DJI Mavic Mini 2 Drone satın alınır mı? Deneyim, Fiyat, Kamera, Ağırlık, Hız – Test & Video

DJI Mini 2 – 4K kameralı hızlı, hafif ve küçük bir drone ‘u çevrimiçi satın alın… ve ucuz!? Evet, tabii ki! Fotoğraf ve video çekimi için bir drone satın almadan önce mutlaka referansları okumalısınız. Talimatlar, uçuş süresi, hız, menzil, kamera kalitesi, kurulum, kurulum ve Android ve iOS için uygulama. Tabii ki, sizin için burada makalede ve YouTube kanalımda bir kutu açma videosu da çektim: Lukinski. Neden bu test? Piyasada birçok drone var, ancak karşılaştırıldığında hangisi gerçekten iyi? Yıllar boyunca ofislerimizde birçok drone kullandık ve bu bizim mutlak favorimiz: mükemmel görüntüler, kullanımı kolay ve pervanelerden yolda kullanmak için sert bir çantaya kadar tüm aksesuarlar dahil 1.000 avronun altında (sadece 575,56 avro net) bir drone. Bu, bir sonraki emlak fuarı için evleri, villaları ve mülkleri (spor ve benzeri dahil) sergilemenin ideal yoludur. DJI Mini 2 ile drone videoları veya drone kayıtları o kadar hızlı oluşturulur ki, tüm uçuş ve üretim sürecini bir günde öğrenebilirsiniz. İşte tüm cevaplar! Canınız okumak istemiyor, yarın hemen başlamak mı istiyorsunuz? Şu anda Amazon’da sadece 440,55 avroluk bir pakette: DJI Mini 2.

İncelemede, Amazon’da DJI Mini2: DJI Mavic Mini 2

Benim tecrübem: DJI Mini 2 drone testte!

Bir emlak ifşasını güçlendiren nedir? Resimler bin kelimeye bedeldir ve dronlar bir emlak satıcısı olarak isteyebileceğiniz en güzel resimleri veya videoları sunar. Birçok kişi bu dronları profesyonel pazar dışında mevcut olan en iyi dronlar olarak adlandırıyor. Peki Mini 2 ne kadar süre uçuyor ve ne kadar hızlı uçuyor ya da ağırlığı ne kadar?

Ayrıntılara girmeden önce, burada neyin önemli olduğuna dair genel bir bakış yer almaktadır:

 • Son derece hafif: Sadece 249 gram
 • Drone lisansı gerekmez
 • 4K kamera (maksimum 30 FPS)
 • HD ayrıca ağır çekim mümkün (60 FPS)
 • Kurulum ve ayarlama: 4 dakika
 • Başlamaya hazır: 30 saniye
 • Uçuş süresi / pil: 30 dakika (resmi olarak 31 dakika)
 • Uçuş süresi / paket: 120 dakika
 • Uygulama: Android ve iOS için ücretsiz

Testten sonra drone’u nasıl değerlendirirdim?

Kişisel değerlendirme: 4.9 / 5.0

Drone uçuşuna izin veriliyor mu? Yeni başlayanlar için hangi drone? Hangi drone en iyisidir? Drone’umla neleri çekmeme izin veriliyor? Tüm bu soruların yanıtlarını bu kılavuzda bulabilirsiniz. İpucu! Tavsiyelerin ardından drone uçuşlarına ilişkin mevcut düzenlemeleri de özetledik. Önemli olan nedir? Nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Almanya’da insansız hava araçlarının uçuşuna ilişkin açık kurallar bulunmaktadır. Ancak endişelenmeyin, fotoğraf ve video çekimleri için drone kullanımı söz konusu olduğunda nispeten açık ve iyi formüle edilmişlerdir.

Elbette, gayrimenkulün havadan fotoğraflanması (drone ile fotoğraflar, videolar) için mükemmel: Öneriler listesinden sonra, DJI Mini 2 ile çekilmiş örnek çekimler ve drone videoları da bulacaksınız. Amazon kontrol listesinden önce, işte DJI Mini 2’nin hızlı bir görünümü! Bunlar, tüm alıcıların %90’ının ilgilendiği sorulardır.

