Yapı malzemeleri: beton, ahşap, taş, cam ve plastik

Yapı malzemeleri – Yapı malzemeleri yeni bir evin inşası için olduğu kadar yenileme için de vazgeçilmezdir. Ahşap, taş ve beton gibi malzemeler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Ancak alçı levha, cam ve çeşitli plastikler de kullanılmaktadır. Bina sahipleri yapı malzemelerinin türünü etkileyebilir. Temel olarak, yüksek kaliteye dikkat etmek önemlidir. Yeni bir evin inşasını denetliyor olmanız veya mevcut bir binayı yenilemeye karar vermiş olmanız fark etmez. Kullanılan yapı malzemeleri genellikle onlarca yıl boyunca kullanılmaktadır. Hem açık havada hem de iç mekanda çok yüksek strese maruz kalırlar. Niteliksel sınırlamaları olan yapı malzemeleri kullanıldığında, genellikle kısa aralıklarla küçük yenilemeler yapılması gerekir. Yüksek kaliteli yapı malzemeleri seçerek bunu önleyebilirsiniz.

Yapı malzemeleri ticaretinde beton: sıcak, soğuk, nem

Beton, evlerin yapımında ve yenilenmesinde çeşitli bileşimlerde kullanılır. Özellikleri bakımından beton, yüksek yoğunluğu ile ikna edicidir. Bu da malzemeyi çok sert hale getirir. Beton kesinlikle hava koşullarına dayanıklıdır. Sıcak, soğuk, nem ve aşırı hava koşulları yapı malzemesini rahatsız etmez. Beton dökülebilir veya tuğla haline getirilebilir. Özel bileşimlerde, malzeme yalıtım özelliklerine sahiptir. Sağlam evlerin, garajların ve müştemilatların yapımında kullanılır. Yenileme bağlamında, yapı malzemesi bölme duvarların inşası veya oda düzenlerinin yeniden tasarlanması için de kullanılabilir.

Ahşap: Ekolojik yapı malzemesi

Doğal yapı malzemesi, evlerin inşası için olduğu kadar iç dekorasyon ve yaşam alanlarının yaratıcı tasarımı için de çok popülerdir. Tamamen ahşaptan inşa edilmiş bir eviniz olabilir.

Ahşap bir yapı malzemesi olarak ne kadar dayanıklıdır?

Doğal haliyle ahşap hava koşullarına dayanıklı değildir. Bununla birlikte, ahşabı bir leke veya çeşitli emprenye çeşitleri ile onlarca yıl boyunca hava koşullarına dayanıklı hale getirmek mümkündür. Bununla birlikte, dış mekanlarda kullanılan ahşap, taş veya betona göre daha fazla bakım gerektirir. Ahşap, özellikle iç mekanlarda çok çeşitli şekillerde kullanılır. Zeminler, tavanlar ve duvarların yanı sıra merdivenler, pencereler ve kapılar da ahşaptan yapılabilir.

Mutfak veya ankastre dolaplar gibi kalıcı olarak monte edilen elemanlar da genellikle ahşaptan yapılır. Ahşap kolayca işlenebilir ve şekillendirilebilir. Özel aletlerle çok sert ahşaplar bile kesilebilir veya zımparalanabilir. Ahşabı boyamak veya renklendirmek mümkündür. Ahşaptan yapılmış elemanlar yıllar veya on yıllar sonra bile yeniden boyanarak veya yüzeyi zımparalanarak değiştirilebilir. Bu da yapı malzemesini sadece görsel olarak çekici değil, aynı zamanda zamansız kılıyor.

Ev ve duvar yapımı için taş

Bu genel şemsiye terim, çeşitli taş türlerinden şekillendirilen ve üretilen yapı malzemelerini kapsar. Granit, mermer, kumtaşı ve doğal taşlar yolların döşenmesi ve terasların tasarlanması için kullanılır. Klinker tuğlalar cephe yenileme bağlamında çok popülerdir. Gerçek cephenin önüne tuğla örülmüştür ve çok iyi bir yalıtım sağlarlar. Renkler ve tasarım açısından tuğlalar çok yönlüdür. Yapı malzemesinin dayanıklılığı ve hava koşullarına dayanıklı özellikleri, onu dış mekan kullanımı için çok popüler kılmaktadır. Ancak taş, duvar ve zemin tasarımı için iç mekanlarda da kullanılabilir.

Pencere ve kapılar için cam

Kırılgan malzeme, çeşitli kalınlıklarda ve tasarımlarda pencere yapımı için vazgeçilmezdir. Ancak cam, kapılar ve banyo elemanları için de popülerdir. Yüksek kaliteli malzeme dayanıklıdır. Ancak çizilmemesi, kırılmaması veya kör olmaması için dikkatli bir bakım gerektirir.

Plastikler: tasarım ve kaplama

Plastikler, hava koşullarına dayanıklı ve bakımı kolay özellikleriyle ikna eder. Pencere ve kapı yapımında kullanılırlar. Ancak plastikler tavan ve duvar kaplamalarında ve zemin tasarımında da kullanılmaktadır. Yapı malzemesi çok stabildir ve yıllar ve on yıllar boyunca değişmez. Malzeme seçerken, tüm plastiklerin kırılmaya ve çizilmeye karşı dayanıklı olmadığını lütfen unutmayın.

Konut inşası konusunda daha fazla bilgi

Burada ev yapımı konusunda daha fazla bilgi ve ipucu bulacaksınız.

Yeni binalar ve tadilatlar için iç donanımlar

Evin iç kaplaması duvarların, tavanların ve zeminlerin tasarımını içerir. Buna ek olarak, elektrik sistemlerinin, ısıtma ve su devresinin kurulumu da gerçekleşir. Merdivenler ve kapılar monte edilir ve sabit armatürler mutfak ve banyoya entegre edilir. Bir ev inşa ederken, iç kaplama, binanın inşası ile yaklaşık olarak aynı süreyi alır. İç donanım, inşaatçı tarafından çok özel olarak tasarlanabilir. Sadece yeni bir bina söz konusu olduğunda değil, aynı zamanda bir yenileme bağlamında da iç donanımın yeni bir planlaması mümkündür. Evin iç yapısında değişiklik içeren kapsamlı bir tadilat planlanıyorsa, inşaat çalışmaları süresince ev boş olmalıdır. Aksi takdirde, yenileme zor olacaktır.

Enerji ve teknoloji: Teknik tesisatlarda ve güvenlik sistemlerinde enerji verimliliği

Bir evin değerini artıran birçok bileşen enerji ve teknoloji alanına girmektedir. Mülkünüzü stres yaşamadan satmak istiyorsanız, emlakçılar olarak size bireysel hizmetlerimizi sunmaktan mutluluk duyarız. Bu aynı zamanda bir ifşanın hazırlanmasını da içerir. Bu, ilana yanıt veren tüm ilgili taraflara mülkünüzü tanımlamaya yarar.