Euskirchen’de mülk satışı: Ev satarken dikkat etmeniz gerekenler

Profesyonel bir emlakçı mı tutmalıyım yoksa evimi özel olarak mı satmalıyım? Burada, emlak portalımızda bir mülkün satışıyla ilgili en önemli soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Süreç her zaman iyi bir değerleme ile başlar – önce kendi mülkünüze (daire veya ev) değer biçmesi için ilk emlakçı ile anlaşın. 70 veya 175 metrekarelik güzel bir ev, her şeyden önce bir ev satarken mevcut en yüksek satış fiyatına ulaşabilmekle ilgilidir. Emlak piyasasında gerekli tüm bilgi birikimini edinin ve. Zaman kazanmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin, gayrimenkulün değerini değerlendirirken, burada açıklanan emlak piyasasındaki bilgiler ve elbette dikkate alınması zorunlu olan diğer bilgiler, Euskirchen’deki diğer satışlarda zaten elde edilmiş olan fiyatları araştırmanıza yardımcı olacaktır, kendinize zaman kazandırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin.

Liste şu maddeyle devam ediyor: Yaklaşan ev satışı için belgeleri hazırlayın (mimarın eski planları ve kat planları). Bunlar, faturaların yanı sıra vergi değerlendirme bildirimleri de dahil olmak üzere farklı, önemli belgelerdir. Benim ve bizim gizli ipucumuz, evinizi iyi fotoğraflarla sunmaktır. Bu, ilgilenen tarafların mülkünüzün çok daha gerçekçi bir resmini elde edebilmeleri için önemlidir, zaman kazandırır ve değeri artırır Fotoğraflar her zaman Euskirchen’deki evi odanın düşünülen bir tarafından göstermeli ve yüksek çözünürlüklü olmalıdır, çünkü birkaç gün içinde ve tercihen en yüksek karla satmak istersiniz.

Hausverkauf mit Immobilienmakler in Euskirchen

Bir teklif fiyatı belirlenmelidir

Güvenilir veri paketlerinden oluşan bir satın alma fiyatının belirlenmesi, çok sayıda bilginin yanı sıra, örneğin süpermarketlere yakınlık, kusurlar, boyut, nesnenin konumu ve aynı zamanda mülkünüzün ekipmanı ve durumu, burada kişisel geçmişte harcadığınız meblağlar değil, tahminlerinize göre önemlidir. Her zaman olduğu gibi, Euskirchen’deki evler için arz ve talep değere hakimdir. Şu gerçeği aklınızdan çıkarmamalısınız; günümüz piyasasında arz ve talep, potansiyel alıcılardan birinin ödemeye razı olduğu hedef satın alma fiyatını belirler. Aslında, bir mülkün böyle bir değerlemesi, bulmanız gereken koleksiyon için çok fazla zaman anlamına gelir. Meslekten olmayanlar için evin gerçek değerini tahmin etmek çok zor olabilir. Alternatif, bizim tarafımızdan bir değerleme.

Ondan sonra gelir: Bir mülk açıklamasını okuduğunuzda, okuyucunun ilgisini çekip çekmediğini ilk birkaç saniye içinde hemen anlarsınız. Güzel bir tanıtım için biraz çaba harcamak işe yarar, ev sahibi olarak en iyisini bildiğiniz garanti, yüzme havuzu, mülkün ekstraları veya araba için büyük garaj gibi tüm önemli rakamların ve bilgilerin dikkate alındığından emin olun. Bitti, ifşa hazır mı? En iyi satış alanı, evler ve apartman daireleri için portallar ve ayrıca yerel gazete tarafından garanti edilmektedir. Ve sonra bekleyin ve görün, eviniz serginize gelen ziyaretçiler tarafından iyi karşılanıyor mu?

Haus in Euskirchen

Tanınmış bir emlak profesyoneli gibi hareket ederek, planınızdaki bir sonraki zorluk, soruları ve postaları yanıtlamaktır. Emlakçı tarafından iyi hazırlanmış iyi bir tanıtımla başlarsanız, süreç genellikle hızlı ilerler ve mevcut emlak ilanınız için ilk talepleri zaten almış olursunuz. Sizinle yalnızca olası alıcılardan özel talepler gelmesi halinde iletişime geçecektir.

Muhtemel alıcılarınızla görüntüleme randevularının ve inceleme gününün düzenlenmesi

Heyecan artıyor, mülkünüzü kolayca ve başarılı bir şekilde satabilmeniz için bir emlakçı, mülkünüzle ilgilenen kişilerle Euskirchen’de sürekli olarak yeni görüntüleme randevuları alır, dilerseniz randevulara liderlik eder. Birçoğu işi emlakçılarına yaptırır, yine de mal sahipleri de sahada olabilir, önemli bir ipucu, hiçbir koşulda hiçbir şeyi şansa bırakmayın. Yaklaşan görüntüleme randevusunda yeni bir araba gibi temiz bir izlenim bıraktığınızdan emin olun.