Drone’un ya da daha doğrusu teslimatın gerçekten hoşuma giden yanı: neredeyse hiç plastik ve gereksiz ambalaj yok! 2021 bu şekilde teslim edilmelidir.

DJI Mavic Mini 2 ile ilgili tüm soru ve cevaplar bundan sonra.

Benim deneyimim ve fiyat, kamera, ağırlık, maksimum hız ve uçuş mesafesi ile ilgili her şey.

İncelemede, Amazon’da DJI Mini2: DJI Mavic Mini 2

Paket aşağıdaki içeriklerle birlikte gelir:

 • DJI Mini 2
 • Radyo uzaktan kumandası
 • Akıllı uçuş bataryası
 • Yedek pervane (çift) 3x
 • Gimbal koruyucu
 • C tipi kablo
 • RC kablosu (mikro USB konektörü, USB-C konektörü ve flaş konektörü) 1x’er adet
 • Yedek çubuk (çift) / Yedek vida 1x / Tornavida

Kutudan çıkarma! Mavic Mini 2 bu şekilde teslim edilir:

DJI Mavic Mini 2: Kutudan çıkarma, uygulama ve uçmayı öğrenme

Daha fazla soru, hız ve benzeri detaylara geçmeden önce, resimler 1000 kelimeden daha fazlasını söylüyor, işte kutusundan çıkarma + uygulama ve drone’u uçurmayı öğrenme üzerine XXL videom.

 1. Kutudan çıkarma: DJI Paketi
 2. Drone uçurmayı öğrenin: Öğretici

Kutudan çıkarma: 600 Euro’nun altında DJI Paketi

Videolar bin kelimeden daha fazlasını söyler! İşte canlı yayın, ofisimden, büyük paket açma!

Drone uçurmayı öğrenin: Eğitim (Almanca)

Android / iOS için DJI Uygulaması ile yeni başlayanlar için uçmayı öğrenme. DJI Mini 2 kutusundan çıkarıldıktan sonra kısa bir eğitim: uygulama, kalkış, iniş, kamera, ayarlar & Co. Drone ile ilk uçuşunuz için temel bilgileri öğrenin. Videoda DJI Mavic Mini 2’nin sadece 249 g ağırlığında olduğunu ve 56 km/s hıza ulaştığını görebilirsiniz. Gerçek bir uçan ağırlık! Gerçek bir uçan sıklet! Drone gerçek koşullar altında rüzgarda nasıl davranıyor? 4K kamera ve gimble nasıl çalıştı? Test ve vardığım sonuç!

Video Eğitimi: Zaman Çizelgesi

 • 00:20 – DJI Mavic Mini 2 Kontrol Listesi (Ekipman)
 • 05:00 – Başlatma ve yükleme, ilk örnek
 • 08:20 – Uygulama ve işlevler (irtifa, mesafe, kamera, vb.)
 • 12:00 – Kamera ayarı (fotoğraf, video, ağır çekim)
 • 14:10 – Boyut karşılaştırması ve pil değişimi
 • 15:20 – Dolu! Çanta
 • 15:50 – Drone’u güvenli bir şekilde paketleme (koruma)
 • 17:00 – Uçuş Testi (Skyline)
 • 19:40 – Kamera, optik yakınlaştırma
 • 20:50 – Drone görüntüleri, örnek sahneler

Neden bir drone? Tam da böyle, muhteşem gayrimenkul ve konum çekimleri için:

DJI Mavic Mini 2 ne kadar süre uçuyor?

Drone, çok ekonomik uçuş davranışı ile yaklaşık 30 dakika, bazen 31, maksimum 32 dakika uçuş süresine sahiptir.

 • Uçuş süresi: 30 dakika

Paket 3 adet pil ile birlikte gelir. Bu, 90 dakika boyunca uçabileceğiniz ve fotoğraf çekebileceğiniz anlamına gelir. Testte, teknik özellikler doğruydu. Şarj cihazında ayrıca pilleri tek tek şarj eden 3 pil için yuvalar bulunuyor, bu da akıllıca. Bu şekilde her zaman 1 batarya tercih edilir ve drone’u tekrar kullanmaya daha çabuk başlayabilirsiniz.

