Kripto Ticareti: Kripto Para Satın Alın, Yatırım Yapın ve Ticaretini Yapın

Kripto Ticareti – “Kripto para birimleri ile hızlı para”, dünya o kadar basit değil! Bununla birlikte, doğru alım satım stratejileriyle, tıpkı hisselerde olduğu gibi kripto para birimleriyle de getiri elde edilebilir, ancak daha yüksek riskle (somut varlıklar yok). Peki kripto ticareti nasıl işliyor? Ticaret ve risk açısından farklılıklar var mı? Hisse senetleri ETF’lerden daha spekülatiftir, kripto para birimi hisse senedi ticaretinden daha spekülatiftir. Bu nedenle güvenli servet birikimi ETF’lere veya hisse senetlerine yatırım yapmak anlamına gelmektedir. Spekülasyon daha yüksek risk, ancak aynı zamanda potansiyel olarak daha yüksek kar anlamına gelir. Bir tüccar olarak, sizin için neyin daha önemli olduğuna karar vermelisiniz. Bu, benden diğer kripto konularına birçok bağlantı içeren, kripto ticareti hakkında sizin için kapsamlı bir içgörüdür. Öğreniminizde iyi şanslar! Satın alın, yatırım yapın, tutun ve satın: Kripto Ticareti.

Kripto Para: Nedir? Açıklama

Bilinmesi gereken en önemli şey: kripto para birimi basitçe “dijital para birimi” terimiyle açıklanmaktadır. Brokerler veya çevrimiçi brokerler(uygulamalar) ile hisse senetleri gibi kripto para veya dijital para ticareti yaparsınız.

Fiyat arz ve talebe göre belirlenir. Tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi, Y ürününün X miktarı vardır. Y ürününü ne kadar çok insan isterse, o kadar az bulunur. Ne kadar çok insan Y ürününe sahip olmak isterse, X miktarı o kadar azalır. Arz, talep. Ne kadar çok kişi bir hisse veya (kripto) para birimi satın alırsa, fiyat o kadar pahalı hale gelir.

Madeni paralar sınırlıdır. Yenileri “madencilik” yoluyla üretilir, bu konuya daha sonra değineceğiz.

Ticaret hiç bu kadar kolay olmamıştı! Bu uygulamalarla 1 Euro’dan başlayan fiyatlarla satın alın:

İndir (Android + iOS): eToro

Ve küçük bir ipucu, Made in Germany:

İndir (Android + iOS) Trade Republic

Bir bakışta tüm uygulamalar: Ticaret Uygulaması Karşılaştırması.

Kripto para: yatırım formları ile karşılaştırma

Ancak hisseler, arkalarında gerçek bir değer olması avantajına sahiptir. Ancak bitcoin’in (ve diğer coinlerin) arkasında şirket yok, ekonomi yok, dijital para biriminin arkasında psikoloji var. Altın ile karşılaştırılabilir. Teorik olarak altının bir değeri yoktur, ancak biz insanlar altına bir değer biçtiğimiz için onunla ticaret yapabiliyoruz. Mal ne kadar azsa, talep o kadar fazla, fiyat o kadar yüksek olur.

Aslında, kripto para birimini daha çok altın veya gümüş gibi değerli metallerle karşılaştırabilirsiniz. Muhtemelen elmaslar da. Kimsenin onlara gerçekten ihtiyacı yok ama herkes onları istiyor.

Kripto para elmas gibidir

Elmas örneğini daha da güzel buluyorum. Nesnel olarak, o sadece bir taş. Ancak herkes elmas istediği için bir değer kazanıyor. Ancak elmaslar aslında sadece bir karbon parçası, daha iyi bir kömür parçasıdır.

Ekran kartları aracılığıyla madeni para madenciliği:

Kripto para birimi dolar ve euro gibi bir para birimi midir?

Hayır.

Kripto para, klasik FIAT para birimlerinin (ABD doları, euro, vb.) aksine, merkez bankaları tarafından değil, piyasa arz ve talep mekanizması tarafından belirlenir.

