Pazarlama: Medya reklamcılığı, maliyetler ve CPM – Serbest meslek Bölüm 11

Pazarlama: Medya reklamcılığı – Mutlak klasik, medyada reklamcılık. TV reklamlarından ticari dergilerdeki reklamlara ve Facebook, YouTube ve Instagram gibi sosyal ağlara kadar. Medyada reklam vermek çok başarılı çünkü erişim / bağlantılar doğrudan satın alınabiliyor. Geri dönmek için buraya tıklayın: Bir iş kurmak.

Sosyal reklamlar, çevrimiçi reklamlar, gazetelerdeki reklamlar

Öte yandan, medya seçiminde sadece birim fiyat değil, aynı zamanda kalite de rol oynamaktadır. Elbette bir Facebook reklamı aracılığıyla tek tek kişilere, örneğin fuar standındaki bir satış temsilcisinden daha ucuza ulaşılabilir. Aynı zamanda, bireysel kişilerin erişiminin daha düşük olmasına rağmen, fuar standı bazı sektörler için çok daha kârlıdır çünkü bireysel temaslar daha yüksek kalitededir, daha yoğundur ve bu nedenle potansiyel olarak daha fazla satış getirir. Belirli bir pazarlama kampanyasının lehinde veya aleyhinde karar verirken, hedef grup analizi yine belirleyici bir faktördür.

B2B mi yoksa B2C reklamcılık mı?

Özel tüketicilere mi yoksa ticari müşterilere mi ulaşmak istiyorsunuz?

Buna bağlı olarak, Facebook reklamcılığına veya ticari fuarlara gitmeye, her ikisini de ele almaya veya tamamen farklı bir strateji seçmeye karar verebilirsiniz. Medya reklamcılığı söz konusu olduğunda, farklı kanallar arasındaki karşılaştırma özellikle önemlidir. Her bir kampanyanın etkinliği nedir? Karşılaştırma CPM’e dayanmaktadır.

CPM – Bin-Temas-Fiyatı

Medya reklamcılığı genellikle BGBM kullanılarak hesaplanır ve diğer kampanyalarla karşılaştırılır. CPM, bin temas fiyatını ifade eder. CPM size 1.000 kişiye ulaşmanın maliyetinin ne kadar yüksek olduğunu söyler. Örneğin 5 milyon kişiye ulaşılacak bir kampanya yürütmek istiyorsanız, farklı teklifleri birbirleriyle karşılaştırmak için BGBM’yi kullanabilirsiniz. Daha sonra “Sosyal Medya” bölümünde en iyi uygulamalarla CPM hakkında daha fazla bilgi verilecektir.

İpucu. Sosyal Medya Reklamcılığı. Özellikle genç şirketler ve start-up’lar için sosyal medya reklamcılığı bir göz atmaya değer. Diğer klasik kanallar ise, örneğin geleneksel reklamcılık tekniklerine alışkın oldukları için, markalar ve şirketler tarafından genellikle gereğinden fazla rezerve edilmektedir. Bu yüzden genellikle ticari dergilere ve TV reklamlarına başvuruyorlar. Buna bağlı olarak, reklam yerleştirme maliyetleri yüksektir çünkü rekabet çok çetindir. Örneğin sosyal medya pazarlamasında durum oldukça farklıdır. Her ne kadar giderek daha fazla şirket kendi pazarlama kampanyaları için sosyal ağları keşfediyor olsa da, çok az şirket bu yöntemleri kullanıyor, bu da düşük tıklama fiyatları ve yüksek dönüşüm oranlarıyla (bu teknik terime sosyal medya pazarlaması bölümünde geleceğiz) iyi kampanyalar yürütülebileceği anlamına geliyor. İkinci avantaj ise medya reklamlarının bir paket olarak rezerve edilmesinin gerekmemesidir. Yalnızca gerçekten elde edilen erişim için ödeme yaparsınız.