Yapılacaklar listenizin bir sonraki maddesi: mülkle ilgilenen kişinin kredibilitesini teyit etmek. Evinizi arsa ile birlikte satıyorsanız, bir emlakçı ile çalışın, çünkü profesyoneller alıcının kredibilitesini hemen kontrol edecektir.

Satış sözleşmesini noter ofisinde yerinde imzalayın

Gayrimenkul uzmanınız satın alma sözleşmesinin son formaliteleri ve ön görüşmelerle ilgilenecek ve uzmanınız noter ile işbirliği içinde noter tasdikli satın alma sözleşmesini hazırlayacaktır. Mülk satışının noter tarafından onaylanması için noter randevusu şarttır. Başlangıçtaki durum ne olursa olsun, ister merkezi bir konumda iyi ulaşım bağlantılarına sahip gayrimenkul ve bitişik mülk olsun, belirlenen ana hedef zaten çok ama çok yakındır. Bununla birlikte, her iki taraf da artık masada olan satın alma sözleşmesini imzalar. Noterden attığınız imza ile evinizin satışını onayladınız, sizi tebrik ediyoruz, geriye sadece son görevler kaldı.

Sırada tapu sicilindeki kayıtlar var: Daha sonra tapu siciline girişten veya aynı zamanda öncelikli devir bildiriminden sonra, mülkün peşin fiyatı ödenecektir. Halihazırda aktif olan noter şimdi tapu siciline girişi ve aynı zamanda öncelikli devir bildirimini girer. Bu, örneğin bir satıcının mülkünü birkaç kez, yani aynı anda farklı potansiyel alıcılara zımnen devredememesini sağlar. Alıcının satış fiyatını size aktarmasına izin verildiğinde, noteriniz onu bilgilendirecek ve serbest bırakıldıktan sonra paranın alınması için hesabınızı kontrol etmelisiniz.

Verkaufsabschluss in Euskirchen

Sonra, ters çevir: Emlakçı ve noterden devir talepleri. Başarılı satışınızın ardından, emlakçınız ve noteriniz için ödeme hala yapılmamışsa, emlakçı ve noter ücretleri için ödeme, ilgili iş için size ayrı bir fatura gönderilecek olan noter randevusundan sonra gönderilmelidir.

Arazi devir vergisinin transferi – tebrikler, başardınız

Sürecin sonunda, son bir önemli bilgi: Bir mülkün satışı, evin özel satışı ve devri 10 yıldan az sürerse, sermaye kazancı vergisine tabi olabilir. Buna ek olarak, kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti alınabilir, ancak bazı istisnalar da vardır. Örneğin, mülk sahibi olarak mülkünüzde veya kat mülkiyetinizde 3 yıldan fazla bir süredir fiilen yaşıyorsanız ve hiç kiraya vermediyseniz.

Euskirchen’de demografi, emlak ve daireler – mevcut ve yeni binalar

Demografik büyüme, konut ihtiyaçları ve yeni inşaatlar için rehberiniz. Toplam yüzölçümü 139,49 kilometrekare olan Euskirchen, eski şehir ve dış mahallelerde konut için yeterli alana sahiptir. Teraslı evler, daireler kilometre kare başına 410 kişi ile talep görmektedir.

Euskirchen’deki mevcut konut ve emlak piyasasında yeni trendler

Federal İstatistik Dairesi kısa süre önce yeni rakamlar hesapladı: istatistiksel olarak 22.232 kişi kendi evinde yaşıyor. 3.520 kişi kat mülkiyeti sahibidir, 27.710 kişi kiracıdır ve sadece 3.772 kişi ortak dairelerde birlikte yaşamaktadır. LBS Araştırma hesaplamalarına göre, 33.772 evli kişi, 23.469 bekar kişi bölgesel mülklerde yaşamalıdır. Yeni inşaatlara olan talep sadece Euskirchen’de değil, diğer bölgelerde de oldukça artmıştır. Mevcut anketler bu eğilimi nasıl değerlendiriyor? Konut talebi gerçekten yüksek, son çalışmalar 20.815 konut birimi varsayıyor %17’si 24.284 yeni inşa edilmiş daire ve üçte biri Euskirchen’de yeni birimler varsayıyor, istatistiklere göre gerçekten ne kadar konut birimi inşa edilecek? Şu anda sadece yaklaşık 160 konut inşa edilmektedir. Yıllık toplam yatırım tutarı 2.217.897.946,67 avrodur.

