Barselona’da yaşamak: Eixample, Sarrià-Sant Gervasi & Les Corts-Metropolde satın alınacak mülkler

Barselona’da yaşamak: Deniz kenarında bir mülk mü arıyorsunuz, bir tatil evi satın almak ve yine de büyük bir şehre yakın yaşamak mı istiyorsunuz? O zaman Barselona’da bir mülk sizin için ideal olacaktır. Aşağıdaki yazıda Barselona’nın farklı bölgelerini tanıyacaksınız. Yaşamak için en iyi yer neresi? Bölgeler ne kadar güvenli? En iyi restoranlar ve butikler nerede? Fiyatlar ne kadar? Tüm bu soruları burada yanıtlayacağız. Emlakçınızla birlikte aramaya başlayın ve mülkünüzü bir yatırım olarak değerlendirin. Plajın ve şehrin avantajlarını birleştirin ve Barselona ‘ya bir göz atın!

Ä°spanya’nın popüler adası Mayorka ve en çok rağbet gören yerleşim bölgeleri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz!

Barselona şehri ve ilçeleri: Ä°spanya’da yaşamak

Barselona, Ä°spanya ‘nın en büyük şehirlerinden biridir ve bir metropol olarak bilinir. Birçok mahalle de dâhil olmak üzere, bu şehirde toplam 5,6 milyondan fazla insan yaşamaktadır. Burada size Barselona hakkında bilmeniz gereken her şeyi, en popüler mahallelerin nerede olduğunu ve Katalonya’nın başkenti hakkındaki gerçekleri gösteriyoruz. Barselona’nın neden sadece turistler arasında değil, aynı zamanda yerel halk ve yeni gelenler arasında da bu kadar popüler olduğunu ve nerede yaşamanın en iyi olduğunu öğrenin.

Haritada Barselona: metropol ve milyonların şehri

Barselona, İspanya’da ülkenin kuzey doğusunda yer alan bir milyondan fazla nüfusa sahip bir şehirdir. Şehir doğrudan Akdeniz’de yer almaktadır ve kendi havaalanına (BCN) sahiptir. Barselona 101,9 km²’lik bir alana sahiptir ve şehir merkezinde 1,6 milyon kişi yaşamaktadır. Komşu ilçeler de dahil edildiğinde nüfus tam 5,6 milyon kişiye ulaşmaktadır. Avrupa’nın metropollerinden biri olan bu büyük şehir, özellikle sanat ve mimari alanlarıyla tanınmaktadır. Barselona’daki gayrimenkuller de çok rağbet görmektedir. Bir yandan, tam şehir merkezindesiniz ve bu nedenle çok şey deneyimleyebilir ve görebilirsiniz. Öte yandan, doğrudan deniz kıyısında yer alan şehir, tipik olarak ılık sıcaklıklara sahiptir ve bu nedenle ikinci bir ev olarak idealdir.

 • Nüfus: 1,6 m
 • Alan: 101,9 km²

Eixample, Sarrià-Sant Gervasi &Les Corts: Kıyıdaki gayrimenkuller

Aşağıdaki makalede, Barselona’nın en iyi bilinen ve en varlıklı mahallelerinden bazılarını tanıyacaksınız. Size yaşamak için en iyi yerlerin nereler olduğunu, emlak fiyatlarının ne kadar yüksek olduğunu ve hangi mahallenin kimler için en uygun olduğunu göstereceğiz. Şu anda İspanya’da bir tatil evi arıyorsanız, Barselona metropolüne bir göz atmanız kaçınılmazdır. Sizin için araştırma yaptık ve bilmeniz gereken her şeyi öğrendik. En prestijli mahalleler ve özellikleri hakkında buradan bilgi edinin.

Eixample: seçkin sosyete, sanat ve mimarlık ortamı

Eixample, Barselona’nın ikinci bölgesidir ve şehrin ortasında yer alır. Bölge özellikle varlıklı bir bölgedir ve yüksek villa fiyatları, seçkin bir toplum ve etkileyici mimarisi ile öne çıkmaktadır. Eixample özellikle moderndir ve birinci sınıf restoranlar ve tasarım mağazaları sunmaktadır. Bölgenin konumu da idealdir. Bir yandan güvenli ve rahatsız edilmeden yaşayabilirken, diğer yandan farklı yerlere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Havaalanı, deniz veya ünlü katedral, konuma bağlı olarak, arabayla sadece birkaç dakika uzaklıktadır ve toplu taşıma ağıyla da hızlı bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz. Eixample giderek daha modern ve prestijli hale geliyor. Sanat ve mimarlık sahnesi çok iyi bilinmektedir ve bu bölgede mülk sahibi olan herkes her şeyi doğru yapmıştır.

Bir villa için fiyat: 2 milyon ila 3,5 milyon.

Çatı katı için fiyat: 500.000 ila 2 milyon.

Eixample: Barselona’nın merkezinde ideal konum

Eixample bölgesi Barselona’nın merkezinde, Les Corts, Gràcia veya Sant Martí gibi mahallelerin yanında yer almaktadır. Eixample 7,46 km²’lik bir alana sahiptir ve bu bölgede 268.190 kişi yaşamaktadır. Barselona Havaalanı’na (BCN) da kolayca ulaşılabilir ve arabayla 20 dakikada veya toplu taşıma araçlarıyla 35 dakikada orada olabilirsiniz. Ünlü “La Catedral de la Santa Creu i Santa Eulália” da arabayla 7 dakika uzaklıktadır. Yani Eixample çok merkezidir ve bu bölgede bir mülkünüz varsa Barselona’daki her yere çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Denize gitmek isterseniz en yakın plaja yaklaşık 5 dakikada ulaşabilir ve kordon boyunca yürüyebilirsiniz.

 • Nüfus: 268,190
 • Alan: 7,46 km²

Gezilecek yerler: Tasarım mağazaları, restoranlar ve heyecan verici gece hayatı

Eixample, her şeyden önce Barselona’da önemli bir yerleşim ve alışveriş bölgesidir ve sunabileceği çok şey vardır. Bazı tasarım mağazalarının yanı sıra, farklı bir sanat ortamı, en iyi restoranlar ve olağanüstü bir mimari de bulacaksınız. Eixample çok varlıklı, güvenli ve her şeyden önce özel bir mahalle olarak kabul edilir. Burada bir mülkünüz varsa, kendinizi güvende ve rahat hissedebilirsiniz. Bununla birlikte, bölge son moda kulüp ve barlarda canlı bir gece hayatı sunmaktadır. Gün boyunca da çok sayıda etkinlik sunulmaktadır. Büyük caddelerde dolaşın, alışveriş yapın ve şık bir kafeyi ziyaret edin. Çok çeşitli toplu taşıma araçlarıyla her zaman hızlı bir şekilde farklı yerlerdesiniz ve çok iyi bağlantılara sahipsiniz.

 • Birçok tasarımcı mağazası
 • Güvenli, özel mahalle
 • Toplu taşıma

Burada Barselona’nın en ünlü turistik yerlerinden biri olan Casa Mila’yı görebilirsiniz. Kendiniz dijital bir fotoğraf çekin ve sokakları keşfedin.

Sarrià-Sant Gervasi: şehrin eteklerinde etkileyici bir manzara

Sarrià-Sant Gervasi, Barselona şehrinin kuzeybatısında yer alan bir bölgedir ve çok geniş bir alana yayılan yeşilliklerle doludur. Burası şehir merkezinin karmaşasından oldukça uzaktır ve bu nedenle dinlenmek ve eğlenmek için idealdir. Bu mahallede bir mülke sahipseniz, size etkileyici bir manzaradan çok daha fazlası sunulacaktır. Burada ihtiyacınız olan mahremiyeti bulacak ve yoğun bir günün ardından dinlenebileceksiniz. Sarrià-Sant Gervasi çok hoş bir yerdir ve birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluğu vardır. Birbirinizle iyi geçinmeye çok önem veriliyor.

Villa fiyatı: 1 milyondan 8,5 milyona kadar.

Haritada: kuzeybatıda, çok sayıda yeşil alana sahip

Sarrià-Sant Gervasi, Barselona’nın kuzeybatısında yer alan bir semttir. Bölge 20,09 km²’lik bir alana sahiptir ve Barselona’nın bu bölümünde 148.000 kişi yaşamaktadır. Grácia ve Horta-Guinardó yerleşim bölgesi ile çevrilidir. Eixample’nin aksine, Sarrià-Sant Gervasi şehrin merkezinde değil, biraz dışında yer almaktadır. Bölgenin büyük bir kısmı da gelişmemiştir ve çok sayıda yeşil alan bulunmaktadır. Konuma bağlı olarak, bu mahalleden BCN havaalanına gitmek arabayla 20-30 dakika sürer. En yakın plaj 20 dakikadan biraz daha uzaktadır.

 • Nüfus: 148,000
 • Alan: 20.09 km²

Manzara: seçkin mahalle, sessiz ve pastoral

Sarrià-Sant Gervasi kasabası özellikle sakin ve pastoral olarak kabul edilir. Özellikle Barselona’nın yoğun merkezinin aksine, burada yoğun bir günün ardından ihtiyacınız olan huzur ve rahatlamayı bulacaksınız. Diğer bölgelerle karşılaştırıldığında Sarrià-Sant Gervasi özellikle büyüktür ve çok sayıda açık alan ve doğa sunmaktadır. Özellikle emekliler kendilerini güvende hissetmekte ve büyük site içinde rahatlayabilmektedir. Tibidabo dağı da burada yer almaktadır. Eğer tırmanırsanız, Barselona’nın ve geniş denizin etkileyici bir manzarasına sahip olacaksınız. Ayrıca günü veya akşamı alışveriş caddelerinde, kafelerde, barlarda veya restoranlarda geçirebilirsiniz. Sarrià-Sant Gervasi’de birçok seçeneğiniz var.

