Emlakçılar için reklam ajansı: Online pazarlama, SEO ve bina tabelaları – hatalardan kaçının

Emlakçılar için reklam ajansı – dijital pazarlama, sosyal ağlarda reklam, kendi web sitesi, kendi gayrimenkul portföy yönetimi: birçok teknik terim, az zaman. Arama motorları, sosyal ağlar, web siteleri ve portallar etrafındaki modern formatlar alanında, emlakçıların dikkate alması gereken birçok husus vardır, neyse ki reklam ajanslarının uzmanlığı vardır. Medya karması giderek daha karmaşık hale geliyor ve emlakçı rekabeti uyumuyor! Kurum içi içerik yönetiminden içerik pazarlamasına kadar, 1920’lerde bir emlakçı olarak hangi stratejileri izlemeniz gerekiyor? Dijital medyanın en büyük avantajlarına, dezavantajlarına ve aynı zamanda bir emlakçı olarak sizin için risklerine bir göz atıyoruz – çünkü iş önemlidir! Reklam yerine erişim. İpucu: İnşaat şirketiniz, yönetiminiz veya yatırım fonunuz için erişim mi istiyorsunuz? Daha fazlasını buradan okuyun: Reklam ajansı.

Ä°çeriden ipucu: Strateji + emlakçı bilgisi

Gayrimenkulde olduğu gibi, ilk adım mevcut veya mevcut olmayan medyanızın gerçek durumunu yerel, bölgesel veya ulusal rakipler karşısında değerlendirmektir. Buradan yola çıkarak kararlar alabiliriz. Özetle, stratejik planlama yapmak için 3 parametreyi kontrol ediyoruz:

 1. Mecranın, kanalınızın uygunluğu (basitçe söylemek gerekirse: Münihli bir broker Hamburglu brokerler için içerik yayınlamamalıdır).
 2. Mecranın, kanalınızın erişimi (nicelikten önce nitelik)
 3. Rekabet (anahtar kelime rekabeti)

Reklam ajansının fiili durumu ve tavsiyesi

Reklam ajansımızın müşterilerinin çoğunun zaten kendi ana sayfası var. Bazıları Facebook, Twitter veya Instagram gibi sosyal ağlarda da (az ya da çok) aktiftir. Ama çoğu öyle değil. Ne (anlamlı) bir web sitesi ne de sosyal medya. Ancak başlangıçta bunlar sadece “yeni medya” değildir. Bu aynı zamanda emlakçı standartlarıyla da ilgili, tıpkı ifşalar gibi. Mülklerin teşhirleri, mizanpajdan içerik miktarına, metinlerden sayfa sayısına ve mülkün fotoğraflarına kadar nasıl yapılandırılmıştır?

Bu nedenle, olası bir işbirliğinin ilk adımı her zaman mevcut medyanızın somut ve çok hassas bir analizidir.

Analizin ardından, sizin ve reklam ajansı olarak bizim için somut eylem önerilerinin yanı sıra net bir stratejik hedefe yönelik ayrıntılı hedefler geliştirebiliriz. Ancak esasen bu her zaman niteliksel bir erişim oluşturmakla ilgilidir.

 • Mevcut medya ve medya üretim ve yönetim yapılarının as-built analizi
 • Değerlendirmeye dayalı somut eylem önerileri
 • Fiili durum yeni araçlarla desteklenmeli, genişletilmeli ve optimize edilmelidir
 • Stratejik hedefleri ve ince çizgiyi tanımlayın

Niteliksel erişim? Çünkü basit, niceliksel erişim iyi bir reklam ajansı için zor değildir! Bununla birlikte, nitelikli ziyaretçileri, potansiyel müşterileri ve daha da iyisi, kat mülkiyeti ve konutlar için potansiyel kiracıları ve alıcıları çekmek önemlidir.

Reklam ajansımızın avantajları

 • 2,4 milyon erişim – Son derece seçkin bir emlak ve emlakçı ağını yönetiyor ve tasarlıyoruz. Müşteri olmak aynı zamanda ağın bir parçası olmak anlamına gelir (anahtar kelime: kaliteli geri bağlantılar).
 • Komple medya – Birçoğu parçalarla ilgilenir, biz strateji geliştirme ve prodüksiyondan tanınmış medyada itibar, görseller ve uzman röportajlarına kadar her şeyle ilgileniyoruz.

