Alex Fischer’den vergi koçluğu: Deneyim, vergiler, sübvansiyonlar & Co – varlıklarınız için bilgi

Alex Fischer’dan vergi koçluğu: 8 haftalık koçluk ve canlı etkinliklerden edindiğim deneyimler. Bu kısa raporda Alex Fischer’ın vergi koçluğu hakkında ne kadar bilgi verebileceğimi bilmiyorum. Ancak bugün size böyle bir formattaki bir vergi koçluğundan neler bekleyebileceğinize dair küçük bir fikir vermek istiyorum: Canlı etkinliklerde, başında ve sonunda ve bilgi veritabanında. Neden? Birçok girişimci vergileri kendilerinden çok çok uzaklara itmeyi sever. Yanlış! Vergiler patron için bir meseledir. Alex Fischer’ın vergi koçluğuna hoş geldiniz. Alex Fischer hakkında daha fazla bilgi.

Saha raporu: AF Steuercoaching – Önsöz

Ä°pucu!“Reicher als die Geissens” adlı kitabını zaten biliyor musunuz? Şimdiye kadar tam 220,000 kopya satıldı! 29,95 Euro tasarruf edin, sadece kargo, ücretsiz sipariş verin: Alex Fischer’in kitabı.

Şu anda makalenin son bölümleri üzerinde çalışıyorum, ardından Ekim sonunda büyük kapanış etkinliği gerçekleşecek. Bu da bizi doğrudan önemli sorulara getiriyor:

 • Neden vergi koçluğu yaptım?
 • Vergi koçluğu ne zaman faydalı olur?
 • Böyle bir koçluğa kimler katılır?
 • Ne öğreniyorsun?

Bu vergi koçluğunu neden yaptığım sorusunun net bir cevabı var: vergi danışmanları. Her girişimci gibi ben de hep şöyle düşünmüşümdür: Bir vergi danışmanı vergiden tasarruf etmeye yardımcı olur. Bu tam olarak doğru değil. Geçen her yılla birlikte, vergileri yalnızca kendimin yönetebileceğinin daha fazla farkına vardım. Nedenini açıklayayım:

Temel sorun: Vergi danışmanı eğitimi

Biliyor muydunuz? Vergi danışmanlarının eğitimi devletin elindedir. O halde devletin gerçek “vergi uzmanları” yetiştirmekle ne ilgisi olabilir – hiç. Vergi olarak ödenmeyen her avro devlet için kayıptır. Dolayısıyla vergi danışmanları idare için neyin önemli olduğunu öğrenirler. Dolayısıyla vergi tasarımı, vergi danışmanı eğitiminde hiçbir rol oynamaz. Sınav alanlarına baktığınızda, deneyimli bir girişimci olarak sınavın gerçek iş hayatıyla ilişkili olarak ne kadar basit olduğunu hemen görüyorsunuz – ki şimdiye kadar bunu gerçekten bilmiyordum.

Kısaca açıklamak gerekirse: Vergi danışmanı incelemesinin inceleme alanları Vergi Danışmanlığı Yasası (StBerG) tarafından tanımlanmıştır. Vergi danışmanlığı sınavının içeriğine yakından bakarsanız, konuların ne kadar genel olduğunu göreceksiniz. Bunlar şunları içerir: İşletme yönetimi ve muhasebe, ekonomi ve gelir ve kar üzerindeki vergiler.

Alex Fischer’ın vergi koçluğu sayesinde bir girişimci olarak bir gerçeğin gerçekten farkına vardım:

Vergileri devredemezsiniz

Bir girişimci olarak, düşük vergiler en çok sizin yararınıza olacaktır.

Vergi danışmanları vergilerinizi en aza indirmek için eğitilmemiştir. Vergi danışmanınız omzunuza oturup her sözleşmeyi sizinle birlikte gözden geçiremez. O sizin gerçek durumunuzu bilmiyor. Vergi danışmanınız vergi optimizasyonu işini yapamaz.

Dikkat edin:

Vergiler patron için bir meseledir

Her şeyi bilmek istiyorum! “Büyükler” vergilerini nasıl yapılandırıyor?

Çözüm: Uzmandan (+ uzmanlarından) vergi koçluğu

Alex Fischer’in vergi koçluğu ile ilgili konular ve farklı sesler hakkında genel bir bakışa sahip olmak istiyorsanız, katılımcıların deneyimlerini tavsiye edebilirim. Sitede katılımcılarla yapılmış çok sayıda röportaj bulacaksınız.