Mal sahipleri ve kiracılar mahallelerinden gerçekten memnun

Euskirchen’de, sorulduğunda tüm sakinler konut durumlarından memnundur. Tüm mülk sahipleri arasında bu konumu ve mahalleyi takdir eden 47.184 memnun kişiye karşılık sadece 10.057 daha az memnun kişi bulunmaktadır, yani 37.127 kişi daha fazladır. Benzer bir olumlu duygu kiracılar arasında da bulunabilir; şu anda çok mutlu olmayan 15.157 kişiye karşılık 42.084 sakin bulunmaktadır. Vatandaşların büyük çoğunluğu bir apartmanda değil, müstakil bir evde yaşamaktadır. Tek ailelik bir evde yaşayan 29.975 Euskirchen sakini vardır; bu sayı, iki ailelik evlerde sırasıyla 17.787 ve 8.877 kişinin yaşadığı apartmanlardan önemli ölçüde daha fazladır.

Demografik gelişim: yaş yapısına göre nüfus

Euskirchen’de 25-39 yaş arası 8.958 kişi gibi çok sayıda genç vatandaşın yanı sıra 50-64 yaş arası 3.022 kişi gibi çok sayıda yaşlı vatandaş da yaşamaktadır. Önümüzdeki birkaç yıl ne getirecek? Trend aynı şekilde devam edecek, çünkü tahminlere göre sadece birkaç yıl içinde 59.133 kişi konuta ihtiyaç duyacak, 1.892 kişi daha, şimdi 2035’e kadar olan en son demografik görünüme odaklanıyoruz.

Satış ve alımlar her yıl 5.242.304.237,58 avro hacim yaratmaktadır

Alman Federal Bankası’nın banka hesaplarına ilişkin istatistiki veri tabanlarına göre, kullanılmayan para gerçekten çok fazla, görkemli 0,3 milyar avro nakit varlık uyuyor, daha da büyük mali miktarlar, çünkü tamamen aritmetik olarak 0,4 milyar avro gayrimenkule yatırılıyor, sadece 73.060.331 avro kullanım varlığı olarak var, bunu biliyor muydunuz? Euskirchen’deki emlak piyasasındaki toplam işlem miktarı istatistiksel olarak 5,2 milyar avrodur, daire inşaatlarına 2.217.897.946,67 avro aktarılmıştır, şu anda burada daire ve evlerin modernizasyonu için yılda 2,6 milyar avroya kadar yatırım yapılmaktadır. Euskirchen’deki emlak piyasası toplamda yılda 10,1 milyar avroluk devasa bir gelir yaratmaktadır.

Kişinin kendi mülkünde yaşamasının yaşa göre dağılımı şu şekildedir

Şu anda Euskirchen’deki mülklerde kimler yaşıyor? Her yaş grubunda daire ve ev sahibi var, birkaç değere bakalım, ankete göre (empirica) bugün 10 yaşına kadar 2.408 küçük çocuk mülkte yaşıyor, yaş arttıkça biraz daha fazla oluyor. Ayrıca yeni yürümeye başlayan çocuk yaşı ve bunun sonucunda ebeveynlerin çalışıyor olması nedeniyle, 11 ila 21 yaşındakiler arasında 2.981 kişi kendi evinde yaşıyor, 21 ila 30 yaşındakilerin sayısı kesinlikle daha az, Avrupa çapında macera arıyorlar, sadece 652’si kendi mülkünde yaşıyor. İnsanlar yaşlandıkça, kendilerine ait bir mülkte yaşama olasılıkları da artmaktadır. 31 ila 40 yaş arasındakiler arasında bu sayı 2.471’e ve biraz daha fazlasına yükselmektedir. 41 ila 50 yaş arasındakiler arasında ise 4.274 gururlu mülk sahibi bulunmaktadır. 51 ila 60 yaş arasında ise 3.913 Euskirchenli kendi mülkünde yaşamaktadır. 61-70 yaş arası nüfusta şu anda 2.989 kişi var, giderek daha fazlası satılıyor ve böylece oran 1.852 kişiye düşüyor.

Euskirchen’in emlak piyasasındaki değişimi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev 22.232
Kat Mülkiyeti 3.520
Kiralık Daire 27.710
WG 3.772

İstatistikler: Federal İstatistik Dairesi

Ev sahipliği

Euskirchen’de ev sahipliği / yıllar Miktar
0-10 2.408
11-21 2.981
21-30 652
31-40 2.471
41-50 4.274
51-60 3.913
61-70 2.989
71-80 1.852

empirica / LBS Research (kaynak)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 23.469 25.186 1.717
2 19.462 20.607 1.145
3 6.869 5.724 -1.145
4 5.152 4.579 -572
5’ten fazla 1.717 1.660 -57

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Euskirchen

Haneler / kişiler bugün 2035 Farklar
1 30.338 32.055 1.717
2 16.600 16.027 -572
3 5.152 4.579 -572
4 3.434 3.377 -57
5’in üzerinde 1.145 1.030 -114

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi