Ev satmak: Dormagen’de kendi evinizi başarıyla satmak

Profesyonel bir emlakçıya ihtiyacımız var mı yoksa bir evi veya kat mülkiyetini özel olarak satabilir miyiz? Dergimizde, satış prosedürleri ve vergiler için planlama yaparken de şu anda kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken en heyecan verici sorularla karşılaşacaksınız.

Mülkünüzün (daire veya ev) profesyonel değerlemesi için emlakçı ile bir randevu ayarlayın

130 veya 200 metrekare, modern bir şehir villası, 4 odalı bir daire, mükemmel yalıtımlı sağlam bir ev veya ucuza inşa edilmiş bir prefabrik ev satıyor olun: kendinizi satışa hazırlayın, özellikle de bu ilk satışınızsa, en akıllı şekilde nasıl ilerleyeceğinizi ve sizin için en iyi fiyatı nasıl alacağınızı öğrenin. Ev satışında burada belirtilen tüm zorunlu bilgileri edininBölgeniz hakkında bilgi, tüm çabayla ilgilenmiyorsanız, bizimle iletişime geçin, her türlü konut mülkünün değerlemesinde, gayrimenkul satışında burada belirtilen tüm ön bilgilerBölgeniz hakkında bilgi, değerin değerlendirilmesinde size yardımcı olacaktır, tüm çabayla ilgilenmiyorsanız, bize bir e-posta yazın.

Evin satışı için belgeleri sağlayın: Makbuzlar, belgeler ve ayrıca tüm faturalar

Mülkün geliştirilmesi ve ekspertiz, diğer bazı belgelerin yanı sıra, ev satışı için kesinlikle hazır bulundurmanız gereken önemli belgelerdir. Evinizi iyi fotoğraflarla güzelleştirin. Alıcıların sizin fazla çaba sarf etmenize gerek kalmadan kendilerini kelimenin tam anlamıyla çok daha gerçekçi kılabilmeleri için, çekilen fotoğrafların yüksek kalitede olması gerekir. Çünkü satmak istiyorsunuz, tercihen en yüksek fiyata.

Haus verkaufen mit Makler

Bir sonraki adımınız: Mülkünüz veya daireniz için Euro cinsinden tam fiyat Satış fiyatının belirlenmesi, alıcılar için farklı bilgiler değerlidir, örneğin, yaş, inşaat kalitesi, mülkün konumu ve ayrıca bir mülkün durumu ve ekipmanı, önemli olan bir zamanlar mülkünüz için ödediğiniz satın alma fiyatı değildir. İş miktarı da öyle. Bugünkü piyasadaki arz ve talep satış fiyatını, bugünkü piyasadaki arz ve talep ise satın alma fiyatını düzenler Mülkün satın alma fiyatının değerlendirilmesi konusunda emin değil misiniz? Evet, gerçekten de normal insanlar için piyasa değerini doğru bir şekilde adlandırmak kafa karıştırıcı olabilir.

Kat mülkiyetiniz için teklif tasarlayın

Bu, kendi mülk arayışımızı anımsatır, mülk açıklamasını ve tüm ayrıntıları okumak, iyi niyetin gerçekten oluşup oluşmadığını doğrular, tıpkı bir randevuda olduğu gibi, ilk izlenimimiz önemlidir, bu nedenle güzel bir tanıtım için biraz çaba harcamak işe yarar. Bir gayrimenkul sahibi olarak, hatta bazen eski bir sakin olarak, tüm detayları en iyi siz bilirsiniz, evin ilanında veya teşhirinde her şey yazılmalıdır, garaj ve park yerlerinin yanı sıra bahçe, kış bahçesi ve zemin alanı ve yeşillik. Bitti mi, evin satışıyla ilgili açıklama hazır mı? Daha sonra mülk, sık kullanılan bir emlak portalında ve Dormagen’deki güvenilir yerel gazetede bir ilanla ilan edilir. Sonra da bekleyip göreceğiz.

Einfamilienhaus in Dormagen

Bir sonraki zorluk: görüntüleme ve genel posta taleplerini yanıtlamak. Alıcı arayışına iç ve dış mekan fotoğraflarını içeren tanıtımınızla başlarsanız, genellikle hızlı bir şekilde işe yarar ve ilk geri bildirim zaten oradadır. Vekil emlakçınız sizin için mektupları yanıtlar, yalnızca sorular geldiğinde sizinle doğrudan kişisel temasa geçer.

İlgili taraflar için görüntüleme randevularını koordine etmek ve yürütmek. Şimdi heyecan verici bir hal alıyor, emlakçı ilgilenen taraflarla görüşmek için sürekli randevu alıyor, dilerseniz randevuları siz olmadan gerçekleştiriyor, ancak mal sahibi olarak siz de hazır bulunabiliyorsunuz. Bir sonraki görüntüleme randevusunda iyi bir izlenim bıraktığınızdan emin olun. Sonuçta, göz satın alır.

