Gayrimenkul alımı ve rehabilitasyonu için KfW kredisi: gerçekler, avantajlar ve ipuçları

KfW kredileri, mükemmel planlanmış inşaat finansmanının önemli ve maliyet tasarrufu sağlayan bir bileşenidir. Özel bir gayrimenkul alıcısı olarak, bu sübvansiyonlu kredi fonlarından yararlanabilir ve inşaat finansmanınızın en uygun tamamlayıcı bileşenini seçebilirsiniz. Kreditanstalt für Wiederaufbau sadece belirli yapı taşlarını finanse ettiğinden, KfW kredisi yoluyla münhasır finansman mümkün değildir.

KfW kredisi: Ä°nşaat finansmanı için etkili rahatlama

Evinizi daha enerji verimli veya yaşınıza uygun hale getirmek için yenilemek ister misiniz? Eğer öyleyse, uzmanlar sizin adınıza inşaat veya gayrimenkul kredisinin toplam faiz oranını belirgin şekilde düşürecek uygun bir KfW kredisi bulacaktır.

  • KfW kredisi nedir?
  • KfW kredisini kimler alır?
  • KfW’de faiz oranları ne kadar yüksek?
  • KfW kredisi için ne zaman başvurabilirim?

Vade ve faiz oranı

Evinizi iki şekilde finanse etmek, her zaman bir KfW kredisinden yararlandığınız ve inşaat finansmanınızda en iyi faiz oranını seçtiğiniz için tamamen pratik ve ekonomik bir seçenektir.

5 ve 10 yıl vadeli

KfW kredisi, geleneksel bir inşaat kredisi gibi yapılandırılmış bir anüite kredisidir. Finansman programına bağlı olarak, KfW kredisi 5 ila 10 yıl arasında sürebilir ve size sabit bir borçlanma oranı sunar. Bu süre zarfında finansman faiz oranları yükselirse, KfW krediniz bu değişiklikten etkilenmez.

KfW aracılığıyla mümkün olan en yüksek tutarı finanse ederek ve karşılığında gerçek inşaat finansmanı tutarınızı azaltarak inşaat finansmanınızı ekonomik olarak daha verimli hale getirebilirsiniz.

Destek programının 3 avantajı vardır

Promosyon programına bağlı olarak, bir KfW kredisi üç temel avantajla birlikte gelir. Oldukça düşük bir faiz oranı alırsınız, ödemesiz yıllardan ve bir promosyonun parçası olarak aldığınız ve geri ödemek zorunda olmadığınız hibelerden faydalanırsınız. Özellikle bir kredi geri ödemesinin başlangıç aşaması, gözle görülür bir ek mali yük ile büyük bir ayarlama yapmanızı gerektirir.

İnşaat finansmanını vadenin ilk ayından itibaren geri ödemeniz gerekirken, KfW kredisi ile bir ila beş yıllık geri ödeme özgürlüğünden yararlanabilirsiniz. Krediyi ancak başlangıç dönemi sona erdikten sonra ödemeye başlarsınız ve ardından uygun faiz oranı üzerinden sabit aylık taksiti ödersiniz. Aylık taksitin geri ödemenin dördüncü yılından itibaren arttığını unutmayın.

Bina kredisi faiz oranının çok altında faiz oranları

Bununla birlikte, faiz oranları inşaat kredisi faiz oranının çok altında olduğu ve geri ödemesiz hibelerle yenilikçi teşvik programlarından yararlandığınız için bir KfW kredisi her zaman değerlidir.

KfW kredisi ne zaman ve kimler için uygundur?

Bir KfW kredisine karar verirken, avantajlı özelliklerin yanı sıra, hangi ek faktörlerin dikkate alınması gerektiğini de bilmelisiniz. Bir KfW kredisi için doğrudan Kreditanstalt für Wiederaufbau’ya değil, bir “on-lending” bankasına başvurursunuz. KfW’nin 30.000 Euro’nun üzerindeki kredi tutarları için kredi veren banka bir tapu kaydı yapar. Daha düşük fon miktarları söz konusu olduğunda, tapu kaydı her zaman yapılmamaktadır.

Takip finansmanı gerçekleştirin

Ek KfW finansman modülü ile başlangıç finansmanına ek olarak, takip finansmanınız için bir KfW kredisi kullanma seçeneğiniz de vardır. Sonuç olarak, bir KfW kredisi ile mülkünüzü her zaman birbirinden ayrı ancak birbiri üzerine inşa edilen iki farklı kredi ile finanse etmeyi seçersiniz.

İhtiyaçlarınıza ve en iyi koşullara göre uyarlanmış profesyonel bir inşaat finansmanının karmaşıklığı göz ardı edilmemelidir.

Ä°pucu! Modern ısıtma sistemi için KfW kredisi

Zaten biliyor muydunuz? Örnek: yağ ile ısıtma. Program 152 ile KfW Bank, daha yüksek enerji verimliliği ve enerji maliyetlerinde azalma sağlayan bireysel önlemleri teşvik etmektedir. Bu nedenle, sadece yağlı ısıtma sisteminin değiştirilmesi değil, aynı zamanda yüksek verimli bir sirkülasyon pompası ve bir sirkülasyon pompası kurulumu da finanse edilmektedir.

Bununla birlikte, güneş sistemleri için ekstralar da vardır. Müstakil ve yarı müstakil evler alanında, hem su ısıtmaya hem de ısıtma sistemini desteklemeye hizmet eden bir güneş enerjisi sisteminin inşası için 2.000 Euro’luk bir götürü tutar uygulanabilir. Bu götürü tutar, 14 metrekareye kadar olan güneş enerjisi sistemleri için geçerlidir. 15 ila 40 metrekarelik bir büyüklük için, brüt kolektör alanının metrekaresi başına 140 avro verilir.