Ev satmak: Bocholt ve çevresinde ev satarken en yüksek fiyat nasıl alınır?

Özel satış mı yoksa bir emlakçı ile daha mı iyi? Emlak Blogumuzda mülkünüzü satmakla ilgili en önemli soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Kendi mülkünüzün (daire veya ev) profesyonel değerlemesi için yeni emlakçınızla randevu

Bocholt için gayrimenkul değerlemesi, her şeyden önce mümkün olan en yüksek fiyatı elde etmek için mülkün satış fiyatını elde etmek, topluluğumuzda burada açıklanan tüm bilgileri edinmek ve tabii ki daha da fazlası, gayrimenkul satışında önceden bilgi birikimi, piyasa fiyatlarının aranması ve bulunması ve zaman alıcı bir çaba harcamak istemiyorsanız, ekibimizle iletişime geçin, burada ev satışında gerekli tüm bilgi birikimi ve fiyatı bulmanıza yardımcı olacaksınız ve daha az zaman alıcı bir çaba harcamak istiyorsanız, bize bir e-posta yazın.

Deneyimli bir uzman gibi satış yapmak, Bocholt’taki satış planının bir sonraki maddesidir: Vergi değerlendirme bildirimleri ve faturalar gibi bazıları önemli olan çok sayıda belgeye ihtiyacınız olacaktır. Güzel fotoğraflar evinizin fiyatını yükseltir. Oldukça basit bir şekilde, potansiyel alıcıların kendilerini kelimenin tam anlamıyla reklamda çok daha iyi hale getirebilmeleri için. Çektiğiniz fotoğraflar her koşulda evinizi her zaman düşünülmüş perspektiflerden göstermelidir.

Hausverkauf

Gündeminizin bir sonraki maddesi: Kesinlikle öncelikle mülk için istenen fiyatı belirlemelisiniz. Eğlence tesislerine yakınlık, evin tipi, mülkün konumu, mülk fiyatının gerçekçi bir şekilde hesaplanmasında rol oynar, önemli olan öncelikle geçmişte ne kadar yatırım yaptığınız değildir. her zaman olduğu gibi, arz ve talep, potansiyel alıcılarınızdan birinin yatırım yapmaya hazır olduğu satın alma fiyatını belirler, bunu aklınızda bulundurmalısınız. Bocholt’taki gayrimenkulün mevcut emlak piyasasındaki arz ve talebi, alıcının ödeyeceği satın alma fiyatını belirler. Tüm yardımlara rağmen, mülkün değeri konusunda gerçekten yüzde yüz emin değil misiniz? Evet, deneyimsiz kişiler için bir mülkün değerini doğru tahmin etmek gerçekten karmaşıktır.

Yerel bir emlak profesyoneli gibi satış yapmak, gündemdeki bir sonraki görev: Bocholt’taki ev için bir teklif yapmak İlgi olup olmadığını, bir mülk açıklamasını okuduğunuzda doğrudan gösterir. Evlerle ilgili her yerde olduğu gibi, önemli olan neredeyse sadece ilk bakışımızdır, bu nedenle çekici bir reklam için biraz çaba harcamanın karşılığını verir, evin tanıtımında ev sahibi olarak en iyi bildiğiniz tüm ayrıntılarla birlikte her şey eksiksiz olarak yazılmalıdır, örneğin dinlenmek için havuz ve bahçe vb. Şimdi ev, büyük bir emlak portalında ve aynı zamanda denenmiş ve test edilmiş yerel gazetede bir ilanla potansiyel alıcılara gösterilmeli ve sonra bekleyip görmelisiniz.

Bir sonraki görev, potansiyel alıcılardan talep almaktır. Aramaya, galeriler de dahil olmak üzere bir uzman tarafından iyi hazırlanmış serginizle başlarsanız, genellikle düşündüğünüzden daha hızlı sonuç verir ve ilk alıcılar mülkünüzle zaten ilgilenir. Sadece herhangi bir sorunuz olduğunda size geri dönecektir.

Bir sonraki adımınız: potansiyel alıcılarla görüntüleme randevuları Sonra heyecan verici oluyor, böylece evinizi ideal bir şekilde hızlı ve başarılı bir şekilde satıyorsunuz, bir emlakçı her sabah potansiyel alıcılarla görüntüleme randevuları ayarlıyor, her konuşmayı tek başına devralıyor. Tabii ki, satıcılar sahada olabilir, önemli bir ipucu, gerçekten hiçbir koşulda hiçbir şeyi şansa bırakmayın, incelemede düzgün bir izlenim bıraktığınızdan emin olun. Çünkü hepimizin bildiği gibi, gözümüz bizimle birlikte yer.