FIAT para birimlerinden farkı:

 • Kripto fiyatı arz/talebi belirler
 • Merkez bankası / komiteler yok
 • Dolayısıyla, faiz oranları, para basımı vb. yoluyla merkezi kontrol yoktur.
 • “Para basmak” mümkün değil (madencilik çok maliyetli)

Madeni paraların ve blok zinciri teknolojisinin sınırlandırılması

Blok zinciri teknolojisi – Kripto para ticareti yaptığınız anda, otomatik olarak blok zinciri teknolojisini duyacaksınız. Kripto para miktarı düzenlenmiştir. Basitçe açıklamak gerekirse, yeni coin bloklarının hesaplanması gerekir.

En fazla 21 milyon Bitcoin olabilir (örnek). Her blok (her hesaplama görevi) daha karmaşık hale gelir. Buna bağlı olarak, piyasaya giderek daha az sayıda yeni Bitcoin çıkmaktadır. Bu blok oluşturma işlemine “madencilik” adı verilir. Madencilik karmaşık bir süreçtir, bu nedenle yeni coin üretmek çok zaman alır (hesaplama gücü, elektrik). Bu da “sınırlı para arzı” anlamına gelmektedir.

Sınırlı para arzı – Para arzının sınırlandırılmasıyla, tipik arz kıtlığı kavramı burada geçerli olur. Kripto para birimleri başlangıçta hala oldukça spekülatif olsa da, şimdi toplumun ortasına gelmiş durumdalar. Paypal veya Tesla gibi uluslararası şirketler bile gelecekte bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etmek istiyor.

Bitcoin şu anda, tabiri caizse, kripto paralar arasında rezerv para birimi konumunda.

Güvensiz, ciddiyetsiz, … ! Bitcoin’in geçmişi ve geleceği

Birçok “eski” yatırımcı hala kripto paralardan korkuyor: güvensiz, şüpheli, … ama dürüst olalım:

Bitcoin 2009 yılında icat edilmiştir. O dönemde madeni para birkaç sente satılıyordu. O zamanlar çok az kişi kripto paranın geleceğini tahmin ediyordu. Bitcoin tam bir “inek olayı” idi.

Ben de 1.000 doların üzerindeki ilk sıçramayı, 8.000 doları ve 14.000 doları hala hatırlıyorum. Geçen hafta hala 45.000 dolar seviyesindeydi ve şimdi bitcoin 54.000 dolara sıçradı.

Bu gece kesinlikle 55.000 $ sınırını göreceğiz ve bu yıl 100.000 $ sınırını göreceğiz.

Buna ek olarak, Tesla veya Paypal gibi ekonomiden gelen, Bitcoin’in yakında bir ödeme aracı olarak kabul edileceğine dair haberler. Siyasetten gelen haberler, ülkelerin kendi dijital para birimlerini tanıtmayı düşündüklerini gösteriyor.

Bu arada, dijital para birimleri herkesin dilinde. Herkes onlar hakkında konuşuyor ve birçok kişi tıpkı hisseler gibi onların ticaretini yapıyor. Şu anda yaklaşık 1400 farklı kripto para birimi bulunmaktadır. Ancak, bunların yalnızca bir kısmı günde 1.000 doların üzerinde bir işlem hacmine ulaşmaktadır.

Tüm BTC / ETH işlemlerini görmek ister misiniz?

Bu arada, blockchain teknolojisi tüm işlemlere bakmayı mümkün kılıyor. Aslında, tüm işlemler blok zincirinde canlı olarak saklanır.

Burada örneğin Bitcoin ve Ethereum’un hareketlerine bakabilirsiniz.

Her şey bir P2P ağı (peer-to-peer) olarak kurulmuştur. Bu nedenle veriler merkezi olmayan bir şekilde depolanır. Tüm veri blokları bir öncekiyle bağlantılıdır. Bu dağıtılmış veritabanı içinde, tüm işlemler aslında bilinmektedir!

Yani her şey kriptografi imzalı mesajların yayınlandığı bir ağ – teknik terim: blok zinciri. Bu işlemlere bir göz atmak ister misiniz? Burada, bireysel işlemlerin bazen 100 bitcoin’e kadar nasıl satıldığını ve milyonlarca doların masadan nasıl geçtiğini canlı olarak görebilirsiniz:

Geleceğin dijital para birimi mi?

