Südstadt’ta (Köln) yaşamak: Sermaye yatırımı olarak gayrimenkule yatırım yapmak – Villa, daire ve arsa için metrekare başına fiyatlar

Südstadt’ta yaşamak – İster Eierplätzchen’de müzik dinleyin, ister Volkspark’ta güneşlenin ya da Ren Nehri boyunca paten kayın – Südstadt’ta zaman geçirmek için her zaman bir seçenek vardır. Kafe ve restoranlar sizi ziyafete davet eder ve gevşemenizi sağlar. Köln Südstadt’taki gayrimenkullerin bu kadar popüler olmasının nedeni de tam olarak bu, çünkü herkes burada yaşamak istiyor. Yatırım amaçlı bir mülk satın almayı düşünüyorsanız, Köln’deki Südstadt’a daha yakından bakın. İster ev, ister daire veya arsa olsun, Köln‘ün en güzel köşeleri ve güncel emlak fiyatları hakkında her şeyi burada bulabilirsiniz – Südstadt’a hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de yaşamak.

Südstadt’ta yaşamak: Şehrin kalbindeki canlı bölge

Özellikle son yıllarda Köln’ün Südstadt bölgesi giderek daha popüler hale gelmiş ve pek çok kişi Köln’ün bu bölgesine taşınmıştır. Südstadt, Köln şehir merkezinin güneyinde yer alır ve Altstadt (eski şehir) ve Neustadt (yeni şehir) ile sınır komşusudur. Südstadt’ta çeşitli küçük dükkanlar, butikler ve güzel kafe ve restoranlar bulacaksınız. Ayrıca, buradan şehir merkezine çok hızlı bir şekilde ulaşabilir ve toplu taşıma araçlarının yanı sıra araba ile de esnek bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Köln’e Hoş Geldiniz

Köln, Kuzey Ren-Vestfalya federal eyaletinde bir şehirdir ve ülkenin batısında yer almaktadır. Bir milyondan fazla nüfusa sahip olan şehir doğrudan Ren Nehri’ne sınırdır ve Hollanda sınırına yaklaşık 1,5 saat uzaklıktadır. Tanınmış ve etkileyici silüetinin yanı sıra Köln’ün sunabileceği çok şey vardır ve öğrenciler, aileler veya yaşlılar arasında oldukça popülerdir. Şehir 405 km²’lik bir alana sahiptir ve çeşitli ilçelere ayrılmıştır. Çeşitli yeni inşaat projeleri ve eski binaların karışımı, su üzerindeki bu şehri bu kadar popüler kılıyor.

İşte Köln’ü gösteren bir harita:

Südstadt: Harita ve Konum

Adından da anlaşılacağı üzere Südstadt, Köln’ün güneyinde yer almakta ve doğu tarafında Ren Nehri ile sınır komşusudur. Südstadt, diğerlerinin yanı sıra Köln Teknik Üniversitesi’ne de ev sahipliği yaptığı için özellikle öğrenciler buraya çekilmektedir.

İşte Köln’deki Südstadt’tan bir kesit.

Ä°lgi çekici yerler: Peace Park, Rhine & Co.

Köln Südstadt’ta görülecek ve deneyimlenecek pek çok şey var. Südstadt çok yönlüdür; örneğin Ren Nehri boyunca yürüyebilir, küçük şehir merkezinde gezinebilir ya da öğleden sonra Friedenspark’ta yeşilin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca gündüz veya akşam vakit geçirebileceğiniz çok sayıda restoran ve kafe bulunmaktadır ve TH Köln de burada yer almaktadır, bu nedenle Südstadt özellikle öğrenciler arasında popülerdir.

Südstadt bölgesinde görülecek yerlerden bazıları.

  • Barış Parkı
  • Ren Nehri
  • Severinstorburg
  • Restoranlar
  • Kafeler
  • Köln Teknoloji Üniversitesi

Gezilecek yerler: Südstadt’ta bir tur

Köln’ün Südstadt bölgesindeki insanlar çeşitlidir ve mimari de öyle. Eski apartman daireleri, villalar ve yeni inşa edilmiş apartman dairelerinin bir karışımı bulunmaktadır. Köln’ün bu bölgesi özellikle öğrenciler arasında popülerdir, çünkü doğrudan şehir merkezinde yaşamıyorsunuz, ancak yine de ihtiyacınız olan her şey kapınızın önünde. Çok sayıda kafe ve mağaza da dahil olmak üzere güzel çevre sadece buna katkıda bulunur.

