Mülk satın alın

Sahibi tarafından kullanılan evlerden sermaye yatırımı olarak çok aileli evlere kadar, bir mülk satın almayı düşünen herkes yaşlılık için hazırlık yapmak ister. Başka hiçbir yatırım uzun vadede gayrimenkul kadar yüksek bir istikrar derecesine sahip değildir. İster 10 yıl, ister 100 yıl, ister 1000 yıl geçmişte olsun, insanlar her zaman orada yaşayacak!

Gayrimenkul satın almak için ipuçları.

Satın alma ve finansman

Finansman, kredi ve krediler hakkında daha fazla bilgi.

Bir ev satın almak: Maliyetler ve yan maliyetler

Kendi evinize sahip olma, kendi dört duvarınız arasında bağımsız olarak yaşama, her şeyi kendiniz tasarlayabilme ve kişisel isteklerinize göre döşeyebilme hayali. Ancak bu hayaller hikayenin sonu değildir, çünkü bir ev satın almak için çok daha fazlası vardır. Kendi bahçenizde arkanıza yaslanıp rahatlayabilme ve hayatın tadını çıkarabilme hedefine ulaşmak için önünüzde uzun bir yol var. Bunu mümkün olduğunca kolaylaştırmak için, ev satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve hangi tuzaklardan kaçınabileceğinize dair en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını burada bulabilirsiniz. Bir mülk satın almayı ilk düşündüğünüzde aklınıza hemen birçok soru gelir. Devam etmenin en iyi yolu nedir? Bir emlakçıya ihtiyacım var mı yoksa kendim mi araştırmalıyım?

Yeni inşaat projeleri

Kendi evinize sahip olma hayali her zamankinden daha yakın. Uygun faiz oranları, arsa arzı ve yeni inşaat projeleri, kişinin kendi dört duvarına sahip olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Hessen ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde birçok yeni inşaat projesi halihazırda ileri inşaat aşamasındadır. Çok sayıda yeni inşaat planı halihazırda başlangıç aşamasındadır. Kat mülkiyeti veya kendi evinizi düşük bir fiyata güvence altına alın.

Kiralık satın alma çeÅŸitleri: Krediye alternatif mi?

Kendi dört duvarınızın sahibi olmayı hayal ediyorsunuz, ancak uygun finansman için ön koşul olan öz sermayeden yoksun musunuz? Aşağıdaki makalede, sizi klasik gayrimenkul alımına bir alternatifle tanıştıracağız. Kiralama satın alma hakkında bilmeniz gereken her şeyi, bu modelin nasıl çalıştığını ve hangi avantaj ve dezavantajları içerdiğini öğreneceksiniz. Gayrimenkul finansmanına başvurmak için, genellikle satın alma fiyatının yüzde 10 ila 20’sini öz sermaye olarak katkıda bulunmanız gerekir. Banka için mevcut sermaye riski azaltır; buna ek olarak, yan maliyetler ortak finanse edilmez ve sizin tarafınızdan ayrıca ödenmelidir.

Düz oran

Bir kat mülkiyetiniz var ve değerini öğrenmek mi istiyorsunuz? Elbette bu soruyla hemen bir değerleme uzmanına ve/veya emlakçıya gidebilirsiniz. Ancak, kesin değerleme en geç daireyi satmak veya miras bırakmak istediğinizde önem kazanır. Mülkü ipotek ettiriyor olsanız bile – örneğin, başka bir mülk satın almak istediğiniz için – değer çok kesin bir şekilde belirlenmelidir. İşte bu noktada uzman devreye girer.

Bina tasarrufları açıklandı: karşılaÅŸtırma, sözleÅŸmeler ve maliyetler

Bir yapı kuruluşunda tasarruf etme kararı uzun vadeli ve iyi düşünülmüş bir karardır. Farklı tarifeleri ve yapı birliklerini karşılaştırmanın yanı sıra, başka şeyler de dikkate alınmalıdır. Bir bina tasarruf sözleşmesi genellikle daha küçük bir tutarı hedefler ve yalnızca gerçek gayrimenkul finansmanına ek olarak tasarlanmıştır. Her bauspar sözleşmesi farklı aşamalardan oluşur. Çoğu durumda, geçilmesi gereken üç farklı aşama vardır. Önce belirli bir miktar tasarruf edilir, ardından kredi tahsis edilir ve son olarak kredi geri ödenir. Peki bu aşamalar tam olarak nasıl işliyor ve her bir aşama sırasında hangi kilit rakamların belirlenmesi gerekiyor?

Para biriktirmek: Gayrimenkul finansmanı için 9 ipucu

Hayalinizdeki mülkü satın almaya karar verdikten sonra, doğru finansman sorusu ortaya çıkar. Burada kendinizi tüm seçenekler hakkında bilgilendirmelisiniz, çünkü önümüzdeki birkaç yıl boyunca finansman kararıyla yaşamak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle kararınızı dikkatlice düşünün ve aşağıdaki ipuçlarını izleyin. Başarılı bir finansmana yaklaşmak ve gerçekten sizin için en iyisini bulmak için birkaç noktayı göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle deneyimsiz kişiler için borç almak büyük bir adımdır, bu nedenle doğru teklifi bulduğunuzdan özellikle emin olmalısınız. Aşağıdaki ipuçları, finansmana doğru şekilde yaklaşmanıza ve her şeye dikkat etmenize yardımcı olacaktır. Ödemeniz gereken tüm masrafların bir listesini burada bulabilirsiniz:

Kredi

Kredi – Tanım olarak kredi, borçlar hukuku kapsamında, borç verenin parayı veya bir nesneyi geçici olarak borç alanın kullanımına sunduğu ve daha sonra sağlanan değeri artı kredi için kararlaştırılan faizi geri ödediği bir sözleşmedir. Bir kredi ile karşılaştırıldığında, bir kredi genellikle daha büyük bir hacim içerir ve daha uzun bir süre boyunca ödünç verilir.

Geçici finansman

Geçici finansman – İnşaatçılar genellikle bir mülk inşa etmek veya satın almak için kredi başvurusunda bulunurlar.

  • Geçici finansman

Konut inşaat fiyatları, maliyetleri, arsa ve emlak vergisi

Bir ev inşa ederken birçok soru vardır. Emlakçılar olarak, inşaatçı adaylarından her zaman e-posta ve telefon alıyoruz: “Bir ev inşa ettirmenin maliyeti nedir?”, “Ucuz bir evin maliyeti nedir?” gibi daha spesifik sorulara: “Prefabrik bir evde (anahtar kelime: madde) ne kadar süre yaşayabilirsiniz? – Burada en önemli sorularınızın yanıtları var.

Emlak piyasası ve emlakçı

Burada emlak piyasası hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hangi mülk yatırım için uygundur

Sermaye yatırımı olarak gayrimenkul – İster müstakil ev ister çok aileli ev, ister apartman dairesi ister depo, ister öğrenci evi ister huzurevi olsun: gayrimenkul piyasasında sermaye yatırımı için teklifler çeşitlidir. Parasını gayrimenkule yatırmak isteyen herkes, yatırım hedefleri için doğru mülkü bulmalıdır. Klasik veya egzotik: Sermaye yatırımı olarak hangi mülk uygundur?

İstatistikler: Yeni inşaat: kiralamak mı, satın almak mı, yaşamak mı?

Yeni inşaat – Yeni inşaatın ortalama maliyeti nedir? Ortalama bir müstakil ev ne kadara mal olur? En sık sorulan sorulara yanıt veriyoruz! Emlakçılar olarak pek çok soru alıyoruz. Satın almak mı, inşa etmek mi? Gerçekten değerli olan nedir? Burada yeni emlak inşaatı konusunda önemli ve ilginç bilgiler bulacaksınız.

İstatistikler: En pahalı konutlar

Metrekaresi en pahalı olan yer neresidir? 8.993 € ve sadece 4 yılda +%48,8 artış ile Münih zirvede yer alıyor. Onu Frankfurt, Stuttgart, Potsdam, Berlin, Hamburg ve Düsseldorf yakından takip etmektedir. Güncel verileri sizin için analiz ettik ve burada Almanya’da kat mülkiyeti satın almak için en pahalı 10 şehri gösteriyoruz. Burada, 2015 ve 2019 karşılaştırmasında metrekare başına avro cinsinden kat mülkiyeti için metrekare başına en yüksek fiyatlara sahip şehirleri görebilirsiniz.

Ä°statistikler: Ä°nÅŸaat sektörü

Burada inşaat sektörü ve inşaat şirketleriyle ilgili güncel rakamları ve istatistikleri bulabilirsiniz. Sektörün cirosu, inşaat yatırımlarının gelişimi ve inşaat sektöründe dijitalleşme. Çalışan sayısı azalıyor, inşaat şirketlerinin sayısı artıyor. Sektöre bir göz atıyoruz!

