Sanal temsilciye (dijital insan) sahip ilk emlak portalı: Pazarlama ve Teknoloji

Sanal temsilcili emlak portalı – İsrail’de ilk emlak portalı, evleri ve daireleri sunmak için sanal bir avatar (dijital insan) kullanıyor. Emlakçılar ve portallar için emlak pazarlamasında ve özellikle genç, çok dijital hedef gruplara hitap etmede yeni bir araç. Pazarlamadaki yenilikler, projeye bir bakış ve emlak sektöründeki diğer birkaç ilginç konu, örneğin evler için 3D baskı. Emlak, pazarlama, teknolojiler.

Sanal emlakçı: Emlak 4.0

Mimarlara, inşaatçılara ve gayrimenkul sektöründeki diğer kişilere onlara neyin ilham verdiğini sorarsanız, genellikle gelecek cevabını alırsınız. Gelecek, gerçekliğin değişimidir ve her zaman farklı yönler getirir.

Gayrimenkul dünyası, binaların daha modern hale gelmesi, daha az enerji gerektirmesi ve farklı şehir manzaraları yaratmasıyla yıllar içinde dönerken, mülklerin sunumu klasik emlak fuarlarında genellikle durağan kalmıştır.

Geleceğin Mimarisi: Berlin’den sadece bir örnek

Mimarlık örneğinden devam edecek olursak, Berlin’deki Graft gibi mimarlık firmaları, modern binaların geleceğe yönelik şehirler için nasıl tasarlanabileceğini gösteriyor. Artık kendini tipik, sıkıcı cephelerde değil, kentsel mimariye tamamen yeni görsel noktalar getiren unsurlar, formlar ve malzemelerle ifade eden kentsel gelişim.

Berlin’de mimarlar tarafından inşa edilen villalara bakarsanız, örneğin Grunewald’da, bu eşsiz mimariyi yüzlerce metreden görebilirsiniz. Her biri benzersiz seramik karolardan oluşan bir küp olan “Villa M “nin yanı sıra. Dışarıdan bakıldığında tüm mimari dev bir düzensiz bloğu andırıyor. Tıpkı dış seramik kasa gibi gerçek bir türünün tek örneği. Berlin Grunewald’ın tamamında eşsiz bir nesne. Yeni fikirlerin ortaya çıkabilmesi için bu tür öncülere ihtiyaç vardır.

Ancak öncüler sadece mimaride değil. Artık sunum için sanal bir avatar olan “Ella” ile ilk emlak portalı da var.

Sunumda değişiklik: sanal teşhir

Ya siteye fazladan bir ziyaret yapmadan her mülkü kontrollü bir şekilde sunabilseydiniz? 2021’de mümkün olabilir!

Dijital avatarlar gayrimenkulü tanıtıyor

Öncelikle, dijital avatar nedir? Dijitalleşme yükselişte. Mimaride, yukarıda açıklandığı gibi, bina teknolojisinde ve ayrıca sunumda. Yani sanal, dijital insanlar sunum ve moderasyonu devralıyor.

Özellikle sadece kendi bölgelerinde değil, başka şehirlerde, federal eyaletlerde ve hatta ülkelerde mülkleri olan bölgeler üstü emlakçılar için, bir mülkün sunumu nispeten büyük miktarda çaba gerektirir. Seyahatler sadece acentenin kendisi için değil, ileride potansiyel alıcı için de organize edilmelidir.

Bu yeni teknoloji ile, tüm ayrıntılı süreç atlanabilir, mülk dijital bir avatar tarafından sunulur.

Örnek: Dijital sunumlu emlak portalı

Resimler bin kelimeden daha fazlasını anlatır, bu yüzden işte küçük bir video:

Kaynak: GetKey

Burada, dünyada ilk kez sanal bir avatar bir mülkü tanıtıyor. Kesinlikle en iyi performans! Burada teknoloji, bu gezegendeki en büyük ekonomik sektörlerden biri olan emlak sektörü ile birleşiyor.

Program Kodu ve CGI Tasarımı: Fikirleri Gerçeğe Dönüştürmek

Dijital avatarlar, kısmen CGI tasarımı ile sonradan işlenen program kodundan canlandırılır. Fikirler bu şekilde sanal kişilere dönüşür ve bu kişiler daha sonra bir yerlere seyahat edebilir, konular hakkında konuşabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

Aslında bu, emlak sektöründeki yolculuğun henüz başında olduğumuz anlamına geliyor.

XXL prefabrikasyon fabrikaları ve 3D yazıcılar

XXL prefabrikasyon fabrikaları – Günümüzde, artık sadece tek bir prefabrik ev değil, yüksek binalar, tüm konut siteleri için tüm prefabrik parçaları geliştiren ilk fabrikalar geliştirilmektedir.

3D yazıcılar – 3D yazıcılar artık evleri şekillendiriyor, böylece yapı malzemelerinin artık büyük masraflarla satın alınmasına gerek kalmıyor, her şey 3D yazıcıdan kolayca ve hızlı bir şekilde geliyor. İşte 3D yazıcının bir evi nasıl kısa sürede inşa ettiğini gösteren kısa bir video.

İnşaat şirketleri, geliştiriciler ve inşaat sektörü nasıl değişiyorsa, gayrimenkulün pazarlanması da dijitalleşme sürecinde değişecektir.

Videolar aracılığıyla ev ve daire tanıtımı: Bölgelerüstü

Şimdiye kadar emlak teşhirleri hemen herkes tarafından tercih ediliyordu. Örneğin 360° ev turları gibi hiçbir ara sunum teknolojisi gerçekten tutmadı. Neden? İnsan bileşeni eksik, mülk boyunca rehberlik eden biri.

Elbette, bir emlakçı olarak, sunumu bir video ile kaplayabilirsiniz, böylece potansiyel alıcılar mülkü ziyaret etmeden önce görebilirler (sadece fotoğraflardan). Ancak bunun iki dezavantajı vardır. Ya kendiniz sunacaksınız ki bu da sahada olmanız anlamına geliyor ya da bir başkasının bunu yapması ve emlakçıyla aynı ruhu, aynı bilgi birikimini aktarması gerekiyor. Bir diğer dezavantaj, dil. İsraillileri tanıyor musun? İspanyolca mı? Fransızca mı?

Kısacası, mülkün sunumunun konumdan dillere kadar farklı faktörleri vardır. Dolayısıyla, gayrimenkul artık bölgesel bir kitleye değil, ulusal veya uluslararası bir kitleye ulaşmayı amaçladığı anda, sunum çabası artar.

Yeni hedef grupların ilgisini çekin: Brokerler / portallar için pazarlama aracı

Tıpkı ekonominin genelinde olduğu gibi, emlak sektörü de arz ve taleple ilgilidir. Satın alma ya da miras yoluyla mülk sahibi olacak yeni nesil internetle büyüdü. Diğer taşıyıcıların üzerine atlarlar (tetikleyici faktör).

Bu nedenle emlak pazarlamasında da yeni konseptlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bir yandan, örneğin emlak portalları aracılığıyla özel şahıslara bireysel olarak satılan apartman dairelerinin pazarlanmasında ve diğer yandan, kötü üretilmiş bir emlak teşhiri yoluyla satılması daha zor olan lüks mülklerin satışında.

Ayrıca yenilikçilik göstermek istiyorsanız, yeni pazarlama stratejilerinden kaçınamazsınız. Bill Gates (Microsoft’un kurucusu) başlangıçta internete sadece birkaç yıl vermişti. Bugün, 20 yılı aşkın bir süre sonra, birçok emlakçı, aracı kurum ve emlak portalı Facebook ve Instagram gibi sosyal ağlar üzerinden pazarlanmaktadır(Sosyal Pazarlama [harici]).

Strateji: Z Kuşağına Ulaşmak

İsrail’de dünyada daha önce hiç görülmemiş yeni bir proje başlatıldı. Burada “Ella” tarafından sunulan gayrimenkul, yukarıdaki örnek videoda zaten görülebilir.

Kaynak: GetKey

Teknolojide dil kullanımı – dijital insanları reklamlara yerleştirmek, onlara duygu katmak, gerçekten zor bir iş. Bir sonraki adım dili entegre etmekti, böylece Ella çok dilli bir yetenek haline geldi. Örnek videoda (yukarıda) görüldüğü gibi, örneğin İbranice. Bu şekilde, web sitesinde özellikle İsrailli müşterilere hitap edilmektedir.