Alex Fischer, vergi uzmanları ve son derece ilginç bir katılımcı havuzu (mühendislerden AG yönetim kurulu üyelerine kadar, daha fazlası sonra). Başlangıç etkinliğinin açılışına ilk bakış:

Neden AF Vergi Koçluğu yaptım?

Vergi oyununu oynamayı öğrenmek zorlu olacaktır. Ama işe yarıyor. Şirketlerimdeki tüm çıktıları karşılaştırırsanız, en büyük kalemin vergiler olduğunu görürsünüz. Bu yüzden “vergilerin özel varlıklara dönüştürülmesi” konusunu duyduğumda kendimi kaptırdım. Alex Fischer’ı uzun zamandır takip ediyorum. Gayrimenkul ve finans konusundaki bilgisi bana zaten çok yardımcı oldu, şimdi kelimenin tam anlamıyla “bir sonraki seviyeye” de ulaşmak istiyorum. Bu yüzden AF vergi koçluğu için başvurdum.

Bir girişimci olarak, giderek daha fazla şey satın alırsam, bunlar için giderek daha fazla vergi öderim. Günün sonunda vergiler benim için en büyük harcama kalemi.

Tüm vergileri toplayın ve şaşıracaksınız. O halde büyük resmi optimize etmek varken neden işimdeki küçük şeyleri optimize edeyim? Servetim üzerinde en büyük etkiye sahip olan kaldıraç: vergiler.

Satın almanın amacı ve şekli, satın almaların vergi amaçları doğrultusunda nasıl ele alınacağının sebebidir. Vergi koçluğundan edindiğiniz bilgilerle, şirketleri ve kurumları vergi açısından optimize olacak şekilde kurabilirsiniz.

Bu, vergi tasarımını aktif olarak yönlendirdiğiniz ve daha da önemlisi vergi danışmanınıza doğru dürtüleri verdiğiniz anlamına gelir. Ya da Alex’in dediği gibi:

Kontrol oyununu öğrenin!

İstediğim şey: Uzmanlardan uzmanlık.

Onun “sanatı” farklı uzmanları bir araya getirmek ve onların bazen karmaşık olan “vergi dilini” bizim için tercüme etmektir. Canlı etkinlikte ideal uzmanlara sorular da sorabildim. Ama temel bilgilerle başlayalım, henüz koçluğu bilmiyorsunuz.

Alex Fischer (açılış), konuşmacı sahnesinde canlı yayında:

Etkinliğin sonunda: kişisel sorular, sohbetler ve gerçekten çok çok ilginç katılımcılardan daha da fazla ipucu. Bugün hala bazılarıyla temas halindeyim ve toplantıdan yeni bir proje bile çıktı:

Koçluğa kimler katılıyor?

Size bu hedeften daha önce bahsetmiştim: Şirketleri ve işletmeleri vergi açısından optimize olacak şekilde kurmak. Vergi koçluğunun içeriği bir noktadır, bir diğeri ise toplumdur. Bilgiye paralel olarak, iki canlı etkinlikte iki grup insanı tanıyacaksınız:

 1. Alex Fischer’dan başka türlü asla arayamayacağınız uzmanlar
 2. Ve diğer katılımcılar girişimcilik açısından üst düzeydedir.

Uzmanlar sorulara izin veriyor, bunu çok hoş buldum çünkü kendi işlerime özel bazı soruları doğrudan lansman etkinliğinde sormama izin verdi.

Öte yandan, sahada iş dünyasında çok aktif olan diğer katılımcılar da var. Anahtar kelime: deneyim alışverişi. Burada daha fazla içeriden bilgi ve ayrıca B vitamini, yani değerli bağlantıların yanı sıra yönetim kurulu üyeleri, avukatlar, ustalar ve doktorlarla tanışıyorsunuz: Uzmanların yanı sıra, bu çok mutlu olduğum bir başka bonus, çünkü burada projelerim için çok iyi iki bağlantı kurdum.

Bu, AF Vergi Koçluğunun başında ve sonunda yer alan iki etkinliğin, kapsamlı bilginin kafanızda ve şirket yapınızda kalıcı olarak sabitlenmesini sağladığı anlamına gelir.

Başlangıçta açıklandığı gibi, vergi koçluğu için başvurmanız gereken durum gerçekten de budur. Bu bir hile değil, işleri çözdüğümüz yer burası. Akıllı e-ticaret alanında çalışan bir arkadaşım da vergi koçluğuna başvurmak istiyordu ancak henüz doğru niteliklere sahip değildi.

Bu aynı zamanda, eğer kabul edilirseniz, iyi bir şirkette olduğunuz anlamına gelir.

 • Girişimciler
 • Avukatlar
 • Vergi danışmanları
 • Usta çatı ustaları
 • Mimarlar
 • Gayrimenkul yatırımcıları
 • Finansal aracılar
 • Mühendisler
 • Doktorlar
 • Ama aynı zamanda usta fırıncılar, fayansçılar ve tamirciler gibi zanaat meslekleri.

Katılımcıların karışımı ve eşzamanlı olarak talep edilen içerik seviyesi, uzman konuşmaları ve katılımcılar, vergi koçluğunun benzersiz karışımını oluşturmaktadır. Tecrübelerime göre, Almanya’da eşi benzeri yok. Diğerlerinin çoğu da böyle gördü. Ayrıca burada koçluk hakkında birkaç yorum daha bulabilirsiniz: Vergi koçluğu deneyimleri.

Mühendis, emlak yatırımcısı, usta fırıncı, karate okulu sahibi, avukat… her katilimci kendi̇ özel bi̇lgi̇ bi̇ri̇ki̇mi̇ni̇ beraberi̇nde geti̇ri̇r.

Etkinlik sonrası: Daha küçük gruplar halinde daha fazla uzman tavsiyesi:

Neden Alex Fischer? Kendi kendini yetiştirmiş, ticaretin tüm numaralarını bilen

Vergi koçluğu hakkında birçok genel bilgiyi zaten öğrendiniz. İşte her şeyin bir kez daha özeti:

 • Lansman etkinliği (Alex Fischer ve uzmanlarla birlikte)
 • Çevrimiçi bilgi veritabanı
 • Kapanış etkinliği (Alex Fischer ve uzmanları ile)

Alex Fischer kimdir?

Alex Fischer hakkında kısaca: Kendisi bir gayrimenkul yatırımcısıdır. Ve kendi kendini yetiştirmiş. Bu benim için çok önemli. Özellikle de ileri eğitim ve öğretim kurslarına katıldığımda. Bir genel müdür olarak fazla zamanım yok, bu nedenle yoğunlaştırılmış uzmanlık bilgisine ihtiyacım var.

Bu işi bizzat yapanlar tüm zorlukları, ipuçlarını ve püf noktalarını bilirler.

Bir şeyi “sadece” miras almış olanlar genellikle konuyu ayrıntılı olarak anlamazlar. Alex Fischer’a dönelim. Blogumu bir süredir takip edenler, Alex’in bir gayrimenkul yatırımcısı olarak videolarını sık sık haber yaptığımı bilirler. Ancak mali yapılar ve vergiler de benim için giderek daha önemli hale geliyor. Bu yüzden Alex Fischer’ın Next Level Tax Coaching’ine bir göz attım ve böylece kendi deneyimlerimi edinebildim.

İşte benim küçük “içeriden” raporum!

Size Alex Fischer hakkında çok şey anlattım. Örneğin, “Reicher als die Geissens” (Geisses’ten Daha Zengin) adlı kitabı veya gayrimenkul ve finans konularında 100.000’den fazla kişi tarafından takip edilen YouTube kanalı hakkında! Para, finans, nakit akışı: Alex Fischer’in deneyimleri ve tabii ki gayrimenkul, vergiler ve servet konulu makalemi de tavsiye edebilirim; burada ABD Başkanı Trump’ın yasal olarak nasıl sadece 750 dolar vergi ödediğini veya Springer CEO’sunun “büyük ölçüde vergiden muaf” olarak neredeyse 1 milyarlık bir hisse paketini nasıl hediye olarak aldığını da açıklıyorum.

Bazı önemli rakamlar istiyorsanız, işte kısa bir vita:

Alex Fischer 25 yıldır gayrimenkul yatırımcısı ve girişimcisidir. Hayatı boyunca 2.000’den fazla daire satın almış, yenilemiş ve yeniden satmıştır. Düsseldorf ve çevresinde 20.000 metrekarelik özel bir gayrimenkul portföyüne sahiptir. İki öğretmenin oğlu olarak 0 sermaye ile işe başladı.