Saf arz/talep durumu nedeniyle, henüz dijital bir para birimimiz olmaması iyi bir şey, çünkü teorik olarak saniyeler içinde neredeyse tamamen 0’a düşebilir. Örnek: Bir skandal veya güvenlik ihlali olur, büyük bir kısmı satılır, bu nedenle fiyat düşer (düzenleme yok), daha fazla yatırımcı madeni parayı terk eder. Bu daha önce görülmemiş boyutlarda bir ekonomik kriz olacaktır.

Ama kripto para birimlerine yatırım yapmaya geri dönelim!

Ä°çeriden bir ipucu var mı?

Stephan’a gizli ipucunun ne olduğunu sorardım. En büyük gizli ipucu pratik yapmak, öğrenmek ve bilgi biriktirmektir. Finansal ürünlere ve haberlere dahil olun.

Kripto Ticareti mi? Öğrenin ve pratik yapın

İpucu! Tüm iyi ticaret uygulamalarında bir “sanal hesap” da oluşturabilirsiniz. Burada pratik yapmak için 100.000 $ oyun parası alırsınız. Böyle bir sanal hesap harikadır, çünkü burada deneyim kazanabilir, hata yapabilir ve para kaybetmeden öğrenebilirsiniz. Sonuçta, her şey servet biriktirmekle ilgili!

Öğren, pratik yap, devam et:

Ticaretin avantajları ve dezavantajları

Kripto para birimlerinin temel avantajları ve dezavantajları, eş zamanlı olarak daha yüksek kar seçeneğiyle birlikte gelen daha yüksek riskte yatmaktadır.

Borsa çalışma saatleri: 24/7 alış ve satış

Bir girişimci olarak kripto para ticareti yaparken gerçekten takdir ettiğim büyük bir avantaj, haftanın 7 günü, günün 24 saati kripto ticareti yapabilmenizdir. Mesai saatleri dışında, sabahları, geceleri ve hatta hafta sonları için mükemmeldir. Bu nedenle giderek daha fazla özel kişi kripto ticaretine giriyor ve pasif gelir elde ediyor.

Hisse senedi alım satımında, ETF’ler ve diğer finansal ürünlerde de, Hong Kong’dan New York’a kadar her bir borsanın açılış saatlerini takip etmeniz gerekir.

Tehlike: Gerçek bir karşı değer yok

Aynı zamanda kripto para birimi, fiyat düşüşünün çok yüksek olabileceği gibi büyük bir tehlikeye de sahiptir. Hisse senetleri gibi finansal ürünler gerçek bir karşı değere sahipken, şirket, fikirler ve patentler, lojistik, ürünler. Dijital para birimi ise %100 arz ve talebe göre belirlenir. Dolayısıyla fiyat bazen %50 veya %60 ve daha fazla düşebilir.

Kripto para biriminin avantajları:

 • Yüksek kârlar mümkün
 • Borsa çalışma saatleri yok, haftanın yedi günü işlem yapmak mümkün

Kripto para biriminin dezavantajları:

 • Yüksek kayıplar mümkün
 • Gerçek eşdeğer değer yok, fiyat kayıpları hisselerden daha yüksek

Örneğin burada NYSE’yi (New York) görebilirsiniz. Burada işlem gören tüm hisseler yalnızca gün içinde alınıp satılabilir. Borsa hafta sonları ve Amerikan tatillerinde de kapalıdır.

NYSE (New York, Wallstreet):

Kripto para satın alın

Nasıl kripto para satın alabilirim? Kripto paraya nasıl yatırım yaparım?

Kripto para satın almak zor değildir. Tek engel bir uygulamaya kaydolmaktır. Bir ticaret uygulaması (çevrimiçi broker) yüklediğiniz anda, hemen kripto para satın alabilirsiniz. Her zaman ek ücret almayan brokerleri seçmek önemlidir!

Normal olan marjdır. Ticaret stratejilerinde okuyabileceğiniz gibi, komisyoncuya her zaman küçük bir ek ücret ödersiniz, bu da platformun üzerinde yaşadığı şeydir. Kripto para satın aldığınızda bu marj %3’tür.