Hedef: Arama motoru optimizasyonu yoluyla erişim

Emlakçılar için A&O, elbette büyük portallarda ve aynı zamanda ImmoScout24, Immonet ve diğerlerinde listelenmektir. Kendi gayrimenkul portföyünüz ne kadar büyük olursa, kendi medyanıza yatırım yapmak da o kadar ilginç olur.

Uzun vadede, büyük emlak portallarını bulmanıza yardımcı olacağını düşündüğüm kendi güçlü medyanızı (örneğin ana sayfanız) kullanarak birçok reklam maliyetinden tasarruf edilebilir. Örneğin, bir emlak geliştiricisiyseniz ve yeni binalarınızın reklamını kendiniz yapmak istiyorsanız, kat mülkiyeti veya evlerinize doğrudan ve dolambaçlı yollara sapmadan aracılık edebilirsiniz.

Google Ads hesaplama örneği – burada satın alınan tıklamaların ne kadar hızlı bir şekilde pahalı hale geldiğini ve bunun hemen ardından organik olarak oluşturulan kendi trafiğinin eşdeğer değerinin ne olduğunu görebilirsiniz:

Emlakçı Hamburg – TBM 3,28 €
10.000 tıklama / ay – 32.800 Euro
100.000 tıklama / yıl – 328.000 Euro

TBM = Tıklama başına maliyet; yani Google.de arama motorunda satın alınan bir tıklama için yapılan harcamalar

Karşılaştırma için – Bunu biliyor muydunuz? Kendi internet sayfalarım şu anda yılda 2,4 milyon kullanıcıya ulaşıyor; karşılaştırma için: bu 7.872.000 avro demek.

Lukinski Network 2,4 milyon kullanıcı / yıl
Eşdeğer değer: 7.872.000 avro tasarruf edildi

Üçüncü taraflarla reklam yapmak yerine doğrudan pazarlama

Gayrimenkulün bu şekilde doğrudan pazarlanması, birçok emlakçıyı er ya da geç kendi medya portföylerini oluşturma fikrine yönlendirmektedir. Bu da sonuçta emlakçılar için sektörün risklerini tam olarak bilen bir reklam ajansına yol açar.

Emlakçılar için arama motoru optimizasyonu (SEO): hatalar ve riskler

Büyük emlak portallarının başarısı nasıl ortaya çıkıyor? Arama motoru optimizasyonu yaparlar. Böyle bir emlak portalının erişimi ne kadar yüksek olursa ve ana sayfanıza ne kadar çok ziyaretçi çekerse, anlaşmaları kapatma şansı da o kadar artar.

SEO ve organik trafiğin güzelliği, bir kez oluşturulduktan sonra tutarlı olmasıdır.

Hedef: Dereceler için niteliksel sosyal yardım

Birçok emlakçı kendi ana sayfasıyla arama motorlarını optimize etmek ister, ancak rekabetin ne kadar büyük olduğunu bilmez!

Gayrimenkul için arama motoru optimizasyonunda kıyasıya bir rekabet vardır. İşte tam da bu noktada, birçok web sitesi ve portal, sistem derinliği, şehirler, ilgili konular ve aynı zamanda içerik alanındaki bireysel metrekare fiyatları, ilçeler ve sokaklar için ve sayfa hızı, JS komut dosyaları, CSS sıkıştırması açısından optimize edilmiştir.

Kendiniz istikrarlı bir portal veya en azından bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, çok sabırlı olmanız gerekir! Ancak sonuçta, yukarıdaki hesaplama örneğinin de gösterdiği gibi, örneğin Google’da reklam vererek satın alınması gerekmeyen aylık 10.000 ziyaretçi.

Dolayısıyla, kendi medya portföyünüze belirli bir büyüklükte veya sayıda yeni inşaat projesinden yatırım yapmanız faydalı olacaktır.

Maliyetler ve süre (kural olarak)

Hamburg, Berlin, Münih veya Düsseldorf gibi metropollerden birinde veya taşrada emlakçılık yapıyor olmanıza bağlı olarak, bir reklam ajansına yapılan yatırımı karşılayan portföyün büyüklüğü farklılık gösterir.

Bu nedenle, bir emlakçı olarak size ilk tavsiyemiz: kendi ana sayfanızı yalnızca gerekli sermayeye sahipseniz başlatın.

Kural olarak, mülk yönetimiyle ilgilenen en az dört ila beş çalışanınız olmalıdır. Böyle bir proje için planlama süresi en az 24 ay / 36 aydır.

Not: Daha hızlı yollar da var, ancak bunları kişisel görüşmelerde açıklayacağız. Örneğin bir yol, ilgili çevrimiçi dergilere yerleştirme, anahtar kelime tavsiye pazarlamasıdır.

 • Arama motoru pazarlamasında çok fazla rekabet var
 • Rekabetin genellikle yüksek medya bütçeleri vardır
 • Önce yetişmeli, sonra sollamalısın.
 • Amaç bölgesel/yerel SEO + konu alanında genel SEO (daire, ev, vergi, kira, satın alma vb.)
 • Yatırımlar yalnızca üst 5 haneli, çoğunlukla 6 haneli aralıkta / yılda karşılığını verir

Önceden böyle dürüst açıklamalar bekler miydiniz?
Emlakçılar için emlak reklam ajansımız tam olarak bununla ilgilidir. Dijital pazarda uzun yıllardır hizmet veriyoruz ve sadece neyin önemli olduğunu bilmekle kalmıyor, aynı zamanda bir emlakçı olarak reklamlarınızda yapabileceğiniz hatalar konusunda sizi önceden uyarıyoruz – böylece projeniz ilk günden itibaren verimli bir şekilde başlıyor.

Bu dürüst geri bildirim, işe yarayan bir strateji izlemenizi sağlar. Mesele para kazanmak değil, mesele iş (dönüşüm)!

Müşterilerimiz için başarımız, son derece spesifik içerik pazarlamasına odaklanmamızdır. Bu, hedef grubunuza son derece yakın metinler anlamına gelir. Bu tam olarak nasıl çalışıyor? Bizimle iletişime geçin!

SEO analizi: Emlakçılar – nasıl çalışır?

SEO’dan bahsetmişken… belirli anahtar kelimeleri gerçekten nasıl analiz ediyorsunuz? Anahtar kelimeler, insanların aradığı belirli terimlerdir, bazıları daha fazla, bazıları daha az. Bir reklam ajansı olarak, her şey arama hacmiyle ilgili. Daha spesifik olarak, Google.de’de (veya diğer dillerde veya arama motorlarında) aylık arama hacmi.

Küçük bir örnek vermek gerekirse, “broker” terimi bir ay içinde 254.040 kez tek bir terim olarak, ancak çoğunlukla diğer kelimelerle birlikte aranmıştır.

“Broker” için aramalar / ay

 1. Emlakçı – 33,100
 2. Emlakçı – 27,100
 3. Aracı – 14.800
 4. Komisyoncu olmadan – 9,900
 5. Aracılık Komisyonu – 6,600
 6. Emlakçı Berlin – 4.400
 7. Emlakçı Münih – 4,400
 8. Emlakçı Berlin – 4.350
 9. Emlakçı Köln – 2,900
 10. Emlakçı Hamburg – 2,850

Her bir anahtar kelime için kapsam ve rekabete bağlı olarak, özel fırsat anahtar kelimeleri belirlenir ve sistematik olarak oluşturulur.

Sosyal medya pazarlaması: hatalar ve riskler

Sosyal medya pazarlaması da emlakçılar arasında giderek daha popüler hale geliyor. Özellikle Facebook ve Instagram giderek daha fazla emlakçının ilgisini çekiyor. Facebook’ta genellikle 30 ila 50 yaş arası gruplar hedeflenmektedir. Instagram’da, örneğin emlak portalında, 18 ila 30 yaş arasındaki mükemmel hedef kitlelere ulaşırsınız. Ancak burada da dikkatli olunması tavsiye edilir! Özellikle şüpheli reklam ajansları, emlakçıları Facebook reklamları ile cezbetmektedir. Peki bu reklamlar ne kadar etkili olabilir? Öncelikle, sosyal medya pazarlamasına yönelik sürekli artan harcamalara bir göz atalım.

Kaynak: Social Media One / Facebook istatistikleri

<Sosyal Medya Pazarlaması

2007’den 2018’e kadar dünya çapında sosyal medya reklamcılığına yapılan yatırım ve 2022 tahmini.