 • 2.000’den fazla daire satın alındı, yenilendi ve satıldı
 • Özel 20.000 m² gayrimenkul portföyü
 • 0 Euro öz sermaye ile başlayın

Ale Fischer, Yenileme için verilen kısa bir ara sırasında biz konuklarla konuşuyor:

Ä°çeriden Öğrenenlerin Raporu: A’dan Z’ye Vergi Koçluğu

Finans profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Önsözde veya giriş bölümünde açıklandığı gibi, kendi kendini yetiştirmiş bir gayrimenkul yatırımcısı (daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, milyoner) olarak Alex’e uzun zamandır güveniyorum. Konut birimlerinin nasıl düzgün bir şekilde birleştirileceğini, bunlardan en etkin vergi oranını elde etmek için nasıl sağlamlaştırılacağını biliyor. Daha da önemlisi, koçluk mülk sahiplerine odaklanmıyor. Konu küresel bir meseledir: vergiler.

İlk hafta bile “Vergi Tuzakları” ve “Verginin Temelleri” gibi birçok ayrı modülden ve aynı zamanda “Vergi Tasarımı Türleri “nden oluşmaktadır.

Vergi yapılandırma türleri? Şimdi ilginçleşiyor.

Prosedür: 8 haftalık kurs üniteleri

Sekiz hafta mı? Evet ve inan bana, ihtiyacın olacak. Vergi koçluğu o kadar çok bilgi ile doludur ki, deneyimli bir yönetici olarak bile terlemeye başlayabilirsiniz. İşte birkaç ayrıntı. Birçok insan neyi sever? Arabalar! Örneğin, önce vergi amacıyla arabanızdan nasıl kurtulacağınızı öğreneceksiniz. Yüzde bir kuralı ve kayıt defteri tutma zorunluluğu olmadan. Bu, vergi koçluğunun başlangıcından sadece çok çok küçük bir örnek.

Amaç: Ne kadar çok şey öğrenirseniz, iş yapınızı o kadar iyi organize edebilirsiniz, vergi ve risk o kadar düşük olur, çünkü varlıklarınız muazzam vergi tasarrufları sayesinde otomatik olarak büyür.

Ayrıca varlıklarınızı iflasa karşı nasıl koruyacağınızı da öğreneceksiniz. Gayrimenkulün vergi açısından optimize edilmiş bir şekilde nasıl yapılandırılacağını öğreneceksiniz. Ayrıca, özellikle büyük varlıklarda veraset ve intikal vergisini nasıl optimize edeceğinizi ve böylece neredeyse hiç vergi ödemeyeceğinizi öğreneceksiniz.

Ama şimdi sizi “kuru başlıklarımla” sıkmak istemiyorum.

Bu ciddi mi? Böyle bir vergi düzenlemesi yasal mıdır?

Muhtemelen birkaç kez duymuşsunuzdur. Çevrimiçi kurslara yönelik çok sayıda eleştiri var, bu anlaşılabilir bir durum. Alex Fischer’dan (diğerlerinin yanı sıra) neden bir şeyler öğrendiğimi daha önce başka makalelerde açıklamıştım. Örneğin, 5 yılı aşkın süredir gayrimenkul, finans ve vergi konularında YouTube videoları yayınlıyor. Sadece bu materyalle bile kendinizi kapatıp haftalarca öğrenebilirsiniz. AF vergi koçluğu girişimciler, serbest meslek sahipleri, serbest çalışanlar ve aynı zamanda girişimci çalışanlar içindir.

Yani, size vergi koçluğu satmaya çalışmıyorum. Ücretsiz öğrenmek istiyorsanız, YouTube’da Alex Fischer’ı ziyaret edin. Ancak “belirli” bir yıllık geliri aştıysanız, neden bir uzmandan vergi ipuçları almanız gerektiğini biliyorsunuz demektir.

Vergi danışmanınız bunu size vermeyecektir – veremez!

Ama şimdi “Bu nasıl bir saçmalık?” diye düşünüyorsanız, inanın bana: bu yüzde yüz doğrudur ve rüzgarlı tasarım olanaklarıyla, şüpheli sermaye yatırımlarıyla hiçbir ilgisi yoktur. Elbette bu da koçluğun bir parçası ama Alex Fischer’a göre bu, pek çok küçük bileşenden yalnızca biri.

Dediğim gibi, burada üye alanına kabul edilirseniz ve 2 canlı etkinlikten birinde topluluktan bireysel üyelerle şahsen tanışırsanız, yalnızca içeriğin değil, katılımcıların da kalitesini bilirsiniz. Bir hatırlatma olarak, bunlar çoğunlukla yüksek düzeyde konuşabileceğiniz girişimci insanlardır.

Bu konuda.

Vergileri anlamak: Yönlendirme amacı, sübvansiyonlar – Örnek hafta 1

Bu düzenlemelerden bazılarının yasadışı olduğunu düşünüyorsanız, sizi temin ederim ki durum bunun tam tersidir. Alex Fischer’ın online vergi koçluğu vergi boşluklarını kullanmaz! Online kursta, yasa koyucunun teşvik etmek istediği sübvansiyonları nasıl ele alacağınızı öğreneceksiniz.

Alex Fischer’den vergilerin sadece devleti finanse etme amacı taşımadığını öğreneceksiniz. Başka bir amaç daha var:

Sözde yönlendirme amacı vardır, böylece ödeme akışları devletin veya AB’nin olmasını istediği yere yönlendirilir ve sözde yeniden dağıtım amacı vardır. Bu, fonların çok arzu edilmeyen alanlardan konut inşaatı gibi arzu edilen alanlara yeniden dağıtılmasıyla ilgilidir. Ya da alkolsüz içeceklerden uzak durmak, bu alkolsüz içecek vergisi olabilir ya da tütünden uzak durmak, bu tütün vergisi olabilir, daha fazla konut inşasına, daha fazla yatırıma, örneğin fotovoltaiklere doğru.

Koçluğun başında vergi danışmanınızın neden bir “tasarımcı “dan çok bir “yönetici” olduğunu öğreneceksiniz.

“Vergileri anlamak” bölümü “Vergi oyunu nasıl işler” modülünün bir parçasıdır. Size daha fazlasını anlatmak isterdim ama gördüğünüz gibi: içerik, çok fazla içerik.

Ä°çgörü: Kursa başlama ve vergi yapılandırması Başlarken

Vergi koçluğunda 1. hafta, bir bakışta konular bunlar:

 • Vergi oyunu nasıl işliyor
 • Vergilerin kökeni ve amaçları
 • En yüksek gelir hangi vergilerden elde ediliyor?
 • Vergi tasarlamak bir oyundur…
 • Vergi ve harçların özel varlıklara dönüştürülmesi
 • Çalışan / serbest meslek sahibi / girişimci olarak vergilerden tasarruf edin
 • Bir çalışan olarak serbest meslek sahibi bir kişinin vergi ayrıcalıklarından nasıl yararlanılır…

Bu sadece giriş, girişin içine – bunu söyleyebilir misiniz?

Vergi, girişimcilik ve yatırım bilgisi

Asıl soru şu: AF vergi koçluğundan ne anlamamız gerekiyor?

Her şeyden önce: Yüksek oranda bilgi alıyorsunuz. Bu, her yeni modülün, her yeni dersin, girişimcilik bilgisi ve bir gayrimenkul yatırımcısının bilgisi ile birlikte kendi vergi bilginizi genişlettiği anlamına gelir. Bu doğrultuda 3 alan ele alınmaktadır. Koçluktan birkaç ipucunu “sadece atmak” vergi koçluğunun zorlu yapısının hakkını vermeyecektir.

Ama…

Bu bilgi kombinasyonu inanılmaz derecede güçlüdür.

Vergi koçluğu sadece “vergi tasarrufu” ile ilgili değil, aynı zamanda konularla da ilgilidir:

 • Varlık Oluşturma
 • Varlık kredilendirme
 • Varlık Koruma
 • Varlık Transferi
 • … ve ayrıca yatırımlar

Kısacası, şunları yapabileceksiniz:

 • Varlık oluşturun
 • Kaldıraç varlıkları
 • Varlıkları korumak için
 • Varlık transferi

Örnek: Vergi ertelemeleri yoluyla varlık biriktirme

Bu (yasal) hileyi açıklayabilir miyiz?

Kimseye söyleme!

İşte size vergi tasarrufunun neden tek başına etkili olmadığına ve vergi, girişimcilik ve yatırımlar hakkında bütünsel bir bilgiye sahip olmanın neden bu kadar önemli olduğuna dair küçük bir örnek:

Vergileri değiştirerek küçük bir servet oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz?

Çevrimiçi bilgi bankasında Alex Fischer şunları söylüyor:

“Eskiden, şu anda likit değilseniz vergi ertelemelerinin sadece ‘sahip olunması güzel’ bir şey olduğunu düşünürdüm. Ama aslında Almanya’daki vergi ertelemeleri servet birikimi için inanılmaz bir hızlandırıcıdır.”

Tasarruf etmek için vergi yükünüzü erteliyor ve böylece özel harcamalar yapıyorsanız, bu elbette uygun değildir.

Eğer parayı işinize yatırırsanız, bunda yanlış bir şey yoktur.

Ancak vergi ertelemesinden kaynaklanan serbest likiditeyi kullanarak bu parayı bir sermaye yatırımı için öz sermaye olarak kullandığınızda işler gerçekten ilginç bir hal alıyor:

 1. Büyük ölçüde banka tarafından finanse edilmiştir,
 2. Kazançlı bir getiri elde edildi
 3. Bunun da ötesinde çok fazla vergi tasarrufu sağlar.

Vergi uzmanı arkadaşlarından biri her zaman şöyle der: “Doğru kullanılan vergi kaydırmaları Almanya’da para basma ruhsatıdır”.

Basın: Vergi koçluğundan diğer deneyimler

Koçluk hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek isterseniz Google’da“Alex Fischer vergi koçluğu deneyimi” şeklinde arama yapmanız yeterli. Alternatif olarak, diğer referanslara birkaç bağlantım var.

Bağlantı listesi: Vergi koçluğu konusunda basın

Sonuç: Vergiler patronun işidir

Etkinlikte şunu sordum: Son 12 ayda 2.500’den biraz fazla girişimci, serbest meslek sahibi ve serbest çalışan vergi koçluğundan geçti. Size diğer katılımcıları ve onların deneyimlerini anlatabilirim. Ancak hepimizin bildiği gibi, resimler 1000 kelimeden daha fazlasını söyler. Daha fazla referans (video ve röportaj) görmek istiyorsanız, buraya bir göz atın:

Doğrudan gitmek için buraya tıklayın:

Daha fazlası: Vergiler ve varlıklar

Alternatif olarak, konuyla ilgili diğer makaleleri buradan okuyabilirsiniz:

Para için 7 temel kural

Para, finans, nakit akışı, vergiler… Her şey nerede başlıyor? Seninle birlikte. Bir gayrimenkul yatırımcısı olmak ve gayrimenkulden para kazanmak istiyorsanız, her şeyden önce bir konuda uzmanlaşmanız gerekir: Finans ve Vergiler. Kendi deneyimlerimden – vergi danışmanımla da – bilmediğim veya önermediğim şeylerin bana proaktif olarak neredeyse hiç sunulmadığını biliyorum. Vergiler karmaşıktır, finans da öyle, girişimcilik ve emlak da öyle. Ancak buna değer, çünkü gerçek kâr ya da vergi açısından optimize edilmiş kâr burada yatmaktadır. Ancak size Alex Fischer’in çevrimiçi koçluğundan bahsetmeden önce (makale birkaç gün içinde gelecek), işte en çok satan kitaplarından biri olan “Reicher als die Geissens” (Geisses’ten Daha Zengin), tabiri caizse zihniyetin temeline bir göz atalım.

Yatırımcı deneyimi

Gayrimenkul, Vergiler ve Servet: Yatırımcı Deneyimlerinden Öğrenmek. ABD Başkanı sadece 750 dolar gelir vergisi öderken ve Springer patronu neredeyse vergisiz olarak 1 milyar avroluk bir hisse paketi alırken ve tüm bunlar tamamen yasal olarak yapılırken, bir şey çok açık: vergiler açısından hepimiz için hala iyileştirilmesi gereken alanlar var! Ama aynı derecede “verimli” olmak için ne öğrenmeniz gerekiyor? Ya da daha iyisi, nereden başlıyorsunuz? Büyük anahtar kelime: vergileri özel varlıklara dönüştürmek. Kendi kendini yetiştirmiş milyonerlerden daha iyi kimden öğrenilebilir? Alex Fischer gibi modern yatırımcılar, Rockefeller gibi ABD’nin eski devleri ve tabii ki tarihin büyüklerinden Sir Isaac Newton. Vergi optimizasyonu hakkındaki bu makalede nedenini öğrenin.

Vergileri anlayın, dönüştürün = servet oluşturun

Vergileri özel varlıklara dönüştürmek – Burada vergi optimizasyonu konusundaki makalelere daha fazla bağlantı bulacaksınız. Yeni başlayanlar için ve elbette zaten bir girişimciyseniz sizin için de anahtar kelime “Wealth management GmbH” veya “Bir vakıf kurmak” veya daha sonra göreceğiniz gibi “Hisseleri neredeyse vergiden muaf olarak dağıtmak”. İlk adımdan uzmanlardan öğrenmeye ya da onların deneyimlerine ve hatalarına kadar vergi optimizasyonunun ne anlama geldiğine dair küçük bir genel bakış sunmak istiyorum. Amaç, vergileri özel servete dönüştürmektir.