“Made in Germany” pazarlamayı etkiliyor – Röportaj Deutsche Welle DW TV

Sosyal medya ajansımız artık Deutsche Welle DW TV için influencer pazarlama konusunda uzman. Özellikle, kendi şarkılarının ve müzik videolarının yapımında eşlik ettiğimiz ve desteklediğimiz genç bir şarkıcı ve söz yazarı olan Luna Farina (18) hakkında. TikTok’ta 240 bin, Instagram’da 100 binden fazla ve Youtube’da (müzik videoları) 60 bin takipçisi var. “Influencer: Bir iş modeli olarak ego” adlı TV programında Luna kendi çalışmaları hakkında bazı bilgiler veriyor ve biz de “Influencer’lar gerçekte ne kadar kazanıyor?

Medya kütüphanesinde “Influencer iş modeli” üzerine TV raporu

  • Şimdi DW Medya Kütüphanesinde: Etkili Pazarlama [1:15 – 3:15 dk.]
  • Şarkıcı ve söz yazarı Luna Farina hakkında daha fazla bilgi

Tüm ekibe teşekkürler!

Ekibime çok teşekkür ederim:

Luna Farina – TikTok Kanalı

Kaynak: DW TV / Medya kütüphanesi

Natascha Windgaße – Sanatçı Menajerliği / Cocaine Models x Social Media One

Stephan M. Czaja – Medya uzmanı ve konuşmacı

Kaynak: DW TV / Medya kütüphanesi

TikTok mu?

Kaynak: DW TV / Medya kütüphanesi

Tik Tok’u hiç duydunuz mu? Tik Tok en yeni sosyal ağlardan biri ve belki de Instagram ve Facebook’un halefi. Tik Tok, özellikle 8 ila 18 yaş arasındaki gençler arasında trend oluyor, çoğunlukla TikTok’ta bulunuyorlar. Android ve iOS için uygulama bugün bile 30’dan fazla ülkede indirme listelerinde 1 numarada yer alıyor. Şu anda Avrupa’da da güçlü bir yatırım var.

Böylece TikTok kendini bir marka olarak kabul ettiriyor ve buna bağlı olarak diğer sektörlerden markalar için giderek daha alakalı hale geliyor. Bu anlaşılabilir bir durumdur, çünkü bugünün gençleri yarının varlıklı hedef kitlesidir. Platformun hedef kitlesi çok ama çok genç. Ancak, yaşlandıkça reklamcılar olarak bizim için daha da önemli hale gelen bir hedef grup. Bu nedenle, bir sonraki neslin ağındaki çoğaltıcılarla da temaslar düzenliyoruz.

  • Socialmediaagency.one’da okuyun: TikTok
  • Şarkıcı ve söz yazarı Luna Farina hakkında daha fazla bilgi