 • 2007: 512 milyon ABD doları
 • 2012: 6.274 milyon ABD Doları
 • 2017: 50.215 milyon ABD doları
 • 2022: 123.070 milyon ABD Doları
 • 2020’den 2022’ye artış: 96.190 milyon ABD$’ndan 123.070 milyon ABD$’na

Statistik: Investitionen in Social Media Werbung weltweit von 2007 bis 2018 und Prognose 2022 (in Millionen US-Dollar) | Statista<

Facebook, Instagram & Co. üzerinden alıcı/kiracı bulun.

Bir mülk satın alma arzusu nadirdir; çoğu insan hayatında sadece bir kez mülk satın alır. Dolayısıyla, sadece zaman açısından bile olsa, o dönemde doğru ilanla alıcıya hitap etmek oldukça zordur. Elbette, reklam 100.000 kişinin önüne kolayca yerleştirilebilir, ancak hızlı bir şekilde “niceliksel ve niteliksel erişim” konusuna geri dönüyoruz.

Akıllı dijital pazarlamaya güveniyoruz, örneğin “Facebook reklamlarıyla yeniden pazarlama”.

Adım 1: Çok spesifik içerik pazarlaması yoluyla (örneğin bölgesel) belirli bir hedef kitleyi ana sayfanıza çekiyoruz. Bu kullanıcılar tam olarak kaydedilir ve sözde çerezler tarafından saklanır.

2. Adım: Daha sonra bu ziyaretçilere yine reklamlarımızla tek tek ulaşabiliriz, böylece daha az bütçe harcarız. Sadece ev ya da apartman dairesi satın almakla ilgilenen bir hedef kitleye ya da kiracılara reklam veriyoruz, aynı prensip benim için de geçerli elbette. Potansiyel bir kiracı belirli bir mülke bakarsa, 30 gün boyunca kendisine tekrar ulaşılabilir. Kullanıcının ilgisini çeken aynı mülk veya benzer mülkler artık ona gösterilebilir. Örneğin sosyal ağlarda ve aynı zamanda Spiegel, Focus veya diğerleri gibi diğer çevrimiçi medyada “görüntülü reklamlar” aracılığıyla.

Çevrimiçi pazarlama: faydalı mı değil mi?

Evet, ama… bir kanalın sizin için ne kadar etkili olacağını her zaman kontrol edin. Uzman röportajlarından emlak portallarına, ana sayfaya, Facebook’a, görüntülü reklamlara vb. kadar medya karması o kadar çeşitlidir ki en fazla 1 tanesine odaklanmalı ve konsantre olmalısınız. Konsantre olmanız gereken 2 kanal.

1920’lerde gayrimenkulün dijital pazarlaması için bugün online pazarlama yeterli bir araç mı? En önemli ipucumuz: fırsatları ve riskleri değerlendirin! Farklı kanallar (kendi ana sayfası, itibar görüşmeleri, Facebook, Instagram, Google’da reklam, vb) arasındaki karşılaştırma özellikle 3 parametre için kontrol edilmelidir:

 1. Mecranın, kanalınızın uygunluğu (basitçe söylemek gerekirse: Münihli bir broker Hamburglu brokerler için içerik yayınlamamalıdır).
 2. Mecranın, kanalınızın erişimi (nicelikten önce nitelik)
 3. Rekabet (anahtar kelime rekabeti)

Bina tabelası: alıcılar için garanti

Ne işe yarıyor? Ya son derece dijital ya da son derece yerel!

İyi tasarlanmış inşaat tabelaları hala en çok alıcıyı çekiyor. Ama neden? Her şeyden önce, yerel ve doğrudan reklamcılık bunu yapar. Bir yandan, potansiyel alıcılar ve muhtemel alıcılar doğrudan sahadadır, bu nedenle yatırımdan doğrudan ve “doğrudan görünür” bir şekilde faydalanırlar. Öte yandan, mülkü gerçekte görüyorlar. Elbette Dubai veya Londra’da da yatırım yapabilirsiniz, ama neden?! Sahada yerel pazarlama, bir emlakçı olarak sizin için hala en etkili araçlardan biridir.

 • Oluşturması kolay
 • Arkasında kavram kanıtı olan yerel etki (şantiye)
 • Kıtlık hemen belli olur, sadece 1 nesne vardır
 • Kompleks içinde ücretsiz (kendi bina arazisi)

Dubai Alışveriş Merkezi – Her zaman dairelerle ilgili değildir:

Sıkça sorulan sorular ve cevapları

Bir reklam ajansı olarak pek çok soru alıyoruz. Ancak Instagram’da sosyal medya pazarlaması, Facebook reklamcılığı veya bölgesel içerik pazarlaması gibi belirli konular hakkında daha az. Çoğunlukla “Hangi ajanslar var?”, “Bir reklam ajansı ne yapar?”, “Bir pazarlama ajansında ne yaparsınız?” ve “Bir yaratıcı ajans ne yapar?” gibi daha temel sorularla ilgili. Burada en sık sorulan soruları bulabilirsiniz:

“Ajanslar nedir?

Reklamcılık alanında, belirli alanlarda az ya da çok uzmanlaşmış çeşitli ajanslar vardır. Başlangıçta reklam ajansları vardı, ancak online pazarlama ajansları veya PR ajansları ile daha da uzmanlaştı.

Bir reklam ajansı ne iş yapar?

Bir reklam ajansı, tüm yelpazede ortaya çıkan tüm reklam önlemlerini üstlenir. Basitçe ifade etmek gerekirse, bina tabelasının tasarımından arama motoru optimizasyonu için içerik pazarlamasına kadar.

Yeni bir marka veya yeni bir şirket yaratan herkes aynı zamanda marka ve rakip analizi, marka mimarisi ve daha da temelde teknik terimlerle “adlandırma” ve “klamlama” ile de ilgilenir.

Bir reklam ajansı size somut hedefler koyar, hedeflerinize ulaşmak için stratejiler ve bunlara ulaşma yolları tanımlar. Grafik tasarımdan arama motoru optimizasyonuna ve halkla ilişkilere (örneğin ticari dergilerdeki röportajlardan bağış toplama kampanyalarına kadar).

Bir bakışta görevler:

Marka

 • Marka/rakip analizi
 • Marka mimarisi
 • Konumlandırma
 • İsimlendirme
 • Marka atölyeleri
 • Kimlik gelişimi

Şirket

 • Kurumsal kimlik
 • Kurumsal tasarım
 • Görsel dil
 • Stil kılavuzu
 • Yıllık raporlar

İletişim

 • İletişim kavramları
 • Reklam metni / PR
 • Broşürler / Sergiler / El Ä°lanları
 • Reklamlar / Kampanyalar
 • Açık hava reklamları / posterler / inşaat tabelaları
 • Doğrudan pazarlama / postalama
 • Satış promosyonu / POS
 • Web sitesi / arama portalı
 • Sosyal medya pazarlaması
 • SEO / SEA / SEM

Bir pazarlama ajansında ne iş yaparsınız?

Pazarlama söz konusu olduğunda, ana odak noktası yerleştirme ve dış etkidir. Arama motorlarından, anahtar kelimeli çevrimiçi pazarlamadan, günlük gazetedeki makalelere kadar. Pazarlama ajansları, şirketinizi hedef gruplara etkili bir şekilde ulaştırmak için vardır (yerleştirme ve dış sunum). Büyük sorular: İnsanlara nasıl ulaşabilirsiniz? Peki oraya vardıklarında bizim hakkımızda ne düşünüyorlar? Daha doğrusu: İnsanların şirket hakkındaki düşüncelerini nasıl etkileyebiliriz?

Bir yaratıcı ajans ne yapar?

Yaratıcı ajanslar özellikle etkili ve modern bir imajla ilgilenirler. Buna göre, yaratıcı ajanslar, örneğin sosyal ağlardaki reklamların çağdaş grafik tasarımı yoluyla genç bir hedef kitleye ulaşmak isteyen brokerler için özellikle ilgi çekicidir.

Ancak emlak pazarlamasının elitist dünyasında “yaratıcı tasarım” yalnızca ikincil bir rol oynar.

Pazarlama ajansı nedir?

Pazarlama tamamen erişim ve itibarla ilgilidir. Bu sizi bir reklam ajansından “biraz daha az” ve saf bir iletişim veya PR ajansından biraz daha fazla yapar.

İletişim ajansı nedir?

Ticaret dergilerindeki röportajlar, bağış toplama kampanyaları, halkla ilişkiler ve iletişim ajansları özellikle emlakçıların kamuoyundaki imajıyla ilgilenmektedir.