Yeni göreviniz: Mülkünüzle ilgilenen kişinin gerçek kredibilitesini kontrol etmek. Herhangi bir ödeme düzensizliğinden haberdar olmanıza gerek kalmaması için, ilgili tarafın sözde kredibilitesi, ev incelemesinden ve tente, balkon vb. kontrolünden sonra doğrudan emlakçı tarafından kontrol edilir.

Satın alma sözleşmesini noterde imzalayın

Yeni mal sahibi ile ön görüşmeler de dahil olmak üzere, satın alma sözleşmesinin hala tartışmalı olan tüm formaliteleri güvenilir emlakçı tarafından yapılır, satıcınız noter tasdikli satın alma sözleşmenizi noterinizle birlikte bir taslak halinde hazırlar, satışın noter tasdiki için kesinlikle notere gelmeniz gerekir, yasal açıdan da, noterde siz ve alıcı şu anda mevcut olan satın alma sözleşmesini imzalarsınız, imza ile mülkünüzü resmi olarak sattınız, sizi tebrik ediyoruz, sadece birkaç bireysel zorluk kaldı.

Aşağıdaki zorluk: Tapu sicilinde güncellendikten sonra (veya öncelikli devir bildirimi), mülkünüzün fiyatı hemen aktarılacaktır. Noteriniz daha sonra güncellenmiş pasajı tapu siciline ve öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılan belgeye girecektir. Belge, örneğin çifte satışı önler, noter yeni sahibine satın alma bedelini sözleşmede belirtilen banka hesabınıza ne zaman ödeyebileceğini hemen bildirir. Ödemenin hesaba ulaşıp ulaşmadığını kontrol edin.

Daha önce yardımcı olan noter ve emlakçınıza ait faturaların ödenmesi

Satıcı olarak, önceden müzakere edilen sözleşmenin kendi imzalarıyla mühürlenmesinin hemen ardından özel aracı kuruma aracılık ve noter ücretlerini ödemesi talimatını verirsiniz.

Sıradaki geliyor: Emlak devir vergisi nedeniyle devir. Bir ev satıldığında, özel satış ile bir mülkün satışı arasında on yıldan fazla bir süre yoksa, sermaye kazancı üzerinden vergi ödenmesi gerekebilir, ayrıca muhtemelen kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti de ödenecektir. Bununla birlikte, özel satışlar için bazı istisnalar yapılmaktadır, örneğin mal sahibinin 3 yıldan fazla bir süre] 36 ay boyunca ev sahibi olarak yaşaması gibi. Ancak, mülkte 3 yıldan uzun süredir yaşayan ve kiraya vermemiş olan herkes sermaye kazancı vergisinden muaftır.

Yerel Değişim ve Gayrimenkul Mülkiyeti: Mevcut ve Yeni Ä°nşaat

Dormagen’de yaşayanlardan finansman ve emlak piyasasına kadar gerçekler ve rakamlar. Dormagen’de şu anda Dormagen bin kişi yaşıyor, kuzeyden güneye 85,5 kilometrekarelik bir alanda Dormagen büyük bir şehir. Kilometrekare başına 749 kişi düşen daireler talep görmektedir. Alman nüfusunun %0,08’i Dormagen’de yaşamaktadır.

Dormagen emlak ve konut piyasası: Dormagen’de yaşamak

Kendi eviniz mi var yoksa kirada mı oturuyorsunuz, Dormagen’de nasıl yaşıyorsunuz? Federal İstatistik Dairesi’nin çalışmalarından da okuyabileceğiniz gibi, 24.864 kişi kendilerine ait bir evde, teraslı bir evde ya da apartmanda yaşamakta ve 30.990 kişi de kiracı olarak ikamet etmektedir. Öte yandan, sadece 4.219 kişi ortak bir dairede yaşamaktadır. LBS Research’e göre, toplam konut birimlerinde 37.769 kişinin evli olması gerekirken, 26.247 kişi bekardır. Kentsel koşullar nedeniyle, yeni inşaat konusunda yıllardır güncel bir eylem ihtiyacı bulunmaktadır.

Yeni anketler yatırım maliyetini ne kadar yüksek görüyor? Mevcut konut talebi yüksektir, bu nedenle yeni çalışmalar 23.279 konut birimi varsaymaktadır, o zamana kadar 19.399’un sadece %33’ü ve tahminlerin sadece yaklaşık %17’si 27.158 tamamlanmış konut birimi talebini kaydetmektedir, hesaplamaya göre gerçekten ne kadar birim inşa edilecektir? Halihazırda 2.480.406.613,33 avro hacminde sadece 179 konut inşa edilmektedir.