İpucu! Drone içerisinde 1 adet ek batarya şarj edebilirsiniz. Bu şekilde doğrudan şarj cihazıyla (ve birlikte verilen 2 USB-C kablosuyla) iki kez şarj edebilirsiniz.

DJI Mavic Mini 2 ne kadar hızlı uçuyor?

DJI Mini 2 drone’un maksimum hızı 57,6 km/s’dir! Karşılaştırma için, DJI Mini 1 maksimum 46,8 km/s hızla uçtu. Daha büyük, profesyonel modellere kıyasla nispeten yavaş, ancak tüm çekimlerin veya konseptlerin %99’u için yeterli.

 • Maksimum hız: 57,6 km/sa
 • Önceki modele kıyasla + 10,8 km/s

Mini 2’nin ağırlığı ne kadar?

249 g’dan daha az! Bu da onu bir elma kadar “ağır” ya da hafif yapar. Kutusundan ilk çıkardığımda çok şaşırdım. Süper hafiftir, ancak yine de sağlam, yüksek kaliteli bir yapıya sahiptir. Yani hiç de “küçük, hafif bir drone” gibi görünmüyor.

 • 249 gramdan az

Test sırasında Mini 2’nin dış mekan koşullarında, yani hafif rüzgarlarda bile ne kadar dengeli olduğuna şaşırdım. Sadece 249 gram ağırlığında olmasına rağmen uçuşta çok dengelidir.

DJI Mavic Mini 2 ne kadar büyük?

Açıldığında boyutları 160×202×55 mm’dir. Buna karşılık, DJI Mini 1 150×190×60 mm boyutlarındaydı. İlk kez elinize aldığınızda, yaklaşık bir tenis topu büyüklüğündedir (tabii ki farklı bir formatta). Böylece tek ele kolayca sığar.

 • 160×202×55 mm (dışarı katlanmış)

Testte, drone’un boyutunun çok etkili olduğu kanıtlandı. Neden? Artık odalar arasında daha da kolay uçabiliyoruz. Pencereler gibi kapıları geçmek de daha kolaydır. Bu da gerçekten görsel olarak güçlü uçuş sahnelerinin gerçekleştirilmesini mümkün kılıyor. Videolar, iç/dış mekan etkisi nedeniyle izleyici üzerinde daha da etkileyici, yüksek kaliteli bir etkiye sahip.

Drone’un kamerası ne kadar iyi?

DJI’ın içinde, drone’un ilk görüntülerini gören herkesi etkilemesi garanti olan 12 megapiksel bir kamera var. Kamera 4K/30fps video ve 3 eksenli motorlu gimbal ile çalışıyor.

 • 12 megapiksel kamera
 • 4K/30fps video
 • Motorlu 3 eksenli gimbal sürücü

İster fotoğraf ister video olsun, en iyi drone çekimlerini elbette açık havada yaparsınız. Neden? Işık çok daha iyi. Daha iyi görünürlük sayesinde daha temiz bir medyaya sahip olursunuz. Örneğin karanlık odalarda (veya akşamları) hafif, çok, çok hafif bir gürültü görebilirsiniz. Not: Yüksek seviyede şikayet.

İpucu! Tüm video kayıtları bir SD kartta saklanır. Testte 256 GB’a kadar her şey mükemmel çalıştı. SD kartta bir arıza varsa, uygulama tüm video kayıtlarını otomatik olarak daha küçük bir sürümde kaydeder. Bu şekilde acil bir durumda her zaman bir yedeğiniz olur.

Konum Konum Konum! Odak: Bu tür ayrıntıları yalnızca drone sağlar.

Uçuş mesafesi / menzili nedir?

Maksimum iletim mesafesi 720p video iletimi ile 6 km’dir.

 • 6 kilometre
 • 720p video aktarımı

İlk uçuş testlerindeki deneyimlerime göre, menzil veya mesafe ile ilgili tüm bilgiler burada da doğru. Bağlantı (çift bant) her zaman kararlıydı. Belirli bir frekans da ayarlayabilirsiniz, o zaman kalite biraz daha iyi olur. Çift bant ile cihaz otomatik olarak en iyi ve en istikrarlı bağlantıyı arar. Benim gibi “normal” ve basit drone pilotları için gerçekten önemli değil.

Drone’u kurmak ne kadar sürer?

Son derece hızlı bir şekilde uçmaya hazırsınız. Akıllı telefonunuzu uzaktan kumandaya yerleştirin, kabloyu bağlayın, uzaktan kumandayı çalıştırın, drone’u çalıştırın ve gitmeye hazırsınız. Biraz pratikle tüm bunlar sadece 30 saniye sürer.

 1. Uzaktan kumandada akıllı telefon
 2. Kablo bağlayın
 3. Uzaktan kumandayı başlat
 4. Drone fırlatın

Not: DJI uygulaması ile ilgili bölümde kurulum süresini birazdan öğreneceksiniz.

Drone ile nasıl kalkış yapıyorsunuz?

DJI uygulaması ile dronunuzu fırlatmak çok kolay. Tek bir düğmeye dokunarak otomatik olarak havalanır ve iner.

 • Otomatik kalkış / iniş

DJI Mini 2 engelleri algılıyor mu?

Sadece kısmen – Engellerin algılanması aşağı doğru çalışır. Hiçbir kartal ya da şahin drone’a yukarıdan saldırmadığı sürece – evet, o da var – her şey yolunda. Buna karşılık, daha büyük model olan Mavic Air 2, ileri + geri + aşağı doğru engel algılama özelliğine sahiptir.

Buna göre Mini 2’nin “Beni Takip Et” işlevi yoktur!

 • Aşağı doğru engel algılama
 • Yana / öne ve arkaya değil!

DJI Mini bu şekilde teslim edilir:

DJI Uygulaması: Android & iOS

DJI Mavic Mini 2’niz için hangi uygulamayı kullanmalısınız? İşte benim önerilerim:

DJI uygulaması iyi mi?

Uygulama mağazada yalnızca 2.8 / 5.0 ile derecelendirilmiştir. İlk testimden sonra, kesinlikle çok az. Sorunsuz bir şekilde başlıyor, hızlı bir şekilde bağlanıyor ve drone’u uçurabiliyorsunuz.

Android: DJI Fly & Go 4

Her zaman olduğu gibi, mağazalarda çeşitli uygulamalar var.

 • DJI Fly – Android – DJI’dan
 • DJI Go 4 – Android – Üçüncü taraf, en iyi değerlendirme

Apple için IOS: DJI Fly & Go 4

Drone’u kurmak ne kadar sürer?

Android ve iOs için uygun uygulama ile drone’u kurmak hızlıdır. Testimde, App Store’a yüklemeden ilk kalkışa kadar sadece 4 dakika sürdü.

 • Kurulumdan başlangıca kadar 4 dakika

NOT! DJI Mini 2 kılavuzu aksesuarlardan hemen sonra gelir!

Bu kadar öğrenme yeter, şimdi Amazon’dan satın alabileceğiniz en iyi paket için:

DJI Mini 2 Drone satın alın: Amazon’da Paket İpucu

Neden benim tavsiyem? Fiyatlar son derece değişken! Bu DJI Mini 2 Fly paketi şu anda Amazon’da şu adresten temin edilebilir

Fiyat aralığı: 584.00 – 919.56 Euro

En pahalı kolinin teslimatı bile en ucuz kolininkinden bir gün daha uzun sürmektedir.

DJI Mini 2 Fly More Combo

Artık DJI hakkında her şeyi öğrendin. Ultra hafif ve katlanabilir bir drone quadcopter, 4K kameralı 3 eksenli gimbal, 12MP fotoğraf, 31 dakika uçuş süresi, OcuSync 2.0 HD video aktarımı, DJI Fly uygulamalı QuickShots. DJI Mini 2 acemi dostu, güçlü ve mini. Etkileyici performans, çarpıcı görüntü kalitesi ve yaratıcı videolar sadece birkaç dokunuş uzağınızda. Ancak yeni olan bir diğer şey de “Hızlı Çekimler”. Sadece birkaç tıklama ile DJI Mini 2, doğrudan sosyal ağlarda paylaşılabilen videoları otomatik olarak kaydeder.

Paket aşağıdaki içeriklerle birlikte gelir:

 • DJI Mini 2
 • Radyo uzaktan kumandası
 • Akıllı uçuş bataryası
 • Yedek pervane (çift) 3x
 • Gimbal koruyucu
 • C tipi kablo
 • RC kablosu (mikro USB konektörü, USB-C konektörü ve flaş konektörü) 1x’er adet
 • Yedek çubuk (çift) / Yedek vida 1x / Tornavida

Amazon’daki en iyi ürün:

Aksesuarlar: batarya, şarj istasyonu, kılıf, koruma & Co.

Her şeyden önce, en önemli şey, ekstra pil gücü!

Pil: drone için yedek

Amazon’daki en iyi ürün:

Akü şarj istasyonu: 3 aküyü paralel olarak şarj edin

Amazon’daki en iyi ürün:

DJI Mini 2 için Sert Kılıf

Özellikle DJI Mavic Mini 2 drone ve aksesuarları için. Not: Paketin içinde zaten mükemmel bir çantanız var! Bu sert çantayı yalnızca dışarıda daha sık dolaşıyorsanız tavsiye ederim. Drone’u çarpma ve darbelere karşı güvende tutar. Birlikte verilen çanta şehirdeki randevular için oldukça güzel – şantiyeler (açık hava sporcuları & Co.) için bu çantayı yararlı bir ekstra olarak tavsiye ederim. Çanta, drone’unuz, 3 pil ve uzaktan kumanda için alan sunar. Bu size yaklaşık 90 dakikalık uçuş süresi sağlar. Drone’daki batarya ile 120 dakikalık çekim süresi bile elde edersiniz.

 • Mm cinsinden boyut: 275 x 225 x 110
 • Ä°nç cinsinden boyut: 10,8 x 8,85 x 4,33

Amazon’daki en iyi ürün:

DJI Mini 2 için 360° Pervane Koruması

Ucuz ve kurulumu hızlıdır, pervaneyi tamamen korur ve uçuş güvenliğini artırır. Sadece açık havada değil, emlakçılar gibi binaların içinde de uçan herkesin pervaneler için korumaya ihtiyacı vardır. Yanınızda yedek bir pervane olmadığı için bir drone arızası ne kadar üzücü olurdu? Bu koruma, pervanenin insanlara veya nesnelere temas etmesini büyük ölçüde önler ve böylece drone’un yanı sıra mülkün içini ve ilgili kişileri de korur. Bu koruma hem Mini hem de Mini 2 için mevcuttur.

 • Hafif ve küçüktür, taşıması ve saklaması kolaydır.
 • Uygulanabilir modeller: DJI Mavic Mini2 / Mavic Mini için.
 • Hızlı açılır, takması ve çıkarması kolaydır.

Amazon’daki en iyi ürün:

DJI Mini 2 için Pervane Seti

Drone’unuzla çok seyahat ediyorsanız, er ya da geç yedek bir pervaneye ihtiyacınız olacaktır. İşte iyi bir fırsat, 20 Euro’nun altında. Pervane korumaları (yukarıda) olsun ya da olmasın, her zaman yedek pervanelere ihtiyacınız olacaktır. Ä°pucu! Paket, değiştirilmek üzere 8 pervane içermektedir. Eğer yenilerine ihtiyacınız olursa, bunlar iyi ve ucuzdur ve hızlı bir şekilde teslim edilir. Burada motor başına 2 çift alırsınız (toplamda 8). Teorik olarak, daha fazla değiştirmeye ihtiyaç duymadan önce dronunuzu iki kez değiştirebilirsiniz.

Pervane seti ayrıntılı olarak:

 • Mavic Mini için pervane seti, yedek parçalar
 • Miktar: 2 çift pervane ve montaj için 12 vida
 • Cm cinsinden boyut: 16 x 8 x 1
 • Ağırlık: Her biri 0,5 g

Amazon’daki en iyi ürün:

Koruyucu Film Çıkartma Kiti

Uçak ve uzaktan kumanda için tam set çıkartmalar.

Ayrıntılı olarak koruyucu film:

 • Drone’u çizilmelere ve kire karşı korur
 • Su geçirmez, Güneş geçirmez, Çizilmez
 • Ä°z bırakmadan kolayca çıkarılabilir

İşte birkaç model:

Kamuflaj Modeli: Dijital Görünüm

Amazon’daki en iyi ürün:

Kamuflaj Modeli: Ordu Görünümü

Amazon’daki en iyi ürün:

Karbon görünüm

Amazon’daki en iyi ürün:

Kılavuz: DJI Mini 2: Uçmayı öğrenin

Burada DJI Mini 2’yi çalışırken görebilirsiniz.

En İyi Kılavuz: Kurulum + Genel Bakış

YouTube’da bulabildiğim en iyi öğretici bu. Uygulamanın işlevleri de dahil olmak üzere, drone’un başlangıcına kadar her şeyi size adım adım öğretiyor:

Menzil 8 km mi? Drone’u test edin

Ä°lk uçuş: Drone gerçekten ne kadar iyi?

Fonksiyonlar ve talimatlar: Uygulama

Kazaya rağmen! En iyi drone

DJI Mini 2 kazaya rağmen neden en iyi drone!

Drone uçuşu: Almanya’da kurallar / yasalar

Statü: 03/2020, kaynak Federal Ulaştırma ve Dijital Altyapı Bakanlığı(Drone Uçuşu Yönetmeliği).

En önemli kurallara genel bir bakış:

Model hava alanları

Uçan nesnelerini sadece bir model uçuş sahasında uçuranlar bunu değiştirmeden yapabilirler. Yeni kurallar sadece model uçuş alanlarının dışında geçerlidir. Tek istisna, sahibinin adı ve adresini içeren bir etiket göstermeniz gerektiğidir.

0,25 kilogramın üzerindeki dronlar

Ağırlığı 0,25 kilogramdan fazla olan drone veya model uçak sahipleri, sahibinin adı ve adresini içeren bir etiket göstermelidir.

2 kilogramın üzerindeki dronlar

Ağırlığı 2,0 kilogramdan fazla olan drone veya model uçak sahipleri için:

 • Sahibinin adını ve adresini içeren bir plaket yapıştırmalısınız.
 • Ayrıca, özel bilgi sahibi olduklarına dair kanıt sunmaları gerekmektedir. Sertifika, Federal Havacılık Otoritesi tarafından tanınan bir kuruluş tarafından yapılan incelemenin ardından ya da model uçak söz konusu olduğunda, bir hava sporları derneği tarafından verilen eğitimin ardından verilir.

5 kilogramın üzerindeki dronlar

Ağırlığı 5.0 kilogramdan fazla olan insansız hava araçları veya model uçak sahiplerinin de devlet havacılık makamları tarafından verilen bir yükseliş iznine ihtiyacı vardır.

100 metreden yüksek uçuşlar

Uçan nesnelerinin – model uçuş alanları dışında – yüz metreden daha yüksekte uçmasına izin veren pilotlar için:

 • Bu genellikle drone pilotları için yasaktır. Resmi bir muafiyet için eyalet havacılık makamlarına başvurulabilir.
 • Model uçak pilotları için yeterlilik sertifikası gereklidir.
 • Genel olarak, dronlar ve model uçaklar sadece görüş mesafesi içinde uçurulabilir.

Genel olarak konuşursak:

 • Dronlar veya model uçaklar her zaman insanlı uçaklardan kaçınmalıdır.

Drone uçuşuna ilişkin yasaklar

Yasaklananlar

 • Herhangi bir engelleme veya tehlikeye atma,
 • Polis ve acil durum hizmetleri operasyon sahaları, kalabalıklar, ana trafik rotaları, hava alanı yaklaşma ve kalkış alanları gibi hassas alanlarda ve bunların üzerinde drone veya model uçakların çalıştırılması,
 • Ağırlığı 0,25 kilogramdan fazla olan bir drone veya model uçağın meskun mahal üzerinde çalıştırılması. Aynı durum, uçan nesnenin (ağırlığına bakılmaksızın) optik, akustik veya radyo sinyalleri alma, iletme veya kaydetme kapasitesine sahip olması halinde de geçerlidir.