İflas ve Haciz: Rehber Kitap

Kötü bir iş kararı nedeniyle mali sıkıntıya giren girişimciler özellikle etkilenmektedir. Şirket, mevcut son öz sermaye ile desteklenmektedir. Sadece birkaç gün sonra iflasın eli kulağında olabilir. Özel iflas durumunda, tekrar özgürce hareket edebilmeniz 6 yıla kadar sürebilir.

İflas ve haciz rehberimiz.

Ä°flasın önlenmesi ve mülk satışı

Sağlam finansman başarının temelidir. İflasın önlenmesi ve mülk satışı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Zorunlu açık artırma: prosedür, nedenler, uygulama

Zorunlu satış prosedürü – Mülk sahiplerinin, diğer herkes gibi, karşılamaları ve ödemeleri gereken masraflar ve yükümlülükler vardır. Bir mülk sahibi iflas etmişse ve belirli borçlarını ödeyemiyorsa, bir mülkün zorunlu satışı gerçekleşebilir. Bu tür takipler alacaklı tarafından yetkili bölge mahkemesinde başlatılır. İlgili kişi için bu genellikle çok tatsız bir durumdur. Potansiyel gayrimenkul alıcıları ise bu tür olasılıklardan memnun, zira birçoğu bu durum sayesinde ucuza mülk satın alabilmeyi umuyor.

Emlak iflası: süreç, prosedür ve gereklilikler

Gayrimenkul iflası – Gayrimenkul konusuyla uğraşırken, kişi genellikle hemen anlayamayacağı kelimelerle karşılaşır. Kendinizi aniden daha önce hiç içinde bulunmadığınız bir durumda bulursunuz ve bu nedenle genellikle hızlı bir şekilde tavsiyeye ihtiyaç duyarsınız. Bu makalede emlak iflası hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Bilmediğiniz kelimeleri araştırmak için endişelenmeyin, kendinizi sizin için gerçekten önemli olan konulara adayın.

Haczi önleyin: Evim / dairem açık artırmaya çıkarılıyor, bu konuda ne yapabilirim?

Borcunuz var mı? Bir alacaklının borç alacağını ödemek için mülkünüzde haciz satışı başlatması gibi talihsiz bir durumla mı karşı karşıyasınız? Merak etmeyin! Yeterince erken davranırsanız ve belirli koşullar sağlanırsa, zorunlu bir satışı önleyebilirsiniz.

  • Haczi önleyin: Evim / dairem açık artırmaya çıkarılıyor, bu konuda ne yapabilirim?

Mülk satın almak: Ä°flas ve ipuçları

Açık artırmayla satılan bir mülkü ucuza mı almak istiyorsunuz? İşte haciz işlemleri için ipuçlarımız.

Bir mülkün satın alma bedelinin icraya konu edilmesi

Satın alma bedeli için icraya tabi olma – Bir mülk için yapılan her satın alma sözleşmesi bir teslim maddesi içerir. Bu madde, bir mülkün satıcısının, alıcının satın alma bedelini zamanında ödememesi durumunda derhal hacze gidebileceğini ve alıcıdan satın alma bedelinin ödenmesini isteyebileceğini belirtir. Amaç, alıcının ödeme yapamaması nedeniyle satıcının mahkemeye gitmek zorunda kalmamasıdır.

  • Bir mülkün satın alma bedelininicraya konu edilmesi

Piyasa değerini hesaplayın: Konum ve envanter

Temel faiz oranının düşürülmesiyle birlikte birçok kişi gayrimenkul satın almaya karar verdi. Birkaç yıldır gayrimenkul fiyatları hızla artmakta ve özellikle metropollerde ve şehir merkezlerinde normal gelirliler tarafından zorlukla finanse edilebilmektedir. Konut arayanlar, potansiyel alıcıların görüşüne göre mülklerine çok yüksek değer biçen mülk sahiplerinin “açgözlülüğünden” sık sık rahatsız olurlar.

Ä°cra ihalesi: Çevrimiçi portallar ve bölge mahkemesi listesi

Amacınız bir mülkü mümkün olduğunca ucuza satın almak mı? Zorunlu bir satışa katılmak istiyorsunuz, ancak zorunlu satışın ne zaman ve nerede gerçekleşeceği hakkında her zaman bilgi sahibi olamıyor musunuz? Buna bir son verin!