 • Satış fiyatı = Mevcut fiyat
 • Satın alma fiyatı = Mevcut fiyat + Marj (%3)

“Kâr satın almada yatar” sözünü elbette biliyorsunuzdur. Kripto para ticaretinde de durum aynı. Hangi stratejilerin olduğunu, farkların nerede olduğunu ve riskin ne kadar yüksek olduğunu ticaret stratejileri hakkındaki ücretsiz makalede öğrenebilirsiniz.

Kripto para satmak

Kripto para satmak da satın almak kadar kolaydır. Kural olarak, akıllı telefonunuzda yalnızca iki tıklama veya dokunmaya ihtiyacınız vardır. Kripto parayı her zaman piyasa fiyatından satarsınız.

Kripto para satarken, her çevrimiçi brokerde bulabileceğiniz iki işlev de size yardımcı olacaktır. Daha doğrusu, belirli, pozitif bir fiyattan hedeflenen bir kar alma anlamına gelen Kâr Al (TP) ve belirli bir negatif fiyat değerinde otomatik satış olan Zararı Durdur (SL).

 • Kâr Al (TP): XY $ / % fiyatından kâr elde edin.
 • Zararı Durdur (SL): XY $ / % fiyatının altındaki zararları durdur.

Kar almak, psikolojik fiyat limitlerinden hemen önce kar almanızı sağlar.

Tipik bir örnek, bitcoin’deki her 10.000 adım olabilir. Bitcoin 40.000, 50.000 seviyesine ulaşır ulaşmaz, birçok tüccar kar elde eder. Buna bağlı olarak fiyat düşer. Gerçekten aktif olarak ticaret yapmak istiyorsanız, kesinlikle TP / SL ile ilgilenmelisiniz.

Nasıl satın alabilirim / satabilirim? Örnek

İşte nasıl kripto para ticareti yaptığıma dair küçük bir örnek. Aktif olarak ticaret yapıyorum, bu yüzden ticarette TP / SL kullanıyorum, böylece fiyat sıçramalarını veya karları alabiliyorum.

Satış ve alış işlemlerini hızlıca hesaplayabilmek için basit bir tablo hazırladım. Fiyat belirli bir psikolojik sınıra düştükten sonra hangi noktada tekrar satın almam gerektiğini veya almak istediğimi otomatik olarak hesaplıyor. Ayrıca tabloyu buradan ücretsiz olarak indirebilir ve daha sonra ticaret için kullanabilirsiniz!

Ä°pucu: Tabloya hisseleri de dahil ettim. EToro gibi tüccarlar ile genellikle% 0.2’lik bir marj ödersiniz (yani kripto para biriminden önemli ölçüde daha az).

Tablo şunları içerir:

 • Kripto Para Birimi için Hesaplama Marjı Satışı / Alımı (eToro’da%)
 • Paylar için Hesaplama Teminatı Satışı / Alımı
 • Kaldıraç etkisinin hesaplanması (elektronik tablo 2)

Hesaplama nasıl yapılıyor? Satışınız için hedef değeri (piyasa değeri) “Sat” satırına girmeniz yeterlidir. Tablo, hangi fiyattan yeniden girmeniz gerektiğini otomatik olarak hesaplar. Buradaki piyasa değeri gerçekçi olup, en yüksek seviyenin yaklaşık %6 altındadır. Bu da 2 kat marj demek.

Buna ek olarak, ticaret uygulamasında bir fiyat uyarısı ayarladım, böylece kısa bir süre önce haberim oluyor ve istersem aktif olarak müdahale edebiliyorum. En yüksek fiyata ulaşılır ulaşılmaz, fiyat düşer ve belirli, daha düşük bir fiyat değerinde yeni bir sipariş veririm. Masamdaki değeri alıyorum.

Bu kripto ticaret stratejisinin avantajı

Bu ticaret stratejisinin avantajı, düşen fiyattan yararlanmam, satmam ve daha sonra daha düşük bir fiyattan tekrar satın almamdır. Bu şekilde, bir önceki fiyatın en yüksek seviyesine kadar olan fiyat sıçramasını kâr olarak alıyorum. “Sadece” elinde tutan tüccarlar bu boşluğu almazlar: “Kuantum faizi”.

Bir kez daha, işte size bir ipucu: kripto para satışı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz:

Kripto Para Ticaret Platformu Almanya

Nerede kripto para ticareti yapabilirim? Bu noktayı özetlemenin en iyi yolu hızlı olmaktır. Çok sayıda uygulama, eğitim ve her türden gerçek işlemle geçirdiğim zamandan sonra, şu anda piyasayı ticaret platformlarından özetleyebilirim:

 • Klasik bankalar, ayrıca çevrimiçi broker ve ücretli uygulama ile
 • Ücretli çevrimiçi brokerler
 • Ücret almayan çevrimiçi broker (benim tavsiyem!)

Geleneksel bankalar: saklama ücretleri, emir ücretleri, …

Geleneksel bankalar – ev bankaları en modern sistemlere sahip değildir. Bazılarının uygulaması bile yok. Daha da önemlisi, bir saklama hesabına kaydolmak uzun zaman alır ve ücretler genellikle çok yüksektir. Örneğin saklama ücreti ödersiniz, ancak aynı zamanda her bir finansal ürün satın alımı için sipariş ücreti de ödersiniz. Elbette pek çok kişi hala geleneksel olarak bankalarıyla çalışıyor ve buradan hisse senedi veya ETF tasarruf planları alıyor. Ancak, ücreti olmayanlar için çevrimiçi brokerleri açıkça tavsiye ederim.

Dezavantajlar:

 • Kayıt uzun zaman alıyor, çoğunlukla sözleşme, doğrulama, her şey posta yoluyla
 • Hesap yönetimi için saklama ücretleri
 • İşlem başına sipariş ücretleri

İpucu! Çevrimiçi bir broker ile ticaret yapın (tarayıcı / uygulama)

Ücretli çevrimiçi brokerler / uygulamalar

Ücretli çevrimiçi brokerler – Çoğu çevrimiçi brokerin, tıpkı bankalar gibi ücretleri vardır. Ancak, ücretler genellikle çok daha düşüktür. Buradaki hesap bakım ücreti genellikle üç haneli rakamlarda değil, belki yılda sadece 10 veya 20 dolardır. Birçoğu ayrıca her bir menkul kıymet alımında genellikle 5 $ olmak üzere bir emir ücreti almaktadır. Bu nedenle, yatırım platformunuzu seçerken, marj dışında herhangi bir ücret olmadığından emin olun (yukarıdaki açıklama).

İpucu, buna her zaman dikkat edin:

 • Saklama ücreti yok
 • Sipariş ücreti yok

Çevrimiçi Broker Uygulamaları / ücretsiz (öneri)

Ücretsiz Çevrimiçi Broker (tavsiyem) – En iyi ticaret uygulaması? En iyi ticaret uygulaması hiçbir maliyeti olmayan uygulamadır! Kripto para birimleri için alım satım platformunuzu seçerken, saklama ücreti ve emir ücreti ödemediğinizden emin olun. Özellikle yukarıda açıklanan yüksek/düşük işlemler gibi stratejiler yapıyorsanız. Yani her takasta ek +5$ ödemeniz gerekecektir. Günde 20, 30 işlemle zaten 100 $, 150 $. Yalnızca marj, çevrimiçi komisyoncunun ticaretten kazanması gereken şeydir.

Kripto paramı ne ile takas edebilirim? Kripto para birimim hakkında daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz:

Kripto para birimleri ve döviz kurları

Başlangıçta da belirtildiği gibi, şu anda 1.400’ün üzerinde farklı dijital para birimi bulunmaktadır. Hepsini takip etmek kolay değil! Size şu anda hangi dijital para birimlerinin ilgi çekici olduğuna dair genel bir bakış sunmak için burada sizin için geniş bir liste ve genel bakış derledim:

Buna göre, kripto para alıp sattığınızda, artık sadece bitcoin ticareti yapmıyorsunuz. Farklı yatırım biçimleri arasında seçim yapabilirsiniz. Buna göre, tıpkı hisse senedi ticaretinde olduğu gibi yatırım portföyünüzü çeşitlendirebilirsiniz. Örneğin, 1 dolardan daha düşük maliyetli yeni madeni paralar üzerine bahis oynayabilirsiniz! Bitcoin, Ethereum, Litecoin veya Dash gibi yerleşik coinlere de bahis oynayabilirsiniz.

Şu anda popüler kripto para birimleri arasında örneğin

Kripto yatırım portföyünüzün böyle bir çeşitlendirmesinin nasıl görünebileceğini bu makalede görebilirsiniz:

Ticaret stratejileri: al, tut ve sat

Kripto paraya ne zaman yatırım yapmalı? Hangi kripto paraya yatırım yapmalı? Kripto para satın almak ve elde tutmak, birçok yeni başlayan ve acemi için büyük bir zorluktur.

Yaptığım hata kısa vadeli düşünmekti. Fiyat düşer, kar etmek yerine zarar edersiniz ve satarsınız! Yanlış!

İpucu: Ticaret deneyimlerim ve hatalarım hakkında daha fazlasını buradan okuyun.

Hisse senedi ticareti yapmayı zaten biliyorsanız, kripto ticaretinde birçok avantajınız vardır. Çünkü değerlere sahip çıkacak iç huzura zaten sahipsiniz. Borsadaki fiyat dalgalanmaları oldukça normaldir ve her işlem gününde gerçekleşir. Bazen fiyatlar daha fazla, bazen daha az dalgalanır. Önemli, sabırlı olun.

Hisse fiyatı bugün %13 düşebileceği gibi, yarın da %13, hatta belki de %26 artabilir ve zararınız çoktan %100 kâra dönüşmüş olur.

Kripto para ticareti, hisse senedi ticareti gibidir, ancak anında.

Kripto ticaretinin dezavantajı, bilgilerinizi ekonomik, finansal ve politik haberlere dayandıramamanızdır. Piyasa ve psikoloji büyük bir rol oynuyor. Eğer fiyat aniden %10 düşerse, birçok kişinin dizlerinin bağı çözülür ve satış yapar, fiyat daha da düşer. Bu, kripto para ticaretinde normal hisse ticaretinden çok daha hızlı gerçekleşir. Burada stratejiler uzun vadeli olarak belirlenir. Ticaret stratejileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? O zaman bu ücretsiz rehbere mutlaka göz atmalısınız.

ETF Kripto Para Birimleri: Bitcoin – ZCash

O zaman birçok kişi kendine soruyor, kripto para birimleri için de bir ETF yok mu? “ETF “yi daha önce hiç duymadıysanız, işte size hızlı bir açıklama!

ETF’ler (Borsa Yatırım Fonları), birkaç bireysel hisse senedini tek bir finansal üründe toplar.

ETF örneği: Tesla veya e-araba sektörü

100 riskli 1 ürün yerine, yatırımınızın riskini en aza indiren birçok bireysel hisse senedi içeren 1 ürüne sahip olursunuz. Hisse alım satımı örneğinde “Tesla” yerine, elektrikli otomobillerle ilgilenen ve örneğin Tesla’ya ek olarak Nio (Çin’den elektrikli arabalar) ve Niu (scooterlar) gibi hisse senetlerini içeren bir ETF satın alırsınız. Risk dağıtılmıştır.

Borsada ETF’ler bu nedenle ETF tasarruf planları olarak da adlandırılmaktadır. Bu nedenle ETF’lerle alım satım, az riskle sağlam varlık birikimiyle ilgilidir. Bireysel hisse senetlerinin yanı sıra hisse senetleri ve kripto para birimleri, etkiler ve haberler nedeniyle güçlü fiyat dalgalanmaları yaşayabilir. Ticaret uygulamanızın önünde değilseniz ve haberleri duyduysanız, hızlı bir şekilde para kaybedersiniz.

Çeşitlendirme yoluyla risk minimizasyonu

Açıklandığı gibi, ETF’ler çeşitli bireysel hisse senetlerini tek bir finansal üründe toplar. Bu, aynı anda örneğin 30, 40 veya 50 hisseye yatırım yapma avantajına sahiptir. Tek bir hisse güçlü bir fiyat kaybına uğrarsa, portföyünüzün yalnızca bir bölümünü oluşturur. Bu şekilde, %30’luk bir fiyat kaybı portföyde yalnızca %1,2’lik bir kayba dönüşür. Hisse senedi alım satımının bu düşük riskli şekli, ETF’leri varlık yöneticileri ve özel servet birikimi için bu kadar ilginç kılan şeydir.

Şimdi soruya dönelim:

Kripto para için bir ETF var mı?

Bu soruya hem evet hem de hayır şeklinde cevap vermek istiyorum. ETF’ye benzeyen kripto portföyleri vardır. Ancak, halk arasında “ETF” olarak adlandırılsın ya da adlandırılmasın, kripto portföylerinin riskinin yüksek olduğunu da söylemek istiyorum.

Mevcut yatırımlarımın Bitcoin / Kripto portföyünü karşılaştırarak daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz:

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için kripto satın alın

ETF’ler ve nispeten güvenli yatırımlar söz konusu olduğunda: O halde kripto paralara yatırım yapmak şirketler için de giderek daha mantıklı hale gelmiyor mu?

 • Paypal Haberleri: Bitcoin ödeme aracı olarak kabul ediliyor
 • Tesla Haberleri: Tesla Bitcoin’e 1,5 milyar ABD doları yatırım yapıyor

Tıpkı bu makalenin de yeni başlayanlar ve yeni başlayanlar için olduğu gibi, tekrar bahsedildi:

Spekülatif işlere yalnızca “oyun parası” yatırın!

Özellikle girişimciler olarak, temel yetkinliklerden biri büyük olasılıkla finansal ürünler değil, diğer alanlardır. Kendim de bir girişimci olarak çoğu sabah, gece veya hafta sonu ticaret yapıyorum – inanın bana, günlük ticaret için zamanınız yok! Yeni iş, çalışanlar, vergiler derken sadece elinizde kalan parayla yatırım yapın. Ancak ayıracak kârınız varsa, kripto ticareti servetinizi oluşturmak için ilginç bir seçenektir.

Hisse senedi fiyatlarının ve genel olarak hisse senedi piyasalarının son on yıllardaki gelişimine bakarsanız, uzun vadede elde edilecek karlar olduğunu görebilirsiniz.

Kripto para birimi 2009’dan beri, on yıldan fazla bir süredir piyasada. Fiyatlar birkaç sentten 1 dolara, 10 dolara, 100 dolara, bin dolara ve belki de yakında 100.000 dolara çıkacak şekilde istikrarlı bir şekilde arttı. Gelecek dijital para biriminde. Öyleyse neden kârınızın bir kısmını kripto paraya yatırmayasınız?

Kripto para veya hisse senetleri

Kripto para mı hisse mi? Daha önce açıklandığı üzere, hisse senetleri önemli ölçüde daha az temerrüt riski ile ilişkilidir. Hisseler sadece arz ve talebin saf piyasa mekanizmalarına tabi değildir, aynı zamanda arkalarında önemli bir iyi niyet vardır.

Benim şirketimde şöyle bir stratejim var:

Normal zamanlarda kripto paraya en fazla %20 yatırım yapıyorum.

Haberler ve beklenen fiyat artışları durumunda, kripto para portföyündeki yatırımlarım bazen %40’a kadar yükseliyor. Bu tür haberler, örneğin PayPal’dan bitcoin’in yakında bir ödeme aracı olarak kabul edileceğine dair haberler. Bu tür haberler, yakın zamanda Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapan Tesla’dan da geliyor.

Kripto para geleceği

Gelecek hangi kripto para biriminde? Burada, son 12 aya ve kripto para listesine bakan başka bir analiz bulacaksınız. Kripto para birimi satın almak, tutmak ve satmak istiyorsanız radarınızda olması gereken tüm dijital para birimleri ile. Dijital para birimi son 12 ayda nasıl bir performans gösterdi? Bir analiz:

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.