 • Ä°spanya hakkında daha fazlasını buradan öğrenin!

Şehri ve güzel bölgeyi kendiniz keşfedin ve buranın yaydığı rahat atmosfer hakkında kendi izleniminizi edinin.

Les Corts: zengin iş ve konut bölgesi

Les Corts bölgesi Barselona’da çok zengin bir yerleşim ve ticaret bölgesidir ve şehir merkezinin kuzeybatısında yer almaktadır. Les Corts özellikle güvenli ve özel bir yerleşim bölgesi olarak kabul edilir ve bu nedenle denize yakın büyük bir şehirde bir mülk için idealdir. Bu mahallede çok sayıda ofis binası ve alışveriş tesisi bulacaksınız. Mağazaları gezin veya akşamı bir restoranda geçirin. Les Corts’ta toplu taşıma da çok gelişmiştir ve Barselona’nın her yerine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Çatı katı fiyatı: 600.000 ila 1,6 milyon avro

Harita üzerinde Les Corts: şehir merkezine yakın ve ideal bir konumda

Barselona’nın dördüncü belediyesi olan Les Corts, 6,08 km²’lik bir alana sahiptir ve bu bölgede yaklaşık 83.000 kişi yaşamaktadır. Les Corts, Barselona’nın kuzeyinde yer alır ve Collblanc, Finestrelles ve Eixample gibi mahallelerle sınır komşusudur. BCN havaalanına arabayla yaklaşık 14 dakikada veya toplu taşıma araçlarıyla 40 dakikadan kısa sürede ulaşabilirsiniz. Les Corts’taki konumunuza bağlı olarak, Barselona’daki en yakın plaja 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Tüm futbolseverler için bir diğer avantaj da yine Les Corts’ta bulunan FC Barcelona Camp Nou stadyumudur.

 • Nüfus: 83,000
 • Alan: 6.08 km²

Şehir manzarası: özel, güvenli ve birçok eğlence seçeneği

Les Corts esas olarak Barselona şehrinin iş merkezi olarak kabul edilir ve bu nedenle gökdelenler ve ofis binaları ile kaplıdır. Şehrin bu bölümünde butiklerin bulunduğu birkaç küçük cadde vardır, ancak iki büyük alışveriş merkezi bulunmaktadır. Diğerlerinin yanı sıra, L’illa alışveriş merkezi çok ünlüdür ve New York’taki Rockefeller Center örnek alınarak tasarlanmıştır. Burada çok sayıda tasarım mağazasının yanı sıra suşi ve tapas barları gibi yiyecek seçenekleri de bulacaksınız.

Eixample, Sarrià-Sant Gervasi &Les Corts: Barselona’da emlak

Şu anda Ä°spanya’da bir mülk arıyorsanız, Ä°spanya anakarasındaki milyonluk Barselona şehrine mutlaka bir göz atmalısınız. Burada deniz kenarında ve şehirde yaşam bir arada. Bunun birçok avantajı vardır ve farklı mahalleler bekarlar, çiftler, aileler ve hatta emekliler için en uygun konumları sunmaktadır. Deniz kenarında bir tatil evi istiyorsanız ve yine de büyük bir şehrin koşuşturmasını seviyorsanız, bunu kesinlikle Barselona’da bulacaksınız.

 • Ä°pucu: Formentera‘daki gayrimenkullere bir göz atın!

Sonuç, karşılaştırma ve özet: Yaşamak için en iyi yer neresi?

Eixample: Burada şehrin en zengin nüfusunu bulacaksınız. Bu mahallenin sunabileceği çok şey var. Süslü bir sanat ortamının yanı sıra, Eixample birçok tasarımcı mağazasına, birinci sınıf restoranlara ve eşsiz mimariye ev sahipliği yapmaktadır. Çok güvenli ve özel bir mahalle, ancak yine de çok iyi bağlantılara sahip.

Sarrià-Sant Gervasi: Burası kesinlikle daha sessizdir ve bu mahalledeki evler şehir merkezinin karmaşasından daha izole bir konumdadır. Sarrià-Sant Gervasi aynı zamanda yakın ve seçkin bir mahalleye sahip çok özel bir yerleşim bölgesidir. Burası güzel bir manzara ve huzurun yanı sıra bazı tasarımcı butikleri ve çok sayıda restoran sunmaktadır.

Les Corts: varlıklı bir yerleşim ve iş bölgesi olarak kabul edilir. Bu yerleşim bölgesi tüm Barselona’nın en güvenli bölgesi olarak kabul edilmektedir. Burada bir mülkünüz varsa, şehir merkezine yakın ve çok iyi bağlantılara sahip olursunuz. Les Corts’ta ayrıca birçok tasarım mağazası ve şık restoranın bulunduğu büyük bir alışveriş merkezi bulacaksınız.