Yatırımcılara yatırım yapmak: Hisseler

Gayrimenkule uzun vadeli yatırım mı yoksa hisse senetlerine yatırım mı? Gayrimenkul bir hisse senedi olsa da, birçok kişi daha hızlı fiyat artışları istiyor, ancak karşılığında fiyat kayıplarını da kabul ediyor. İşte yatırımcılar için en popüler gayrimenkul hisselerine genel bir bakış. İnsanların yatırım yapmalarının ana nedenlerinden biri sermayelerini güvende tutmaktır; gayrimenkulün değeri çok istikrarlıdır. Bireysel yatırımcıların motivasyonları farklılık gösterse de, paranın çoğalması genellikle tüm yatırımların temelini oluşturur. Büyük oyuncuların hisse fiyatları her yıl yükseliyor.

Piyasa Dışı Mülk: DoÄŸrudan Komisyoncudan

Bir “Diskret-Makler “i ofis tabelasından tanıyamazsınız. Diskret-Makler de korunan bir mesleki unvan değildir. Ancak, sağduyulu brokerler mülkünüzün satışıyla çok özel bir şekilde ilgilenir. Bu nedenle Lukinski, mülkünüzü özel bir dikkatle ve mahremiyetinize azami saygı göstererek pazarlamaktadır. Buna iyi ismimizle kefil oluyoruz! Çünkü: “Benim evim” – çoğu insan için bu, güvenliğin, korumanın, mahremiyetin ve hepsinden önemlisi, kendi dört duvarları arasında gerçekleşen veya gerçekleşmiş olan bir sürü hikayenin özü anlamına gelir. Şu anda muhtemelen kendinize soruyorsunuzdur: Piyasa dışı mülkler nelerdir, bunlara yatırım yapmanın avantajları nelerdir ve yatırım olarak satın alabileceğim bir mülkü nasıl bulabilirim?

Gayrimenkul Türü

Burada sizin için piyasanın sunduğu farklı gayrimenkul türlerini listeliyoruz.

Arazi satın al: Arazi inşa etmek

Bir arsa satın almak isteyen birçok ilgili taraf, üzerine bir ev inşa etmeyi amaçlamaktadır. Ancak, bu yalnızca mülkün inşaat arazisi olarak belirlenmesi veya “Bauerwartungsland” olarak adlandırılması durumunda mümkündür. Bu tanımlama, yakın gelecekte şehir veya belediye tarafından inşaat arazisi olarak belirlenecek araziler için geçerlidir.

Bir daire satın al: Kiralamak yerine sahip olmak

Bir kat mülkiyeti (ETW) satın alma kararı çoğu alıcı tarafından iki nedenden dolayı verilir. Alıcı, içinde yaşamak için daireyi kullanmak istiyor. Diğer alıcılar ise orta veya uzun vadede iyi bir kâr getirecek finansal bir yatırım arayışındadır.

Prefabrik ev: Çabuk inÅŸa et ve taşın?

Çoğu aile, kendi evlerine sahip olma hayalinin gerçekleşmesi için uzun süre beklemek istemez. İşte bu noktada prefabrik evler pratik bir çözüm olarak ortaya çıkıyor, çünkü doğası gereği çok daha az inşaat süresi ve dolayısıyla taşınana kadar daha az bekleme süresi anlamına geliyor. Prefabrik bir evle, farklı şirketler tarafından yürütülen bireysel işlemlerden kaçınabilir ve planlama aşamasından anahtarların teslimine kadar sizin için orada olan tek bir irtibat kişisine sahip olabilirsiniz. Prefabrik bir evle ilgileniyorsanız ve bu tür bir inşaatın projeniz için en iyi karar olup olmadığını düşünüyorsanız, bir inşaatçı olarak bilmeniz gereken avantaj ve dezavantajları burada bulacaksınız. Bir ev tipi seçmeden önce, bir gösteri evi sergisini ziyaret edin ve farklı ev modellerini hissedin.

AhÅŸap ev: Farklı inÅŸaat türleri

Ahşap ev denince çoğu insanın aklına İskandinavya’da ya da Kara Orman’da bir tatil gelir. Burada ahşap ev bir geleneğe sahiptir ve en sık inşa edilen ev türlerinden biridir. Avantajları ve rahat havası nedeniyle, ahşap ev Almanya genelinde kendini kanıtlamış ve birçok aile tarafından takdir edilmiştir. Üç tip ahşap ev arasında genel bir ayrım yapılır.

Yeni gelişim alanı: Sermaye yatırımı

Yeni inşa edilen bölgelerden satın almak – Eski binalardaki daireleri bulmak zor, bu nedenle alıcılar giderek daha fazla yeni inşa edilen bölgelere yöneliyor. Yeni bir sitede bir daireyi veya tüm bir birimi satmak ya da teraslı bir ev teklif etmek istiyorsanız, son derece yetkin bir şekilde ilerlemeli ve gaf yapmaktan kaçınmalısınız.

Hafta sonu evi: Yaşamak ve kiralamak

Bir hafta sonu evi çeşitli şekillerde kullanılabilir. Boş zamanlarınızı ve tatillerinizi orada geçirebilirsiniz. Ayrıca, hafta sonu evini kiraya vermek ve böylece ek gelir elde etmek mümkündür. Hessen ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde hafta sonu evleri sıklıkla sunulmaktadır. Federal eyaletlerde, orada yaşayan insanlar arasında çok popüler olan birçok güzel bölge vardır.

Çiftlik: Åžehir dışında

Bir çiftlik satın alma kararı, ailelerin yanı sıra doğanın ortasında bireysel yaşam biçimini değiştirmek ve takdir etmek isteyen orta veya ileri yaştaki çiftler veya bekarlar tarafından verilmektedir. Size cazip kırsal konumlarda çiftlikler sunuyoruz.

Ticari mülk

Ticari mülk satın almak – Bir perakende satış işletmesi, bir kebap dükkanı, bir dövme stüdyosu, muayenehane ve hukuk bürosu binaları, endüstriyel mülk veya tüm teknoloji parklarını satın almak ister misiniz? Kötü yatırımlardan kaçının ve en başından itibaren bizimle en iyi kararı verin. Ticari bir mülk satın almak, yeni başlayanlar ve şirket sahipleri için bir yatırımdır. Şirket yeni mülkünde büyüyor. Ticari mülkün konumu ve seçim kriterleri, şirketin geleceği için rotayı belirler.

Apartman dairesi satın alın

Özellikle büyük şehirlerde apartmanlar genellikle satılıktır. Alıcılar genellikle finansal bir yatırım arayışındadır. Ev ve daire kiralama konusunda uzmanlaşmış büyük konut birlikleri de ilgili taraflar arasında yer alıyor. Kendi kullanımları için yaşam alanı arayan özel alıcılar nadiren bir apartman binası satın almaya karar verirler. Bunun nedeni, mülkiyetin değişmesi durumunda kira sözleşmelerinin geçerliliğini korumasıdır.

Almanya’da satın alın

En popüler şehirlerde satın alma fiyatları ve gelişim:

Ev kiralamak mı, satın almak mı?

Mevcut eviniz çok küçük geliyor ve taşınmaya karar veriyorsunuz. Birçok soruyu beraberinde getiren büyük bir adım. Çoğu kişi için ilk soru şudur: Kiralamak mı, satın almak mı? Bu soruya cevap vermek o kadar kolay değildir ve kararda birçok koşul rol oynayabilir. Her iki alternatifin de birçok avantajı ve dezavantajı vardır, ancak sonuçta yaşam durumunuz için hangi seçeneğin doğru olduğuna karar vermek size kalmıştır.

Berlin

Berlin satın al & kirala – Ünlüler, siyaset, iş dünyası, aynı zamanda aktörler ve diğer birçok tanınmış sima için bulunulması gereken yer. Bir sıcak nokta olan başkent, bu nedenle mevcut emlak piyasasının etkilerine de maruz kalmaktadır. Berlin’de apartman daireleri, evler, arsalar, her şey talep görüyor ve dünya çapında yatırımcılar tarafından aranıyor. Yani bir emlakçı olarak yapacak çok şey var! Bir alıcı, yatırımcı veya kiracı olarak şehir hakkında fikir sahibi olabilmeniz için Berlin’in en önemli rakamlarını burada derledik.

Düsseldorf

Düsseldorf kaufen & mieten – Kat mülkiyeti için güncel fiyatlar, aynı zamanda Düsseldorf gayrimenkulünün son 5 ve 15 yıldaki fiyat geliÅŸimi. Tüm yeni veri ve istatistikleri sizler için hazırladık. Düsseldorf emlak piyasası çok caziptir, daha sonra göreceÄŸiniz gibi, Düsseldorf ÅŸu anda yatırımcılar için en büyük potansiyele sahip ÅŸehirdir, onu Frankfurt ve Köln takip etmektedir. Hepsinden önemlisi, NRW alıcıların beÄŸenisini kazanıyor. Merkezi, Avrupa’daki konumu, modası, kültürü ve mimarisi. Düsseldorf emlak piyasasına arsalar, apartman daireleri ve müstakil evler üzerinden bir bakış.

Frankfurt

Frankfurt satın al & kirala – Kiralar yükseliyor, satın alma fiyatları artıyor. Frankfurt’a şimdi mi yatırım yapmalısınız yoksa bir sonraki emlak balonu mu geliyor? Frankfurt emlak piyasasına detaylı bir bakış atıyoruz. Alıcılar ve kiracılar için, arsadan yeni inşa edilmiş arsaya, apartman dairelerine ve müstakil evlere kadar. Alıcılara yönelik ipuçlarının ardından kiracılar için de birçok bilgi sunuyoruz; örneğin Frankfurt konut piyasasındaki kiraların yanı sıra 2030 yılına kadar Hessen’deki özel hanelerin gelişimine ilişkin son tahminler. Yatırımcılar için sadece Frankfurt değil, özellikle Brexit nedeniyle çevre bölgeler de ilgi çekici.

Hamburg

Hamburg satın al ve kirala – kat mülkiyeti, müstakil evler ve apartmanlar, Hamburg’da her şey nadirdir! Şehir her zamankinden daha popüler. Kiralar artıyor ama aynı zamanda arazi ve gayrimenkul alım fiyatları da tek bir yöne, yukarıya doğru gidiyor. Hamburg için güncel rakamlara ve fiyatlara bir göz atıyoruz. Yeni mülkler nerede inşa ediliyor, bölgeler nasıl gelişiyor ve bir emlakçı olmadan iyi bir mülk bulmak ne kadar gerçekçi? Ayrıca kiracılar için birçok ipucumuz, daireler, ticari mülkler ve ofisler için kira fiyatlarımız var.

Köln

Köln satın al & kirala – Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aÅŸkın nüfusuyla Kuzey Ren Vestfalya’nın ve aynı zamanda Almanya’nın en önemli merkezlerinden biridir. Düsseldorf ve Frankfurt‘a yakınlığının yanı sıra Paris ve Hamburg ‘a da nispeten yakın olması Köln’ü cazip kılmaktadır. Aslında o kadar cazip ki, deÄŸerlendirmemizin ilerleyen bölümlerinde göreceÄŸiniz gibi, gayrimenkul sermaye yatırımları tavsiyelerinde ikinci sırada yer alıyor. Burada size Köln’de kiralamak ve satın almak için en iyi ipuçlarını veriyoruz: arsalar, araziler, kat mülkiyeti ve apartmanlar.

Münih

Münih satın al & kirala – Münih Almanya’nın en pahalı şehridir. Metrekare fiyatları kiracılar için olduğu kadar alıcılar için de yükseliyor. İnşaat arazileri, arsalar, kat mülkiyeti, müstakil evler ve apartmanlar, fiyatlar yükseliyor, ancak yatırımcılar için karlar da artıyor. Münih emlak piyasasına, finansmana, satın alma ipuçlarına ve aynı zamanda kiracılar için ipuçlarına yakından bakıyoruz. En başta alıcılarla ve fiyat gelişimine ilişkin görüşlerimizle başlıyoruz. Genel bakıştan sonra, Münih’te yeni inşa edilen apartman daireleri için satın alma fiyatını bulacaksınız. 2009’dan 2019’a kadar, bir ETW (yeni inşa) için metrekare başına fiyat 3.400 avro/metrekareden 8.100 avro/metrekareye yükselmiştir. Metrekare başına 4.700 Euro’luk bir artış, sadece 10 yılda toplam +% 138,2’lik bir artış.

Stuttgart

Stuttgart satın al & kirala – Otomobil endüstrisi, yüksek teknoloji ve KOBİ sektöründe birçok dünya pazar liderine sahip Almanya’nın güneyindeki metropol. Stuttgart’ta arsa, arazi, kat mülkiyeti veya müstakil bir ev satın almak istiyorsanız, iyi bir emlakçıya ihtiyacınız var. Özellikle kiracılar zorlanıyor, ne de olsa Stuttgart yüksek bir ücret seviyesine sahip. Bir değerlendirme yapabilmek için bugün Stuttgart’a yakından bakalım.