Berlin-Pankow’da daire satmak: Emlak, gayrimenkul, ipuçları

Berlin-Pankow’da bir daire satmak – bir daire satmak, bir apartman satmak veya kendi mülkünüzü satmak. Berlin ‘in popüler bölgesi Pankow’daki mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Ä°ster miras kalan bir mülkü, ister gelir getiren bir mülkü veya bir yatırımı satmak isteyin, rehberimizde başarılı bir mülk satışı için tüm ipuçlarını bulacaksınız. Ek olarak: mülk değerlemesi, konumu ve takdiri ile ilgili tüm ipuçları! Berlin-Pankow’a hoş geldiniz! Geri dön: Berlin’de mülk satışı.

Berlin-Pankow’da Satılık Daire

Almanya’nın başkenti Berlin ‘in dünyadaki diğer metropollerden aşağı kalır yanı yok. Avrupa iş dünyasının merkezi olan renkli Berlin, sadece yatırımcılar ve girişimciler arasında değil, aynı zamanda aileler, çiftler, bekârlar ve öğrenciler arasında da büyük bir popülerliğe sahiptir. Hiç şaşırmadım. Ne de olsa Berlin sadece ünlü bir üniversite şehri değil, aynı zamanda bir sanat ve kültür metropolüdür. Ä°ster Kurfürstendamm‘da şampanyalı bir brunch, ister Müzeler Adası’nda bir öğleden sonra ya da Brandenburg Kapısı’nda bir gezi olsun – Berlin tarihi havası ve kültürel çeşitliliğiyle etkileyicidir. Zarif Schöneberg nefes kesici konaklarıyla göz doldururken, düşünceli Wilmersdorf çok sayıdaki yeşil alanıyla ikna edicidir. Kreuzberg ‘de dünya evindeymiş gibi görünürken, Wannsee ‘de bir konak diğerini takip ediyor – Berlin’de herkes yerini buluyor.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Bu nedenle Berlin-Pankow’daki mülkler hızlı bir şekilde satılabilmektedir:

 • Avrupa ekonomisinin temel taşı
 • Üniversite Şehri
 • Kültürel metropol
 • Tarihsel yetenek
 • Kültürel çeşitlilik

Gözde Pankow ilçesi: yüzölçümü ve sakin sayısı

Berlin’de bulunan Pankow ilçesinde yaklaşık 65.000 kişi yaşamaktadır ve 5,66 km²’lik bir alanı kaplamaktadır.

İşte Berlin-Pankow’un yeni vatandaşları için en önemli bilgiler:

 • Eyalet: Berlin
 • Ä°dari bölge: Pankow
 • Alan: 5,66 km²
 • Nüfus: 64.945 (31 Aralık 2019)
 • Nüfus yoğunluğu: km2 başına 11.474 kişi
 • Posta kodu: 13187, 13189
 • Alan kodları: 0307
 • Araç kayıt numarası: B

Berlin’in kuzeyinde çok iyi bir konum

Almanya’nın başkenti Berlin’in kuzeyinde yer alan Pankow, Friedrichshain ve Kreuzberg ilçeleriyle sınır komşusudur. Pankow’daki yaşam kalitesi, şehirdeki en yüksek yaşam kalitesi arasındadır. Ayrıca ilçe, tarihi geçmişi nedeniyle her yıl çok sayıda turisti kendine çekmektedir. Tatile çıkan ailelerin bölgenin cazibesini keşfetmesi ve Berlin-Pankow’da yaşamak istemesi alışılmadık bir durum değildir. Pankow ayrıca tüm turistik yerleri, eşsiz kafeleri ve lüks butikleriyle Berlin şehir merkezine de kolayca ulaşılabilecek bir konumdadır. Şehrin en büyük anıtları da buradan çok uzakta değildir.

İşte Pankow’un mezolajı:

Tarihi Schönhausen Sarayı da Pankow’da yer almaktadır. Doğu Almanya’nın devlet başkanının eski resmi ikametgahı olarak en popüler turistik yerlerden biridir. Ancak sarayın parkı da güneş ışığında dinlendirici bir yürüyüş için özellikle uygundur.

Schönhausen Sarayı’nı Streetview’de buradan görün:

Prenzlauer Berg, Rosenthal ve Heinersdorf arasında

Mülkünüzü satmak için çeşitli nedenler vardır. Başka bir yerde profesyonel kariyer fırsatları, boşanma, ailenin taşınması veya miras: bir mülkün satılması sadece çok fazla hazırlık değil, aynı zamanda zaman da gerektirir. Çünkü başarılı bir satış söz konusu olduğunda, tüm mal sahipleri hemfikirdir: mülk en iyi fiyata ve uzun bir bekleme süresi olmadan satılmalıdır. Her şeyden önce, farklı konut ve ev türleri ile kullanım, yalnızca satın alma fiyatını değil, aynı zamanda satış sürecini de belirler. Ä°ster yarı ahşap bir ev, ister yarı müstakil bir ev veya bir arsa olsun – bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz:

Satış sürecinin ilk adımlarından biri mülkün değerinin tespit edilmesidir:

Schönhausen Sarayı’nın güneyinde emlak fiyatları

Satın alma fiyatının belirlenmesi, bir mülkün satışında en önemli adımlardan biridir. Bunlar özellikle tarihi Schönhausen Sarayı’nın güneyindeki Pankow’da yüksektir. Mülkünüzün değeri doğru aralıktaysa, bu yüksek talep yaratır. Ancak, yanlış bir satın alma fiyatı seçtiyseniz, bu sadece satışı geciktirmekle kalmaz, aynı zamanda olası alıcıları korkutabilir veya size paraya mal olabilir. Bu yüzden burada hiç para vermeyin! Mülkün türü, yapım yılı, mobilyaları vb. mülkün değeri üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Daha fazlasını buradan öğrenin:

Ev ve daire satmak: Ä°puçları

Pankow’un simge yapıları arasında 17. yüzyıldan kalma barok bir saray olan Schönhausen Kalesi ve Beyaz Göl bulunmaktadır. Pankow idari bölgesi, Pankow’un yanı sıra Blankenfelde, Niederschönhausen, Rosenthal ve diğer ilçeleri de kapsamaktadır. İşte Pankow’daki daire satışınız için özel ipuçlarımız!

