Aalen’de ev satarken ev sahiplerinin dikkat etmesi gerekenler

Daha da yüksek bir satış fiyatı elde etmek için hangi ipuçlarını ve püf noktalarını kullanabilirsiniz? Haftada birkaç kez mesaj alıyoruz ve ayrıca görüntüleme randevularındaki tartışmalarda çok sayıda soru alıyoruz. Toplanmış ve net bir şekilde paketlenmiş olarak, mülkünüzü satma konusundaki en önemli soruların tümünü burada görebilirsiniz.

Her şey her zaman ciddi bir ekspertiz ile başlar – Birinci sınıf daire ve ev ekspertizi: Yeni emlakçı ile ilk randevular. Birinci adım, hem prefabrik bir ev için hem de kırsaldaki bir mülk için mümkün olan en yüksek fiyatı elde edebilmektir. Bizimle burada belirtilen ve ayrıca gayrimenkul satışında fiyat araştırması için gerekli bilgileri edinin ve geri dönüşü olmayan zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, uzmanlarımıza bir e-posta yazın, burada açıklanan ve elbette daha fazla, gayrimenkul satışında kendilerini bölgenizde iyi tanıyan gerekli bilgiler size yardımcı olacaktır. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, uzmanlarımıza bir e-posta yazın.

Kat planları ve mimarın planları: Burayı okuyun Satış için önemli

Makbuzlar ve sertifikalar, ev satışı için kesinlikle ihtiyaç duyduğunuz, elde edilmesi gereken diğer birçok belge arasındadır. İyi fotoğraflar evinizin fiyatını yükseltir. Bu şekilde, olası alıcılar ev hakkında çok daha gerçekçi bir izlenim edinebilirler. Fotoğraflar mülkü her zaman olumlu bir perspektiften göstermelidir.

Hausverkauf

Hazırladığınız plandaki bir sonraki görev: satılacak mülk için rekabetçi bir satış fiyatı belirlemek. Güvenilir verilerden oluşan satış fiyatının hesaplanması, bir mülkün yaşı, kusurları, konumu ve aynı zamanda durumu ve ekipmanı gibi çeşitli faktörlere dayanmaktadır. Burada önemli olan, eviniz için bir zamanlar ne kadar ödediğiniz değil, aynı zamanda sayısız saatler süren çalışmanızdır. Günümüz konut piyasasında Aalen’deki gayrimenkul arz ve talebi, ilgili taraflardan birinin ödemeye istekli olduğu satış fiyatını düzenler, çok yüksek isteklerin ortaya çıkmasına izin vermemek için bunu bilmelisiniz. Mevcut konut piyasasında arz ve talep fiyata hakim Tüm yardımlara rağmen, evin değerinden emin değil misiniz? Aslında, özel şahıslar için ev değerini doğru tahmin etmek açıkça kafa karıştırıcı hale gelmektedir. O halde evin yüksek kalitede bir ekspertizinin yapılmasını öneriyoruz.

Sıradaki listeniz: Mülkün potansiyel alıcıları için benzersiz bir sunum oluşturun. Bireysel arama davranışınızı düşünün, zaten mülk açıklamasını ve ayrıntılarını okurken, potansiyel alıcıların çoğu, satın almaya hemen ilgi duyulup duyulmayacağını zaten seçiyor, her zaman ilk bakışımız önemli olduğu için, çevrimiçi veya gazetede çekici bir ilana biraz zaman ayırmaya değer. Ev sahibi olarak, evin içindeki ve etrafındaki tüm küçük şeyleri en iyi siz bilirsiniz; her şey mülkün ilanında veya tanıtımında yazılmalıdır. Örneğin, garaj veya otopark, mülkün özel özellikleri, çocuklar için kendi havuzunuz ve bahçe kullanımı vb. Ardından ilan geliyor, bir emlak portalında ve aynı zamanda gazetede bir ilan. Ve sonra bekleyip görmeniz gerekir.

Doppelhaus in Aalen

Bir emlak profesyoneli gibi satış yapmak, gündemdeki bir sonraki görev: ev ve genel sorular hakkındaki soruları yanıtlamak. Fotoğrafları da içeren tanıtımınızla aramaya başlarsanız, genellikle oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir ve emlakçınız zaten ilk ilgilenen taraflara sahiptir. Atanan emlakçı sizin için soruları sıralar. Sadece daha spesifik sorular geldiğinde sizinle irtibata geçecektir.

Potansiyel olarak ilgilenen taraflarla randevuların görüntülenmesi

Şimdi heyecan verici olmaya başladı. Mülkünüzü ideal bir şekilde hızlı ve aynı zamanda başarılı bir şekilde iletmek için, bir emlakçı Aalen’deki görüntüleme randevularını kalıcı olarak tarihlendirir. Eğer bu şekilde olmasını istiyorsanız, her randevuyu o yönetir. Görüşmelerde neredeyse herkes emlakçınıza güvenir, ancak mal sahiplerinin görüşmelere katılmasına izin verilir, önemli bir ipucu, hiçbir şeyi asla şansa bırakmayın.

Bir sonraki göreviniz: Satın alma sözleşmesinden önce: Muhtemel alıcının kredi itibarını kontrol edin. Kendi evinizi ve arsanızı satıyorsanız, ev incelemesinden hemen sonra alıcının ödeme gücünü kontrol edecek bir emlakçı ile başlayın.

Bir sonraki adım: Sözleşme taslağında değişiklik yaptıktan sonra: Gayrimenkul satın alma sözleşmesini noterde birlikte tamamlayın. Satın alma sözleşmesinin hala görüşülmesi gereken son ayrıntılarının yanı sıra evin yeni sahibiyle gerekli tüm müzakereler de güvenilir emlak uzmanı tarafından üstlenilir. Noter satış sözleşmeniz, satıcınız tarafından noterinizle birlikte satış için bir sözleşme taslağı halinde formüle edilir ve hazırlanır, satış sözleşmesinin noter tasdiki için notere gidilmesi zorunludur. Noterde, satıcı ve alıcı satın alma sözleşmesini imzalar. Tebrikler, imzayla birlikte mülk gerçekten resmi olarak teslim edilmiş olur.

Bir sonraki adım tersine döner: Daha sonra tapu siciline giriş yapıldıktan sonra (ayrıca öncelikli devir bildirimi), önceki satış bedeli banka havalesi ile derhal ödenmelidir.noter şimdi tapu siciline giriş talimatı verecektir. Buna ek olarak, öncelikli devir bildirimi girilir. Resmi belge, örneğin, birkaç ilgili tarafa çifte satış tehlikelerinin mümkün olan en büyük şekilde hariç tutulmasını sağlar. Yeni mal sahibi satış fiyatını hesabınıza aktarır aktarmaz, noter sizinle iletişime geçecek, ardından ödemenin hesabınıza ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Die Unterschrift beim Notar

Bir sonraki adımınız: Noter randevusu ve emlakçı masraflarının ödenmesi. Emlakçı ve noter ücretlerini, satın alma sözleşmesinin noterinizle planlanan şekilde imzalanmasından sonra ödeyin; her biri için ayrı bir ödeme talebi veya fatura alacaksınız.

67.684 nüfusuyla Baden-Württemberg eyaletindeki Aalen büyük şehirlerden biridir. Bir sonraki adım hakkında: En son adım!Arazi devir vergisinin vergi dairelerine ödenmesi…. Satın alma ve satış arasında 10 yıldan fazla bir süre yoksa, sermaye kazancı üzerinden vergi ödemeniz gerekebilir. Bunun üzerine dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi eklenebilir, ancak yasal istisnalar da vardır. Örneğin, ev sahibi olarak üç yıldan uzun bir süredir evinizde oturuyorsanız.

Yerel inovasyon ve piyasa fiyatları

Gayrimenkul durumu ve yeni inşaattan Aalen’deki evler, inşaat arazileri ve evler için güncel fiyatlara kadar rehber. Şu anda 146,58 km²’lik alanda 0,07 milyon kişi yaşamaktadır. Kilometrekare başına 462 kişinin düştüğü Aalen’de yaşam alanı otomatik olarak azdır; toplamda Alman nüfusunun %0,08’i Aalen’de yaşamaktadır.

Yeni inşa edilen gayrimenkuller: Aalen’de insanlar ortalama nerede yaşıyor?

Federal İstatistik Dairesi’nin kısa süre önce hesapladığı değerlere göre 26.288 kişi kendilerine ait bir evde, teraslı evlerde ve apartmanlarda yaşıyor. 32.766 kiracı vatandaşa ek olarak 4.163 kişi de kat mülkiyeti sahibi olmaktan gurur duymaktadır. LBS Research’e göre, bunların 39.934’ü evli, 27.750’si ise şu anda bölgedeki apartman ve evlerde yaşayan bekârlardan oluşmaktadır. Bölgesel nüfus artışı nedeniyle, insanlar yeni dairelerin inşası konusunda mevcut eylem ihtiyacının farkındadır. Konut talebi yüksek, en son çalışmalar 24.612 yeni birim varsayıyor, hala 20.510’un iyi bir üçte biri ve hesaplamaların sadece yaklaşık % 17’si önümüzdeki birkaç yıl içinde 28.714 yeni inşa edilmiş daire kaydediyor, şu anda istatistiklere göre Aalen’de sadece 190 birim inşa ediliyor. Toplam 2,6 milyar Avro yatırım yapılacaktır.

