Boşandıktan sonra ev satmak: Bilgi ve ipuçları

Boşandıktan sonra ev satmak – Eşinizden ayrılmak bir travmadır. Ortaklaşa satın aldığınız ve finanse ettiğiniz evinizle ilgili kararın travmatik hale gelmemesini sağlamak için, çeşitli olası çözümler konusunda mutlaka profesyonel tavsiye almalısınız. Evinizi satmaya karar verirseniz, tüm önemli bilgileri burada bulacaksınız.

Boşanma – ev satmak mı? Aklınızda bulundurmanız gerekenler

Ortaklaşa kullanılan ve finanse edilen bir ev genellikle boşanmanın odak noktasıdır. Eşlerden hiçbiri evi tutmak istemiyorsa ya da tutamıyorsa, çoğu durumda konu mülk satışına gelir. Göz önünde bulundurabileceğiniz ve karşılaştırabileceğiniz çeşitli çözümler vardır. Boşanan çiftlerin çoğu evin üçüncü bir şahsa satılmasını tercih etmektedir, çünkü bu yöntem en az anlaşmazlığa yol açan yöntemdir. Mevcut borçlarınızdan birlikte ayrılırsınız ve eviniz için kredi geri ödemeye devam etme ihtiyacını birlikte ortadan kaldırırsınız.

Boşanma durumunda evi satmaya değer mi?

Evi en azından belirli bir süre elinizde tutmanız mı yoksa hemen satmanız mı gerektiği çeşitli faktörlere bağlıdır. Krediyi 10 yıl boyunca henüz geri ödemediyseniz, evi satmak finansal zorluklara yol açabilir ve bankaya erken geri ödeme cezası getirebilir. Boşanma sırasında ortaklaşa edinilen ve finanse edilen mülkü satmayı hedefliyorsanız, krediyi erken geri ödeme cezası olmadan kullanıp kullanamayacağınızı dikkatlice düşünmelisiniz.

Aksi takdirde, çözücü bir alıcı bulmak ve evi mevcut krediyle birlikte satmak mümkündür. Alıcı ve banka yükümlülüğü üstlenmeyi kabul ederse, evinizi 10 yıllık sabit faiz döneminin bitiminden önce de satabilirsiniz ve erken geri ödeme cezası beklemeniz gerekmez.

Boşanma konusunda daha fazlası:

Boşanma prosedürü

Tüm ortak edinimler arasında ev, sahip olduğunuz en büyük varlık olarak duruyor. Sırf bu nedenle, evlilik döneminde ortaklaşa edinilen bir mülk, boşanma sırasında malların paylaşımı söz konusu olduğunda da en büyük “çekişme konusu” olacaktır. Boşanma süreci hakkında her şeyi öğrenin.

Ev tutun

Çocuklu aileler için ev idaresi, boşanma durumunda genellikle gündemin en üst sıralarında yer alır. Çoğu durumda, çocukların birlikte kaldığı eş evde kalır. Çocukların alıştıkları ortamda kalabilmeleri ve boşanma nedeniyle ek bir yük altına girmemeleri için bu seçenek en iyi çözüm olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak, evi elde tutma arzusu elbette ilgili mali durum ve yapılan anlaşmalarla bağlantılıdır. Ev tutma konusunda daha fazlası.

Ayrılık ve ev

Eşinizden ayrılmak bir travmadır. Ortaklaşa satın aldığınız ve finanse ettiğiniz evinizle ilgili kararın travmatik hale gelmemesini sağlamak için, çeşitli olası çözümler konusunda mutlaka profesyonel tavsiye almalısınız. Ayrılmanıza rağmen evinizi elinizde tutmak ve eski eşinize ödeme yapmak mı istiyorsunuz? Ya da satmak istiyorsunuz ve satıştan gerçekçi bir gelir mi elde etmek istiyorsunuz? Ayrılık ve ev konusu hakkında daha fazla bilgi.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.