Trier: Ev veya daire satmak – Fiyatlar, ipuçları ve uzman kontrol listesi

Trier’de satılık ev & daire – Lüksemburg’dan çok uzak olmayan, Almanya’nın en güneyinde ve doğrudan Moselle şarap bölgesinde, Roma döneminde kurulmuş olan Trier şehri yer almaktadır. Porta Nigra gibi çok sayıda mimari anıt, geçmişin tanıklarıdır ve Trier’in şehir manzarasını karakterize etmektedir. Almanya’nın en eski şehri ve şarap bölgesinin kalbi olan Trier, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler üzerinde muazzam bir cazibe yaratmaktadır. Ziyaretçilerin, şehrin cazibesine kapılıp mülk arayışına girerek Trier’in yeni sakinleri haline gelmesi alışılmadık bir durum değildir.

Yüksek talep, iyi satış fiyatı: Ne beklemeli?

Trier’deki evlerini veya dairelerini satmak isteyen mal sahipleri, yüksek talep nedeniyle planlarını zamanında gerçekleştirme şansına sahiptir. Ev ve daire satmak için çeşitli nedenler vardır. Örneğin, bir mülkün miras kalması ve kişisel kullanım için ihtiyaç duyulmaması halinde satış gündeme alınabilir. Boşanma veya profesyonel bir taşınma ve finansal darboğazlar da bir mülkün satılması için nedenler olarak düşünülebilir.

Profesyonelce satış yapmak ve istediği satış fiyatına ulaşmak isteyen mülk sahipleri yerel aracı kurumlara güvenmelidir. Lukinski gibi bir emlak acentesine yatırım yapmak, etkili ve stressiz bir satış sağlar. Mülklerini bir emlak acentesinin yardımı olmadan özel olarak satmak ve sunmak isteyenler hızla maliyet tuzaklarına düşerler veya işlem sırasında konunun beklenenden daha karmaşık olduğunu fark ederler.

Hatalardan kaçınmak mı? Daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz: Ev satarken yapılan en büyük 8 hata.

Zamanın yok mu? Konuyla ilgili daha fazlasını okuyun: Bir evi hızlıca satmak.

Broker & İletişim Trier

Emlak ekibimizle iletişime geçin:

 • Emlakçı Trier – Ä°lgili kişi

Trier’de satış fiyatı: Gerçekçi değerleme

Trier’de bir kat mülkiyeti için satış fiyatını ne kadar yüksek belirleyebilirim? Dairenin metrekaresine bağlı olarak, Trier’deki mülkler şu anda çoğunlukla 40.000 € ile 765.000 € arasında alıcı bulmaktadır. Metrekare başına fiyat şu anda yaklaşık 35 metrekareye kadar olan daireler için 3.400 € arasında dalgalanıyor. Trier’de 120 m² veya daha büyük mülkler için şu anda metrekare başına ortalama 3.650 € fiyat elde edebilirsiniz. Örneğin Trier’de 80 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 3.540 Euro’dur. Tabii ki fiyat bölgeye göre değişiyor. Tier’deki evinizin veya dairenizin değerini tam olarak bilmek ister misiniz? Trier’deki emlak danışmanımızdan ücretsiz bir değerleme almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

 • Ortalama daire satışı: 40,000 € ila 765,000 €
 • Metrekare başına fiyat (35 metrekareye kadar): 3.400 Euro
 • Metrekare başına fiyat (120 metrekareden itibaren): 3,650 Euro
 • Metrekare başına fiyat (ortalama): 3,540 Euro
 • Bir önceki yıla kıyasla artış (küçük kasaba ortalaması): %13,7.

Şu anda alıcılar arasında popüler olan bölgeler (şehir merkezinin yanı sıra) Tarforst, Heiligkreu, Feyen, Euren ve Olewig semtleridir. Aynı şekilde, Trier South alıcılar için genellikle çok popülerdir – buna bağlı olarak satıcılar için artık yüksek karlar elde edilebilir.

Sahibi tarafından özel satış – karlı mı değil mi?

Fikir oluştuktan ve Trier’deki mülkün satılması kararlaştırıldıktan sonra, mülk sahibi olarak ilk ve en önemli sorulardan biriyle karşı karşıya kalırsınız. Satışla kendiniz mi ilgilenmelisiniz yoksa bir emlakçı tutup kat mülkiyetinizin, evinizin veya arsanızın bir uzman tarafından satılmasını sağlamak daha mı iyi olur? Özel satış yaparken, sayısız görevi ve beraberinde gelen stresi kaldırıp kaldıramayacağınızı önceden dikkatlice düşünmelisiniz.

Mülk satışını planlamak ve gerekli hazırlıkları yapmak için çok zamana ihtiyacınız var. Satıcı olarak, gerekli tüm belgeleri toplamanız, enerji sertifikasını hazırlatmanız, imar planını ve kadastro haritasını olası alıcıların görebileceği şekilde düzenlemeniz ve işi doğru yapmak istiyorsanız bir değerleme yaptırmanız gerekir.

Maliyet tuzakları ve zaman kaybettiriciler

Bu görevler halihazırda bazı maliyetlere yol açmaktadır; bunlardan enerji sertifikası ve piyasa değeri değerlendirmesi hızla 1.000 avronun üzerinde bir maliyet tuzağı haline gelmektedir. Ancak bu harcamalar henüz sözün bittiği yer değil. Bir emlak portalında yer alan her ilan, gündeminize yeni maliyetler getirir. Başarılı ve hızlı bir satış yapmak istiyorsanız, mülkünüzü bilinen tüm portallarda ilan etmeli ve ilgilenen taraflardan gelen talepleri beklemeden yanıtlamalısınız.

Görüntüleme randevularını planlamak ve organize etmek söz konusu olduğunda çok zamana ihtiyacınız olacaktır. Sergiyi yüksek kaliteli ve çekici bir şekilde tasarladıysanız ve ikna edici bir satış fiyatı belirlediyseniz, potansiyel alıcıların gelmesi uzun sürmeyecektir.

Bir ev satmak hızla ana işiniz haline gelebilir veya en azından boş zamanınızın, ailenizle geçirdiğiniz zamanın ve hobilerinize ayırdığınız zamanın önemli ölçüde azalmasını sağlayabilir. Çoğu ev sahibi için ev satmak, hayattaki en büyük finansal satıştır. Ev veya daire ile ilgili birçok duygu ve anı vardır ve bunlar tarafsız bir değerlendirme için görüşü bulanıklaştırır ve müzakerelerde belirsizliğe yol açar. Yerel bir emlak acentesinin hizmetlerine güvenmek ve satışı bir profesyonel aracılığıyla yaptırmak kesinlikle avantajlıdır.

Piyasa değerinin teklif fiyatı üzerindeki etkisi

Mülk alıcılarının öncelikle neye baktığını ve satış fiyatının ilgi üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu öğrenmek istiyorsanız, basit bir ipucumuz var. Kendinizi bir alıcının yerine koyun ve ilanınıza, mülkün tanımına ve resmine, ayrıca talep edilen fiyata mülk sahibi olarak sizin bakış açınızdan bakmayın. Bu yöntem, etki hakkında ilk izlenimi edinmek ve bir alıcı olarak talep edilen fiyat ile mülk arasında bir ilişki görüp görmediğinizi öğrenmek için idealdir.

Piyasa değeri mülk değeri ile aynı değildir

Lukinski’de, satış deneyimi olmayan mal sahiplerinin genellikle piyasa değerinin saf mülk değeri olduğunu varsaydıklarını biliyoruz. Bu, aşırı fiyatlandırma nedeniyle satışların gecikmesine veya mevcut piyasa değerinin altında bir teklife yol açarak mali kayıplara neden olan bir hatadır. Piyasa değeri, bir dizi faktör dikkate alınarak hesaplanan satış fiyatının temelini oluşturur. Örneğin, evin veya dairenin büyüklüğü ve mobilyaları, yapım yılı ve modernizasyon durumunun yanı sıra çevredeki alanla ilgili hususlar da dikkate alınır.

Modernizasyon, altyapı ve yerel karşılaştırılabilirler

Altyapı ve konum da dikkate alınmaktadır. Tüm faktörlerin toplamından, olası ulaşılabilir satış fiyatı hakkında bilgi sağlayan bir değer belirlenir. Deneyimli emlakçılar arz ve talebi bilir, piyasayı analiz eder ve kat mülkiyetinizin, arsanızın veya evinizin değerlemesini büyük bir titizlikle gerçekleştirir. Hassasiyet ve bilgi birikimiyle, yerel karşılaştırılabilir mülklere danışılır ve mülkünüzün piyasa değeriyle karşılaştırılır. Daha sonra uzmanla birlikte bir teklif fiyatı belirleyebilir ve teklifin gerçek piyasa değerini yansıttığından ve bu nedenle yavaş bir satıcıya veya kaybedilen bir anlaşmaya dönüşmediğinden emin olabilirsiniz.

Ev sahipleri için mi yoksa sermaye yatırımcıları için mi teklif?

Bu karar hem mülke hem de mülkünüzün Trier’deki konumuna bağlıdır. Kırsal kesimde sahibi tarafından kullanılan bir ev veya iki ailelik bir ev, sahibi tarafından kullanılanlar için daha uygunken, şehirdeki bir kat mülkiyeti veya apartman binası yatırımcılar için kesinlikle ilgi çekicidir. Kararınızı verdikten sonra, oryantasyonunuz serginin hazırlanmasında dikkate alınacaktır. Açıkça sermaye yatırımcılarına odaklanıyorsanız, yaklaşımda ve mülk tanımında bazı özel özellikler dikkate alınmalıdır. Sahibi tarafından kullanılmak üzere satılan mülkler en iyi duygusal bir açıklama ile satılabilir.