Dormagen’in mahallesi çok şey sunuyor

Dormagen’de yaşayanların neredeyse tamamı, ister banliyöde ister merkezde olsun, yaşam koşullarından çok memnun. Aynı şey, bu konumu ve mahalleyi takdir eden 52.768 mülk sahibi için de geçerlidir, sadece 11.248 kişi yaşam ortamından daha az memnundur. Benzer bir rahatlık hissi, bu yıl çok mutlu olmayan 16.951 kişiye kıyasla 47.065 kişi ile Dormagen’deki kiracılar tarafından da gösterilmektedir. Biliyor muydunuz, bir apartman dairesinde değil de müstakil evlerde yaşayan Dormagenelilerin sayısı 33.523, en az iki kiracılı evlerde yaşayanların sayısı 19.892 ve iki aileli evlerde yaşayanların sayısı ise 9.928’dir.

Dormagen’in bugünkü ve gelecekteki gelişimi

İstatistiksel olarak, kentte 1-5 yaş arası 2.356 bebek gibi çok sayıda genç sakinin yanı sıra 50-64 yaş arası 3.380 sakin gibi bazı ileri yaş sakinleri de bulunmaktadır. Peki önümüzdeki yıllar ne getirecek? Bu trend gelecekte de devam edecek. Şimdi önümüzdeki on beş yıl içinde konut piyasasında yaşanacak yeni gelişmelere bir göz atalım.

Gayrimenkul ve finansman piyasası

Yatırım sermayesi gerçekten çok yüksek, hesaplarda nakit olarak 390.381.207 avro var. Çok daha büyük miktarlar, yani 444.853.004 avro gayrimenkule yatırılmıştır, bu kadar büyük meblağlar aklınıza gelir miydi? İstatistiksel olarak, sadece gayrimenkul işlemleri yoluyla yılda büyük miktarlar aktarılmaktadır, tahminen 5,9 milyar avroya ulaşmaktadır, konut yapımında 2.480.406.613,33 avroya kadar transfer yapıldığı, daire ve evlerin modernizasyonu için her yıl 2.931.389.633,94 avroya kadar harcama yapıldığı tahmin edilmektedir. Toplamda, konut ve ev piyasası kümülatif olarak yıllık 11.274.575.515,15 Avro üretmektedir.

Dormagen’de yaşa göre ev ve daire sahipleri

Kaç kişi gerçekten sahip olduğu dört duvar arasında yaşıyor? Her yaş grubundan mülk sahibi bulunabilir Birkaç örneğe göz atalım. Empirica’nın hesaplamalarına göre, 10 yaşına kadar olan 2.692 çocuk şu anda evlerde veya apartman dairelerinde yaşamaktadır. Gençler arasında bu sayı biraz daha yüksektir. Bunun nedeni neredeyse kesin olarak ebeveynlerin çok az ücretle ilişkilendirilen yürümeye başlama evresini geride bırakmış ve çalışıyor olmalarıdır; birçoğu artık ilk mülklerine yatırım yapmaktadır; 11-21 yaş arası gençlerden 3.334’ü kendi evinde yaşamaktadır. Ardından bir düşüş geliyor, 21 ila 30 yaşlarında, sadece 729’u kendi mülklerinde yaşıyor. Yaş arttıkça, sakinlerin kendi mülklerine sahip olma olasılığı da artmaktadır, bu nedenle 31-40 yaş arası 2.764, 41-50 yaş arası 4.779 ve 51-60 yaş arası 4.376 Dormageneli kendi evinde yaşamaktadır. 61-70 yaş arası nüfusun sayısı şu anda 3.343’tür, çünkü alacakaranlık yıllarını kendi mülklerinde geçiren yaşlıların sayısı o kadar fazla değildir: 2.071.

Dormagen’de konut piyasası: ticari alan ve şehir merkezi ve sanayi siteleri gibi tüm önemli yerlere iyi ulaşım bağlantılarına sahip yenilenmeye ihtiyaç duyan mülk.

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 24.864
Düz 3.937
Kiralık Daire 30.990
Ortak daire 4.219

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev Sahibi / Yaş Miktar
0-10 2.692
11-21 3.334
21-30 729
31-40 2.764
41-50 4.779
51-60 4.376
61-70 3.343
71-80 2.071

İstatistiksel kaynak: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 26.247 28.167 1.920
2 21.765 23.046 1.280
3 7.682 6.402 -1.280
4 5.761 5.121 -640
5’ten fazla 1.920 1.856 -64

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Dormagen

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 33.928 35.849 1.920
2 18.565 17.924 -640
3 5.761 5.121 -640
4 3.841 3.777 -64
5 + 1.280 1.152 -128

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi