satış fiyatını elde edebilmek anlamına gelip gelmediği. Burada belirtilenlerin hepsini ve daha fazlasını çalışın, gayrimenkul satışında önceden varsayılan know-how bölgenizi kapsamlı bir şekilde iyi bilir, neredeyse hiç çaba harcamak istemiyorsanız, bize bir mail bildirin, çoğu evin değerlemesinde burada belirtilenlerin tümü ve tabii ki daha fazlası, zorunlu okuma gayrimenkul satışında know-how bölgeniz hakkında bilgi sahibi olmak hesaplamada size yardımcı olacaktır ve kendinize geri dönüşü olmayan bir zaman kazandırmak istiyorsanız, telefon ve e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin.

Herten’deki strateji planınızda bir sonraki görev olarak gerçek uzmanlar gibi hareket edin: kat planı ve mimarinin planları. Satış için önemli belgeler. Mülkün gelişimi ve vergi değerlendirmesi gibi bazıları çok ilgili olan çok sayıda belgeye sahipsiniz. Mülkünüzü profesyonel fotoğraflarla ilanda gösterin. Bu şekilde, potansiyel alıcılar fazla çaba harcamadan ilandaki mülk hakkında çok daha gerçekçi bir izlenim edinebilirler. Çektiğiniz fotoğraflar Herten’deki evinizi veya çatı katınızı her zaman olumlu bir ışık altında göstermeli ve yüksek kalitede olmalıdır. Çünkü ideal olarak maksimum fiyata satmak istiyorsunuz.

Haus verkaufen in Herten

Aşağıdaki görev: Mülkün değerini hesaplayın. Yaş, kusurlar, oda büyüklükleri, inşaat kalitesi ve konum satış fiyatının belirlenmesinde doğrudan rol oynar; değerlemelerde ödediğiniz satın alma fiyatı dikkate alınmaz. Mevcut konut piyasasındaki mülklere yönelik arz ve talep, alıcının ödeyeceği istenen satın alma fiyatını belirler ve bunu dikkate almanız gerekir. Mevcut ev piyasasındaki arz ve talep, tercih ettiğiniz potansiyel alıcılardan birinin ödemeye istekli olacağı beklenen fiyata hakimdir Gerçekten de, böyle bir değerleme, bulmanız gereken çok fazla iş vaat ediyor, genellikle emlakçılıkla hiç ilgisi olmayan insanlar için evin değerini doğru bir şekilde tahmin etmek çok zor olabilir. O halde, profesyonellerimizden hızlı bir değerlendirme sizin için bir öneridir.

Bir sonraki adım: İlgili taraflar için akıllı bir portföy ya da sergi oluşturulması. Bir mülk açıklamasına baktığınızda doğrudan satın alma ilgisini görebilirsiniz, her zaman olduğu gibi ilk izlenim önemlidir. İyi hazırlanmış bir teşhir için harcadığınız zaman, satışta size ek olarak fayda sağlar: Ev sahibi olarak evinizin içini dışını bilirsiniz. Evinizin resmi teşhirinde, bahçe, garaj veya dinlenmek için kış bahçesi gibi her şey eksiksiz olarak yazılmalıdır. İfşa şimdi hazır mı? Sonrasında, boş ev potansiyel yeni sahiplerine, bir emlak portalında ve aynı zamanda basında bir ilanla sunulmalıdır, o zaman bekleyip görme zamanıdır. Tesisiniz reklam ziyaretçileri tarafından iyi karşılandı mı?

Einfamilienhaus in Herten

Görüntüleme taleplerini ve soruları yönetin

İç ve dış mekanların çeşitli resimlerini içeren net bir tanıtımla, işler genellikle hızlı ilerler ve emlak danışmanınız mevcut gayrimenkul teklifi hakkında ilk soruları zaten alır, emlak danışmanınız sizin için günlük olarak soruları alır ve yalnızca daha ayrıntılı sorular alındığında iletişime geçer.

Mülk incelemesi için randevuların düzenlenmesi

Sonrası giderek daha heyecanlı bir hal alır, mülkün en kolay ve başarılı şekilde aktarılması için emlakçınız düzenli olarak potansiyel alıcılarla yeni görüntüleme randevuları ayarlar, isterseniz tüm randevuları tek başına yürütür. Ancak randevuda hazır bulunmanız da mümkündür. Tesisinizin yakında gelecek misafirler üzerinde kusursuz bir izlenim bıraktığından emin olun. Çünkü hepimizin bildiği gibi, gözlerimiz bizimle birlikte yemek yer.

Bir sonraki adım: Satın alma sözleşmesinden önce: İlgili tarafın satın alma gücünü kontrol ederek güvence altına almak. Herhangi bir ödeme düzensizliği fark edilmediğinde, ödeme gücü derhal kontrol edilir.

Noter ziyareti ve noter onaylı satış sözleşmesinin imzalanması

Güvenilir emlakçınız, satın alma sözleşmesinin kalan son formalitelerini ve kaçınılmaz ön görüşmeleri halledecektir. Daha sonra uzmanınız noter ile işbirliği içinde noter onaylı sözleşmeyi hazırlar. Noter tasdiki için notere giden yol standarttır. Başlangıçtaki durum ne olursa olsun, ister mülk ister merkezi bir konuma sahip bitişik bir arsa olsun, satış hedefi beklediğinizden daha yakındır. Noterde her iki taraf da sözleşmeyi imzalar. Bununla birlikte, artık sattığınız mülkünüzü noter onaylı bir şekilde sattınız, tebrikler, imzanın atılmasıyla geriye sadece birkaç adım kaldı.

Tapu sicilinde güncellendikten sonra (veya öncelikli devir bildirimi), satış bedeli doğrudan geri ödenmelidir

Noterler artık tapu siciline güncellenmiş kaydı ve aynı zamanda öncelikli devir bildirimini girmektedir. Bu belge, örneğin, bir mülkün mal sahibi tarafından birkaç kez, yani aynı anda iki teklif sahibine zımnen devredilememesini sağlar. Noteriniz daha sonra yeni mal sahibine, kendisinin veya ilgili bankanın pazarlık edilen satın alma bedelini size ne zaman aktarabileceğini bildirecektir. Daha sonra, ödemenin alındığına dair hesabınızı kontrol etmelisiniz.

Liste şu başlıkla devam ediyor: Noter randevusu ve emlakçı masraflarının ödenmesi. Herten’deki eviniz satıldı, bundan sonra sadece emlakçı ve noter için kararlaştırılan fatura tutarı hala ödenmedi, ödeme noter randevusundan sonra gönderilmelidir.

Herten (Kuzey Ren-Vestfalya) 61.461 kişilik bir nüfusa sahiptir ve bu nedenle potansiyel bir ev alıcısıdır. Bir sonraki görev: En son adım! Ortaya çıkan arazi devir vergisinin ödenmesi…. Arada 10 yıl yoksa, sermaye kazancı vergisi ödemeniz gerekecek, dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi eklenecektir. Elbette bazı istisnalar vardır, örneğin mal sahibi olarak orada 3 yıldan fazla yaşadıysanız] 36 ay boyunca mal sahibi olarak işgal ettiyseniz.

Herten’de bölgesel değişim ve gayrimenkul yatırımı

Rehberimiz Herten’deki 50,662 mutlu ev sahibine Herten’de arsa, daire ve müstakil ve yarı müstakil evler için güncel maliyetler. Herten’de şu anda batıdan doğuya 37,33 kilometrekarelik bir alanda 0,06 milyon kişi yaşamaktadır. Teraslı evler, apartman daireleri ve uygun fiyatlı konutların rağbet gördüğü Herten’de kilometrekareye 1646 kişi düşerken, Alman nüfusunun %0,07’si yaşamaktadır.

Herten’de bekarlar ve geniş aileler için konut talebi ve yeni inşaatlar

Birkaç gün önce Federal İstatistik Dairesi yeni rakamlar hesapladı: istatistiksel olarak 23.871 kişi kendi evleri, teraslı evler ve çok aileli evler gibi neyse ki sahibine ait olan evlerde yaşıyor, 29.753 kişi kiracı olarak yaşıyor, tüm sakinlerin 36.262’si evli ve 25.199’u bekar. Bu durum nedeniyle şu anda yeni inşaat konusunda harekete geçilmesi gerekmektedir.

Önümüzdeki 10, 12 yıl içinde katılımcıların yarısı 22.349 yeni konut, %17’si sadece 26.074 yeni konuta ihtiyaç olduğunu ve %33’ü Herten birimlerini varsaymaktadır. İstatistiksel olarak, gerçekte kaç konut birimi inşa edilecek? Şu anda Herten’de sadece yaklaşık 172 yeni konut birimi oluşturulmaktadır. Yılda 2,4 milyar avroluk gurur verici bir yatırım yapılmaktadır.