Medya reklam maliyetleri

Bunun iki avantajı vardır. Öncelikle, büyük paket için hemen ödeme yapmak zorunda değilsiniz, ancak medya reklamcılığı için azar azar ödeme yapın. Çok daha büyük bir avantaj ise, bir kampanya işe yaramazsa, onu durdurabilir veya değiştirebilirsiniz. Elbette bu, ticari dergilerde veya TV’de medya reklamcılığı ile mümkün değildir. Dergiler basıldı, TV programı planlandı. Üç milyon kişiye ulaşmak için ödeme yaparsanız ve kampanyanın başında neredeyse hiç geri dönüş olmadığını fark ederseniz, kampanyanızı hala düzenleyebiliyorsanız mutlu olursunuz.

Advantage Dijital Medya

İş sırasında birçok pazarlama stratejisi öğreneceksiniz. İş planınız için, çevrimdışından çevrimiçine müşteri edinmeye yönelik en önemli, kapsayıcı stratejilere bakacağız.

Postalama ve doğrudan posta: Klasik

Postalar ve önemsiz postalar bugün hala pazarlamada merkezi araçlardır; toplu bilgi postalamaya karşı yasalara rağmen, posta kutusuna e-posta ve önemsiz posta göndermek hala yaygındır. Elbette, e-postanın doğrudan postaya oranı çok değişti, ancak mektuplar hala revaçta. Modern start-up’lar bile klasik harfleri kullanıyor çünkü yeniden dikkat çekebiliyorlar. Doğrudan posta yöntemi ne kadar az kullanılırsa, dikkat çekmek için dinleme testleri de o kadar çekici olur. Şirketinizde, düzenli olarak yeni posta ürünleri için reklamlar da alacaksınız. Aklımda kalan son mektup ise içinde açılır kutu olan bir mektuptu. Tabii ki mektubu açtığınızda bunu bilmiyorsunuz. Mektubu açar açmaz, kutu açılır ve kelimenin tam anlamıyla yüzünüze fırlar. Daha önce hiç görülmemiş, dahice! Kutu için doğru fikre sahipseniz, örneğin bir fuar standı oluşturucusuysanız, müşterileri yaratıcı bir şekilde kazanmak veya sadakatlerini yeniden kazanmak için harika bir araca sahip olursunuz.

Rehber Kitap: Kendi işinizi kurmak ve iş planı

Bir emlakçı olarak veya başka bir iş fikriyle kendi işinizi kurmak mı istiyorsunuz? İş planınız ve konseptiniz hakkında ipuçları vererek sizi destekliyoruz. İster tam zamanlı serbest meslek sahibi ister yarı zamanlı serbest meslek sahibi olsun: Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, hem önceden hem de operasyonel işletmede pek çok şeyi düşünmeniz gerekir. Doğru fikirden sağlık sigortasına kadar – kendi işinizi kurmak istediğinizde nelere dikkat etmeniz gerekir?

Girişimciler için herhangi bir eğitim veya ileri eğitim bulunmamaktadır. Ya genel müdürsünüzdür ya da değilsinizdir. Her zaman önemli olan kendi hırsınızdır, çünkü her gün gelişmenin tek yolu budur.

Bir bakışta konular:

 1. İş planı
 2. Kurucu ve kurucu ekip
 3. Ürün / Hizmet: USP
 4. Müşteri memnuniyetini artırın
 5. Pazara genel bakış: Müşteriler ve Rekabet
 6. Referans müşteriler: Pozitif görüntü aktarımı
 7. Pazar analizi / doğrulama: iş fikri
 8. Yer seçimi
 9. Pazarlama Kavramı: Dağıtım
 10. Reklam: Google Reklamları, SEO, Gazete, Radyo?
 11. Pazarlama: Medya reklamcılığı, maliyetler ve CPM’ler
 12. Pazarlama: ticari fuarlar, eğitim ve ticari reklamlar
 13. Pazarlama: satış konuşması, telefon görüşmesi ve psikoloji
 14. Pazarlama: promosyonlar, indirimler ve özel teklifler
 15. Pazarlama: Sosyal Medya ve Online Reklamcılık
 16. E-iş: Şirket içinde elektronik ticaret
 17. İşbirlikleri: İşbirliği ilkesi
 18. Finansal planlama: sermaye ve finansman

Genel bakışa dönmek için buraya tıklayın: