Ayrılık acısına rağmen mülk yönetimi: Boşanma rehberi – sorunlar ve çözümler

Ayrılık acısı – büyük mutluluk zamanı: evlilik, çocuklar ve ortak bir mülk. Bunlar birçok çiftin hayalleridir. Ancak ne yazık ki işler nadiren hayal ettiğiniz gibi sonuçlanır. Hayatın işlere çomak sokması çok nadir görülen bir şey değildir. Birçok kişi ayrılıktan sonra yıkıma uğrar ve ortak malların paylaşımı ile başa çıkacak güce sahip değildir. Bu gibi durumlarda, ortak mülkün yönetimini deneyimli bir emlakçının eline vermek genellikle mantıklıdır. Kılavuza geri dönün: Boşanma ve Emlak.

Mülk yönetimi – Kimler yardımcı olabilir?

Boşanmaya karar verilir verilmez, birçok kişi için şu soru ortaya çıkar: Ortak mallara ne olacak? Özellikle çocuklar söz konusu olduğunda, birçok ebeveyn çocuklarını alıştıkları çevreden koparmamayı amaçlamaktadır. Tersine, bu, taraflardan birinin evi tamamen devralmaya veya ortağın payını satın almaya karar vermesi gerektiği anlamına gelir. Bu duygusal açıdan zor durumda mülkünüzü yönetmek için desteğe ihtiyacınız varsa, Lukinski olarak size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Mülkün bölünmesi

Mülkünüzle ilgilenmenin üç farklı yolu vardır. Evi yarı açık artırmaya çıkarabilir, üçüncü bir tarafa satabilir veya taraflardan biri payını diğer kişiye devretmeye karar verebilir. Farklı seçeneklerin hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Ortak mülkün üçüncü bir tarafa satılması, evin satılması ve elde edilen gelirin taraflar arasında paylaştırılabilmesi nedeniyle daha hoş seçeneklerden biridir. Herkes için en uygun hareket tarzının hangisi olduğunu birlikte değerlendirin.

Ayrılık – Olası Sorunlar ve Çözümler

Sonunda evlenme, iyi bir iş bulma ve bir aile kurma zamanı geldi. Daha güzel olamazdı, değil mi? Ne yazık ki, çiftler genellikle tam da bu zamanlarda ayrılırlar. Bir ayrılığın birçok nedeni vardır: Mali sorunlar, farklı temel görüşler veya güven eksikliği bu olası nedenlerden bazılarıdır. Bazı çiftler de basitçe birbirinden uzaklaşır. Gündelik tartışmalar artık sona ermelidir, çünkü bu tartışmalar sadece çifti zorlamakla kalmaz, sonuçta tüm aile bundan zarar görür. Bununla birlikte, ayrılma kararı verildikten sonra bile, her şeyi bir kenara itemezsiniz, çünkü o zaman cevaplanması gereken birçok soru vardır. Çiftlerin ayrıldıktan sonra kendilerine en sık sordukları sorular şunlardır:

  • Ortak mülke ne olacak?
  • Evdeki ortak mülkiyet nasıl ele alınıyor?
  • Çocuklar kiminle kalıyor?
  • Anlaşmazlıklar nasıl ele alınıyor?

Tüm bu sorunlar her iki tarafta da olumsuz duygulara neden olacaktır, bu nedenle mümkün olan en kısa sürede ve tercihen yabancıların yardımıyla çözülmelidir. Dışarıdan bakanlar her şeye tarafsız bir gözle bakmayı daha kolay buluyor. Genellikle çocukların okula gidiş güzergahı gibi faktörleri karar verirken daha iyi dikkate alabilirler. Elbette nihai karar çifte aittir, ancak bu onlara duruma farklı bir bakış açısıyla bakma fırsatı verir. Eski eşinizle bir anlaşmaya varmayı artık hayal edemiyorsanız, sizin adınıza arabuluculuk yapacak güvenilir bir kişi bulmalısınız. Her iki tarafın da duruma duygusal olarak dahil olmamaya çalışması, ancak herkes için en iyi çözümün ne olduğunu ciddi bir şekilde düşünmesi önemlidir.

Tesiste kimlerin kalmasına izin verilir?

Her iki eşin de tapuda kayıtlı mülk sahibi olması durumunda, mülkle ilgilenmenin farklı yolları vardır. Ortaklardan birinin mülkte kalmak isteyip diğerinin istemediği her zaman hemen belli olmayabilir. Anlaşmazlıkların nedeni genellikle budur. Herkes için en kabul edilebilir çözümün hangisi olduğunu birlikte tartışın ve ilgili tüm kişileri dahil etmeye çalışın. Çocuklarınız için en iyi çözüm hangisi olabilir? Mülke duygusal olarak kim daha çok bağlı?

Tüm sürecin tam olarak nasıl işleyeceğini ve neleri aklınızda bulundurmanız gerektiğini öğrenmek ister misiniz? Daha sonra boşanmada mülk satışı sürecini ele alan makalemizi okuyun. Burada ayrıca tüm önemli bilgileri ve ipuçlarını bulacaksınız.

Evlilik öncesi anlaşma – Her şey için çözüm mü?

Bir evlilik sözleşmesinin imzalanması oldukça romantik olmayan, ancak yine de mantıklı bir çözümdür. Çoğu çift bir noktada ayrılmayı beklemez. Mülk satın alınırken, çoğu insan yeni aşık olmuştur ve evlilik öncesi bir anlaşma yapmak çoğu kişi için söz konusu değildir. Ne yazık ki, hayatın nasıl sonuçlanacağını asla bilemezsiniz ve kimse geleceği tahmin edemez.

Evlilik öncesi anlaşma yapmayı kabul edenler, ayrılık dönemlerinde büyük bir stresten kurtulmuş olurlar. Mülkle nasıl başa çıkılacağı konusunda yapılacak sıkıcı tartışmalar yok. Her şey çoktan halledildi ve artık partnerinizle uğraşmak zorunda değilsiniz.

Boşanma: Rehber, yardım ve ipuçları

Boşanmanın karmaşık olduğu doğru. Ama yalnız değilsiniz! Birçok insan boşanır ve aslında çoğunluk her zaman iyi bir çözüm bulur. Sadece küçük bir yüzde savaşla sonuçlanıyor. Kendinizi iyi hazırlayabilmeniz için boşanma, aile, para ve emlak konularındaki küçük rehberlerimizi ve ipuçlarımızı burada bulabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.