Ren Gezinti Yolu: Kıyı boyunca gezinti

Südstadt’ta alışveriş caddesi

Friedenspark: Kırsal kesimde yaşamak

Südstadt’ta metrekare başına emlak ve fiyatlar

Köln Südstadt’ta özellikle daireler çok rağbet görmekte ve popüler olmaktadır. Köln’ün bu bölgesine taşınanlar çoğunlukla öğrenciler ve genç yetişkinler olduğundan, burada villa veya müstakil evlerden ziyade çoğunlukla eski dairelere daha fazla talep vardır. Bu bölgede yeni bir daire satın almak istiyorsanız, metrekare başına 3.762 € ödemeyi beklemelisiniz. Eski binalar özellikle popüler olduğundan, mevcut mülkler için metrekare başına fiyat 3.762 Avro civarındadır.

İşte bir bakışta metrekare başına fiyatlar:

  • Daire satın al (stok): €5,546
  • Daire satın almak (yeni bina): €3,762

Sonuç

Köln’de yaşamak ve yaşatmak – birçok insanın istediği budur. İster eski bir binada modernize edilmiş bir daire, ister özel bir villa ya da yatırım olarak kazançlı bir apartman binası olsun, Köln Südstadt’ta herkes kendini evinde hissediyor. Mahalle güvenli, konum birinci sınıf ve güzel şehir manzarası sadece mimari çeşitlilik sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bölgenin cazibesini de oluşturuyor. Birçok romantik kafe ve mutfak lezzetinden bahsetmiyorum bile! Burada bir daire satın almak istiyorsanız, biraz daha yüksek emlak fiyatlarına hazırlıklı olmalısınız. Bunlar burada özellikle popülerdir. Tavsiyemiz: Güvendiğiniz emlakçı ile iletişime geçin! Deneyimli bir emlak danışmanı yalnızca satın alma sürecinde size destek olmakla kalmayacak, aynı zamanda vergi ve finansman konularında da size tavsiyelerde bulunacaktır.

Köln: Ren nehri kıyısındaki medya kentinde emlak

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya’nın da merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alan medya kenti farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

Köln’de emlak

Almanya’da başka hiçbir büyük şehir bu kadar çok “iyileştirme alanı” sunmamaktadır. Satın alma fiyatından mevcut mülkün mimarisine kadar. İster kat mülkiyeti, ister apartman, isterse Ren Nehri manzaralı lüks bir çatı katı olsun. Kolonya yıllardır giderek artan bir popülariteye sahiptir. Ren Nehri’nin bu en güzel kentinde gerçekten de herkese sunacak bir şeyler var. Südstadt’taki görkemli eski binalar ve Rheinauhafen çevresindeki ünlü bölge özellikle etkileyicidir.

Köln’de yaşamak: Popüler semtler ve mahalleler

Ren Nehri üzerindeki medya kenti, herkes için mükemmel bir yaşam çözümünü garanti eden çeşitli bir şehir manzarası sunmaktadır. Lüks daireden villaya kadar gerçekten her şey var. Doğru emlakçının yardımıyla, Südstadt, Marienburg veya Hahnwald fark etmeksizin, hayalinizdeki mülkü bulabilirsiniz – Kölnde yatırım olarak bir mülk her zaman kazandırır! Almanya’nın en büyük üniversitelerinden biri genç bir şehir manzarası sağlar ve ‘Veedeln’e taklit edilemez bir tazelik verir. Büyüleyici Köln’de sermaye yatırımı olarak bir mülke yatırım yapmak ister misiniz? Konum, metrekare başına fiyatlar ve daha fazlası hakkında ipuçları da dahil olmak üzere şehrin en çok rağbet gören yerleşim bölgeleri hakkında her şeyi burada bulabilirsiniz! Genel bakışa: Köln’de yaşamak.

Köln’de ev, daire ve arsa satmak

Bir daire, bir apartman veya kendi mülkünüzüsatmak. Renkli medya metropolü Köln’ün sunabileceği çok şey var: Marienburg ve Rodenkirchen Ren Nehri’ ne yakınlıklarıyla keyif verirken, Neustadt şehir hayatıyla hareketlidir. Batıdaki Lindenthal sakin atmosferiyle etkileyicidir ve seçkinliği ve öne çıkmayı tercih edenler Hahnwald ‘a yerleşebilir. Köln’deki mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Satış süreci, en önemli belgeler ve özel olarak mı yoksa bir emlakçı ile mi satmanız gerektiği hakkında her şey. Genel bakış: Köln’de gayrimenkul satışı.