Öte yandan, bir yatırımcıya hitap etmek istiyorsanız, getiriye dayalı faktörler öncelikli bir rol oynar. Hem kiralanmış hem de kiralanmamış mülkler yatırım olarak uygundur.

Uygulama, mevcut kiracılardan elde edilen güvenli kira gelirinin yatırımcılar için varsayılandan çok daha az önemli bir rol oynadığını göstermektedir. Yenilemelere ilişkin somut, tam olarak doğrulanabilir bilgiler, standart ve ekipmana ilişkin belgeler, altyapı ve mülkiyete ilişkin bilgiler karar verme faktörleridir. Bir ev söz konusu olduğunda, mülkiyet haklarınızı tapu sicilinden alacağınız bir belge ile kanıtlamanız yeterlidir, böylece potansiyel alıcıya evin mirasçılar ve malikler topluluğu olmadığını kanıtlamış olursunuz. Bu husus, ev sahiplerine yönelik satışlar söz konusu olduğunda da göz ardı edilmemelidir. Ancak gerçek şu ki, mülk sahiplerine gayrimenkul satarken, bir yatırımcıyı somut gerçeklerle ikna ederken kesinlikle duygusal açıklamalar yapabilirsiniz.

Ortak mülkiyet hisseleri hakkında daha fazla bilgi edinin:

Trier’de kat mülkiyeti satışı: çok karmaşık bir zorluk

Trier’de bir evin satışı ile karşılaştırıldığında, bir kat mülkiyeti satışı özel engeller ortaya çıkarır. Daire birden fazla malikin bulunduğu bir sitede yer alıyorsa, daireyi özel olarak satmak çeşitli zorluklar nedeniyle uzun sürebilir ve size sinirlere mal olabilir. Satışa başlamadan önce, mal sahipleri derneği ile görüşmeler yapılması gerekmektedir. Mal sahipleri toplantısının tutanakları da bu daireyi satarken gereklidir ve çok büyük önem taşıyan belgeler arasındadır.

Çoğu daire sahibi, yönetimle yapılan görüşme sırasında kendilerinden potansiyel alıcıyı tanıtmaları ve kredi değerliliğine ilişkin ayrıntılı kanıt sunmaları istendiğinde şaşkınlıkla tepki verir. Mal sahibi olarak alıcıya tek başınıza karar veremezsiniz, idareyi veya topluluğu da dahil etmeniz gerekir.

Bir ret kararı verilebilir mi? Alıcının kredi kontrolü

Potansiyel alıcının kredibilitesinin tesisin bakımı veya modernizasyonu için gereken mali harcamalarla uyuşmaması halinde ret kararı çıkabilir. Bu durumda, daire alımının finansmanının sadece teyit edilmesi yeterli değildir. Kat mülkiyeti satışının karmaşıklığı nedeniyle, uzman bir emlak acentesi ile çalışmanız ve müzakereleri, belge teminini ve satışın kendisini deneyimli ellere bırakmanız tavsiye edilir. Birçok mal sahibi, dairesini özel olarak satarken, bir alıcının finansal geçmişi temelinde değerlendirilebileceğini, ancak mülk yönetimine yapılan sunumdan sonra yine de reddedildiğini deneyimlemiştir.

Yeni sahibin kullanım amacı topluluğun fikirlerine uymuyorsa, başvuru sahibi genellikle kabul edilmez. Bu durum genellikle, örneğin yeni malikin satın aldığı daireyi yatırım amaçlı bir mülk olarak edinmek ve daha sonra kiraya vermek istemesi halinde söz konusu olur. Bu ve diğer zorlukları profesyonellikle karşılamak için, kat mülkiyetinizin satışı sizi doğrudan Lukinski gibi yerel bir emlak acentesine götürmelidir. Bu şekilde gereksiz gecikmelerden kaçınır ve satışın sorunsuz ve sizi tatmin edecek şekilde gerçekleştirileceğinden emin olursunuz.

Trier: Nüfus hakkında gerçekler ve rakamlar

Şehir, etkinlikler ve öneriler hakkında daha fazla bilgi? Daha fazla bilgiyi Trier şehrinin resmi sayfasında bulabilirsiniz. Burada daha fazla istatistik bulabilirsiniz: Emlak Ä°statistikleri.

Yerleşimciler ve gelişim

Yüzölçümü ve sakin sayısı (birincil ve ikincil ikamet) ile yerel ilçeler. Trier hakkında daha fazla bilgi ve rakama buradan ulaşabilirsiniz (kaynak): Wikipedia / Trier.

Hayır. Yerel bölge
ilişkili şehir bölgeleri ile
Alan
in ha
Sakinleri
31 Aralık 2006
Sakinleri
31 Aralık 2013
Sakinleri
31 Aralık 2015
11 Mitte/Gartenfeld (Eski Şehir, Gartenfeld) 297,8 12.648 12.256 12.213
12 Kuzey (Nells Ländchen, Maximin) 376,9 14.256 13.628 16.161
13 Güney (Barbara, Matthias) 172,2 9.409 9.386 9.226
21 Ehrang/Quint (Ehrang, Quint) 2.613,4 9.397 9.133 8.973
22 Pfalzel 235,0 3.558 3.543 3.504
23 Biewer 518,6 1.985 1.860 1.829
24 Ruwer/Eitelsbach (Ruwer, Eitelsbach) 916,7 3.142 3.020 2.922
31 Batı/Pallien (Pallien, Trier-Batı) 848,8 7.117 7.053 7.077
32 Sizin 1.318,9 4.116 4.271 8.000
33 Zewen 749,6 3.695 3.564 3.508
41 Olewig 310,0 3.312 3.076 3.120
42 Kürenz (Eski Kürenz, Yeni Kürenz) 582,5 8.578 9.567 9.867
43 Tarforst 418,4 6.827 6.688 6.498
44 Filsch 160,1 830 836 928
45 Irsch 408,2 2.410 2.290 2.258
46 Kernscheid 376,8 999 936 933
51 Feyen/Weismark (Feyen, Weismark) 509,5 5.845 5.866 6.043
52 Heiligkreuz (Eski Heiligkreuz, Yeni Heiligkreuz) 203,6 6.766 6.676 6.696
53 Mariahof 704,0 3.212 3.031 3.001
Trier Belediyesi 11.721,0 108.102 106.680 112.757

Şehrin önemli rakamları: Sakinleri ve yüzölçümü

 • Federal eyalet: Rhineland-Palatinate
 • Rakım: Deniz seviyesinden 136 m yükseklikte
 • Alan: 117,13 km2
 • Nüfus: 110.636 (31 Aralık 2018)
 • Nüfus yoğunluğu: km2 başına 945 kişi
 • Posta kodları: 54290-54296; Alan kodu: 0651
 • Araç kayıt numarası: TR
 • Şehir bölümü: 19 belediye bölgesi

Kaynak: Wikipedia / Trier.

Belediye: Adres ve Yol Tarifi

Yenileme, yeni inşaat ve benzeri konular hakkında sorularınız mı var? Şehir yönetiminden de ipuçları alabilirsiniz. İşte şehir yönetiminin adresi: Am Augustinerhof, 54290 Trier.

Yerel emlakçılar aracılığıyla başarınız – Lukinski

Ä°ster bir ev, ister bir daire veya bir arsa olsun: gayrimenkul satışı çok sayıda klasik emlakçı görevi ve yüksek düzeyde sorumluluk içerir.

Planlama veya piyasa değeri değerlendirmesindeki hatalar, bilgilendirici olmayan teşhirler ve diğer birçok husus, mülkünüzün potansiyel alıcıların gözündeki çekiciliğini etkiler. Yerel bir emlak acentesi olarak profesyonel hizmetlere ve Lukinski komisyonuna yatırım yaparsanız, arkanıza yaslanıp mülkün satışını bir uzmana bırakabilirsiniz. Mülkü kimin alacağına siz karar verirsiniz. Ön çalışmaları biz yapıyoruz ve ilk görüşmeden mülkün teslimine kadar mülk sahipleri için ciddi ve deneyimli bir ortağız.

Uygun bir çözüm mü arıyorsunuz? Bizi arayın ve eviniz ya da kat mülkiyetiniz hakkında bilgi verin! Satışı sizin adınıza gerçekleştiriyor ve mülkünüzün satışının olumlu bir anı olarak kalmasını sağlamak için size destek oluyoruz. Maliyet tuzaklarından kaçınır, süreçteki hataları ortadan kaldırır ve bizimle önceden anlaştığınız satış fiyatına ulaşırsınız.

Avantajlarınız: Emlakçı Trier

✓ ulusal müşteriler ve düzenli müşteriler (doğrudan satın alma mümkün!)
✓ Onlarca yıllık deneyim ve iyi koordine edilmiş bir ekip
✓ Mülkünüzün %100 ücretsiz değerlemesi ve analizi
✓ bankalardan ve çevrimiçi portallardan bağımsız

Broker & İletişim Trier

Emlak ekibimizle iletişime geçin:

 • Emlakçı Trier – Ä°lgili kişi