Memnun sakinler: 45.186 kişi burada yaşamaktan memnun

Herten birçokları için rüya gibi bir şehir! Sorulduğunda, Herten sakinleri kendi mahallelerinde oldukça mutludur. Aynı durum 50.662 ev sahibi için de geçerli olup, bu kişiler yaşam ortamlarına değer verirken, sadece 10.799 kişi daha az memnun. 45.186 kişi ile benzer bir tablo kiracılar arasında da görülebilir. Biliyor muydunuz? Bunların büyük çoğunluğu apartmanlarda değil, müstakil evlerde yaşamaktadır. 32.185 Herten sakini müstakil evlerde, 19.098’i apartmanlarda ve 9.532’si iki aileli evlerde yaşamaktadır.

Herten’de demografi ve yaş grupları: eğilim

Herten, 18-20 yaş arası 1.629 genç gibi çok sayıda genç nüfusa ve aynı zamanda 40-59 yaş arası 14.929 kişi gibi çok sayıda yaşlı vatandaşa sahiptir, ancak önümüzdeki birkaç yıl ne getirecek? Mevcut eğilimler devam ediyor, şimdi 2035 yılına kadar yeni demografik beklentilere odaklanmış bir göz atın.

374.800.353 Avro kullanılmamış sermaye

Deutsche Bundesbank’ın Herten banka hesaplarındaki istatistiki verilerine göre kullanılmayan para miktarı muazzamdır; nakit olarak tam 374.800.353 Euro, çok daha fazlası, yani 427.098.076 Euro gayrimenkule yatırılmıştır, sadece 78.446.585 Euro kullanılabilir varlık olarak mevcuttur. Herten’de her yıl alım ve satımlardan kaynaklanan toplam işlem tutarı 5,6 milyar avroya ulaşırken, istatistiksel olarak aynı dönemde 2,4 milyar avro konuta aktarılıyor. Günümüzde modernizasyon, 2,8 milyar avroluk mevcut piyasa sermayesi ile giderek standartlaşan bir konudur. Herten’deki gayrimenkul sektörü toplamda 12 ayda 10,8 milyar avroluk bir hareketlilik gösteriyor.

Kim kirasız yaşıyor? Herten gayrimenkul mülkiyeti

Mülk sahipliği tam olarak nasıl dağıtılıyor, kimler kirasız yaşıyor? İki bireysel değere hızlıca bir göz atalım: ankete (empirica) göre, 0 ila 10 yaş arasındaki 2.585 küçük çocuk ebeveynlerinin sahip olduğu evlerde veya apartman dairelerinde yaşamaktadır; yaş ilerledikçe, kesinlikle küçük çocukların büyüdüğü ve en az bir ebeveynin profesyonel kariyerine daha fazla dahil olduğu gerçeğinden dolayı bu sayı biraz artmaktadır. 11-21 yaş arası gençlerin 3.201’i kendi evlerinde yaşamaktadır. Sonra istatistikler bozuluyor, 21-30 yaşlarında dünya çapında özgürlük arıyorlar, bu yaş grubunda sadece 700 kişi kirasız yaşıyor. Yaşlandıkça, kendi evlerimizde daha fazla yaşıyoruz: 31-40 yaşındakilerin 2.653’ü ve şu anki 41-50 yaşındakilerin 4.589’u kendi evine sahip. 51-60 yaşındakilerin 4.201’i kendi evine sahip, 61-70 yaşındakilerin 3.210’u emekliliklerini eski evlerinde geçiriyor, sadece 1.989’u.

Herten için istatistiksel veriler ve bilgiler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev 23.871
Kat Mülkiyeti 3.780
Kiralık 29.753
WG 4.050

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahipliği (yaş) Miktar
0-10 2.585
11-21 3.201
21-30 700
31-40 2.653
41-50 4.589
51-60 4.201
61-70 3.210
71-80 1.989

empirica / LBS Research (veri kaynağı)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Değişim
1 25.199 27.043 1.844
2 20.897 22.126 1.229
3 7.375 6.146 -1.229
4 5.531 4.917 -615
5’in üzerinde 1.844 1.782 -61

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Herten

Hanehalkları bugün 2035 Değişim
1 32.574 34.418 1.844
2 17.824 17.209 -615
3 5.531 4.917 -615
4 3.688 3.626 -61
5+ 1.229 1.106 -123

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi