Başbakanlıkta konut zirvesi ve lüks soylulaştırma – Immobilien Nachrichten

Bu hafta yine emlak sektöründen birçok heyecan verici haber var. Sizler için en önemli gazete ve dergilere göz attık ve en son emlak haberlerini net bir genel bakışla bir araya getirdik. Tüm emlak haberlerini burada bulabilirsiniz: Emlak Haberleri.

Emlak Haberleri – Haftanın Konuları

Bu haftaki Spiegel, diğer konuların yanı sıra, ilk mülküne yatırım yapmak isteyen herkes için hayati önem taşıyan soruyu ele alıyor. Satın almak mı kiralamak mı, hangisi daha ucuz? Stern, lüks soylulaştırmaya yönelik eğilimi rapor ediyor. Kira piyasası çalkantı içinde. Sadece Almanya’da değil, Amerika’da da. Bu haftaki Stern, özellikle New Yorklu aşırı zenginler için lüks soylulaştırma konusunu ele alıyor. New York’taki konutlar, özellikle süper zenginler için giderek azalıyor. Sonuç olarak, giderek daha fazla sayıda kiracı eski dairelerinden çıkmak zorunda kalıyor. 1300 metrekarelik yaşam alanına sahip bir bina şu anda 22 milyona satılmıştır. Birçok kiracı yerine, odalar artık şarap mahzenleri, kişinin kendi fitness alanı veya üçüncü ve dördüncü yatak odası olarak kullanılıyor. Aynı zamanda Frankfurter Rundschau bu hafta, apartman satışlarını durduran ilk bölgelerin olduğuna dikkat çekiyor. Darmstadt da bunlardan biri. Tüm bu haberleri ve haftanın diğer manşetlerini Emlak Basını İncelememizde bulabilirsiniz.

Spiegel: Satın almak mı kiralamak mı – hangisi nerede daha ucuz?

Çeşitli paydaşlar, mevcut konut zirvesi için Şansölye Ofisi’nde bir araya geldi. Merkel daha sonra 2021 yılına kadar 100.000 yeni sosyal konut sözü verdi, bu da sadece üç yıl içinde 100.000’den fazla konutun inşa edileceği anlamına geliyor (sosyal sektör dışındaki yeni inşaatları da dahil ederseniz). Spiegel bu hafta Şansölye Ofisi’ndeki toplantının sonuçlarına yakından bakıyor. Spiegel’in bu haftaki sayısının konusu “Rektörlükte Konut Zirvesi: Merkel 2021’e kadar 100.000 yeni sosyal konut sözü verdi” ve “UBS Alman şehirlerinde emlak balonu uyarısında bulundu”. Bu haftadan diğer haberler:

Focus Online “elektriğin şu anda en ucuz olduğu yeri” belirliyor

Kiralar artıyor ve aynı zamanda elektrik gittikçe ucuzluyor. Focus Online, elektriğin şu anda nerede en ucuz ve nerede en pahalı olduğuna yakından bakıyor. Focus Online blogunda “Almanya’da kira çılgınlığı: “Çöp gibi”: Münihli bir aile bir yıl boyunca acil durum konutunda yaşamak zorunda kaldı” ve “Evde kal ve para kazan: Ölüm üzerine bahis: yıllık gelir kimin için değerlidir” . Blogdan daha fazla haber:

Frankfurter Rundschau: Arazi durakları apartman binalarının satışı

Diğer şehirlerde soylulaştırma ilerlerken, Hessen’in bazı bölgeleri apartman satışlarını durduruyor; Darmstadt da bunlardan biri. Frankfurter Rundschau güncel konuyu ele alıyor. Frankfurter Rundschau’da bu hafta, diğerlerinin yanı sıra, “Arazi apartmanların satışını durdurdu” ve “Yıllık gelir kimin için değerlidir” konulu makaleler yer alıyor. Blogdan daha fazlası:

Frankfurter Allgemeine: Ev hediyelerinin “avantajları ve tuzakları”

Bu hafta Frankfurter Allgemeine’den heyecan verici makaleler var, örneğin “Avantajlar ve tuzaklar: bir ev vermek” ve “Konaklama acenteleri: Airbnb ve Co. yaşam alanlarını ne kadar tahrip ediyor?”. Bu haftadan diğer haberler:

Handelsblatt Alman metropollerindeki emlak fiyatları üzerine

Buna karşılık Handelsblatt bu hafta “Tokyo 2020 Olimpiyatları ile Londra ve New York’u nasıl yakalamak istiyor” ve “Alman metropollerinde emlak fiyatları – fiyat balonu tehdidine rağmen – yükselmeye devam ediyor” başlıklı haberlere yer veriyor. Haftanın diğer manşetleri:

Yıldız lüks soylulaştırma trendinde

Stern’in blogunda “Trend lüks soylulaştırma: Tüm kiracılar dışarı! Bir apartman işte böyle kodamanların tapınağı haline gelir” ve “Konut: Ancak yeniden tasarruf yaparsak konut sıkıntısı ortadan kalkacaktır” . Blogdan daha fazla haber:

Haufe: İnternette broker rekabeti

Haufe’den bu hafta “İnternette broker rekabeti” ve “Schomberg ailesi yatırım yönetimi butiği kurdu” başlıklı haberler. Daha fazla sosyal medya haberi:

T-Online: “Küfün maliyetini kim karşılıyor?”

T-Online’da bu hafta “Kira hukuku – Rutubetli bodrumlar için ne yapmalı?” ve “Ev hayali – ev satın alırken yan masraflar – işte maliyet tuzakları burada gizleniyor” gibi konular yer alıyor. Haftanın yeni konuları:

Süddeutsche Zeitung küresel emlak piyasaları hakkında

Süddeutsche Zeitung’un bu haftaki blogunda “Kelimeler yetersiz kaldığında” ve “Vorgebaut” konuları ele alınıyor. Blogdan güncellemeler ve haberler:

Bundesanzeiger: Ticari gayrimenkul olmadan refah olmaz

Bu hafta Bundesanzeiger’de diğerlerinin yanı sıra “Ticari gayrimenkul olmadan refah olmaz” ve aynı zamanda “Küçük komşu, büyük rol model”. Yeni makaleler, başlıklar ve trendler:

  • Küçük komşu, büyük rol model
  • Ticari gayrimenkul olmadan refah olmaz
  • Federal hükümet konut zirvesi: ZIA düzene sokma, basitleştirme ve hızlandırma çağrısında bulundu

Berlin.de: Isınma maliyetlerinde artış bekleniyor

Berlin.de’nin bu haftaki yeni makale ve yazıları arasında “Düşme tehlikesi: Ikea tavan lambasını geri çağırıyor” ve “Isınma maliyetlerinde artış bekleniyor” yer alıyor. Haftanın diğer manşetleri:

Immobilien Zeitung: 2018 bir başka yatırım rekoru yılı olacak

Immobilien Zeitung’un blogunda bu hafta “Berlin yatırım piyasasında satışlar düştü” ve “Lojistik gayrimenkulde en büyük ikinci yatırım tutarı” gibi ilginç konular yer alıyor. Yazılara ve daha fazla ipucuna buradan ulaşabilirsiniz:

Manager Magazin: Frankfurt Brexit bankacıları için ana destinasyon

Manager Magazin’de bu hafta “Konut sübvansiyonları, sosyal konutlar, vergiler” gibi yeni başlıklar da var: Bunlar konut zirvesinin sonuçları” ve “Helaba araştırması: Frankfurt Brexit bankacıları için ana destinasyon”. Daha fazla manşet: