Villingen-Schwenningen’de ev satmak – Ev satarken nelere dikkat etmeli

Bir emlakçı mı tutmalıyım yoksa evin veya teraslı evin satışını özel olarak mı planlamalıyım? Burada bir mülkün satışıyla ilgili en önemli soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Kendi evinizin ve dairenizin değerini hesaplamak: Emlakçınızla ilk randevu

İlk adım, antika bir yarı ahşap ev veya modern bir Frizya evi için en yüksek fiyatı almaktır. Gayrimenkul satışında gerekli tüm bilgileri buradan edinebilirsinizKendi bölgeniz hakkında bilgi sahibi olmak, kendinize zaman kazandırmak istiyorsanız, bize bildirin. Bir nesnenin fiyatını hesaplarken, gayrimenkul satma bilgisi, gayrimenkulün fiyatını araştırmak ve fiyatı bulmanıza yardımcı olmak bir zorunluluk olacaktır, ancak tüm zahmete girmek istemiyorsanız, bizimle iletişime geçin.

Sıradaki: Yaklaşan ev satışı için belgeler sağlayınKat planları ve eski mimari planlar Sayısız teklif ve ayrıca tahminler, yeni sahip için kesinlikle ihtiyaç duyacağınız önemli belgelerdir. Parlak fotoğraflar evinizin satış değerini yükseltir. Oldukça basit, böylece alıcılar çok daha iyi bir resim elde edebilir, zaman kazanır. Düzenlediğiniz resimler 1700 x 1350 piksel gibi iyi bir çözünürlüğe sahip olmalı ve Villingen-Schwenningen’deki evi veya şehir villasını dikkate alınan perspektiflerden sunmalıdır.

Hausverkauf mit Makler

Aracılık edilecek mülk veya kat mülkiyeti için bir piyasa değeri belirlemelisiniz

Bir satış fiyatını tahmin etmek için, büyük mağazalara yakınlık, ulaşım bağlantıları, bina kalitesi, mülkün konumu ve aynı zamanda bir evin durumu ve donanımı gibi çeşitli bilgiler gereklidir. O dönemde ne kadar yatırım yaptığınız önemli değildir. Ya da yıllar boyunca ne kadar para ve iş ödediğinizi. Mevcut emlak piyasasındaki mülklerin arz ve talebi, potansiyel alıcının ödeyeceği beklenen değere hakimdir. Mevcut konut piyasasındaki konut arz ve talebi fiyatı düzenler Mülkün değerinden emin değil misiniz? Günlük yaşamlarında gayrimenkul satışı ile çok az ilgilenen kişiler için piyasa değerini gerçekçi bir şekilde değerlendirmek zor olabilir.

Ä°lgili taraflar için teşhirin hazırlanması

İnsana kendi mülk arayışını hatırlatıyor, zaten mülk açıklamasını okumak, potansiyel alıcıların çoğu için teşhire karşı iyi niyetli olup olmadıklarını, fotoğraf galerilerini görmek ve daha fazla ayrıntı öğrenmek isteyip istemediklerini doğruluyor. Evlerle ilgili her yerde olduğu gibi, önemli olan ilk bakışımızdır. Satışta, belki de eski sakin olarak en iyi bildiğiniz tüm ayrıntılarla birlikte çok bilgilendirici bir ilana zaman ayırmaya değer. Bu nedenle, her zaman tüm ekstraların listelendiğinden emin olun, örneğin güneşli kış bahçesi, bahçe ve garaj veya araba garajı vb. Başarılı bir satış için en iyi şans, çok kullanılan ev ve apartman portalları ve tabii ki güvenilir yerel basın tarafından garanti edilir. Sonra bekle ve gör.

Haus in Villingen-Schwenningen

Yapılacaklar listenizdeki bir sonraki madde hakkında: Platformlar, telefon ve aynı zamanda e-posta yoluyla talepler alınıyor ve ardından ilk talepleriniz geliyor. Aracılık için bir emlakçı tuttuysanız, sizin için tüm talepleri alacak ve yalnızca ilgilenen taraflardan daha fazla geri bildirim aldığınızda size geri dönecektir.

Görüşmeler için randevuların alınması. Şimdi işler daha da heyecanlı bir hal alıyor, emlakçınız her sabah ev incelemesi için randevu alan kişilerle randevulaşıyor, siz olmadan her randevuyu o alıyor. Tabii ki ev sahipleri de hazır bulunabilir, ziyaretçilerin evinizi en iyi durumda bulmasını sağlayın.

Listedeki bir sonraki madde hakkında: Bir satın alma sözleşmesinden önce bile: Potansiyel alıcının satın alma gücünü kontrol ederek finansmanı güvence altına almak. Potansiyel alıcınız bir görüntüleme randevusundan sonra grev yapmak ve hemen satın almak mı istiyor? Emlakçınız şimdi alıcının evi karşılayıp karşılayamayacağını kontrol etmek için finansal durum hakkında bilgi edinecek, böylece daha sonra ödeme temerrütleri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Bunu şu takip eder: Sözleşme taslağında yapılan değişikliklerden sonra: noter ile birlikte gayrimenkul satın alma sözleşmesini imzalayın. Temsilciniz, sözde yeni sahibinizle müzakereleri yönetir ve ayrıca sözleşmenin tüm formalitelerini düzenler. Uzmanınız noterlik sözleşmenizi noterlikle işbirliği içinde bir taslak halinde formüle eder ve hazırlar. Noter tasdiki için noterle randevu standarttır, avantajlarınız ne olursa olsun, merkezi bir konumda iyi ulaşım bağlantılarına sahip kullanılmayan bir mülk olsun, belirlediğiniz ana hedef düşündüğünüzden daha yakındır, onunla siz ve alıcı satın alma sözleşmesini imzalarsınız. Tebrikler, çünkü sizin ve alıcının imzasıyla mülk gerçekten el değiştirmiş oldu.

Bu konuyla ilgili listenizde sırada: Tapu siciline girişten sonra satın alma bedelinin mal sahibi olarak size devredilmesi (öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılır). Halihazırda aktif olan noter daha sonra tapu siciline girişi ve öncelikli devir bildirimini girer. Kağıt, somut dolandırıcılık olmadan daha sık satış yapmayı daha zor hale getirmeyi amaçlamaktadır. Noter, satış bedelini size aktarabileceği zaman alıcıyı derhal bilgilendirir. Bundan sonra, ödeme tutarının alındığına dair hesabınızı kontrol etmelisiniz.

Noter randevusu ve komisyoncu faturasının ödenmesi

Villingen-Schwenningen mülkünüz satıldı, şimdi görevlendirilen emlakçı ve noter için transfer tutarı hala ödenmedi. Komisyoncu ve noter ücretleri için ödemeniz, noter randevusundan hemen sonra satıcı tarafından gönderilmelidir.

Villingen-Schwenningen’de(Baden-Württemberg) 84.070 kişi yaşıyor ve çalışıyor ve olası ev alıcıları. Bir ev satıldığında, sermaye kazancı vergisi değerlendirilebilir ve bu durum evin özel olarak satılması ve satışın on yıl içinde gerçekleşmesi halinde her zaman geçerlidir. Genel olarak alınan dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi daha sonra buna eklenebilir, ancak bazı istisnalar da vardır. Örneğin, ev sahibi olarak evinizde 3 yıl]36 aydan daha uzun bir süre gerçekten kendiniz yaşadıysanız ve hiç kiraya vermediyseniz. Ancak, 36 aydan fazla bir süre boyunca evde kendiniz yaşadıysanız ve burada kiracı olarak hareket etmediyseniz, kârınız üzerinden vergi ödemek zorunda değilsiniz.

Yeni inşaat talebi, konut piyasası ve emlak

Mülk sahipliğinden finansmana ve emlak piyasasına kadar trendler. Villingen-Schwenningen şu anda 165,5 kilometrekarelik bir alanda yaşayan ve çalışan 0,08 milyon nüfusa sahiptir. Her kilometrekarede yaklaşık 508 kişi yaşamaktadır, bu da yaşam alanının doğal olarak az olduğu anlamına gelmektedir; toplamda Alman nüfusunun %0,1’i Villingen-Schwenningen’de yaşamaktadır.

Günümüzde konut piyasası ve yeni inşaat talebi: gelişim ve çalışmalar

Federal İstatistik Dairesi’nin çalışmalarında da görülebileceği gibi, 32.653 kişi kendi evinde veya teraslı evde yaşamaktadır. 5.170 kişi kat mülkiyeti sahibidir ve 40.698 kişinin tamamı kiracıdır. LBS Araştırmasına göre, 49.601 evli kişi çeşitli mülklerde yaşamalıdır ve 34.469’u bekardır. Yeni evlerin yanı sıra apartman dairelerinin sayısı da artmıştır. Yeni çalışmalar yatırım maliyetini ne kadar yüksek görüyor? Önümüzdeki 12 yıl içinde, mevcut çalışmaların yarısı 30.571 yeni konut inşa edileceğini, üçte biri 25.476 konut inşa edileceğini, sadece %17’si 35.666 konut inşa edileceğini varsaymaktadır. İstatistiksel olarak, Villingen-Schwenningen’de şu anda sadece 235 yeni konut inşa edilmektedir. Bu nedenle Villingen-Schwenningen yılda 3,3 milyar avro yatırım yapıyor.

Ev sahipleri ve kiracılar mahallelerinde yaşamaktan son derece memnun

Villingen-Schwenningen’de yaşayanların tamamı mahallelerinden oldukça memnun. Tüm mülk sahipleri arasında yaşam ortamlarından memnun olan 69.299 kişi bulunurken, memnun olmayanların sayısı sadece 14.771, yani 54.528 kişi daha fazladır. Aynı olumlu tablo 61.808 memnun kişi ile kiracılar arasında da görülmektedir. Zaten biliyor muydunuz? Villingen-Schwenningen sakinlerinin çoğunluğu apartmanlarda değil müstakil evlerde yaşamaktadır; toplam 44.024 Villingen-Schwenningen sakini, sırasıyla 26.124 ve 13.038 kişinin iki kişilik evlerde yaşadığı apartmanlardan açıkça daha fazladır.

Villingen-Schwenningen’in bugünkü ve gelecek yıllardaki bölgesel gelişimi

Villingen-Schwenningen’de altı yaşından küçük 664 bebek gibi istatistiksel olarak yüksek sayıda genç nüfusun yanı sıra 50-64 yaş arası 4.439 kişi gibi ileri yaşta vatandaşlar da bulunmaktadır. Ancak önümüzdeki birkaç yıl nüfus hacmindeki gelişme açısından ne getirecek? Şehirdeki gelişmelerle ilgili mevcut tahminler devam ediyor, zaten dört yıl içinde yaklaşık 86.848 kişinin konuta ihtiyacı olacak, 2.778 kişi daha, şimdi 2035 yılı için yeni demografik tahminlere bakıyoruz.

Villingen-Schwenningen’de bugün 584.210.073 Euro değerinde gayrimenkul bulunmaktadır

Nakit olarak 0,5 milyar Avro gibi inanılmaz bir meblağ şu anda tasarruf hesaplarında veya yastık altındadır, daha da büyük mali meblağlar, 584.210.073 Avro’nun tamamı gayrimenkullere yatırılmıştır ve sadece 107.303.891 Avro tüketici varlıkları olarak mevcuttur. Villingen-Schwenningen’deki alım ve satım işlemlerinin toplam tutarı istatistiksel olarak 7,7 milyar Euro’dur. Bu arada, Villingen-Schwenningen’de konut inşası için 3.257.432.266,67 Avro ve modernizasyon için yıllık toplam 3.849.692.678,79 Avro harcanmaktadır. Villingen-Schwenningen’deki emlak piyasası toplamda takvim yılı başına 14.806.510.303,03 Euro gibi şaşırtıcı bir meblağı transfer etmektedir.

Mülk sahibi

Gayrimenkulde yaşamak çok daha kolaydır ve Villingen-Schwenningen’de hem yaşlı hem de genç mülk sahipleri vardır. Birkaç değere bakalım. Ankete göre (kaynak: empirica), 10 yaşına kadar olan 3.536 küçük çocuk şu anda gayrimenkulde yaşıyor, daha sonra biraz daha fazlası var. Ayrıca ebeveynler zaman alan bebeklik dönemini atlatmış ve kariyerlerine odaklanmışlardır. 11-21 yaş arası gençlerin 4.379’u kendi evlerinde yaşamaktadır. 21-30 yaş arası gençler ise seyahat etmekte ve genellikle Avrupa’nın dört bir yanında zorluklar aramaktadır; bunların 958’i istatistiksel olarak kirasız yaşamaktadır. Yaşlandıkça bu oran artar. 31 ila 40 yaş arasında 3.629, 41 ila 50 yaş arasında ise 6.277 kişi bulunmaktadır. 51 ila 60 yaş arasında kendi evine sahip 5.747 Villingen-Schwenningen sakini bulunmaktadır. 61-70 yaş grubunda hala 4.390 kişi bulunmaktadır, ancak giderek daha fazla kişi evlerini satmakta veya ailelerine vermektedir, bu nedenle sadece 2.720 kişi kalmıştır.

Villingen-Schwenningen’de konut piyasası: En iyi konumda mülk

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Sahibi tarafından kullanılan ev 32.653
Kat Mülkiyeti 5.170
Kiralık 40.698
WG 5.540

İstatistikler: Federal İstatistik Dairesi

Ev sahipliği

Ev Sahibi / Yaş Miktar
0-10 3.536
11-21 4.379
21-30 958
31-40 3.629
41-50 6.277
51-60 5.747
61-70 4.390
71-80 2.720

İstatistik: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 34.469 36.991 2.522
2 28.584 30.265 1.681
3 10.088 8.407 -1.681
4 7.566 6.726 -841
5’ten fazla 2.522 2.438 -84

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Villingen-Schwenningen

Haneler / İnsanlar bugün 2035 Değişim
1 44.557 47.079 2.522
2 24.380 23.540 -841
3 7.566 6.726 -841
4 5.044 4.960 -84
5’in üzerinde 1.681 1.513 -168

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi