Odunla ısıtma: kütükler, peletler, enerji verimliliği, maliyetler + video

Odunla ısıtma – Bu konu hakkında çok fazla bilgisizlik ve cevaplanmamış soru var. Gaz ve petrole alternatif olarak, daha fazla insan evlerini ısıtmak ve sıcak su için yeniden odun kullanıyor. Birçok kişi odun yakmanın daha pahalı ve çevreye daha zararlı olduğunu düşünse de, aslında tam tersidir. Ahşap şu anda binaları ısıtmanın en ucuz ve en çevre dostu yoludur. Eviniz için mükemmel ısıtma sistemini bulun.

Bir bakışta odunla ısıtma

Bu ısıtma türü, ahşabın yanma sırasında ağacın ömrü boyunca emdiğinden daha fazla karbondioksit yaymamasından kaynaklanan nötr CO2 dengesi nedeniyle çevre dostudur. Bu yöntem, yakıtın satın alınmasının çok ucuz olması ve odunla ısıtma için olası sübvansiyonlar nedeniyle uygun maliyetlidir. Odunla ısınmaya karar verirseniz, odun yongaları, odun briketleri veya odun peletleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Bu kararı verirken tek bir odayı soba veya şömine ile mi ısıtmak istediğinizi yoksa modern bir ahşap merkezi ısıtma sistemi ile mi ısıtmak istediğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Tek kişilik oda ısıtması genellikle konfor veya ek ısıtma olarak adlandırılır ve genellikle normal ısıtmaya ek olarak kullanılır, dolayısıyla adı da buradan gelir.

  • Gaz ve petrole alternatif
  • Nötr CO2 dengesi
  • Olumlu hammadde fiyatları
  • Sübvansiyonlar mümkün
  • Tek oda ateşleme veya odun merkezi ısıtma

Şömine ve soba ile ısıtma?

Şömine rahatlama, iyi hissetme ve sıcaklık sağlar. Bu nedenle şöminelerin ve diğer sobaların ev sahiplerinin istek listesinin başında yer alması şaşırtıcı değildir. Özellikle soğuk günlerde, çıtırdayan bir şöminenin önünde sıcacık bir şekilde oturup zamanın tadını çıkarmaktan daha iyi bir şey yoktur. Birçok farklı şömine türü vardır. Açık ve kapalıdan kiremitli veya pelet sobalara kadar hepsinin avantaj ve dezavantajları vardır.

Yakacak Odun ve Şömine Odunu Deposu – Büyük miktarlarda yakacak odun, genellikle mülklerde depolanır. Bahçe veya ahır genellikle depolama için kullanılır. Bir mülkte depolanan daha büyük miktarlardaki yakacak odun, yangın korumalı bir yerde depolanmalıdır.

Odunla ısıtma nasıl çalışır?

ZDF’nin bu katkısı sizi kapsamlı bir şekilde bilgilendiriyor! Serinin başlığı “Odunla ısınma hakkında gerçekler” 2 bölüm halinde.

“Odunla ısınma hakkındaki gerçekler “in 2. Bölümü.

Wiki’ye dönelim: Emlak Sözlüğü