Evle ilgilenen kişinin kredibilitesinin teyit edilmesi

Evinizi satıyorsanız, saygın bir emlakçı ile işe başlayın, çünkü emlakçıdan kredi bilgilerini alarak olası alıcının kredi itibarını görüntülemeden hemen sonra kontrol edecektir.

Ev satışı programında sırada: noter randevunuz ve resmi satın alma sözleşmesinin tamamlanması var. Emlak uzmanınız, satın alma sözleşmesinin hala görüşülmesi gereken son ayrıntılarının yanı sıra diğer yeniden müzakerelerle de ilgilenecektir. Acenteniz, aradığınız noter ile birlikte noter onaylı satış sözleşmenizi hazırlar. Satın alma sözleşmesinin noter tasdiki için noter yolu zorunludurSatıcı ve mülk alıcısı satın alma sözleşmesine son imzayı verir. Bununla birlikte evinizi resmen sattınız, tebrikler, geriye sadece birkaç minimal adım kaldı.

Bu konuyla ilgili yapılacaklar listenizde bir sonraki adım: Tapu siciline girişten veya devir bildiriminden sonra, bedel ödeme temliki yoluyla derhal itfa edilmelidir. Noter şimdi tapu siciline gerekli girişi yapacak ve buna ek olarak, örneğin çeşitli ilgili taraflara çifte satış riski olmamasını sağlayan öncelikli devir bildirimi girilecektir. Yeni mal sahibi üzerinde anlaşılan satış bedelini bankanıza transfer edebilirse, alıcı noter tarafından derhal bilgilendirilecektir, lütfen daha sonra ödemenin banka hesabına ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Aracılık ve noter ücretlerinin ödenmesi

Aşağıda, önceden müzakere edilen ev satın alma sözleşmesi imzalandıktan hemen sonra aracılık ve noter ücretlerini ödeyin.

Bocholt, 71.350 vatandaşıyla Kuzey Ren-Vestfalya ‘nın en büyük şehirlerinden biridir. Tanınmış profesyoneller gibi davranmak, programdaki bir sonraki mücadele: Belirlenen emlak devir vergisinin devri, Ardından Bocholt’taki mülkünüz nihayet satılır. çok önemli bir bilgi gayrimenkul satışı belki de sermaye kazancı üzerinden vergi talep edilebilir ve her zaman özel satış ile mülkün satışı arasında on yıldan az olduğunda. Kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti eklenebilir. Elbette burada istisnalar söz konusudur. Örneğin, mülk sahibinin üç yıldan fazla bir süre boyunca mülkünde yaşamış olması.

Kentsel değişim ve gayrimenkul mülkiyeti – düşünceler ve değerlendirme

Gayrimenkul ve Finansmandan Özel Konut Sahipliğine Yeni Rakamlar. Şu anda 119,4 kilometrekarelik bir alanda 71.350 kişi yaşamakta ve eğlenmektedir. Konut siteleri, daireler, her bir kilometrekarelik arazide 598 vatandaş ile talep görmektedir.

Gayrimenkul durumu ve yeni inşaat: Bocholt’ta insanlar ortalama nerede yaşıyor?

Federal İstatistik Dairesi’nin bu yıl topladığı verilere göre istatistiksel olarak 27.712 kişi kendi evinde ya da teraslı evinde yaşarken, 4.388 kişi de apartman dairesinde yaşıyor. Ayrıca, LBS Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 42.097’si evli ve 29.254’ü şu anda bekar olan 34.541 kiracı vatandaş bulunmaktadır. Yeni konutlara duyulan ihtiyaç sadece Bocholt’ta değil, tüm dünyada büyük bir artış göstermiştir. Sektöre özel çalışmalarda ne gibi değerlendirmeler var? Yeni anketlerin yarısı 2020 yılına kadar 25.945 yeni konut birimi, sadece üçte biri 21.621 yeni konut birimi, hesaplamaların sadece %17’si 30.270 yeni konut birimi varsaymaktadır. İstatistiksel olarak gerçekte kaç konut birimi inşa edilecek? Şu anda Bocholt’ta sadece yaklaşık 200 yeni daire tamamlanmaktadır. 2,8 milyar avroluk bir yatırımla.

52,457 kişi burada yaşamayı seviyor

Aynı zamanda, Bocholt’taki çoğu insan günün sonunda konut durumlarından memnunSadece bu mükemmel konumu ve mahalleyi seven 58.814 ev ve daire sahibi, sadece 12.536 daha az mutlu olanlara karşı, toplam 46.278 daha fazla. Ancak bu olumlu duygu Bocholt’taki kiracılar arasında da hissedilmektedir. 52.457 mutlu insana karşılık 18.893 kişi boş zamanlarını aileleriyle geçirmek için çeşitli fırsatlara rağmen memnun değildir. Bocholt sakinlerinin büyük bir kısmının bir apartman dairesinde değil, müstakil bir evde yaşadığını biliyor muydunuz? 37.363 Bochol sakini bir ailelik evlerde yaşarken, 22.171’i 11.065 kişi en az iki ailelik evlerde yaşamaktadır.

Bocholt’ta gelecek ve yaş grupları: Bugün ve yarın

Tamamen istatistiksel olarak bakıldığında, kentte çok sayıda genç sakin bulunmaktadır; örneğin 18-20 yaş arası 1.891 genç yetişkin, 40-59 yaş arası 17.331 kişi gibi bölgesel yatırımlarla ilgili daha ileri yaşta insanlar bulunmaktadır, ancak yakın gelecek ne diyor? Şimdi de Bocholt’ta son on beş yılda yaşanan gelişmelere geçelim.

Bocholt’ta finansman ve emlak piyasası

Alman Federal Bankası’nın istatistiki hesaplama esaslarına göre bugün tasarruf hesaplarında 0.4 milyar Euro’luk likit varlık, gayrimenkullerde 495,817,636 Euro’luk çok daha büyük mali tutarlar olmak üzere mali kaynaklar muazzam bir şekilde artmıştır. Bocholt’taki gayrimenkul işlemlerinin tamamı, tamamen istatistiksel olarak 6,5 milyar avro tutarındadır. Aynı dönemde, konut inşaatına 2,8 milyar avro yatırım yapılmış olup, özellikle km² başına 598 kişinin yaşadığı Bocholt gibi daha yoğun nüfuslu bölgelerde modernizasyon giderek daha standart bir tema haline gelmekte ve şu anda piyasada 3,3 milyar avro sermaye bulunmaktadır. Gayrimenkul piyasası toplamda her yıl 12.566.248.484,85 Avro gibi etkileyici bir gelir elde etmektedir.

Gayrimenkul sahipliği

Bocholt’taki mülklerde kimler yaşıyor? Şimdi birkaç somut rakama bakalım: empirica tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 10 yaşına kadar 3.001 küçük çocuk mülk sahibi olarak yaşıyor. Gençler için biraz daha fazla. Muhtemelen sinir bozucu yürümeye başlayan çocuk evresi sona erdiği ve en azından bir ebeveyn yeniden kariyerine başladığı için, bazıları artık evlerini veya bir apartman dairesini satın alıyor. 11-21 yaş arası 3.716 kişi kendi evinde yaşamaktadır. 21-30 yaş grubundakilerin sayısı önemli ölçüde düşmekte ve sadece 813’ü kendi evinde yaşamaktadır. 31-40 yaş grubundakilerin 3.080’i ve 41-50 yaş grubundakilerin 5.327’si kendi evlerine sahip olmaktan gurur duymaktadır. 51-60 yaş arası grupta 4.877 Bocholt sakini kendi evinde yaşıyor, 61-70 yaş grubunda istatistiksel olarak 3.726 kişi var, birçoğu satıyor veya kendi çocuğuna hediye ediyor ve böylece sayı 2.309 vatandaşa düşüyor.

Bocholt için demografik veriler ve bilgiler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 27.712
Düz 4.388
Kiralık Daire 34.541
Ortak daire 4.702

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Bocholt’daki Ev Sahipleri (age) Miktar
0-10 3.001
11-21 3.716
21-30 813
31-40 3.080
41-50 5.327
51-60 4.877
61-70 3.726
71-80 2.309

empirica / LBS Research (kaynak)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Haneler / kişiler bugün 2035 Büyüme
1 29.254 31.394 2.141
2 24.259 25.686 1.427
3 8.562 7.135 -1.427
4 6.422 5.708 -714
5’in üzerinde 2.141 2.069 -71

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Bocholt

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 37.816 39.956 2.141
2 20.692 19.978 -713
3 6.422 5.708 -714
4 4.281 4.210 -71
5’ten fazla 1.427 1.284 -143

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi