Bir mülkün açık artırması (ansiklopedisi): Tüm önemli bilgiler

Açık artırma (tanım, anlam) – Bir yandan, bir mülkün zorunlu açık artırması veya diğer yandan bölme açık artırması vardır. Zorunlu açık artırma, mal sahibi mülkle ilgili borçlarını artık ödeyemediğinde gerçekleşir. Bir mülkün mülkiyeti birkaç kişi arasında bölündüğünde ve mülke ne olacağı konusunda anlaşamadıklarında bir bölme müzayedesi gerçekleşir. Bir mülkün açık artırması, mülkün tapu bölgesinde kayıtlı olduğu bölge mahkemesindeki bir Rechtspfleger (adli memur) tarafından gerçekleştirilir. Bir mülk her zaman tüm aksesuarlarıyla birlikte açık artırmaya çıkarılır, yani bir konutun tüm taşınır ve taşınmaz eşyaları da satın alınır. Açık artırma tarihleri kamuoyuna duyurulur.

Bir bakışta açık artırma: Son çare

Tavsiyemiz! Zorunlu satıştan ucuz bir mülk mü satın almak istiyorsunuz? Burada alıcılar için çevrimiçi portallar, bölge mahkemesi listesi ve ipuçları bulacaksınız: Zorunlu bir açık artırmada mülk satın almak.

  • Bir mülkün zorunlu müzayedesi ile taksim müzayedesi arasında bir ayrım yapılır
  • Zorunlu açık artırma, mal sahibinin mülkle ilgili borçlarını artık ödeyememesi durumunda gerçekleşir.
  • Bölünme müzayedesi, bir gayrimenkulün mülkiyeti birkaç kişi arasında bölündüğünde ve bu kişiler mülke ne olacağı konusunda anlaşamadıklarında gerçekleşir
  • Bir mülkün açık artırması, mülkün tapu bölgesinde kayıtlı olduğu bölge mahkemesindeki bir adli memur tarafından gerçekleştirilir.
  • Taşınır ve taşınmaz tüm eşyalarla birlikte açık artırmaya çıkarılacak mülk
  • Açık artırma tarihleri kamuoyuna duyurulacaktır

Wiki’ye dönelim: Emlak Sözlüğü