Memnun sakinler: Ev sahiplerinin 55.792’si Aalen’deki çevrelerinden memnun

Aalen’deki insanlar kendi konut durumlarından tamamen memnunlar 55.792 mülk sahibi sadece bu iyi konumu ve mahalleyi beğenirken, sadece 11.892 memnun olmayanlara karşı tam 43.900 daha fazla, ayrıca Aalen’deki kiracılar arasında 49.761 memnun kişi ile olumlu bir bakış açısı ortaya çıkıyor. Aalen sakinlerinin büyük çoğunluğu apartman dairelerinde değil müstakil evlerde yaşamaktadır, toplam 35.443 Aalen sakini burada yaşamaktadır, bu sayı ikiden fazla kiracısı olan evlerde yaşayanlardan açıkça daha fazladır, 21.032’si, 10.497’si iki kiracılı evlerde yaşamaktadır, Aalen böyle yaşamaktadır.

Yerel kalkınma: Aalen’de nüfus

İstatistiksel olarak, 21-23 yaş arası 2.491 genç yetişkin ve 50-64 yaş arası 3.574 kişi gibi ileri yaştaki bazı insanlar da dahil olmak üzere birçok sakin bulunmaktadır. Önümüzdeki birkaç yıl vatandaşlarımızın sayısı açısından neler getirecek? Aalen’in nüfusu sürekli olarak artmaktadır. 4 yıl önce 67.116 kişi olan Aalen nüfusu 568 kişi artarak 68.250’ye ulaşmıştır. Uzun vadeli tahminler de aynı şekilde devam etmektedir. Şimdi önümüzdeki 15 yıl içinde Aalen’deki en son demografik gelişmelere odaklanıyoruz.

Aalen emlak piyasasındaki alım ve satımlar 6,2 milyar avroya ulaştı

Yatırım sermayesi çok yüksektir, 412.749.338 Avroluk etkileyici bir nakit varlık şu anda hesaplarda ve yastık altında uyumaktadır. Çok daha fazlası, 470.342.269 Avro’nun tamamı gayrimenkule bağlıdır ve sadece 86.389.396 Avro tüketici varlıkları olarak mevcuttur. İstatistiksel olarak, alım-satım veya gayrimenkul işlemleri yoluyla yılda yüksek miktarlar transfer edilmektedir, ekstrapolasyon 6,2 milyar avroya ulaşmaktadır, aynı dönemde Aalen’de konut inşaatında 2.622.529.386,67 avro taşınmıştır. Modernizasyon, özellikle 3.099.352.911,52 Euro’luk piyasa sermayesi ile şehir merkezlerinde giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Gayrimenkul sektörü bir takvim yılında toplam 11.920.588.121,21 avroluk inanılmaz bir transfer gerçekleştirmiştir.

Aalen’de yaş grubuna göre daire ve ev sahipleri

Aalen’de gerçekte kaç kişi mülkte yaşıyor? Her yaş grubundan mülk sahibi var, gelin değerlerden ikisine bakalım. Empirica’nın yaptığı araştırmaya göre, 0-10 yaş arası 2.847 çocuk şu anda ebeveynlerine ait daire ya da evlerde yaşamaktadır; gençler arasında bu sayı biraz daha fazladır, bunun nedeni de yürümeye başlama evresini atlatmış olmaları ve bunun sonucunda ebeveynlerinin yeniden çalışmaya başlamasıdır. 11 ila 21 yaş arasındaki gençlerin 3.525’i kendi evlerinde yaşamakta ve arkalarından bir hırsızlık vakası gelmektedir. 21 ila 30 yaş arasındaki gençler ise seyahat etmekte ve Almanya’nın her yerinde iş aramaktadırlar ve bunların sadece 771’i kendi evlerinde yaşamaktadır. Yaş ilerledikçe bu oran artmaktadır, dolayısıyla 31-40 yaş arasında bu oran 2.922’ye yükselmekte ve biraz daha yukarıda, 41-50 yaş arasında bugünün insanları arasında tam 5.053’e ulaşmaktadır. 51-60 yaş arasında 4.627 kişi kendi evinde yaşamakta, 61-70 yaş arasında 3.535 kişi yaşamakta, birçoğu satmakta ve böylece kendi mülkünü kullanan mülk sahiplerinin sayısı toplam 67.684 kişiden 2.190’a düşmektedir.

Aalen için demografik veriler ve bilgiler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 26.288
Kat Mülkiyeti 4.163
Kiralık 32.766
Ortak daire 4.460

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahibi / yıl Miktar
0-10 2.847
11-21 3.525
21-30 771
31-40 2.922
41-50 5.053
51-60 4.627
61-70 3.535
71-80 2.190

empirica / LBS Research (veri kaynağı)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Büyüme
1 27.750 29.781 2.031
2 23.013 24.366 1.354
3 8.122 6.768 -1.354
4 6.092 5.415 -677
5’in üzerinde 2.031 1.963 -68

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Aalen

Haneler / kişiler bugün 2035 Farklar
1 35.873 37.903 2.031
2 19.628 18.952 -677
3 6.092 5.415 -677
4 4.061 3.993 -68
5+ 1.354 1.218 -135

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi