Blick vom Dach über Neu-Delhi Innenstadt und Regierungsviertel

Yeni Delhi’de (Hindistan) hükümet bölgesi: 2,7 milyar dolarlık dönüşüm – Kentsel gelişim

Yeni Delhi öncelikle sömürge döneminde inşa edilmiştir. Washington, D.C.’deki “National Mall “dan (Kongre Binası’na giden 3,5 kilometrelik yol) esinlenilmiştir. O dönemde İngiltere, 1911 yılında başkenti Kalküta’dan Yeni Delhi’ye taşıdı. Şimdi hükümet mahallesi 2,7 milyar ABD dolarına dönüştürülecek! Video belgesel ile şehrin tarihi ve gelecekteki gelişimi hakkında küçük bir fikir.

Yeni Delhi’deki Central Vista: XXL inşaat projesi

Başkent sömürge döneminde tasarlanmıştır. Eski Delhi’nin yanında tamamen yeni bir hükümet bölgesi inşa edilecekti. Yeni bina, Paris’teki Avenue des Champs Élysées’de bulunan “Arc de Triomphe de l’Étoile” de dahil olmak üzere Avrupa yapılarından da esinlenmiştir. Benzer bir kemer de Yeni Delhi’deki Central Vista’da bulunmaktadır.

Bu arada, Central Vista’nın kendisi de ABD’den esinlenmiştir. Daha doğrusu, National Mall (Washington, D.C.). Sonunda Capitol’ün bulunduğu 3,5 kilometre uzunluğunda bir cadde. Sokağın varış noktası siyasi gücün merkezidir. Tüm sokaklar bu alanda yıldız şeklinde birleşmektedir.

Şimdi parlamento da dahil olmak üzere her şey yeniden tasarlanıyor. Yukarıdan bakıldığında bir gemi pervanesini andırır, yuvarlak bir daireyle çevrili üç elemandan oluşur. Bu yeni videoda daha fazlasını öğrenin.

2,7 Milyar Dönüşüm: Video

Yeni Delhi’deki Central Vista: Harita

Central Vista’da sanal tur

İzlenimler

Arc de Triomphe’a giderken.

Kleine Parade im Regierungsviertel von Neu-Delhi mit Fahne auf Rollern

Saray bahçesindeki kapı:

Hükümet bölgesinden uzakta, Yeni Delhi’de yaşıyor.

Typische Straße in Neu-Delhi mit Häusern, Wohnungen und Stromkabeln

Şirket değeri 1 milyarın üzerinde

Hindistan giderek daha hızlı gelişiyor. Bu yıl Hindistan’da 36’dan fazla unicorn, yani 1 milyar ABD dolarının üzerinde değere sahip özel şirket vardı.

Yılda 3 yeni Unicorn

Birçok kişi bir şirket kurmak istiyor, birçok kişi de kuruyor. 2021’de halka açılacak şirketler piyasada gerçek rekor miktarlar topladı. Ancak daha da büyük olmak için benzersiz zorluklarla da karşılaşıyorlar.