Sebepler: Miras, boşanma & Co.

Berlin-Pankow’da kendinizi rahat hissetseniz bile, evinizi veya apartman dairenizi satmak için çeşitli nedenler olabilir. Kendinizi profesyonel olarak yeniden yönlendirdiniz ve bir taşınmayı kaçınılmaz hale getirdiniz. Ya da boşanma sürecindesiniz ve eski eşinize borcunuzu ödemek ve birlikte aldığınız mülk finansmanını geri ödemek için evinizi satmanız gerekiyor. Miras kalan bir ev de iyi bir emlakçıya başvurmanız için bir neden olabilir.

Bir evi satmak için olası nedenler:

 • Profesyonel yeniden yönlendirme
 • Miras
 • Boşanma

Değeri artırın: Satmadan önce yenileyin mi?

Eski mülkler söz konusu olduğunda, mülk sahibi olarak satıştan önce yapılan bir yenilemenin avantaj sağlayıp sağlamadığı sorusuyla karşı karşıya kalırsınız. Ä°stenen fiyatı artırabilseniz de, yenileme sırasında yatırım yapmanız da gerekir. Bu nedenle, genellikle bu tür önlemlerden kaçınmanızı ve evi mevcut haliyle satmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte, yenileme, tadilat vb. yapmaya karar verirseniz, dönüşüm projenizin tam bir başarıya ulaşmasını sağlamak için deneyimli mimar ve ustaların uzmanlığına başvurmanız faydalı olacaktır.

Çoğu durumda, satıştan önce tadilat gereksizdir ve yeni hayatınıza ve bireysel planlarınıza çok daha iyi yatırım yapabileceğiniz zamana mal olur.

Çoğu durumda, satış öncesi tadilat gereksizdir ve yeni hayatınıza ve bireysel planlarınıza çok daha iyi yatırım yapabileceğiniz zamana mal olur. Sadece münferit durumlarda, yenileme ile piyasa değeri bu çabaya değecek kadar artırılabilir ve deneyimli emlakçılar tarafından tavsiye edilir.

Pankow’da yeni binaların yanı sıra eski binalarda da daireler bulabilirsiniz:

Bir emlakçı ile mi yoksa emlakçı olmadan mı?

Pankow yüksek yaşam kalitesiyle ikna ettiğinden, mülkünüzü iyi bir fiyata ve uzun bir bekleme süresi olmadan satacağız. Profesyonel satış, size satıştan elde ettiğiniz parayı hemen elden çıkarma ve yeni projelerinize yatırma fırsatı verir.

Bir brokerin görevleri

Organizasyonel ayrıntılar, fiyat görüşmeleri ve piyasa değeri tespiti ile önemli belgeleri kendiniz elde etme konusunda endişelenmeniz gerekmiyorsa, bir daireyi satmak daha kolaydır.

İşte bir emlakçının sizin için halledebileceği görevlerden bazıları:

Pankow’da bir emlakçının avantajları

Berlin-Pankow’daki dairenizi veya evinizi satmak mı istiyorsunuz? Bölgenin harika konumu, birçok ailenin Pankow’da mülk aradığı ve teklifinizle ilgileneceği anlamına gelir. Online emlak acentelerinin teşhir ve tam hizmet desteği ile mülkünüzün hızlı bir şekilde ve mümkün olan en yüksek fiyattan satılmasını sağlayabilirsiniz. İşlemle kendiniz ilgilenmek zorunda değilsiniz, böylece kendinizi çok fazla stresten kurtarabilir ve Pankow’daki mülkünüzü sakin ve huzurlu bir şekilde satabilirsiniz.

Bunlar bir emlakçı kullanmanın avantajlarıdır:

 • Zamanında satış
 • Stressiz satış
 • En iyi satış fiyatı

Satıcılar için sıkça sorulan sorular

Bir mülk satıcısı olarak kendinize sormanız gereken bazı sorular vardır. Yeni bir mülk buldunuz mu? Mülkün mobilyaları da satılmalı mı? Ve ilk reddetme hakkı var mı?

Berlin’de bir mülk satmak istiyorsanız, bu hususlara önceden dikkat etmelisiniz:

 1. Mülkün bağlanması
 2. Yenileme / tadilat ihtiyacı
 3. Kayıtlar ve belgeler
 4. Erken geri ödeme ücreti
 5. Bölünme beyanı, bina sigortası vb.
 6. Bakım maliyetleri
 7. Envanter
 8. İlk reddetme hakkı mı?
 9. Mülkün değeri

Başkentte Satış: XL Rehberi

Başkent, üniversite şehri, tarihi kale ve uluslararası bir konum olarak aileler, çiftler, bekarlar ve öğrenciler için yaşamak için cazip bir yer. Buna göre Berlin, göç nedeniyle sürekli artan bir nüfusla karşı karşıyadır. Yani satış yapmak o kadar da zor değil, yeterince talep var! Kılavuzlarımızda daha fazlasını bulabilirsiniz: